Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio naszła mnie dziwna myśl aby przebranżowić się na ethical hackera. Zawód przyszłościowy, i bardzo dobrze płatny. W dobie cyfryzacji i ilości beznadziejnego oprogramowania człowiek z takimi umiejętnościami na pewno się przyda, nawet u nas w państwie. Czy ktoś z Was nad czymś takim się zastanawiał. Już podją jakieś kroki albo podzieliłby się materiałami jak w ogóle zacząć?

 

Ilość wiedzy do przyswojenia jest ogromna. Ale za tą wiedzę i umiejętności wielu jest chetnych aby zapłacić. Obaw mam wiele, niby pracuje w IT i mam już jakieś doświadczenie, mam również 32 lata na karku. Nie mam żony, dzieki, zobowiązań wiec mogę się uczyć po godzinach i też tak robię. Są jednak młodsi, bardziej ogarnieci ode mnie ludzie i tu jest obawa, czy będę i stanę się na tyle dobry żeby ktoś zapłacił za moje umiejętności. Nie oszukujmy się, po to człowiek pracuje żeby robić papier(czyli pieniążki), ale też sprawia mi to przyjemność. 

Penetracja systemu jest nawet przyjemniejsza niż obcowanie z kobietą :D a może tylko ja taki jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikaty bezpieczeństwa zaczynają miec coraz większe znaczenie w IT. Audyty i kontrole mogą zdarzyć sie zawsze, stad firmy inwestują w security, a i tym również w White Hatów:

https://searchsecurity.techtarget.com/definition/white-hat

Siedzę w tym jedną nogą - zajmuje się zgrywaniem White Hatów, Devów, QAów i Leadów pomiędzy jednostkami mojej firmy w celu zebrania dowodów audytowych i uzyskiwania certyfikatów.

Kasa jest dobra, ciśnienie na wyniki mniejsze bo nie wchodzą w grę zyski finansowe.

Masz kilka ścieżek.

Jeśli lubisz bycie devem i pisanie kodu - może testy penetracyjne?

Jesli nudzi Ci sie juz klepanie kodu a wciąż chcesz korzystac z wiedzy dewelopera - warto zagłębić się ściśle w normy (ISO, GDPR, SDL etc), nie wiem jak z rekrutacją w Polsce ale jesteś wtedy całkiem specem wiec jak już coś złapiesz - raczej za dobrą kasę i na dłużej.

No i wreszcie - najmniej techniczna opcja czyli taka ścieżka jak moja. Można jesli masz expa IT i managemencie szukac pozycji leada/ managera zgrywającego proces developmentu by dopiąć uzyskanie certyfikatu.

 

Na pewno jest to ciekawsze i świeższe spojrzenie na rynek IT niż #programista15k.

 

Celuj w firmy zajmujące się przechowywaniem i przetwarzaniem danych osobowych, prywatnych i usługodawstwo IT aniżeli firmy sprzętowo produktowe.

 

Powodzenia!

Edytowane przez Exile
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalne lubie programowanić, testować, tworzyć oraz psuć i wiedzieć jak coś działa. Wiem, że na prawde sporo pracy przede mną. Najgorsze jest to, że wejście na rynek w dziej działce nie jest takie proste. To nie tak, że ktoś zatrudni dlatego, że napisałeś jakaś aplikację. Tutaj często nie zatrudnia się poczatkujacych, sporo trzebia wiedzieć i na prawdę sporo czasu poświecić na to żeby w ogóle ktoś porozmawiał, inna sprawa żeby zatrudnił, jeszcze inna żeby zapłacił. 

Nie chce zarządzać ludzmi. Maszyny są o wiele ciekawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.