Skocz do zawartości

Czemu w XXI wieku kobiety znajdą się "głęboko w dupie"


Rekomendowane odpowiedzi

34 minutes ago, Mosze Red said:

 

To są grosze. 

 

 

- sytuacja w jakiej złoto czy kamienie szlachetne przestają mieć wartość to sytuacje ekstremalne, strefa wojny i to ciężkiej, ewentualny problem ze zbywalnością takich rzeczy może być bardzo krótkotrwały ba bardzo ograniczonym terenie, tyle  w temacie (sytuacja może się zmienić za jakieś 120 -150 lat jak zaczniemy komercyjnie eksploatować to co fruwa w przestrzeni kosmicznej, ale w tedy idc. i tak już w proch się obrócę)

 

- mieszkania pod wynajem, pisałem już o tym lata temu na forum, że sukcesywnie się ich pozbywam i pieniądze wkładam w nieruchomości komercyjne, tak samo rozkładam kapitał pomiędzy różne kraje także inne niż należące do EU

 

Jak pokazuje historia w okresach upadku, wojny i trwogi zawsze dobrze wychodzili ci, którzy owe środki, te którym taki bardzo pogardzasz twierdząc iż będą nieprzydatne, co jest oczywistym myśleniem życzeniowym, no chyba że będziemy mieli WWIII z użyciem broni nuklearnej na masową skalę, ale wtedy wszyscy będą mieli równo przechlapane.

 

 

 

Mam trzy paszporty, nie będę jakimś starcem tam gdzie się wyprowadzę, tylko ewentualnie obywatelem starcem :) 

 

No i ja mam zamiar za kilka lat być szczęśliwym emerytem, a nie czekać z emeryturą na czas gdy będę niedołężnym starcem.

 

 

Prywatna pomoże temu kto za nią zapłaci i będzie istniała i rozwijała się prężniej niż państwowa, skoro ta jest niewydolna.

 

Im więcej będzie potencjalnych klientów, tym lepsza i większa będzie prywatna służba zdrowia. Co najwyżej przy zmienionej strukturze wiekowej społeczeństwa albo kolejki do prywatnej się wydłużą, albo będzie ona skierowana do ludzi majętnych.  

 

Żeby doszło do sytuacji, o której piszesz to musiałoby minąć 100+ lat, a mogę się założyć, że w tym okresie czasu ludzie żyjący na tym terenie będą mieli większe problemy niż mała dzietność. 

 

Żeby cię pocieszyć tam gdzie się przeniosę dzietność jest wyższa. 

 

 

Były inne religie, z innymi zasadami, były cywilizacje wielowyznaniowe i ludzkość trwała i się rozwijała. 

 

 

 

 

 

Żadne państwa nie są zainteresowane starcami tylko ich majątkami, zobaczą podstarzałego turyste to będą go chcieli skorić w sposób legalny lub nie w każdej instytuacji. Potrzebni są młodzi, produktywni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tylkochwila133 napisał:

Żadne państwa nie są zainteresowane starcami tylko ich majątkami, zobaczą podstarzałego turyste to będą go chcieli skorić w sposób legalny lub nie w każdej instytuacji. Potrzebni są młodzi, produktywni. 

 

Ja się nie będę bawił w turystykę, ja się osiedlę i będę dawał pracę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tylkochwila133 napisał:

Jeśli potrafisz dawać prace, to nawet komuniści w Polsce ci nic nie zrobią, natomiast obcy nie będą tobą zainteresowani jeśli będziesz podstarzały.

 

Jakie ty wymysły tutaj propagujesz.

 

Ludzie będą chcieli pracę, ponieważ jej potrzebują, nie będą patrzeć czy pracodawca ma 30 czy 60 lat. 

 

Jeszcze się nie zetknąłem ze zjawiskiem "ja dla pana nie będę pracował, bo pan stary jest" :D 

 

Nie chce mi się siedzieć w Polsce, chcę mieć spokój, ciepełko przez cały rok i egzotyczne panie do umilania chwil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Mosze Red said:

 

Jakie ty wymysły tutaj propagujesz.

 

Ludzie będą chcieli pracę, ponieważ jej potrzebują, nie będą patrzeć czy pracodawca ma 30 czy 60 lat. 

 

Nie chce mi się siedzieć w Polsce, chcę mieć spokój, ciepełko przez cały rok i egzotyczne panie do umilania chwil. 

 

Okej ale jakie ty będziesz miał kluczowe umiejętności w wieku 70 lat ? Inżynier atomowy ? lekarz ? Jeśli nie to na razie, bo chyba nie myślisz że obce państwa dopuszczą cie do robienia biznesów w sektorach strategicznych ?

