Skocz do zawartości

Gdzie to lepsze życie?


Rekomendowane odpowiedzi

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wzrost-ubostwa-w-polsce-przyczyny-polityka-insight/vdl5pg7 

 

Z każdej strony się słyszy, że jest lepiej a ubóstwo wzrasta. A ja mówię kredyty, pożyczki życie ponad stan to niektórzy ludzie się krzywią. Zachęcam do zapoznania się z artykułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z artykułu wynika, że w cyt. "są więc w Polsce grupy, które nie korzystają ani z dobrej sytuacji gospodarczej ani, ani z programów socjalnych". To głównie ludzie gorzej wykształceni, mieszkający na wsi oraz w małych miastach, a także rodziny wielodzietne i dotknięte niepełnosprawnością". 

 

Nie jestem ekspertem, ale się wypowiem. Po pierwsze wzrost cen podstawowych artykułów i jest taka sytuacja, że 500 plus traci swoją realną wartość. Po drugie odnosząc sie do cytatu przedstawionego przeze mnie wyżej- jest cała masa ludzi dobrze wykształconych, mieszkających w dużych miastach, całkowicie sprawnych singli, którzy nic od państwa nie dostali. Nie ma 500 plus, nie ma nic. Młodzi ludzie pozostawienie sami sobie. Więc to nie do końca jest też tak jak w tym cytacie. Są też osoby zarabiające 20 koła i więcej, którzy sobie mogą pobierać 500 plus czy w przypadku dwójki dzieci 1000 plus. Szczerze nie podoba mi się ten program, bo po prostu dyskryminuje jednych, a daje przywile drugim. Dyskryminuje młodych ludzi na początku kariery, a daje profity ludziom bardzo bogatym, którzy mogą pobierać świadczenia, czemu wcale nie jestem zdziwiony. 1000 zł miesięcznie to 12 tysięcy rocznie, nawet przy dobrych zarobkach to spora kasa w ciągu roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ciekawyswiata napisał:

jest taka sytuacja, że 500 plus traci swoją realną wartość

Ani rządzący ani kandydujący nie mogą się wycofać już z tego wprost, bo dla obu stron jest to mur nie do przeskoczenia, jaki wybudowali nieodpowiedzialni komuno-socjaliści. Trzeba się "wyinflacjować" z tego. I do tego dojdzie, że 500+ będzie warte jakieś 50PLN. Stracą na tym wszyscy, włącznie z entuzjastycznymi beneficjentami. Pomyślcie sobie jaki impuls inflacyjny da sama podwyżka cen prądu o 40% niebawem. Potem podwyżki stóp % i pętla na szyjach kredyciarzy, recesja bo wszystko będzie szło na obsługę hipotek a nie na konsumpcję czy w oszczędności. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 09:04, ciekawyswiata napisał:

Są też osoby zarabiające 20 koła i więcej, którzy sobie mogą pobierać 500 plus czy w przypadku dwójki dzieci 1000 plus.

Wynika to z faktu, że koszt selekcji takich osób (czyli zatrudnienie osób w budżetówce i utworzenie systemu informatycznego który to kontroluje) byłby znacznie droższy niż wypłacanie osobom, które dużo zarabiają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflacja podawana przez GUS to bajki dla wyjątkowo naiwnych. Koszty życia rosną szybciej niż zarobki i kolejne komunistyczne programy rozdawania nie swoich pieniędzy, które trzeba ściągnąć rosnącymi podatkami ukrytymi. 

 

Pomimo socjalu PiS w Polsce rośnie ubóstwo. 2 mln osób nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb

 

W Polsce w szczycie „rozkwitu” wzrasta ubóstwo. Pomimo ogromnych wydatków socjalnych rządu Zjednoczonej Prawicy 761 tys. gospodarstw domowych (ok. 2 mln osób) w Polsce nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Skąd taki wynik? Przypomnijmy, że w ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że wzrosła liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie, czyli na poziomie minimum egzystencji. 

https://medianarodowe.com/pomimo-socjalu-pis-w-polsce-rosnie-ubostwo/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.