Skocz do zawartości

Pracownicze plany kapitałowe uruchomione. Rozwód to niższa emerytura


Rekomendowane odpowiedzi

Umiesz liczyć, licz na siebie i sam odkładaj na emeryturę, a nie wierz w żadne intrumenty proponowane przez państwo.

Państwo to chyba największy współczesny złodziej, który strzyże własnych obywateli z ich kasy w majestacie prawa.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rząd jest w odróżnieniu od poprzedniego (niemieckiego) na smyczy żydowsko-amerykańskiej. Dzięki działaniom obcej agentury wygrał wybory, a biedny słup Falenta teraz odsiaduje wyrok.

Tak czy siak, wszystko rozgrywa się w Londynie, bo to baza tej samej kliki od pieniędzy, z tym że różne stronnictwa.

Możecie na mnie wieszać psy, ale uważam, że 500+ to dobra prospołeczna inicjatywa. Reszta działań tego rządu, to jednak totalna porażka i dalsze zniewalanie Polaków.

Edytowane przez PUNK
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PUNK napisał:

Możecie na mnie wieszać psy, ale uważam, że 500+ to dobra prospołeczna inicjatywa. Reszta działań tego rządu, to jednak totalna porażka i dalsze zniewalanie Polaków.

Słucham? Ja chyba oczom nie wierzę. 500 + to największa bzdura jaką rząd mógł wymyśleć. Jeżeli Twoim zdaniem polityka polega na zabieraniu Nowakowi, aby dostał Kowalski to gratuluję... 

 

Pieniądze biorą się z pracy tylko i wyłącznie pracy. Nie może być tak, że się zabiera jednym a ,, daje " drugim. Jak kogoś nie stać na utrzymanie dzieci to się ich nie robi. Przez 500+ zrodziła się patologia. Moja znajoma przeprowadziła się na wieś z miasta. Jak mi opowiadała co tam się dzieje przez 500+ głowa mała. Całe rodziny nie pracują, ale co rok dziecko bo hajsik wpadnie. Bieda aż piszczy, ale dzieci coraz więcej. Ten rząd to totalna porażka i na jesieni powinna być zmiana. Druga sprawa dostajesz 500+ a rząd zabiera w podatkach 700 to dobra zmiana? 

 

PIS- podatki, imigranci, socjal. 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kimas87 napisał:

Przez 500+ zrodziła się patologia. Moja znajoma przeprowadziła się na wieś z miasta. Jak mi opowiadała co tam się dzieje przez 500+ głowa mała. Całe rodziny nie pracują, ale co rok dziecko bo hajsik wpadnie. Bieda aż piszczy, ale dzieci coraz więcej.

Nie wiem gdzie widzisz tabuny dzieci.

Moja żona pochodzi ze wsi (pod Warszawą), często jeździmy do jej rodziców. Tereny wiejskie są wyludnione, młodych tam jak na lekarstwo a zostali tylko starsi ludzie. Koleżanki mojej żony nie chcą dzieci, na kilkanaście dziewczyn w wieku przed '30 tylko trzy są matkami. Reszta w Warszawie robi "karierę"...

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500+ to nie jest żadną akcja prospołeczna, to wyborczy gambit, a że są jelenie, którzy w tym upatrują miłosierdzia rządowej wierchuszki to już inny temat. 500+ miało trafić do większości społeczeństwa, która jest z natury prosta i tak pojmuje życie, no i trafiło, tym samym zapewniając rządzącym już nawet nie wygraną, a wykoszenie opozycji i zgarnięcie sejmowej większości. A to wszystko - jak ktoś wyżej pisał pod kuratelą żydo-waszyngtońską.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Myrmidon napisał:

Nie wiem gdzie widzisz tabuny dzieci.

Nie twierdzę, że wszędzie tak jest, ale wedle statystyk przez 500+ większość kobiet wybrało zawód ,, rodzenie dzieci " i siedzą na socjalu. Ten program nie wniósł nic dobrego poza wzrostem cen w sklepach.  

