Skocz do zawartości

Garnitur na wesele czy?


szamana997lech

Rekomendowane odpowiedzi

Garnitur klasyczny. Poniżej dwa poradniki:

 

https://dandycore.pl/2015/08/jak-ubrac-sie-na-wesele-jako-gosc-mezczyzna-facet.html/

https://mrvintage.pl/2014/05/poradnik-slubny.html

 

Fajny, granatowy garnitur zawsze warto mieć w szafie, jest uniwersalny, można go dekompletować i będzie świetny wyborem na wiele okazji. Koszula oczywiście biała, krawat jak uważasz, zwróć uwagę na buty. Z garniturów próbowałem chyba wszystkie większe polskie firmy i powiem Tobie że ich jakoś jest marna. Sam mam trzy garnitury z https://eu.suitsupply.com/pl/home

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zuckerfrei napisał:

Ja z innej strony, skoro jesteś tam zaproszony, partnerka ma jakaś tam korelację, tak rozumiem. 

 

Marynarka, spodnie na luzie "sportowo". To byłby moj wybór. Garniak zwykły jest dla mnie już nudny. 

? duzo teraz takich ludzi na weselach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, zuckerfrei said:

Marynarka, spodnie na luzie "sportowo"

Może to być niezły pomysł, zwłaszcza latem. Tylko warto ustalić, jaki jest stopień formalności tej imprezy, bo jak ma być 'black tie' (albo nawet 'white tie', w co bardzo wątpię), to taki strój będzie bardzo nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświętny dres czyli z tzw. "podwójnym szelestem".

A tak na serio. To dobrze dobrany garnitur zawsze kiedyś się z przyda np. na swój własny pogrzeb :). Oprócz garnituru ważne są też dodatki typu dobrej jakości koszula czy jakiś ładny "sikor". Jeśli go nie mamy lepiej nie nie zakładać. No i buty to podstawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zuckerfrei napisał:

Jak widzę mlodych chlopakow w garniturach.

Sam nie cierpię chodzić w garniturze, bo wtedy czuję się jakbym był w foliowym worku. I do tego jeszcze mnie pod koniec września czeka wypad na wesele ?

 

26 minut temu, zuckerfrei napisał:

pani w sklepie: super pan wygląda. 

No bo prawie zawsze mówią tak żeby sprzedać towar, więc jeśli jest możliwość to najlepiej poprosić kogoś bezstronnego, jeśli oczywiście jest w sklepie.

Edytowane przez Patton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie garniak i nie szczędz kasy na dobry garnitur! Dobra rada-wez znajomą koleżankę na zakupy ze sobą ,one wiedzą lepiej jakie są trendy i powiedzą Ci lepiej w którym dobrze wyglądasz. Ja tak zrobiłem jakiś czas temu i szczerze powiedziawszy sam nigdy bym nie wydał tyle kasy na garniak a za namową koleżanki wydałem i dziś nie żałuję. Wszak konkretny facet powinien mieć konkretny garniak ,tak czy nie?  Jak wyżej- mało Cię powinna obchodzić opinia pracowników sklepu, zdaj się na dobry gust zaprzyjazninoej kobiety. Powodzenia tu macie bracia link do stylistki która trafnie określa modę męską. Pozdrawiam   https://www.youtube.com/channel/UCo3OyAaSZsgvy8WljOA9WHw

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, WolfSkin said:

Dobra rada-wez znajomą koleżankę na zakupy ze sobą ,one wiedzą lepiej jakie są trendy

Bzdury. Akurat na klasycznej modzie męskiej to one się znają jak pies na jeżu. 

Jak chcesz porządny garnitur to tylko szyty na miarę u dobrego krawca. Dobre materiały - wełna, podszewka - wiskoza. Na lato można się pokusić o garnitur lniany. Wszelkie poliestry/nylony zabronione!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesele Przykład + casualowo na poprawiny (Przykład) i bez wymówek.