Niestety ale nasze życia nie są zbyt długie, i wszyscy zapłacimy za błędy społeczeństwa w którym żyjemy, śmiercią, głodem lub bankructwem. Nie łudź się że uchowa się twój majątek, uchowa się tylko wtedy gdy społeczeństwo w którym żyjesz i się wychowałeś będzie zmierzac w dobrym kierunku, gdy perpektywy będą złe, to sorry, ale nie masz szans. 

No chyba że jesteś młody, wtedy migracja jest okej.

Młodzi ludzie chcą zakładać rodziny, bogacić, się rozwijac, myślisz że oni będą zadowoleni jeśli przyjedzie do nich jakiś staruch który będzie im zajmował neiruchomośc i obciążał system zdrowia ? Nie wezmą złoto, pieniądze, i dadzą mu kop...... w dupe, a starzy przywódcy tych państw nie po to dbali o te państwa, by teraz brać starców z innych państw którzy dopuścili się swoją biernośią do zniszczenia tych pańśtwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Okej ale jakie ty będziesz miał kluczowe umiejętności w wieku 70 lat ? Inżynier atomowy ? lekarz ? Jeśli nie to na razie, bo chyba nie myślisz że obce państwa dopuszczą cie do robienia biznesów w sektorach strategicznych ?

 

Zejdź na ziemię. 

 

Najpierw wymyślasz sobie, że ludzie nie pracują u starszych ludzi, teraz piszesz o sektorach strategicznych xD

 

Co ja muszę robić w energii atomowej, postawić klinikę, otworzyć fabrykę broni czy rafinerię, żeby robić biznes? :D 

 

Wystarczy, że mam ziemię w miejscu gdzie się przeprowadzę, wniosę umiejętności/ kapitał/ kontakty w EU.

 

Mogę rozwijać biznes w dowolnej branży, niekoniecznie "strategicznej".

 

15 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Niestety ale nasze życia nie są zbyt długie, i wszyscy zapłacimy za błędy społeczeństwa w którym żyjemy, śmiercią, głodem lub bankructwem.

 

To płaćcie, ja nie zamierzam :) 

 

15 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Nie łudź się że uchowa się twój majątek, uchowa się tylko wtedy gdy społeczeństwo w którym żyjesz i się wychowałeś będzie zmierzac w dobrym kierunku, gdy perpektywy będą złe, to sorry, ale nie masz szans. 

 

Kolejne naiwne przekonanie. 

 

Mój majątek jest rozłożony między kilka krajów, spora część jest poza EU. 

 

Co do zabezpieczenia to jest całkiem nieźle zabezpieczony przed lepkimi rączkami polskich polityków, innych zresztą też.

 

Tam gdzie ja zmierzam, dzietność jest na dobrym poziomie, podatki niskie, wolność gospodarcza większa.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Mosze Red said:

 

 

 

Co ja muszę robić w energii atomowej, postawić klinikę, otworzyć fabrykę broni czy rafinerię, żeby robić biznes? :D 

 

 

Just now, Mosze Red said:

 

Wystarczy, że mam ziemię w miejscu gdzie się przeprowadzę, wniosę umiejętności/ kapitał/ kontakty w EU.

Młodzi ludzie chcą zakładać rodziny, bogacić, się rozwijac, myślisz że oni będą zadowoleni jeśli przyjedzie do nich jakiś staruch który będzie im zajmował neiruchomośc i obciążał system zdrowia ? Nie wezmą złoto, pieniądze, i dadzą mu kop...... w dupe, a starzy przywódcy tych państw nie po to dbali o te państwa, by teraz brać starców z innych państw którzy dopuścili się swoją biernośią do zniszczenia tych pańśtwa. 

 

Just now, Mosze Red said:

 

Mogę rozwijać biznes w dowolnej branży, niekoniecznie "strategicznej".

Owszem, tylko trzeba być zdrowym umysłowo i fizycznie, a to jest trudne w wieku 70 lat.

 

Just now, Mosze Red said:

 

Mój majątek jest rozłożony między kilka krajów, spora część jest poza EU. 

No to już nie masz tego majątku, co ty myślisz że Erdogan w turcji będzie zapraszał Francuskich emerytów do siebie by korzystali z jego młodej tkanki narodu ?? ahahaha Erdogan wyśle im zaproszenie podobne do tego jakie banki Niemieckie wysyłały żydom w 1940.

 

Just now, Mosze Red said:

 

Co do zabezpieczenia to jest całkiem nieźle zabezpieczony przed lepkimi rączkami polskich polityków, innych zresztą też.

