Skocz do zawartości

Czy WIERZYSZ, że żyjesz na kręcącej się kuli?


EMKEJ

Czy WIERZYSZ ,że żyjesz na kręcącej się kuli ?  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz ,że żyjesz na kręcącej się 1667 km/h kuli lecącej w "kosmos" ~30 000 km/h , a magiczna siła zwana grawitacją trzyma morza i oceany przymocowane do góry nogami aby się nie wylały w próżnie ?

    • Oczywiście, bez mrugnięcia okiem biorę te teorie w ciemno!
    • Coś tu nie gra o_O


Rekomendowane odpowiedzi

Paradoksalnie lubię takie pytania. Niby oczywista oczywistość - większość powie: ooo kolejny nawiedzony płaskoziemca ?? przecież są wyliczenia, jest fizyka, nauka jasno przedstawia fundamenty naszej rzeczywistości, ale ten przysłowiowy kij w mrowisko czasem implikuje ciekawe dyskusje.

 

Tutaj wprawdzie nie o dyskusje chodzi, a o sondaż, jak autor mówi, oparty na wierze, więc chyba się nie podejmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaskoziemstwo to niestety bzdura mająca zdyskredytować różne oddolne i całkiem sensowne teorie. Wystarczy matura z fizyki żeby tę teorię obalić. Najbardziej ośmieszają się ci, którzy uważają że np. książki Dubaya "200 proofs earth is not spinning ball"  (w której błędy znalazłby pilny gimnazjalista) mają jakąkolwiek wartość. Z punktu widzenia osoby samodzielnie myślącej, przeraża mnie podążanie za stadem łapek w górę ludzi oglądających filmiki pro-płaskoziemskich. Wiara nie ma tu nic do rzeczy.

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czujemy prędkości, tylko jej zmiany. F=m*a, więc jak nie ma przyśpieszenia, to siły albo nie ma, albo się równoważą. Gdybyśmy się obudzili w pociągu jadącym 300 km/h, bez wstrząsów, odgłosów i punktów orientacyjnych, to nie bylibyśmy wstanie stwierdzić czy się poruszamy, czy stoimy. Gdyby zaczął hamować lub przyśpieszać, ale bez punktów orientacyjnych w tym pociągu, to nie moglibyśmy stwierdzić czy przyśpiesza, czy hamuje, czulibyśmy jedynie siłę działającą na nas w jedną stronę. 

Edytowane przez Beckenbauer
  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilet lotniczy można zarezerwować od uwaga 30-70zł. Zdarza się iż ktoś rezygnuje, i miejsca są prawie za free. Znajoma kupiła bilet do Grecji (albo dwa?!) za 70 cebulionów. Kupujesz, lecisz, obserwujesz. Masz odpowiedź na wszystkie swoje pytania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja to nie magiczna siła. lol

 

Podobne tematy o teoriach spiskowych w tym m in o szczepieniach, 911, kłamstwie oświęcimskim, reptilianach, turbosłowianach,czarnej wołdze i innych tego typu bzdurach powinny być wrzucane na ściane hańby. Bez wyjątku.

 

Podobne zdanie wyraziłem w temacie o lądowaniu na księżycu.

 

Co jakiś czas wrzucane są tu coraz śmielsze (głupsze) teorie spiskowe.

 

Ja rozumiem, że trafiają tu ludzie z problemami, ale bez przesady.

 

To naraża nas na śmieszność.

 

Bez urazy. Pozdrawiam.

 

Edytowane przez alfa_sralfa
  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Czy WIERZYSZ, że żyjesz na kręcącej się kuli?

Twoje pytanie jest postawione niewłaściwie. Bo ja to wiem, a nie wierzę. Wiedza jest przeciwieństwem wiary.

 

Nie muszę wierzyć bo to widziałem. Każdy to może zobaczyć nad morzem albo dużym zbiornikiem wodnym (10+km) w postaci ewidentnej, widocznej, namacalnej krzywizny. Każdy kto latał samolotem widział kulkę. Każdy, kto rozumie jak działa grawitacja to rozumie. Możliwości dowodzenia jest wiele.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mnemonic napisał:

Opisywał to już Arystoteles. Siedząc na plaży gdy statki wracały do portu zauważył, że najpierw widoczne są ich maszty i żagle, jakby wypływały "z za wzniesienia".

Być może z teleskopem tak. Mieszkam nad morzem, lubię pogapić się w horyzont lornetką 70x25 i nic takiego nie zauważyłem, obraz za mało wyraźny.

 

Krzywizna (zakrzywienie linii horyzontu) jest nie do uchwycenia z plaży, nawet przy idealnych warunkach obserwacji. 

 

Nie, nie jestem płaskoziemcem, ale jak czytam że ktoś widział krzywiznę Ziemi to jest on tyleż wiarygodny co płaskoziemca.

Edytowane przez Kim Un Jest?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.