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy, że w tym kraju obowiązuje pojęcie brutto-brutto i wiem, że złodziejstwo osiągnęło niespotykany poziom. Każdy pomysł rządu to jest skok na kasę, nic więcej. Nie ma dobra obywateli, tylko jest dobro kolesi. Jako społeczeństwo nie mamy żadnych wyższych celów poza rozmnażaniem. 

 

Plany kapitałowe to chory żart i z góry wiadomo, że tych pieniędzy, ani złotówki nikt nie zobaczy. Przesypią z wora do wora, instytucje finansowe starannie wyselekcjonowane wykażą niebotyczne straty, bo kryzys, bo sramto i chuj. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Myrmidon napisał:

Nie wiem gdzie widzisz tabuny dzieci. 

Moja żona pochodzi ze wsi (pod Warszawą), często jeździmy do jej rodziców. Tereny wiejskie są wyludnione, młodych tam jak na lekarstwo a zostali tylko starsi ludzie. Koleżanki mojej żony nie chcą dzieci, na kilkanaście dziewczyn w wieku przed '30 tylko trzy są matkami. Reszta w Warszawie robi "karierę"...

Dokładnie tak samo jest  w pomorskim /okolice Lęborka/ dziewczyn/kobiet  w wieku 20-30 praktycznie nie uświadczysz, z chłopaków pozostali tylko ci którzy odziedziczyli albo mają ambicje rozwijania swojej gospodarki. Oczywiście zawsze jest grupa miejscowej żulerki, ale to było zawsze. 

 

6 minut temu, mac napisał:

Plany kapitałowe to chory żart i z góry wiadomo, że tych pieniędzy, ani złotówki nikt nie zobaczy.

Zgadzam się w 100%. Poza tym "nasze" pokolenie, obecnie pracujących 30-40 latków na 99% i tak czeka bieda emerytury obywatelskiej. Tak więc inwestycje w jakikolwiek środek trwały który chociaż troszkę zabezpieczy "na starość" jest bardzo dobrym, a wręcz niezbędnym pomysłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kimas87 napisał:

Nie twierdzę, że wszędzie tak jest, ale wedle statystyk przez 500+ większość kobiet wybrało zawód ,, rodzenie dzieci " i siedzą na socjalu. Ten program nie wniósł nic dobrego poza wzrostem cen w sklepach.  

W moim bliskim otoczeniu jest kilka rodzin wielodzietnych i w każdej z nich oboje rodziców jest aktywnych zawodowo.

Jeden z moich klientów ma ośmioro dzieci (z jedną kobietą), jego żona również prowadzi swój biznes i wszystko jakoś ogarnia. 500+ zapewne pobierają ale większość gromadki dzieciaków przyszła na świat zanim wprowadzono ten program. Najwięcej znanych mi rodzin wielodzietnych jest we wspólnotach protestanckich, tam wszyscy pracują i są dość oszczędni, żyją skromnie nie na pokaz.

Zanim wprowadzono 500+ patologia i tak żyła z zasiłków. Kiedyś obsługiwałem MOPS'y informatycznie, 10 lat temu było tam w kolejkach tyle samo "elementu" co teraz.

Osobiście nie pochwalam tego programu, sam też pobieram świadczenie ale podatków z tytułu prowadzenia działalności płacę wiele więcej, niż otrzymuję na dzieci....

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kimas87 napisał:

 

Pieniądze biorą się z pracy tylko i wyłącznie pracy. Nie może być tak, że się zabiera jednym a ,, daje " drugim. Jak kogoś nie stać na utrzymanie dzieci to się ich nie robi.

Pracuje na 2 prawie pełnych etatach (jak to robię jest nieistotne), do tego mam działalność. Zlecenia wykonuję w Niemczech i uwierz mi pieniądze nie biorą się z pracy. Nie znam nikogo, kto by się dorobił na ciężkiej uczciwej pracy. Zawsze ktoś kogoś dyma.

W kwestii zabierania, nikt mi jeszcze niczego nie zabrał, wręcz przeciwnie (projekt mieszkania za przysłowiową złotówkę). Co roku były podwyższane składka społeczna i zdrowotna bez względu na rząd.

