Skocz do zawartości

Czy WIERZYSZ, że żyjesz na kręcącej się kuli?


EMKEJ

Czy WIERZYSZ ,że żyjesz na kręcącej się kuli ?  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz ,że żyjesz na kręcącej się 1667 km/h kuli lecącej w "kosmos" ~30 000 km/h , a magiczna siła zwana grawitacją trzyma morza i oceany przymocowane do góry nogami aby się nie wylały w próżnie ?

    • Oczywiście, bez mrugnięcia okiem biorę te teorie w ciemno!
    • Coś tu nie gra o_O


Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, Ancalagon said:

Czym jest zaćmienie Księżyca?

Skąd się biorą jego fazy?

Na czym polega ta odwrotność światła księżycowego w stosunku do słonecznego?

A czy ja jestem ekspertem ? To ,że nie wiemy pewnych rzeczy nie dowodzi kulistości ziemi. Dla mnie też jest to temat nowy. Nie zamierzam bronić tematu tylko pobudzić do myślenia innych. 

Sami róbcie też research,a wiele można znaleźć na kanałach :

https://www.youtube.com/channel/UCvswlgeHodOejVN21TWweLw

https://www.youtube.com/channel/UC0_CSKUIVVFlfocgezQEBDg

https://www.youtube.com/channel/UCWev8VX2GZ_osGhMHc8tQqg

https://www.youtube.com/channel/UCJBjJABDC8uFz18Q_wPx68Q

https://www.youtube.com/channel/UCW4k9vXjgOSDcYq6Ge9hWWg

https://www.youtube.com/channel/UCpkbXTRk39Z4rKO6KOuGNdw

https://www.youtube.com/channel/UCCuBLug8vryCci0glEt_c3Q

 

No chyba ,że ktoś woli nic nie robić i czekać aż ja tu będę każdy argument wyjaśniał i robił za eksperta to się nie doczeka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EMKEJNie chciałbym rozwiewać oparów absurdu w jakich przebywasz ale sławetny "Research" nie polega na oglądania filmików na yt co większych oszołomów. Chyba kierując się cytatem Pana Andrzeja Kmicica "kończ Waść wstydu oszczędź" należałoby zakończyć tą dyskusje ;) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tatarus napisał:

Pana Andrzeja Kmicica "kończ Waść wstydu oszczędź"

Ok mam dość błędnego używania przez niektórych tego cytatu. Kmicic miał na myśli wstydu mnie oszczędź, gdyż Wołodyjowski wygrywał pojedynek.
Czyli prosił Wołodyjowskiego o zakończenie pojedynku i oszczędzenie Kmicicowi upokorzenia. A nie na odwrót, to tak informacyjnie na przyszłość ;) .

@EMKEJ A wyposażyłeś się już w deparchator czy jeszcze nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EMKEJ

Sprawdziłem sobie jeden z kanałów i na losowym filmiku od razu znalazłem kompromitujące braki w wiedzy.

W końcu muszę wziąć się za siebie, obejrzeć ponownie i wrzucić na forum pewien film dokumentalny, zobaczysz czym się różni dobry paradokument z wypowiedziami prawdziwych naukowców od pokazu ignorancji w wykonaniu jakiejś bandy czubków z Brazylii.

 

Te 8-9 lat temu naprawdę dużo oglądałem filmików z podobnej kategorii i czytałem sporo artykułów, choć ja akurat miałem skrzywienie bardziej ezoteryczne.

Widziałem różne odjechane teorie, a przy niektórych z nich nawet płaska Ziemia wysiada.

Z mojej perspektywy podane przez Ciebie kanały nie pobudzają do myślenia, raczej kompromitują nieco inne spojrzenie na rzeczywistość.

Posiadanie wątpliwości i zadawanie pytań jest naturalne, tyle że należy robić to z głową.

 

A tymczasem:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tatarus said:

@EMKEJNie chciałbym rozwiewać oparów absurdu w jakich przebywasz ale sławetny "Research" nie polega na oglądania filmików na yt co większych oszołomów. Chyba kierując się cytatem Pana Andrzeja Kmicica "kończ Waść wstydu oszczędź" należałoby zakończyć tą dyskusje ;) 

Więc kończ i oszczędź sobie wstydu i nie pisz :)

 

Ciekaw jestem jak wyobrażacie sobie ZAKRZYWIENIE wody w oceanach , morzach ,rzekach ?