 

Tam gdzie ja zmierzam, dzietność jest na dobrym poziomie, podatki niskie, wolność gospodarcza większa.

 

ahahah przed rękami polskich polityków owszem, ale nikt nie będzie szanował starców z państw które upadają, takimi ludźmi się gardzi, bo pozwolili na upadek tych że państw. Żaden przywódca nie udostępni im swojej młodej tkanki narodu. Co ty myślisz że pojedziesz do turcji, i erdogan da ci mieszkanie za kase i pozwoli dupczyć młode turczynki ? puknij się w głowe.

o widzisz takich ludzi się przyjmuje do narodu 

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/sejm-lagodzi-wymagania-dla-lekarzy-obcokrajowcow-w-polsce-skandal-uwazaja-polacy/4496zxe,2b83378a

 

Niestety ale starzy emeryci z Ukrainy w obecnej sytuacji nie są w Polsce mile widziani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Młodzi ludzie chcą zakładać rodziny, bogacić, się rozwijac, myślisz że oni będą zadowoleni jeśli przyjedzie do nich jakiś staruch który będzie im zajmował neiruchomośc i obciążał system zdrowia ?

 

Jakie ty wymyślasz farmazony. 

 

Ten kto ma kapitał nie zajmuje tylko kupuje.

 

Ten kto ma kapitał nie obciąża tylko korzysta, więc daje zarobić. Prywatna służba zdrowia zarabia na młodych/ zdrowych i najczęściej biednych czy na starszych/ zamożnych i ich rodzinach? no własnie ...... 

 

25 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Nie wezmą złoto, pieniądze, i dadzą mu kop...... w dupe, a starzy przywódcy tych państw nie po to dbali o te państwa, by teraz brać starców z innych państw którzy dopuścili się swoją biernośią do zniszczenia tych pańśtwa. 

 

:D 

 

"Ej ziomek ujowo, że tu przyjechałeś dawać pracę i rozwijać gospodarkę, w sumie to weź sp.....aj bo w tej twojej Polsce to teraz cienko jest i to na pewno twoja wina ? No ale wcześniej zostaw nam ten kapitał co trzymasz w Liechtensteinie, Zurychu i Panamie i wyjmij to złoto, które masz w skrytkach depozytowych w UK, oddaj nam bo chętnie je zawłaszczymy nim cię wykopiemy"   

 

I dla tego mamy np. w Ameryce Pd. sporą Polonię jeszcze z okresu wojen napoleońskich i kolejną, która się osiedliła po drugiej światowej, idąc twoim tokiem rozumowania dawno powinni ich wykopać, przecież kraj swój zrujnowali xD 

 

Rozejrzyj się po świecie wszędzie przyjmuje się z otwartymi rękami ludzi przedsiębiorczych z kapitałem, ułatwienia w uzyskaniu obywatelstwa, programy obywatelstwo za inwestycję, zwolnienia z podatków (z poziomu państwa, ale także lokalnych) i wiele innych ułatwień, tylko żeby chcieli przyjechać, osiedlić się i stworzyć miejsca pracy.

 

I będzie jeszcze łatwiej dla tych co przeczekają aktualny kryzys, masz kapitał i głowę na karku = masz czym grać. 

 

25 minut temu, tylkochwila133 napisał:

No to już nie masz tego majątku, co ty myślisz że Erdogan w turcji będzie zapraszał Francuskich emerytów do siebie by korzystali z jego młodej tkanki narodu ?? ahahaha Erdogan wyśle im zaproszenie podobne do tego jakie banki Niemieckie wysyłały żydom w 1940.

 

Mam i ma się bardzo dobrze. 

 

Co ma do tego Erdogan i Turcja :D 

 

25 minut temu, tylkochwila133 napisał:

ahahah przed rękami polskich polityków owszem, ale nikt nie będzie szanował starców z państw które upadają, takimi ludźmi się gardzi, bo pozwolili na upadek tych że państw.

 

Wszyscy mają w d... skąd pochodzisz, czy państwo gdzie żyłeś jest biedne czy bogate.

 

Ludzi interesuje lokalnie co wniesiesz do ich społeczności, czy dasz pracę, czy wydasz kasę, czy się zintegrujesz, czy znasz język.

 

25 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Owszem, tylko trzeba być zdrowym umysłowo i fizycznie, a to jest trudne w wieku 70 lat.

 

Co się czepiłeś tego 70+ ja mam 40+, za kilka lat się wyprowadzę, będę jeszcze przed 50 ką. 

