Skocz do zawartości

Pracownicze plany kapitałowe uruchomione. Rozwód to niższa emerytura


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, PUNK napisał:

Bez tej "składki" pieniądz jest bezwartościowy :(

Wartość pieniądza pochodzi ze składek społecznych...

Szkoda czasu na rozmawianie z Tobą o ekonomii, serio. Mam tylko jedną prośbę - nie chodź na wybory, tak będzie lepiej dla wszystkich.

13 godzin temu, Kimas87 napisał:

Nie chodzi o to, aby być bogatszym tylko aby zapewnić młodym jakiś start. Uważam, że za 3 tys netto młody człowiek bez dzieci i wynajmie coś plus w miarę normalnie będzie żył.

Ale uważasz, że od tak można sobie ustawą podnieść minimalną krajową, osiągając przy tym same korzyści? To jest nierealne. Realne jest zaś zwiększenie wartości pieniądza, a żeby tego dokonać musimy zlikwidować państwo opiekuńcze i większość państwowych instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez państwa opiekuńczego i masy instytucji bysmy mieli tu bajzel. A następnie rządy socjalistów które by to państwo opiekuńcze wpisały w konstytucje.

ASE w której się podkochuje Korwin nigdy nie zadzialało bo w gruncie rzeczy oparte jest na pobożnych życzeniach.

 

59 minut temu, Myrmidon napisał:

Moja ciotka przez lata pracowała na izbie przyjęć w szpitalu. Opowiadała, jak co noc policja przywoziła meneli, zasranych, zarzyganych, pijanych...

Jestem za przymusowym leczeniem alkoholizmu. Bo to nas kosztuje sporo. Takie interwencje. A potem taki znów chwyta za amarene

 

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Libertyn napisał:

Jestem za przymusowym leczeniem alkoholizmu. Bo to nas kosztuje sporo. Takie interwencje. A potem taki znów chwyta za amarene

 

A kto za to będzie płacił?

Zlikwidować publiczną służbę zdrowia, niech zostaną tylko prywatne placówki i dobrowolne ubezpieczenia. Jak alkoholik chce się leczyć to tylko ze swoje... Wara od mojej kieszeni.

 

Poza tym kto będzie orzekał o chorobie?

Dojdzie to takich absurdów jak obecnie w psychiatrii...

Edytowane przez Myrmidon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imiennik sugeruję zapoznać się z pojęciem kreacji pieniądza i rolą państwa (w szczególności rolą regulującą i normującą, oraz jakie instytucje tworzą i przechowują wartość pieniądza).

 

W ogóle to polecam Ekonomikę pieniadza, bankowości i i rynków finansowych Mishkin'a. Coś z finansów publicznych też polecam, np. Owsiaka.

 

Nie bądź pyszałkowaty i nie ucz ojca dzieci robić. 

Edytowane przez PUNK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PUNK napisał:

@Imiennik sugeruję zapoznać się z pojęciem kreacji pieniądza i rolą państwa (w szczególności rolą regulującą i normującą, oraz jakie instytucje tworzą i przechowują wartość pieniądza).

 

W ogóle to polecam Ekonomikę pieniadza, bankowości i i rynków finansowych Mishkin'a. C z finansów publicznych też polecam, np. Owsiaka.

 

Nie bądź pyszałkowaty i nie ucz ojca dzieci robić. 

Umarłem. Ty sugerujesz żeby się zapoznać z takimi pojęciami jak kreacja pieniądza i czym jest państwo i popierasz 500+?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Myrmidon napisał:

A kto za to będzie płacił?

Zlikwidować publiczną służbę zdrowia, niech zostaną tylko prywatne placówki i dobrowolne ubezpieczenia. Jak alkoholik chce się leczyć to tylko ze swoje... Wara od mojej kieszeni.

Już płacimy. Przymusowe leczenie by było dużą oszczędnoscią. Wszywka w dupe i AA. A co do publicznej służby zdrowia i jej likwidacji to się tak po prostu nie da.

Prywatna służba zdrowia koncentruje się w większych miastach. Poza nimi praktycznie jej nie ma. Już widzę jak prywatne pogotowie jedzie z np Warszawy do takiej Warki. Już widzę traumatologie. 

6 minut temu, Myrmidon napisał:

Poza tym kto będzie orzekał o chorobie?

Nawet jak choroby nie ma (alkoholik nigdy nie stwierdzi że jest chory) to wszywka nie zaszkodzi. Ot piwo będzie smakowało jak ocet

6 minut temu, Myrmidon napisał:

Dojdzie to takich absurdów jak obecnie w psychiatrii...

Absurdem jest to że wymaga się zgody na leczenie z alkoholizmu od osoby, której życie się toczy wokół alkoholu. A jak już ma marskość wątroby i dziury w mózgu to skladamy się na rente i DPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Libertyn napisał:

Bez państwa opiekuńczego i masy instytucji bysmy mieli tu bajzel.