22 minutes ago, Ancalagon said:

 

A tymczasem:

 

a tymczasem Del z BTIC pokazuje idiotyzm tego gościa i jego filmiku:

 

 

Edytowane przez EMKEJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w komentarzach dał prosty eksperyment. Empiryczne podejście - i co @Ancalagon??? Głupio ci teraz? Ha? Myślę, że temat można uznać za zbadany :D.

"Najprostszy experynent ( moze kosztowac kilkaset £) ale da sie to przezyc. Wbic kolek na wysokosci ok 30cm z linka i poprowadzic linke na drugi brzeg ( oczywiscie miec do twgo warunki ogromny zbiornik wodny i wypozyczona motorowke) i poplynac na druga strone umocowac na takiej samej wysokosci kolek z linka i wrocic obserwujac linke. Jezeli ziemia jest okragla linka na srodku zbiornika powinna stykac sie lub tez byc pod powierzchnia wody w zaleznosci od wielkosci zbiornika ( wyliczyc zakrzywienia jkaie NIBY powinno byc) a jezeli linka bedzie na takiej samej wysokosci watpliwosci beda rozwiane) dla chcacego nic trudnego ;) pozdro mam nadzieje ze kiedys podejmiesz sie tego doswiadczenia lub tez ktos inny"

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodów na kulistość Ziemii jest od cholery i trochę - pierwszy, albo jeden z pierwszych przedstawił Arystoteles - tu masz opis tego - tak gdybyś nie wiedział... 

 

Wahadło Foucaulta jest doświadczalnym dowodem na ruch obrotowy Ziemi. Uznawane jest za jeden z dziesięciu najpiękniejszych eksperymentów fizyki na świecie. masz także w Polsce - pojedziesz i zaprezentujesz swoje płaskie teorie na jakimś uniwerku?   Na pewno będzie fajnie, nie sądzisz?

 

Ja bym na Twoim miejscu to wpisał w CV - np. w rubryce zainteresowania; czy inne hobby - i tak szukał roboty - co sądzisz o tym pomyśle?

Od czasu do czasu rekrutuję ludzi - czyli jestem w tej grupie co ich przesłuchuje - może powinienem zadać ze dwa pytania - np. co Pan sądzi o teoriach tzw. płaskiej Ziemii? 

 

Na początek polecam obejrzeć cykl SciFun'a o obalaniu wszystkich założeń tej tzw. teorii Płaskiej Ziemii - jest tutaj - niecałe trzy godziny całość...

Jego filmiki rozwalają ten płaski świat w pył.... Każdy ciekawszy argument + pokazuje szaleństwo, kłamstwa i manipulacje oraz obłąkanie płaszczaków - tych ludzi powinno się leczyć i to przymusowo; w zamkniętych ośrodkach. 

 

Dla chętnych - jak głupi są płaskoziemcy - czyli pośmiejmy się z płaszczaków - 10 najśmieszniejszych memów o płaskoziemcach - i moim zdaniem to jest właściwa metoda - śmiechem ich, śmiechem... 

Wiem, że płaszczaków nie przekonam - no bo, jak można dowodami obalić coś, w co ktoś uwierzył bez żadnych dowodów.... No jak?   ?

 

Tu masz fragment z jego własnego filmu cytujący forum dla płaszczaków - a tu kolejny - zobacz Ci ludzie nawet nie wierzą własnym oczom.

 

Ciebie to też dotyczy...

 

Na rozrywkę polecam Król Sanjaya z Lechii - no cudo.... Też się ogłoś kimś takim...  Na ulicy stań z ulotkami, jak Świadkowie Jehowy....  ;-)

 

Bajka o płaskich Ziemiach oraz drugi film z NetFlix'a - o tym jak płaszczaki postanowili udowodnić płaską Ziemię i zobaczyli jest okrągła (zwiastun - in English; czy po angielskiemu) ... 

 

Moim zdaniem każdy kto wspomni tylko o tym, że Ziemia jest płaska powinien być automatycznie zbanowany na wieczność. Z każdego forum i z każdej dyskusji. 

Sorry, nie ma litości - bo sianie tego typu propagandy jest zwykłym oszustwem... 

Ciekawe, co będzie dalej... Składanie ofiar, żeby słońce nie zgasło? 