 

Jestem zdrowy jak byk, mam dobrą genetykę, uprawiam sport, zdrowo się odżywiam, wynik 90+ nie jest rzadkością w mojej rodzinie, miałem też kilku osób w rodzinie, które przebiły 100. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest optymistyczna wizja, wbrew temu, co niektórym się wydaje.

I nie, nas nie jest 7 miliardów. Nas jest bardzo niewielu. Natomiast Południe jest ludne, biedne i zdeterminowane, aby przyjść i zaludniać, podbijać i zapładniać. To im się przecież należy za te lata wyzysku i poniżenia...

 

Może więc lepiej zastanówmy się, jak lepiej obronić nasze podstawowe swobody i znaleźć kobietę, która nada się do stworzenia silnej rodziny.

Rojenia o seks-lalkach to po prostu kapitulacja. Jeszcze tylko wyciągnąć łapę po dochód podstawowy, odpalić Netfliksa i można wegetować, dopóki diabli nas nie wezmą. A potem cyk, do krematorium - i lecim ogrzewać mieszkanka, wszak nic nie może się zmarnować (zero waste!).

 

Antykoncepcja dla mężczyzn - jestem za, czekam. To nie tyle odwróci, co wyrówna szanse na rynku matrymonialnym. Cała reszta doprowadzi nas do upadku.

 

 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Mosze Red said:

 

Jakie ty wymyślasz farmazony. 

 

Ten kto ma kapitał nie zajmuje tylko kupuje.

 

Ten kto ma kapitał nie obciąża tylko korzysta, więc daje zarobić. Prywatna służba zdrowia zarabia na młodych/ zdrowych i najczęściej biednych czy na starszych/ zamożnych i ich rodzinach? no własnie ...... 

 

 

:D 

 

"Ej ziomek ujowo, że tu przyjechałeś dawać pracę i rozwijać gospodarkę, w sumie to weź sp.....aj bo w tej twojej Polsce to teraz cienko jest i to na pewno twoja wina ? No ale wcześniej zostaw nam ten kapitał co trzymasz w Liechtensteinie, Zurychu i Panamie i wyjmij to złoto, które masz w skrytkach depozytowych w UK, oddaj nam bo chętnie je zawłaszczymy nim cię wykopiemy"   

 

I dla tego mamy np. w Ameryce Pd. sporą Polonię jeszcze z okresu wojen napoleońskich i kolejną, która się osiedliła po drugiej światowej, idąc twoim tokiem rozumowania dawno powinni ich wykopać, przecież kraj swój zrujnowali xD 

 

Rozejrzyj się po świecie wszędzie przyjmuje się z otwartymi rękami ludzi przedsiębiorczych z kapitałem, ułatwienia w uzyskaniu obywatelstwa, programy obywatelstwo za inwestycję, zwolnienia z podatków (z poziomu państwa, ale także lokalnych) i wiele innych ułatwień, tylko żeby chcieli przyjechać, osiedlić się i stworzyć miejsca pracy.

 

I będzie jeszcze łatwiej dla tych co przeczekają aktualny kryzys, masz kapitał i głowę na karku = masz czym grać. 

 

 

Mam i ma się bardzo dobrze. 

 

Co ma do tego Erdogan i Turcja :D 

 

 

Wszyscy mają w d... skąd pochodzisz, czy państwo gdzie żyłeś jest biedne czy bogate.

 

Ludzi interesuje lokalnie co wniesiesz do ich społeczności, czy dasz pracę, czy wydasz kasę, czy się zintegrujesz, czy znasz język.

 

 

Co się czepiłeś tego 70+ ja mam 40+, za kilka lat się wyprowadzę, będę jeszcze przed 50 ką. 

 

Jestem zdrowy jak byk, mam dobrą genetykę, uprawiam sport, zdrowo się odżywiam, wynik 90+ nie jest rzadkością w mojej rodzinie, miałem też kilku osób w rodzinie, które przebiły 100. 

 

 

 

Prosze poczytaj fora ludzi w wieku 50+ co mówią o emigracji, zrozum że stary człowiek jest mądrzejszy, bardziej obeznany w świecie, i nie jest on nikomu potrzebny w innych krajach. Jest obciązeniem, tak jest, było i będzie. Nawet niemcy jak w ubiegłym wieku sprowadzali do siebie turków, to tylko do pracy, a na emeryture odsyłali ich z powrotem. Pięniądze to tylko papierek z dodruku, ludzie którzy rządzą krajami wiedzą że wpuszczając starca z pieniędzmi automatycznie ich dostęp do lekarza będzie trudniejszy, bo wydłuża się kolejki lub zdrożeją usługi. Dlatego śmieszy mnie bierność ludzi starszych na Polityke, sami kopią sobie dół, poinwestowali w mieszkania a nie widzą realiów. Nawet Bill Gates wie że jest obciązeniem, i w jego wieku już nie za wiele mu pomoże. 