Dlaczego bajzel? 

Wręcz przeciwnie. Kiedyś weterynaria była państwowa, dziś jest sprywatyzowana. Zgadnij kto dłużej czeka w kolejce, człowiek czy kot?

Państwo socjalistyczne jest jak król Midas, z tą różnicą, że wszystko czego dotknie zamienia się w gówno. 

 

@PUNK

Nie odwracaj kota ogonem. To co teraz piszesz ma się nijak do poprzedniej wypowiedzi. Równie dobrze mogłeś napisać, żebym przeczytał skład domestosa. Marna próba ośmieszenia.

 

Ja Ci powiem coś nowego o pieniądzach: nie biorą się z powietrza ani ustaw, ktoś musi je uwaga ZAROBIĆ i oddać w podatkach, by państwo miało co rozdawać nieudacznikom.

 

@Libertyn

Jak to się nie da zlikwidować? Weterynarię się jakoś dało, a zobacz jak krowy na wsiach mają daleko do weterynarza ;)

 

Zaraz się dowiem, że człowiek to nie zwierze...

 

Oprócz leczenia polecam jeszcze kastrację, bo narobi tylko małych nierobów-alkoholików. Eugenika, blizkrieg i sieg heil!

 

 

@chudybyk na długu i wzajemnym zaufaniu, odkąd odstapiono od opierania wartości na kruszcach. Żydowska maszynka do golenia baranów. PUNK teraz będzie bredził byle tylko odwrócić uwagę...

Edytowane przez Imiennik
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn

Proponowane przez Ciebie rozwiązanie stałoby się niestety kolejnym elementem ucisku. Nic, co przymusowe nie jest dobre.

Jedyną opcją jest zaniechanie odpowiedzialności zbiorowej. Alkoholik chcący się leczyć z uzależnienia powinien finansować to z własnej kieszeni. Dolegliwości spowodowane piciem tym bardziej, przecież pije świadomie na własną niekorzyść.

To samo z narkomanami i palaczami fajek..

 

Żadna wszywka czy klub AA nic nie da.

Widziałeś kiedyś alkoholika w delirce?

Mój wujek rozrywał pośladki gołymi rękoma i wyciągał wszywki zapijając dynksem.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Myrmidon napisał:

@Libertyn

Proponowane przez Ciebie rozwiązanie stałoby się niestety kolejnym elementem ucisku. Nic, co przymusowe nie jest dobre.

Jedyną opcją jest zaniechanie odpowiedzialności zbiorowej. Alkoholik chcący się leczyć z uzależnienia powinien finansować to z własnej kieszeni.

Czyli nieleczyć się. Bo alkoholik nie wie że jest alkoholikiem

8 minut temu, Myrmidon napisał:

Dolegliwości spowodowane piciem tym bardziej, przecież pije świadomie na własną niekorzyść.

To samo z narkomanami i palaczami fajek..

Dobrze wiesz że tak nie będzie. Będzie za to więcej kradzieży i rozbojów

8 minut temu, Myrmidon napisał:

Żadna wszywka czy klub AA nic nie da.

Widziałeś kiedyś alkoholika w delirce?

Na szczęscie nie. 

8 minut temu, Myrmidon napisał:

Mój wujek rozrywał pośladki gołymi rękoma i wyciągał wszywki zapijając dynksem.

 

Jak ćpun na głodzie. Takich sterylizować trzeba. Bez względu na płeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, Imiennik napisał:

@Libertyn

Jak to się nie da zlikwidować? Weterynarię się jakoś dało, a zobacz jak krowy na wsiach mają daleko do weterynarza ;)

Tylko weterynarze tam byli od zawsze.

Wątpie jednak by taki Falck stawiał szpital w takim Hrubieszowie. Nie kalkulowałoby się

21 minut temu, Imiennik napisał:

Zaraz się dowiem, że człowiek to nie zwierze...

 

Oprócz leczenia polecam jeszcze kastrację, bo narobi tylko małych nierobów-alkoholików. Eugenika, blizkrieg i sieg heil!

Zgadzam się zupełnie

21 minut temu, Imiennik napisał:

 

@chudybyk na długu i wzajemnym zaufaniu, odkąd odstapiono od opierania wartości na kruszcach. Żydowska maszynka do golenia baranów. PUNK teraz będzie bredził byle tylko odwrócić uwagę...

Gdyby nie dług to byśmy się bardzo wolno rozwijali. Wyobraź sobie że chcesz sie usamodzielnic a kredytów nie ma. Ile byś ciułał aż uzbierasz na mieszkanie za 400 000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Libertyn napisał:

Jak ćpun na głodzie. Takich sterylizować trzeba. Bez względu na płeć

A nie mówiłem, że zaraz zacznie się eugenika? A może niech każdy żyje jak chce, ale za swoje?