 

Bo oczywiście swoboda wypowiedzi i inne takie tam - ALE kłamać nie wolno - a gadanie o płaskich Ziemiach to kłamstwo jest i jako takie powinno zostać napiętnowane. 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, EMKEJ napisał:

Ciekaw jestem jak wyobrażacie sobie ZAKRZYWIENIE wody w oceanach , morzach ,rzekach ?

Normalnie, wynika to z praw fizyki, tyle że najpierw trzeba je znać.

 

1 godzinę temu, EMKEJ napisał:

a tymczasem Del z BTIC pokazuje idiotyzm tego gościa i jego filmiku:

Tego delikwenta z kolei całkiem dobrze podsumowuje:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Cavendisha

 

Jeszcze w XIX w. jeden z drugim pasłby świnie na łące, teraz w ramach postępu dostali zbyt duże możliwości i plotą androny w sieci.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, marcinasz said:

Dowodów na kulistość Ziemii jest od cholery i trochę - pierwszy, albo jeden z pierwszych przedstawił Arystoteles - tu masz opis tego - tak gdybyś nie wiedział... 

1) kolisty cień Ziemi na Księżycu w czasie jego zaćmienia- skąd on wiedział, że to ziemia rzuca cień na księżyc ?

2) stopniowe zmiany wysokości bieguna świata przy podróży wzdłuż południka - nie rozumiem tego ni w ząb. 

3) kołowy kształt widnokręgu- że co?!

4) stopniowe wyłanianie się statków spoza horyzontu morskiego poczynając od wierzchołków masztów, gór – poczynając od szczytów itp- każdy z lunetą czy lornetką może sprawdzić ,że to nie prawda. Jest to jedynie kwestia perspektywy i widzenia tak zwanego piramidalnego (zobaczcie jak widzicie obraz w długim korytarzu)

 

1 hour ago, marcinasz said:

Wahadło Foucaulta jest doświadczalnym dowodem na ruch obrotowy Ziemi. Uznawane jest za jeden z dziesięciu najpiękniejszych eksperymentów fizyki na świecie. masz także w Polsce - pojedziesz i zaprezentujesz swoje płaskie teorie na jakimś uniwerku?   Na pewno będzie fajnie, nie sądzisz?

 

 

1 hour ago, marcinasz said:

Ja bym na Twoim miejscu to wpisał w CV - np. w rubryce zainteresowania; czy inne hobby - i tak szukał roboty - co sądzisz o tym pomyśle?

Od czasu do czasu rekrutuję ludzi - czyli jestem w tej grupie co ich przesłuchuje - może powinienem zadać ze dwa pytania - np. co Pan sądzi o teoriach tzw. płaskiej Ziemii? 

Personalne prztyczki, nijak mające się odnieść do tematu. Świadczy to na Twoją niekorzyść.

 

1 hour ago, marcinasz said:

cykl SciFun'a

Sficun został internetowyk klaunem już dawno temu w mojej ocenie, wystarczy przeanalizować jego styl mówienia i wyśmiewania, nikt normalny tak się nie zachowuje próbując dowieść swojego zdania. 

 

 

 

 

1 hour ago, marcinasz said:

Tu masz fragment z jego własnego filmu cytujący forum dla płaszczaków - a tu kolejny - zobacz Ci ludzie nawet nie wierzą własnym oczom.

Nie wiem co to wnosi do tematu? Niech ten klaun robi sobie swoje prześmiewcze filmiki, dla mnie to żaden dowód. Jakieś zmiany głodu, udawanie szatana. To normalne zachowanie wg Ciebie ? Gimbusów może to jara ale nie mnie. 

 

1 hour ago, marcinasz said:

Na rozrywkę polecam Król Sanjaya z Lechii - no cudo.... Też się ogłoś kimś takim...  Na ulicy stań z ulotkami, jak Świadkowie Jehowy....  ;-)

Sanjaya jest trollem, wiadomo nie od dziś. 

 

1 hour ago, marcinasz said:

Bajka o płaskich Ziemiach oraz drugi film z NetFlix'a - o tym jak płaszczaki postanowili udowodnić płaską Ziemię i zobaczyli jest okrągła (zwiastun - in English; czy po angielskiemu) ... 

To też NIC nie wnosi do tematu. Po co to wklejasz ? Czy to taki system wierzeń kulogłowych ,że jak przedstawią jakąś grupę ludzi w krzywym zwierciadle to to ma zniechęcić kogoś do tematu? Poniżej pasa.