 

Zrozum że w momencie gdy przyjdzie kryzys, co już się dzieje, inne kraje się zamkną, albo będą wpuszczać emerytów by ich ograbić i mordowac, nie wierz w bajki. Albo masz kraj w którym społeczeństwo się dobrze rozwija, masz rodzine, dzieci które cie wesprą albo będziesz zdychał. 

 

Rozejrzałem się po świecie, i wiem że nigdzie nie przyjmują samotnych starców z kapitałem, chyba tylko żeby ich ograbić. Nie po to Niemcy inwestują w swój kraj i przemysł by potem dopuszczać do władzy u siebie Polaków, Polak może tam przyjechać robić fizycznie albo umysłowo w IT ale tylko w prywatnych przedsiębiorstwach. Może też zostać lekarzem. Ale we wszystkich tych przypadkach jest to tak obmyślone że Polak w pierwszym pokoleniu nie dostanie możliwości decydowania o kluczowych sprawach, jak zostanie burmistrzem małego miasteczka. Ani złoto, ani nieruchomości, ani pieniądze nie pomogą starcowi jeśli będzie żył w społeczeńśtwie w którym jest więcej starych ludzi niż młodych. W Niemczech mediana wieku jest większa niż w Polsce, około 46 lat, to na ch...... im starcy z Polski ????

 

 

Co najwyżej może cie czekać senatorium na stadionie narodowym jeśli nic się nie zmieni w Polsce, bo uwaga świat nie czeka na ciebie z otwartymi rękami hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Prosze poczytaj fora ludzi w wieku 50+ co mówią o emigracji, zrozum że stary człowiek jest mądrzejszy, bardziej obeznany w świecie, i nie jest on nikomu potrzebny w innych krajach

 

Proszę cię, jak świat długi i szeroki bogaci ludzie mieszkają tam gdzie chcą i wszędzie są pożądani.

 

Nie przyjmuje się emigrantów zarobkowych w podeszłym wieku. 

 

Wiesz jaka jest różnica między pracownikiem, a pracodawcą? 

 

21 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Zrozum że w momencie gdy przyjdzie kryzys, co już się dzieje, inne kraje się zamkną, albo będą wpuszczać emerytów by ich ograbić i mordowac, nie wierz w bajki. Albo masz kraj w którym społeczeństwo się dobrze rozwija, masz rodzine, dzieci które cie wesprą albo będziesz zdychał. 

 

Jak będą mordować? Jakie kraje, dokładnie jakie procedury, pokaż przepisy, badania nastrojów społecznych itd. 

 

No i jak ich będą grabić, pojadą z palnikiem rozpruć skrytki bankowe na innym kontynencie, czy będą hackować konta w rajach podatkowych? Opisz dokładnie metody grabienia przedsiębiorcy, który przyjedzie osiedlić się i zakładać biznes, z dokładnym wskazaniem krajów.  

 

Oświeć mnie proszę, bo na razie sypiesz ogólnikami bez podparcia dowodowego. 

 

Zamkną się przed własnymi obywatelami? :D 

 

21 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Rozejrzałem się po świecie, i wiem że nigdzie nie przyjmują samotnych starców z kapitałem, chyba tylko żeby ich ograbić.

 

Dokładnie opisz jakie kraje nie przyjmują inwestorów z kapitałem, gdzie główne jest kryterium wieku i opisz procedurę grabienia. 

 

Konkretne przykłady proszę ?  

 

Bo ja mogę rzucić kilkanaście na zasadzie obywatelstwo za inwestycje, które przeczą twoim tezom. Co więcej mam w rodzinie kilka osób, które wyemigrowały w różne miejsca na świecie rozwijać biznes z powodzeniem i nikt ich nie ograbił, osiedlili się, uzyskali obywatelstwo, dobrze im się żyje.   

 

21 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Ani złoto, ani nieruchomości, ani pieniądze nie pomogą starcowi jeśli będzie żył w społeczeńśtwie w którym jest więcej starych ludzi niż młodych.

 

Chyba już tłumaczyłem, że w moje miejsce docelowe ma dzietność 2+, więc do starzejących się społeczeństw się nie zalicza.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mosze Red napisał:

po pierwsze bo minie stać, a po drugie, bo lubię jak jest szybko, miło i fachowo 

 

3 godziny temu, Mosze Red napisał:

No i ja mam zamiar za kilka lat być szczęśliwym emerytem, a nie czekać z emeryturą na czas gdy będę niedołężnym starcem.