 

21 minut temu, Myrmidon napisał:

Jedyną opcją jest zaniechanie odpowiedzialności zbiorowej.

I to w każdym aspekcie życia.

 

 

Jest potwierdzone naukowo, że poglądy polityczne są ściśle powiązane z fizyczną budową mózgu. Nawet można w iluśtam procentach określić poglądy na podstawie samego rezonansu. To by wyjaśniało, dlaczego niektórzy nie potrafią zrozumieć, że nie wszystko im się należy, tym bardziej nie ogarniają pojęcia "własność". 

Moja teoria jest taka, że takim ludziom specjalnie tworzy się dobre warunki do rozmnażania, mają bardzo niskie ambicje, byle było co do gara włożyć i lekarz przyjął jak będzie trzeba. Ludzie ambitniejsi zaś powoli wymierają, gdyż nie osiągając pewnego pułapu ekonomicznego rozmnażają się niechętnie. Później będzie tylko masa jełopów pragnących by nimi rządzić.

 

 

 

 

 

@Libertyn Pewnie że nie opłaca się stawiać szpitala na wiosce, wystarczy mała przychodnia/lekarz domokrążca i tyle.

 

Co do tych kredytów, to nie o takie kredyty chodzi w skali makroekonomii...

 

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Libertyn napisał:

Czyli nieleczyć się. Bo alkoholik nie wie że jest alkoholikiem

Każdy alkoholik doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co robi.

 

5 minut temu, Libertyn napisał:

Jak ćpun na głodzie. Takich sterylizować trzeba. Bez względu na płeć

Mój ojciec też pije całe życie. Teraz na szczęście już mniej.

Ale gdy dorastałem zafundował rodzinie ciężkie przeżycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudybyk, @Imiennik nie wiem co wam napisać ;) No rozbroiliście mnie, zdemaskowaliscie moje niekompetencje w dyskusji.

 

@Imiennik, co do ustaw - ustawa budżetowa ;) Może przy niej warto się zastanowić, czy składki (np. społeczne) mają wpływ na wartość pieniądza, hehehe...

 

Panowie, myślenie nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, chudybyk napisał:

wytłumacz mi jak taki socjalno komunistyczny program jak 500+ może być pozytywny dla społeczeństwa?

To nie ma być dobre dla społeczeństwa, inflacja jest korzystna dla rządu. 500+ wywołuję zwiększoną inflację. Już teraz 500+ jest oficjalnie warte 460 złotych w porównaniu do tego co było w 2016. 

 

Cytat

Inflacja korzystna jest przede wszystkim dla podmiotów, które posiadają zadłużenie, ponieważ realnie w przyszłości spłacą mniej - czyli nominalnie tyle samo ale realnie mniej wartym pieniądzem (podczas inflacji spada siła nabywcza pieniądza). 

Dla rządu też jest korzystna z tego punku widzenia ponieważ jest bardzo zadłużony - dług publiczny. Jednak w Polsce to nie rząd "posługuje się" inflacją czyli to nie rząd jest odpowiedzialny za jej poziom tylko NBP, który prowadzi w Polsce politykę pieniężną, rząd prowadzi politykę fiskalną (może też wpłynąć pośrednio na poziom inflacji). Ale bezpośrednio z inflacją "walczy" NBP (Rada Polityki Pieniężnej) ustalając stopy procentowe - w Polsce jest bowiem prowadzona polityka bezpośredniego celu inflacyjnego przez NBP. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, chudybyk napisał:

@PUNK może mamy inne pojęcia kreacji pieniadza. Moim zdaniem pieniądz i jego kreacja jest oparta na długu więc wytłumacz mi jak taki socjalno komunistyczny program jak 500+ może być pozytywny dla społeczeństwa? Serio bez przytyku pisze

Napiszę Ci jak to wygląda W PRAKTYCE u mnie:

500+ trafia na konto i tam sobie leży nietknięte...

Z tytułu prowadzenia działalności gosp. płacę X razy więcej podatku dochodowego, niż otrzymuję świadczenia na dzieci.

Zasiłek ten traktuję jako zwrot części podatku.

Ja to odkładam, ile się uzbiera po latach zobaczymy...

Inni przepiją, jeszcze inni wezmą wóz na raty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, Imiennik napisał:

 

@Libertyn Pewnie że nie opłaca się stawiać szpitala na wiosce, wystarczy mała przychodnia/lekarz domokrążca i tyle.

 

Co do tych kredytów, to nie o takie kredyty chodzi w skali makroekonomii...

 

Zwłaszcza w traumatologii lekarz domokrążca się przyda.