 

1 hour ago, marcinasz said:

Moim zdaniem każdy kto wspomni tylko o tym, że Ziemia jest płaska powinien być automatycznie zbanowany na wieczność. Z każdego forum i z każdej dyskusji. 

Bo nie można mieć swojego zdania bo Ci się to nie podoba. 

 

1 hour ago, marcinasz said:

powinno zostać napiętnowane. 

Nic nie powinno. 

 

52 minutes ago, Ancalagon said:
3 hours ago, EMKEJ said:

Ciekaw jestem jak wyobrażacie sobie ZAKRZYWIENIE wody w oceanach , morzach ,rzekach ?

Normalnie, wynika to z praw fizyki, tyle że najpierw trzeba je znać.

To fajną fizykę znasz, miałeś w ręce kiedy poziomicę? 

 

1 hour ago, Ancalagon said:

 

Globusy lubią używać słowa DEBUNKED więc oto proszę w drugą stronę:

 

 

BTW jak już cytujesz WIKIPEDIĘ to zobacz co oważ strona piszę o tym czym jest poziom, można się rozpłakać ze śmiechu:

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Poziom

 

Z innej beczki: 

567bac3c62a4.png

 

Polecam pooglądać filmy na YT (lub poczytać) o OŚWIECENIU, które zapoczątkowało ogromne zmiany skierowane przeciw Bogu. Wszelkie te zmiany miały na celu degradacje i degeneracje społeczeństwa m.in wciskając nam Heliocentryzm i inne bajeczki jak ewolucję, grawitację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EMKEJ 

Ja pasuję, proszę mnie więcej to nie wołać, jakby się dało, to niech ktoś mi wyśle wiadomość jako to wrzucić na czarną listę, ten temat; albo tego użytkownika chociaż.... 

Przecież możesz sobie wierzyć w co zechcesz, nawet w kapeć powieszony na ścianie - Twoja sprawa. Udowodnić to - o, to będzie ciężej, zwłaszcza naukowo... 

 

Ja pasuję i odpuszczam - dla mnie Ziemia jest okrągła; ze spłaszczeniem biegunowym - dla Ciebie może być inna. 

 

Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, EMKEJ napisał:

Polecam pooglądać filmy na YT (lub poczytać) o OŚWIECENIU, które zapoczątkowało ogromne zmiany skierowane przeciw Bogu. Wszelkie te zmiany miały na celu degradacje i degeneracje społeczeństwa m.in wciskając nam Heliocentryzm i inne bajeczki jak ewolucję, grawitację.  

neil.gif

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, EMKEJ said:

Ciekaw jestem jak wyobrażacie sobie ZAKRZYWIENIE wody w oceanach , morzach ,rzekach ?

Dziwisz się, że nie traktują Cię ludzie poważnie jak walisz takie gafy. Grawitacja działa tak, że siła skierowana jest zawsze w kierunku środka Ziemi. Siła grawitacji na biegunach jest mniejsza niż na równiku i różni się stopniowo między nimi. Dlatego Ziemia jest elipsą. Na szczęście nie są to różnice jakieś kolosalne, lecz kosmetyczne. 

Poza tym nie może być czegoś takiego jak zakrzywienie wody, bo woda jest ciekła. Widziałeś kiedyś wodę? 
Nawet jak rzeka ma 5 000 km (jak Nil bodajże), to i tak wciąż tutaj znaczenie ma tylko to, że woda spływająca płynie i ma pęd tylko dlatego, ponieważ spada z wyższego punktu do niższego - tj. do oceanów (ostatecznie morza Śródziemnego, który jest częścią Oceanu Atlantyckiego - łączą się). 
 

21 minutes ago, EMKEJ said:


567bac3c62a4.png

 

Polecam pooglądać filmy na YT (lub poczytać) o OŚWIECENIU, które zapoczątkowało ogromne zmiany skierowane przeciw Bogu. Wszelkie te zmiany miały na celu degradacje i degeneracje społeczeństwa m.in wciskając nam Heliocentryzm i inne bajeczki jak ewolucję, grawitację. 

Inne cywilizacje się myliły. M.in. w tych "innych cywilizacjach" nie było takiej rozwiniętej techniki i nauki jak jest u nas. Myślisz, że u nich ktoś przez internet mógł propagować to, że lata nad nami kula ognia zwana słońcem z nie wiadomo jak poruszoną siłą i dlaczego? Nie bardzo. 