 

 

4 godziny temu, Mosze Red napisał:

- ja i tak nie będę siedział w tym państwie, ba nawet na tym kontynencie jak będę emerytem 

 

 

@Mosze Red Ile twoim zdaniem i w jakim wieku trzeba zarabiać, żeby móc pozwolić sobie na podobne luksusy? Da się takie pieniądze zarobić pracując dla firm, czy tylko własne interesy?

 

Mówiąc podobne mam na myśli, że gdybyśmy się przeprowadzili na emeryturę np do Australii, to ja kupiłbym domek i samochód średniej klasy.

 

Oczywiście nie miałyby, to być oszczędności życia, tylko raczej inwestycja na którą mogę sobie pozwolić jako starzejący się człowiek.

 

Jakie zarobki powinien postawić sobie za cel przeciętny polak, żeby fajnie spędzić życie? 

 

Czy zarobki np 8k netto na etacie pozwalają na cokolwiek, czy to tylko wybicie się z najgorszej biedoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Mosze Red said:

 

Proszę cię, jak świat długi i szeroki bogaci ludzie mieszkają tam gdzie chcą i wszędzie są pożądani.

 

Nie przyjmuje się emigrantów zarobkowych w podeszłym wieku. 

 

Wiesz jaka jest różnica między pracownikiem, a pracodawcą? 

 

 

Jak będą mordować? Jakie kraje, dokładnie jakie procedury, pokaż przepisy, badania nastrojów społecznych itd. 

 

No i jak ich będą grabić, pojadą z palnikiem rozpruć skrytki bankowe na innym kontynencie, czy będą hackować konta w rajach podatkowych? Opisz dokładnie metody grabienia przedsiębiorcy, który przyjedzie osiedlić się i zakładać biznes, z dokładnym wskazaniem krajów.  

 

Oświeć mnie proszę, bo na razie sypiesz ogólnikami bez podparcia dowodowego. 

 

Zamkną się przed własnymi obywatelami? :D 

 

 

Dokładnie opisz jakie kraje nie przyjmują inwestorów z kapitałem, gdzie główne jest kryterium wieku i opisz procedurę grabienia. 

 

Konkretne przykłady proszę ?  

 

Bo ja mogę rzucić kilkanaście na zasadzie obywatelstwo za inwestycje, które przeczą twoim tezom. Co więcej mam w rodzinie kilka osób, które wyemigrowały w różne miejsca na świecie rozwijać biznes z powodzeniem i nikt ich nie ograbił, osiedlili się, uzyskali obywatelstwo, dobrze im się żyje.   

 

 

Chyba już tłumaczyłem, że w moje miejsce docelowe ma dzietność 2+, więc do starzejących się społeczeństw się nie zalicza.  

 

 

 

Nawet mi się już nie chce odnosić do każdej myśli osobno. Czy ty wiesz co znaczy mieć własne państwo, żyć w  swoim społeczeńśtwie od urodzenia ? Możesz zostać rolnikiem, ordynatorem szpitala, założyć media społecznosciowe, zostac burmistrzem miasta, zostać właścicielem kopalni, magazynów itd. Reprezentować kraj jako model/modelka, naukowiec itd. To tylko w Polsce jest taki burdel.

 

Ja wiem że juz polaków odczuczają żeby nie mysleli o tym, tylko byli zwykłym bydłem, I żeby sie łudzili że kiedyś gdzies tam wyjadą i będą mieć takie same przywileje jak w polsce hahah Bo ktoś inny ma przejąć ten kraj. CI wszyscy yuotuberzy którzy opowiadają o zyciu za granicą, czy nawet pokazują swoje rodziny to: 

- pracownicy niskiego szczebla

- praca online

- wykształcona kadra międzynarodowych korporacji, siła robocza korporacji

 

Nie ma innych przypadków w pierwszym pokoleniu, dopiero jeśli ich dzieci się tam urodza, a oni zdobędą obywatelstwa, to będą adoptowani do tej społeczności. A co dopiero ma powiedzieć staruch na emigracji ? musiałbyś byc rotschildem żeby się z toba tak obchodzili, inaczej trafisz na śmietnik w obcym państwie będąc samotnym na starość. 

 

Wiesz że urzędnicy oraz m.in. pracownicy banków sprawdzają swoich klientów w podeszłym wieku, to oni najcześciej są ofiarami oszustw. Od koloru do wybory, sprzedaż garnków, na wnuczka, ale też pozbawianie praw do nieruchomości itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tylkochwila133 nie chce ci się odnosić, czyli dalej niczym nie poparty słowotok i  teorie wyssane z palca? ;)

 

Chcesz dyskutować daj konkretne przykłady, a nie propagandową papkę.