Cokolwiek wybierzesz - nie bierz koszul z krótkim rękawem, bo to po prostu nie wygląda (bierzesz dłuższą i podwijasz). Link

Ważne byś se dobrał pasek+zegarek+buty w podobnych odcieniach - niuanse które robią robotę.

Wybór między muchą a krawatem - zależy od preferencji.

Wybór czy iść w szelki - też od preferencji (aczkolwiek ostatnio na poprawinach miałem i obcinka damulek była).

 

Sęk w tym byś się czuł fajnie w ciuchach więc jak będziesz mierzył to pomachaj rękoma, nogami itp byś miał test czy Ci coś nie pęknie w kroku.

 

Jeśli chcesz obcinkę damskiej części kobiet to zadbaj o siebie. Jeśli chcesz po prostu iść to ubierz sobie nawet i dres :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... 

Zdania są podzielone. Ostatnio to ja miałem garnitur na swoim ślubie, ale jest mocno za duży. Poza tym źle mi się kojarzy. Kupiłem go bodajże w sklepie Bytom. Ale jak bylem tam ostatnio to czułem że Panie chcą mi tylko wcisnąć na chama garnitur. Dlatego zrezygnowałem. 

A w ogóle jakie sklepy polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szamana997lech napisał:

A w ogóle jakie sklepy polecacie ?

Indywidualne preferencje :)

 

U mnie obecnie garniaki/marynarki, spodnie/płaszcze to Recman (po prostu pasuje krój jak ulał + pasek/szelki i koszule od Wólczanki. Buty są na fazie obczajania nowego miejsca bo ani Lasocki, ani Recman nie spełniły do końca swoich oczekiwań (inna kwestia, że buty musiałem budżetowo kupować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szamana997lech napisał:

A w ogóle jakie sklepy polecacie ?

Długo szukałem dobrych garniturów, zamawiając i przymierzając wiele od czołowych polskich producentów /Bytom, Vistula, Lancerto, Lavard i inni/ i dla mnie zawsze to były "worki" daleko im było do perforowanego przeze mnie stylu i formy włoskiego garnituru. Tak więc zamówiłem garniak z SuitSupply i serio byłem pod wielkim wrażeniem. Wiem zamawiania przez internet garniaka wydaje się głupim rozwiązaniem, sam się bardzo długo wahałem, jednak zawsze możesz odesłać /kaskę zwracali mi zawsze szybko a zamawiałem od nich i odsyłałem garniaki i płaszcze kilka razy - głownie płaszcze które w ich wykonaniu jakoś mi nie leżą/. Garniaki świetne i poza skróceniem spodni nie musiałem nic z nimi robić /do momentu jak przytyłem ;) ale i tak dało się garnitur łatwo poszerzyć/. Kupowałem z ich najtańszych linii - blue line. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ślub z weselem nadaje się wyłącznie ciemny garnitur wieczorowy, biała koszula, elegancki krawat, czarny pasek i czarne półbuty.

 

Zestaw typu marynarka i jasne spodnie jest ok na wypad do pubu z kumplem lub na randkę z laską z tindera. Jeśli byśmy pojawili się na ślubie kumpla w takim stroju, dalibyśmy mu do zrozumienia, że jego ślub plasujemy na podobnym poziomie.

 

Trzymajmy poziom. Mężczyzna świadomy potrafi się ubrać stosownie do okazji.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Patton napisał:

@WolfSkin

A jeśli ktoś nie ma koleżanek?

 baby wiedzą tyle o dobrym garniturze co i o silniku w twoim porsche ! Niewiele trzeba aby poznać najczęściej popełniane błędy przy zakupie ubrań. Faktem jest że 95% facetów nie umie nosić ubrań które obecnie się dla nich projektuje do tego z tych 95% co najmniej kolejne 90% nie powinno ich w ogóle nosić bo wyglądają w nich źle ze względu na naturalna budowę ciała. 

 

Dodam jeszcze że żadna kobieta/partnerka nie do radzi Ci tak abyś wyglądał atrakcyjnie dla innych kobiet (jeżeli jest to dla kogoś jakiś wyznacznik / potrzeba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.