Znak ONZ zwyczajnie wskazuje na inne odwzorowanie terenu. Nie tłumaczy to, że jest płaska, ale że pokazuje teren z górnej perspektywy. Są takie mapy i miałem o tym na jednych zajęciach z kartografii, ale wtedy nie ukazuje się półkuli południowej. 

 

 

21 minutes ago, EMKEJ said:

Sficun został internetowyk klaunem już dawno temu w mojej ocenie, wystarczy przeanalizować jego styl mówienia i wyśmiewania, nikt normalny tak się nie zachowuje próbując dowieść swojego zdania. 

Nie wiem co to wnosi do tematu? Niech ten klaun robi sobie swoje prześmiewcze filmiki, dla mnie to żaden dowód. Jakieś zmiany głodu, udawanie szatana. To normalne zachowanie wg Ciebie ? Gimbusów może to jara ale nie mnie. 

Bo z wami nie da się inaczej rozmawiać jak nie rozumiecie elementarnych faktów. Nie potrafisz np. ty przemielić w głowie otaczającej rzeczywistości i wpajasz sobie prostszy model, który twój mózg jest w stanie przyswoić. 

 

21 minutes ago, EMKEJ said:

1) kolisty cień Ziemi na Księżycu w czasie jego zaćmienia- skąd on wiedział, że to ziemia rzuca cień na księżyc ?

2) stopniowe zmiany wysokości bieguna świata przy podróży wzdłuż południka - nie rozumiem tego ni w ząb. 

3) kołowy kształt widnokręgu- że co?!

4) stopniowe wyłanianie się statków spoza horyzontu morskiego poczynając od wierzchołków masztów, gór – poczynając od szczytów itp- każdy z lunetą czy lornetką może sprawdzić ,że to nie prawda. Jest to jedynie kwestia perspektywy i widzenia tak zwanego piramidalnego (zobaczcie jak widzicie obraz w długim korytarzu)

1) Pewnie kosmici albo smoki w Khorinis rzucają cień, nie? 
2) "bieguna świata"? Jak nie rozumiesz, to się doucz, biblioteki otwarte (choć o tej godzinie już zamknięte, ale mogę ci polecić książki niektóre jak chcesz).
3) że to 
4) nie chce mi się po raz setny tłumaczyć. 

KONKLUZJA:
Zmierz swoje IQ - to może wiele wyjaśnić. 

PS. Co do Oświecenia i gdyby go nie było, a wraz z nim rewolucji przemysłowej, to wielce możliwe byłoby, że nie dożyłbyś tego wieku, który dożyłeś teraz. Grawitacja (+ to co wymieniłeś) nie jest bajeczką. Czemu nie możesz latać?

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EMKEJ https://pl.wikipedia.org/wiki/Przyspieszenie_ziemskie

W skrócie. Przyspieszenie ziemskie jest mierzalne i jest zmienne. Najmniejszą wartość osiąga w okolicach równika a największą na biegunie gdzie odległość od środka ziemi jest najmniejsza. Skoro ziemia jest płaska to skąd różnice? Sorry, ale dla mnie ktoś kto próbuje udowodnić coś naukowo i choćby wspomina o istnieniu boga jest niepoważny.

7 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Znak ONZ zwyczajnie wskazuje na inne odwzorowanie terenu. Nie tłumaczy to, że jest płaska, ale że pokazuje teren z górnej perspektywy. Są takie mapy i miałem o tym na jednych zajęciach z kartografii, ale wtedy nie ukazuje się półkuli południowej. 

Prawda. Jest to jedno z odwzorowań kartograficznych rzutowania ziemi na płaszczyznę. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Strusprawa1 said:

KONKLUZJA:
Zmierz swoje IQ - to może wiele wyjaśnić. 

No niczego się nie odniosę póki się nie nauczycie oddzielać osobistych wycieczek do tego co w poście przedstawione. 

 

12 minutes ago, Tomko said:

W skrócie. Przyspieszenie ziemskie jest mierzalne i jest zmienne. Najmniejszą wartość osiąga w okolicach równika a największą na biegunie gdzie odległość od środka ziemi jest najmniejsza. Skoro ziemia jest płaska to skąd różnice? Sorry, ale dla mnie ktoś kto próbuje udowodnić coś naukowo i choćby wspomina o istnieniu boga jest niepoważny.