 

19 minut temu, SławomirP napisał:

Mówiąc podobne mam na myśli, że gdybyśmy się przeprowadzili na emeryturę np do Australii, to ja kupiłbym domek i samochód średniej klasy.

 

Australia jest droga, ziemia + dom to w tej chwili wydatek rzędu 800k - 1 mil AUD. 

 

Do tego musiałbyś mieć dochód na poziomie przynajmniej 3k AUD miesięcznie.

 

Polecam Amerykę Pd. są miejscówki gdzie żyje sporo Polonii, kawałek ziemi, dom, jak masz zajawkę to możesz iść w stronę gospodarstwa samowystarczalnego.

 

Jak nie masz dużych wymagań wykończony domek około 70 mkw na niewielkiej działce to wydatek rzędu 40 k USD. 

 

Jak chcesz uderzyć w większy dom z większą działką to szykuj 70 - 80 k USD. 

 

Jak chcesz się bawić w samowystarczalne gospodarstwo możesz startować od 100 k USD. 

 

Jak masz swoje zaplecze to koszty życia dla czteroosobowej rodziny to jakieś 800 USD miesięcznie. 

 

Jak nie masz zaplecza i wynajmujesz np. apek lub dom (w większym mieście) to jakieś 1400 - 1500 USD miesięcznie. 

 

Zależy gdzie się osiedlisz, czy prowincja, czy miasto, koszty życia 4 osobowej rodziny są niższe o 30 do 60% niż np. w Wawie lub Trójmieście. 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Mosze Red said:

@tylkochwila133 nie chce ci się odnosić, czyli dalej niczym nie poparty słowotok i  teorie wyssane z palca? ;)

 

Chcesz dyskutować daj konkretne przykłady, a nie propagandową papkę.

 

 

Australia jest droga, ziemia + dom to w tej chwili wydatek rzędu 800k - 1 mil AUD. 

 

Do tego musiałbyś mieć dochód na poziomie przynajmniej 3k AUD miesięcznie.

 

Polecam Amerykę Pd. są miejscówki gdzie żyje sporo Polonii, kawałek ziemi, dom, jak masz zajawkę to możesz iść w stronę gospodarstwa samowystarczalnego.

 

Jak nie masz dużych wymagań wykończony domek około 70 mkw na niewielkiej działce to wydatek rzędu 40 k USD. 

 

Jak chcesz uderzyć w większy dom z większą działką to szykuj 70 - 80 k USD. 

 

Jak chcesz się bawić w samowystarczalne gospodarstwo możesz startować od 100 k USD. 

 

Jak masz swoje zaplecze to koszty życia dla czteroosobowej rodziny to jakieś 800 USD miesięcznie. 

 

Jak nie masz zaplecza i wynajmujesz np. apek lub dom (w większym mieście) to jakieś 1400 - 1500 USD miesięcznie. 

 

Zależy gdzie się osiedlisz, czy prowincja, czy miasto, koszty życia 4 osobowej rodziny są niższe o 30 do 60% niż np. w Wawie lub Trójmieście. 

 

 

 

prosze cie zejdz na ziemie, w azji jest ogromny nacjonalizm, to tylko w UE chwilowo jest wrażenie otwartości granic, a i tak są spore ograniczenia w robieniu biznesów, kupowaniu nieruchomości, jak twoją ambicja jest wyłącznie tułanie się po swiecie i praca dla korporacji za grosze to powodzenie. 

 

tutaj przykład jak julki wariują i co czeka polske

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, yrl napisał:

Jeżeli to nie jest tajemnica to możesz napisać czy teraz mieszkasz w Polsce?

 

Tak mieszkam w Polsce, mam zobowiązania biznesowe, które mnie tutaj trzymają.

 

Jak wszystko doprowadzę do końca, tak jak się zobowiązałem to pakuję się i wynoszę w bardziej słoneczne rejony świata. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Mosze Red said:

 

Tak mieszkam w Polsce, mam zobowiązania biznesowe, które mnie tutaj trzymają.

 

Jak wszystko doprowadzę do końca, tak jak się zobowiązałem to pakuję się i wynoszę w bardziej słoneczne rejony świata. 

 

 

Okej tylko przyjmij do wiadomości że będziesz tam wyłącznie pracownikiem, obywatelem drugiej kategorii i dopiero jak założysz tam rodzine to twoje dzieci będą miały lepiej

  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tylkochwila133 Czy Ty naprawdę nie wiesz na czym ten świat stoi? Co z tegi, że Mosze Red bd miał 50,70 czy 80 lat, jeśli bd miał kapitał?