W skali makro chodzi o takie kredyty. Tyle że zamiast jednostki bierze je korpo lub państwo. Zamiast mieszkania, kupuje autostradę, gazoport czy nową obiecującą technologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, od nowego pomysłu na emerytury przeszliśmy przez 500 plus do rozważaniań ekonomicznych i państwa opiekuńczego. Ciekawe ile stron tym razem.

 

1 godzinę temu, Libertyn napisał:

Bez państwa opiekuńczego i masy instytucji bysmy mieli tu bajzel.

Już mamy bajzel. Nie raz pisałem o prawach Charles'a Murray'a odnośnie funkcjonowania państwa opiekuńczego i jego efektów. Przypomnę raz jeszcze:  (1) państwo opiekuńcze nie rozwiązuje problemów , z którymi ma sobie radzić, ponieważ (2) pomoc państwowa bardzo często nie trafia tam gdzie powinna, czyli jest marnowana, (3) a jeśli trafi to powoduje uzależnienie tych osob od tej pomocy oraz (4) jej dziedziczenie. Plagi samotnych matek otrzymujących pomoc socjalną w zależności od ilości dzieci, a każde z innym, które to dzieci rosną na kolejnych beneficjentow państwa opiekuńczego plądząc w bardzo mlodym wieku kolejne dzieci, na ktore otrzymują dalszą pomoc. Przecież praca jest dla frajerów, no nie.

 

Dodatkowo Teodor Darlymple w swojej książce "Na dnie" opisywał również jakie są efekty na przykładzie Anglii. Jako lekarz psychiatra pracował z młodymi matkami, które w wieku kilkunastu lat zachodziły z bad boyami w ciąże, następnie wyprowadzały się z domu do mieszkań socjalnych i tam klepały biedę za zasiłki z dzieckiem oraz tym bad boyem, który często po alkoholu zakupionym za zasiłek bił ją lub ją i dziecko.  Taka panna trafiała do szpitala, a potem wracała do niego do mieszkania socjalnego i po jakimś czasie znowu ppbita wracała do szpitala. Beneficjenci państwa opiekuńczego nie wyciągają wniosków ze swoich błędów tylko je powielają. Te mieszkania socjalne najczęsciej były w stanie ledwo nadającym się do użytku, tak więc nie sądzę, żeby państwo opiekuńcze ratowało nas przed bajzlem, wręcz przeciwnie.

Godzinę temu, PUNK napisał:

napisz mi coś nowego o pieniądzu, chętnie poczytam.

Polecam od siebie:

1. "Wojna o pieniądz" Song Hongbing

2. "Finansowy potwór z Jeckyll Island" Edward Griffin

3. "Złoto, banki, ludzie" i "Tajemnice bankowości" Murray Rothbard

4. "Teoria pieniądza i kredytu" Ludwik von Mises

 5. "Jak inwestować w zloto i srebro" Mike Malloney

46 minut temu, Libertyn napisał:

Gdyby nie dług to byśmy się bardzo wolno rozwijali.

Dług ma to do siebie, ze zawsze trzeba go spłacać, a zwykle spoczywa to barkach mas, które to masy spłacają podatkiem inflacyjnym. Ten dług, o którym pisze @Imiennik to nie jest zwykły kredyt na mieszkanie, to coś więcej, najprościej to pożyczka dla rządu na swoje funkcjonowanie, ale poczytaj to co wymieniłem wyżej, zapewne ogarniesz temat, gdyż jak na razie niestety, ale bredzisz.

 

Może jakiś nowy program w roku wyborczym? Proponuję: Szpital w każdej wiosce plus. Fajnie brzmi nie?;)

 

@MyrmidonTo nie do końca jest tak jak pisze. Pozwolę sobie tu, bo mam jeszcze możliwość edycji, a nie chcę kolejnego posta pisać. Każdy z nas odporowadza do budżetu większe kwoty niż koszt tego programu przypadający na dziecko. Otóż trzeba opłacić 12 tysięcy urzędników obsługujących ten program, trzeba zapłacić za biura, w których siedzą itp. itd. Jak sam Morawiecki powiedział jako jeszcze minister, koszt tego programu w pierwszym roku to ponad 20 mld złotych, na które rząd się zapożyczył. Teraz tego zadłużenia nie widzisz, ale pewnie je zobaczysz jak trzeba będzie je spłacić, a już na bank zobaczą go Twoje dzieci. Podatek dochodowy nie ma tu nic do rzeczy.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chudybyk napisał:

@Myrmidon Chodzi o to czy ludzie mają świadomość skąd te pieniądze są i ile przyjdzie za te pincetki oddać w ratach

Ja mam świadomość.

Moje 500+ finansuję sobie sam, ponieważ co miesiąc odprowadzam do budżetu znacznie większą kwotę.

Nie widzę jednak zwiększenia zadłużenia z tego powodu, ponieważ jak wcześniej napisał @PUNK wartość procentowa zaliczek na podatek dochodowy nie zmieniła się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.