Jak je zmierzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomko napisał:

@EMKEJ https://pl.wikipedia.org/wiki/Przyspieszenie_ziemskie

Przyspieszenie ziemskie jest mierzalne i jest zmienne. Najmniejszą wartość osiąga w okolicach równika a największą na biegunie gdzie odległość od środka ziemi jest najmniejsza. Skoro ziemia jest płaska to skąd różnice?

 

To efekt podziemnych złóż magnesów.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EMKEJ Poczytaj, nie będę za ciebie szukał wszystkiego. Chociażby wahadłem matematycznym. Od razu uprzedzam, że stałą przyspieszenia grawitacyjnego g można zastąpić nawet obwodem cycków, to nic nie zmieni.

https://www.bryk.pl/wypracowania/fizyka/ruch-i-jego-powszechnosc/13073-pomiar-przyspieszenia-ziemskiego-przy-uzyciu-wahadla-matematycznego.html

http://www.foton.if.uj.edu.pl/documents/12579485/1406f6e4-d27b-4fb5-8f79-75e64cd5a064

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tomko said:

Chociażby wahadłem matematycznym.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ten eksperyment. Zawieszam na cienkiej żyłce wahadełko i "rozhuśtam" je i co dalej ? Co mam zmierzyć ? Czas przez który będzie się bujać ? odległość bujania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie pomiędzy mierzeniem odległości rozbujanego wahadełka jeden z o ile nie największy eksperyment Michelson–Morley. 

 

 

A o nim ciiiisza. Prócz oczywiście wikipedii, która - kto by pomyślał- określa go jako porażkę ?

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Michelson–Morley_experiment#Incorrect_alternatives

 

a poczytać o nim można tutaj: 

 

https://wiki.tfes.org/Michelson-Morley_Experiment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się czytać całego wątku, ale może będzie ktoś tak uprzejmy i mi wyjaśni dwie istotne kwestie (i pytania te kieruję do zwolenników teorii):

 

1. do czego zmierza teoria płaskiej ziemi? W sensie, co może dać ludziom, poza tym, że globusy będą się nadawały do wyjebania na śmietnik? Bo serio nie czuję, tej podniecającej atmosfery tajemnicy, jaka udziela się jej zwolennikom, bo nawet jeżeli jest płaska, to co to zmienia w codziennym życiu?

 

2. Jeżeli założymy że ziemia jest płaska, to jak wyglądają jej brzegi? Jeden wielki wodospad? Jeśli tak, to jak uzupełniają się zbiorniki wodne?

 

3. Co jest pod płaską ziemią? Z filozoficznego punktu widzenia jestem w stanie zaakceptować fakt, że ziemia może być płaska, pod warunkiem, że sama znajduje w czymś oparcie. Bo jeżeli jest dyskiem lewitującym w próżni, to jest tak samo absurdalna jak lewitująca kula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Throgg

1. Po pierwsze fakt, że całe życie byłeś okłamywany w takim fundamentalnym aspekcie, jak dzięki temu się czujesz? Co najważniejsze ziemia kulka oddala nas od Boga. W teorii Heliocentryzmu jesteśmy nic nieznaczącym prochem gdzieś na zadupiu "galaktyk", lecimy nie wiadomo gdzie i nie my jesteśmy w centrum ale słońce. Dołóżmy do tego teorię ewolucji ,która robi z nas przypadek, wielki wybuch który powstał z niczego i stworzył wszystko i mamy dzisiejsze czasy, zdegenerowane i bez zasad moralnych- bez Boga i jego przykazań. Biblia okazuje się książeczką "pastuchów". Są też metody na darmową energię ale wszystko jest pod łapą elit.

 

Warto podkreślić ,że te bzdury i degeneracja powstały w okresie "Oświecenia". Warto poczytać.

 

2. Lód antarktyczny 360 stopni dookoła. Co jest dalej, pewnie wiedzą nieliczni, którzy tam byli.

 

3. Tutaj można tylko domniemać, na pewno nie lecimy nigdzie (twierdzi ponoć tak IFERS czyli kontrolowana opozycja płaskoziemców ,że stale lecimy do góry 10m/s ((?!)) ) potwierdza to eksperyment podany wyżej. Musimy wierzyć temu co jest napisane w Biblii bo innych dowodów nie ma (a może są ale ktoś położył na nich łapę) . Na pewno jest umocowana na czymś. Biblia mówi o fundamentach ziemi.  

Edytowane przez EMKEJ
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.