 

Powitają go z otwartymi rękoma, i jeśli masz cokolwiek oleju w głowie,  to też się dorabiaj, żeby później mieć wolny wybór, a nie wybierać ze śmietnika za państwową emeryturkę???

 

To co prezentujesz nazywa się mechanizmem wyparcia, w skrócie - nie masz i piszesz, że chujowe???

 

Ja np. mam podobny pomysł i jeśli uda mi się zdobyć $ to mnie nie zarżną w nowym kiejscu, tylko co najwyżej zerżną młode panie z tamtejszych rejonów??

 

Ale co według Cb powinien zrobić? 

Być masochistą i się użerać w PL? 

Na zachodzie już wygląda to zupełnie inaczej, a co dopiero w wyluzowanych latynoskich krajach. 

Edytowane przez Mosze Black
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mosze Red napisał:

Tak mieszkam w Polsce, mam zobowiązania biznesowe, które mnie tutaj trzymają.

 

Jak wszystko doprowadzę do końca, tak jak się zobowiązałem to pakuję się i wynoszę w bardziej słoneczne rejony świata. 

 

To już wszystko jasne. Zastanawiałem się czemu nie siedzisz w jakimś kraju który oficjalnie ma już opanowaną pandemie. Z tego co kojarzę to Urugwaj, Wietnam i chyba Australia nieźle sobie radzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Mosze Black said:

@tylkochwila133 Czy Ty naprawdę nie wiesz na czym ten świat stoi? Co z tegi, że Mosze Red bd miał 50,70 czy 80 lat, jeśli bd miał kapitał?

 

Powitają go z otwartymi rękoma, i jeśli masz cokolwiek oleju w głowie,  to też się dorabiaj, żeby później mieć wolny wybór, a nie wybierać ze śmietnika za państwową emeryturkę???

 

To co prezentujesz nazywa się mechanizmem wyparcia, w skrócie - nie masz i piszesz, że chujowe???

 

Ja np. mam podobny pomysł i jeśli uda mi się zdobyć $ to mnie nie zarżną w nowym kiejscu, tylko co najwyżej zerżną młode panie z tamtejszych rejonów??

 

Ale co według Cb powinien zrobić? 

Być masochistą i się użerać w PL? 

Na zachodzie już wygląda to zupełnie inaczej, a co dopiero w wyluzowanych latynoskich krajach. 

 

 

Albo zmieniasz system w Polsce, albo jesteś bierny i pozwalasz żeby Niemcy finansowali strajki kobiet w Polsce. Wtedy wyjeżdżasz z Polski w młodym wieku i zaczynasz wszystko na nowo przyjmując do świadomości ze jestes na przegranej pozycji w pierwszym pokoleniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Okej tylko przyjmij do wiadomości że będziesz tam wyłącznie pracownikiem, obywatelem drugiej kategorii i dopiero jak założysz tam rodzine to twoje dzieci będą miały lepiej

 

A ty dalej swoje. 

 

Ja tam wchodzę z kapitałem i biznesem, zresztą już dawno wszedłem, dzięki temu uzyskałem obywatelstwo.

 

Jak się przeniosę tylko zintensyfikuję swoje działania, będę dalej to rozwijał. 

 

Mam sporo ziemi i plan jak ją zagospodarować, to sporo nie w maleńkich kategoriach PL tylko w tamtejszych. 

 

Mam dobre zaplecze i co najważniejsze kapitał, żeby wszystko zorganizować jak będę chciał. 

 

Przypuszczam, że nigdy w życiu nie spotka mnie nieszczęście pod tytułem "pracować dla kogoś".  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Mosze Red said:

 

A ty dalej swoje. 

 

Ja tam wchodzę z kapitałem i biznesem, zresztą już dawno wszedłem, dzięki temu uzyskałem obywatelstwo.

 

Jak się przeniosę tylko zintensyfikuję swoje działania, będę dalej to rozwijał. 

 

Mam sporo ziemi i plan jak ja zagospodarować, to sporo nie w maleńkich kategoriach PL tylko w tamtejszych. 

 

Mam dobre zaplecze i co najważniejsze kapitał, żeby wszystko zorganizować jak będę chciał. 

 

Przypuszczam, że nigdy w życiu nie spotka mnie nieszczęście pod tytułem "pracować dla kogoś".  

 

 

 

A ja mimo że wiem co mnie czeka to nie wyjade z Polski nigdy, tu zdechne.

Czekam tylko co zrobią amerykanie, czy podejmą rękawice przeciwko euroazji i oprą się na Polsce, Turcji, Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.