Dzieci zawsze rodzą się w biedzie i patologii. Bogatych z reguły nigdy "nie stać" na dzieci. 500+ to nie tylko patologia, to większość społeczeństwa. Dla mnie nawet jeśli patologia dostanie kasę, to w wolnym czasie nie pójdzie i nie rozpieprzy mi czegoś na moich działkach. W przyszłości też ktoś musi zadbać o moją emeryturę, a innego lepszego systemu niż ten oparty na solidarności pokoleń nie ma.

Życie w społeczeństwie ma swoją cenę i ja ją płacę, bo korzystam z zasobów publicznych. Jestem też zdania, że skoro płacę podatki, to chcę by budżet wypełniał swoją rolę redystrybucyjną. Ja nie chcę najdroższych autostrad na świecie, przy których bankrutują polscy przedsiębiorcy, wolę 500+. Ogólnie chcę też rządu dbającego o własnych obywateli w pełnym zakresie, - rządu propolskiego. Do tej pory jeszcze takiego nie było.

Pis w 2007 r. dokonał dobrych zmian w krio (w tym czasie miałem poważne problemy z kobietą), ale teraz wszystko partoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PUNK napisał:

Dzieci zawsze rodzą się w biedzie i patologii. Bogatych z reguły nigdy "nie stać" na dzieci. 500+ to nie tylko patologia, to większość społeczeństwa. Dla mnie nawet jeśli patologia dostanie kasę, to w wolnym czasie nie pójdzie i nie rozpieprzy mi czegoś na moich działkach. W przyszłości też ktoś musi zadbać o moją emeryturę, a innego lepszego systemu niż ten oparty na solidarności pokoleń nie ma.

Skoro dzieci rodzą się w biedzie i patologii a taka jest najczęściej w Afryce Subsaharyjskiej a tam 500+ nie ma to ta cała danina brana z podatków uczciwych ludzi jaką jest 500+ jest gówno warta.  Może ta patologia nie rozpieprzy ci czegoś na twoim terenie za to najbardziej dostanie po tyłku jak dojdzie do hiperinflacji i większość poucieka do krajów gdzie są wyższe pensje i tyle będzie z tego. A na emeryturę nie ma co liczyć bo ZUS podobnie jak inne systemy emerytalne na świecie działa na zasadach które były dobre ale uwaga w XIX wieku czyli w czasach gdzie śmiertelność była znacznie wyższa przez co przyrost naturalny był bardziej podatny a nie teraz gdzie człowiek w znacznej części półkuli północnej dożywa znacznie dłużej, ma większy dobrobyt niż jego rówieśnik w XIX wieku i dochodzą do tego jeszcze inne zmiany przez co dzietność spadła. Poza tym ten system emerytalny zakłada cały czas dodatni przyrost naturalny co jest naturalnie niemożliwe dlatego prędzej czy później to padnie i z emerytury nici. Gdyby człowiek był mądrzejszy to by zamiast liczyć na solidarność pokoleń której nie ma w tym przestarzałym na obecne czasy systemie to by wziął się za pełną automatyzację i komputeryzację.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manygguh napisał:

Tylko gdzie to przechowywać (złoto, diamenty, dziełą szruki)?

Na dobrą sprawę tylko dzieła sztuki mogą być problematyczne ze względu na rozmiar i przechowywanie (nie wszystkie oczywiście).

 

Złoto zajmuje niewiele miejsca, diamenty jeszcze mniej, na te dwa ostatnie polecam skrytki bankowe np. w Szwajcarii, Panamie, Luksemburgu .... 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mosze Red napisał:

Złoto zajmuje niewiele miejsca, diamenty jeszcze mniej, na te dwa ostatnie polecam skrytki bankowe np. w Szwajcarii, Panamie, Luksemburgu .... 

Trzeba tylko pamiętać iż "jakby co" trzeba do tej Szwajcarii, Panamy czy Luksemburgu się dostać. dobrym rozwiązaniem jest znany i lubiany od starożytności "bank ziemski". Warto mieć trochę kruszcu /najlepiej złoto w monetach bulionowych/ pod ręką. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tatarus napisał:

Trzeba tylko pamiętać iż "jakby co" trzeba do tej Szwajcarii, Panamy czy Luksemburgu się dostać. dobrym rozwiązaniem jest znany i lubiany od starożytności "bank ziemski". Warto mieć trochę kruszcu /najlepiej złoto w monetach bulionowych/ pod ręką. 

