Skocz do zawartości

Savoir vivre przy witaniu a mieszana grupa


Rekomendowane odpowiedzi

Zasady savoir vivre mówią że przy witaniu się z kobietą pozdrawiamy ją (mówiąc cześć albo dzień dobry) a następnie ona wybiera metodę przywitania - policzek, uściśniecie dłoni lub (co juz rzadkie) ucałowanie dłoni. Dostosowujemy się.

 

A teraz wyobraźmy sobie że podchodzimy do grupy mieszanej 3+3.

 

Facetom podajemy rękę a kobiety pozdrawiamy tylko każdej mowiąc "cześć" czekając aż każda z nich zainicjuje metodę przywitania? A może te z którymi się już znamy atakujemy w policzek a nieznajomym podajemy dłoń? No ale to sprzeczne z zasadami savoir vivre. Niestety większość kobiet tego nie ogarnie i ryzykujemy negatywną reakcję że z nimi się nie przywitaliśmy.

 

Jakie jest Wasze zdanie?

 

Tu jest to mniej więcej wyjaśnione ale nie do końca.

 

Edytowane przez jerry
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grupach mieszanych z każdym witam się przez podanie dłoni. W dzisiejszych czasach zasady savoir vivre nie są zbyt znane. Tak że spotkałem się już z sytuacją w którym witając się przez uścisk dłoni tylko z mężczyznami wychodziłem na nie kulturalnego buca. Bo kobiety nie wiedziały co i jak:).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie inicjuje kontaktu z kobietą podczas spotkań w grupie (chyba, że mam coś niecnego w planach). 

 

Jeśli, któraś "foszy", że nie podałem ręki, a z facetami się witałem, to mówię wprost, że nie zna zasad dobrego wychowania, że to kobieta decyduje - działa (nie ma to jak wywyższyć i strofować za jednym razem).

 

Generalnie, nie przepadam za podawaniem ręki na powitanie, nauczyłem się tego pracując w męskim gronie, tyle że moim zdaniem, wystarczy cześć, dzień dobry i już.

Jest to dość dobre podejście, ze względu na różnicie kulturowe.

 

Btw, nie dotykasz, molestowanie z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lxdead napisał:

Nigdy nie podaję ręki kobietom. To jest męski gest. Samo werbalne powitanie wystarczy, a jeśli któraś ma się z tego powodu czuć źle - mnie to naprawdę mało interesuję.

To raz. Dwa, kobieta wyciąga rękę pierwsza na powitanie. Starszy/a do młodszego, wyższy/a stanowiskiem do niższego stanowiskiem (tutaj niezależnie od płci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podaję rękę mężczyznom.

 

Kobiecie tylko jeżeli pierwsza wyciągnie dłoń i witam się z nią podobnie mocnym uściskiem jak z mężczyznom.

To od początku ustawia "ramę" relacji. Jak któraś się foszy, że mam za mocny uścisk, ignoruję temat i zajmuję się bieżącą rozmową.

Na dzień dobry jasno się określam -  siła i dystans. 

Sprawdziło mi się to w bardzo wielu sytuacjach w kontaktach z kobietami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.