Skocz do zawartości

Lepsza wersja samego siebie


Brylant

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Bracia, stanąłem dzisiaj na wadze i zobaczyłem 86. Tragedii nie ma, ale lampka się zapaliła, daleko mi do dawnej formy szczytowej. Na pewno przyczyniło się do tego dużo czasu spędzanego w pracy, ogólne lenistwo i niezdrowy tryb życia. Dodatkowo odczuwam ogólny niski poziom energii czego przyczyną może być fapanie. Dlatego przysięgam:

1. Do końca roku czyli do 31.12.2019 schudnąć 12 kg. Na początek zacznę od 3 treningów biegowych w tygodniu. Kondycja leży, więc zaczynam od krótkich dystansów i staram się je z tygodnia na tydzień zwiększać.

2. Koniec z fapaniem na 3 miesiące czyli do 30.09.2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz schudnać = Deficyt kaloryczny = Ogarnij dietę, odstaw słodycze, cukier, napoje gazowane.

 

Nie musisz biegać (przeciążysz stawy). Maszeruj co drugi dzień = godzinny spacer szybkim krokiem. 

 

Pierwsze wyniki "wagowe" pojawią się po około 10 dniach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jerry Wzrost 1,81 m, tak jak pisałem tragedii nie ma, ale taka moja stała waga zazwyczaj utrzymywała się w przedziale 74-77 kg, a przez ostatni okres z mniejszą ilością ruchu i lenistwo trochę popłynąłem. Wolę wcześniej zareagować niż potem mieć problemy.

 

@Hidalgo Masz rację to jedyny sposób, ale nie chcę narzucać sobie wszystkiego na raz. Najpierw trochę ruchu i głównie kwestia wyrobienia sobie zdrowego nawyku, później przyjdzie czas na ogarnianie diety. Odnośnie stawów, większą część trasy biegam po miękkim podłożu w lesie, zdecydowanie bardziej wolę taką od chodnika czy asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, żebyś nie łączył białek z węglowodanami, daje to super efekt czyli:

 

ryż/makaron/kasza - tylko z sosem, byle niezbyt gęstym bez mięsa

warzywa z mięsem bez ryżu/makaronu/kaszy

 

Sam byłem zdziwiony jak dobrze to działa, 5kg w tydzień. 

Poza tym czułem się super, bez efektu przejedzenia, dostarczasz tyle energii ile potrzebujesz.

 

Pij tylko i wyłącznie wode, najlepiej wysoko mineralizowaną - ja polecam muszynę z biedronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.