Tu się zgodzę, zawsze warto mieć pod ręką na wszelki wypadek:

 

1 Paszport innego kraju

2 Trochę złota/ srebra 

3 Trochę pieniędzy w różnych walutach 

4 Kilka starterów zagranicznych sieci komórkowych z czymś na koncie i jakiś nowy prosty telefon.

5 Spakowany plecak 

6 Zatankowane auto

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Shambler napisał:

Skoro dzieci rodzą się w biedzie i patologii a taka jest najczęściej w Afryce Subsaharyjskiej a tam 500+ nie ma to ta cała danina brana z podatków uczciwych ludzi jaką jest 500+ jest gówno warta.  Może ta patologia nie rozpieprzy ci czegoś na twoim terenie za to najbardziej dostanie po tyłku jak dojdzie do hiperinflacji i większość poucieka do krajów gdzie są wyższe pensje i tyle będzie z tego. A na emeryturę nie ma co liczyć bo ZUS podobnie jak inne systemy emerytalne na świecie działa na zasadach które były dobre ale uwaga w XIX wieku czyli w czasach gdzie śmiertelność była znacznie wyższa przez co przyrost naturalny był bardziej podatny a nie teraz gdzie człowiek w znacznej części półkuli północnej dożywa znacznie dłużej, ma większy dobrobyt niż jego rówieśnik w XIX wieku i dochodzą do tego jeszcze inne zmiany przez co dzietność spadła. Poza tym ten system emerytalny zakłada cały czas dodatni przyrost naturalny co jest naturalnie niemożliwe dlatego prędzej czy później to padnie i z emerytury nici. Gdyby człowiek był mądrzejszy to by zamiast liczyć na solidarność pokoleń której nie ma w tym przestarzałym na obecne czasy systemie to by wziął się za pełną automatyzację i komputeryzację.  

Państwo zamiast rozdawać pieniądze niech stworzy warunki, aby ludzie chcieli zostać/ wrócić. Mniejsze podatki na pracę, pensja minimalna 3 tyś netto. Ilu z tych dzieci nazwę je 500+ zostanie w kraju?. Jak nie będzie warunków 7,8/10 wyjedzie. Rząd myśli krótko falowo od wyborów do wyborów. Przyjdzie taki dzień, że to wszystko pięknie jak bańka.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mosze Red napisał:

Na dobrą sprawę tylko dzieła sztuki mogą być problematyczne ze względu na rozmiar i przechowywanie (nie wszystkie oczywiście).

 

Złoto zajmuje niewiele miejsca, diamenty jeszcze mniej, na te dwa ostatnie polecam skrytki bankowe np. w Szwajcarii, Panamie, Luksemburgu .... 

 

 

Niektórzy zakopują w ziemi, nie polecam ze względu na poszukiwaczy metali.

 

Lepszym sposobem byłby wykupiony nagrobek na cmentarzu z wolnym miejscem na posiedzenie kwiatków, a w tej ziemi można zakopać kruszce.

Trochę groteskowe, ale skuteczne.

 

Banki są zbyt niewiarygodne i narażone na donosicieli, a w związku z tym późniejsze śledztwa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, biedni mają z reguły więcej dzieci, niż tzw. bogaci. Z prostego powodu bogaci mają ich mniej, podobnie jak ludzie myślący i odpowiedzialni (niekoniecznie bogaci) również mają ich mniej. Wiedzą, ile kosztuje wykształcenie i zapewnienie perspektyw rozwoju chociaż jednemu dziecku.

 

Więc myślą. Zanim włożą. Dlatego też nie zgodzę się, że jedynym beneficjentem 500+ jest patologia. To uwłaczające określenie dla większości Narodu, który patologią nie jest. To IMO całkiem niezły program. Byłby lepszy, gdyby bardziej selektywnie go przydzielać, chociażby z uwagi na niewielką, ale przyciągającą medialną uwagę patolę. Patolę, którą należałoby sterylizować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.