Skocz do zawartości

Poganin vs Braun, co o tym myślicie?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Brauna nigdy specjalnie nie słuchałem, jedynie jakieś pojedyńcze filmy, fakt - gościu jej świetnym mówcą. Ale parę miesięcy temu dokładniej obejrzałem wywiad Alexa z kanału porozmawiajmy.tv z nim. Co można stwierdzić po tym wywiadzie - nawiedzony katol, broniący za cenę ośmieszenia się kościoła, nie przyjmujący faktów kompromitujących kościół do siebie. Na przykładzie tego wywiadu - był moment o współpracy kościoła z Hitlerem, fakt opisany w wielu książkach, a gość daje jakieś durne wybiegi, że to fałszywki. I parę innych podobnych momentów było, ogólnie wywiad można obejrzeć, ciekawy.

 

A co do artykułu, pobieżnie przejrzałem, każdy co czytał trochę o historii słowiańszczyzny i jej upadku, będzie miał wyrobione zdanie. Tutaj można przytoczyć świetne książki R. Barkowskiego o zagładzie słowian połabskich i spokojnie można rozciągnąć to, co się tam działo na resztę krajów słowiańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że szczęść boże Braun zajadle broni Kościoła. To prawda ale poza tym jest też świetnym mówcą. Na słynnym pochodzie 11-majowym "rozmawiał z panią ambasador" w naprawdę inteligentny sposób, i do tego po angielsku. Ja bym tak po polsku nie potrafił. A cytowany artykuł, jest niskich lotów - opiera się na jednym stwierdzeniu podsądnego: „to kościół katolicki zrodził narody, stworzył państwa cywilizowane, cywilizację (…) gdyż jest kk a nie żaden inny kult  jest generatorem tej cywilizacji…”. Zgadzam się jest to bzdura i katolska propaganda. Nie będę Brauna bronił ale w tym artykule jest tyle czysto lewackiej propagandy, że aż strach. Pełno insynuacji, zmyślonych "faktów" i mówię to z przykrością bo ten blog czytałem nieraz i miałem lepsze o nim zdanie.

 

Mam mieszane uczucia bo momentami bardzo inteligentny i merytoryczny artykuł na blogu, który już miałem okazję parę razy przeczytać i mam o nim dobre zdanie, który ukazuje zapomnianą, często umyślnie "zapomnianą", historię Słowian i Ariów ale w tym artykule nie ma zbytnio merytoryki i już wyjaśniam dlaczego tak uważam. Jaki ma związek rekonkwista z cytowanym fragmentem? Bo wg mnie argumentacja ta jest dość słaba. Izabela I Katolicka i jej mąż Ferdynand Aragoński (przydomek Katolicki, nomen omen) odbili Hiszpanię z rąk muzułmanów w imieniu Kościoła właśnie. Bronili w ten sposób jak najbardziej katolickiego kraju więc argumentowanie rekonkwisty jest delikatnie mówiąc chybione.

 

Mnie też wkurza maniera Brauna dotycząca Kościoła ale poznaję ludzi po owocach ich pracy a nie po słowach. Poznałem wielu złotoustych złodziei i poznałem też szczęść boże Brauna i oprę się na tym co on zrobił i osiągnął a nie na tym co mówi o Kościele. Uważam, że dużo osiągnął i robi dobrą robotę w Konfederacji czego nie można powiedzieć o np. Pawle Kukizie (nie w Konfederacji, wiadomo, ale na, nazwijmy to, prawicy). Kukiz jest uczciwy, aż do bólu ale nie jest najlepszym oratorem i co najważniejsze nie jest skutecznym politykiem. Wprowadza podziały w jedynych resztkach tego co chcielibyśmy nazwać prawicą. A Braun tak nie robi.

 

Prawica polska powinna wyciągnąć naukę z tego co powiedział Rothschild na konferencji wersalskiej do hrabiego Orłowskiego (relacja Hipolita Korwina-Milewskiego): "Panuje taka opinia, że wszyscy Żydzi mają takie same poglądy we wszystkich sprawach. To nie prawda. Na przykład pan Trocki i ja na kwestie ekonomiczne mamy poglądy całkowicie odmienne ale jest jedna sprawa, w której cały Izrael* mówi jednym głosem. Tą sprawą jest honor Izraela." (* on używa takiego określenia w rozumieniu diaspory żydowskiej)

Tego nasza prawica musi się nauczyć - różne ugrupowania mają częstokroć różne poglądy ale kiedy chodzi o honor Polski mówić jednym głosem.

I to moim zdaniem Braun reprezentuje za co mu chwała. Bo nikt mi nie wmówi, że jest on takich przeklętym łgarzem jak którykolwiek z jego politycznych oponentów - Tusk, Kaczyński, Pawlak, Miller, Kwaśniewski.

Nie słowa a czyny świadczą o człowieku i tu stety/niestety to ten szczęść boże Braun wypada najlepiej.

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się z niego śmiałem, ale przestałem. Brat @wrotycz opisał wszystko i nie będę powielał, powiem jedynie iż poza fanatyzmem katolickim nie mam się do czego przyczepić, a próbowałem. 

 

Jeśli Braun zrobi porządek z wybranymi, podpisuję się obiema rękami pod nim.

 

A KK? To problem, ale...

 

Starsze pokolenia wymierają, młode w tym ja mają w dupie kościół. Do tego coraz śmielej mówi się o zbrodniach JP2, ostatnio Siekielski narobił ambarasu więc kk będzie mieć coraz kurwa gorzej, co mnie cieszy niezmiernie. 

 

Zamiast wybrzydzać że to czy tamto, moim zdaniem patrioci powinni się zjednoczyć, a nie kurwa rozbijać na coraz to inne ugrupowania sygnowane nazwiskiem lidera.

 

Przykładowo Pan Michał Kołodziejczyk którego bardzo szanuję za czyny myśli o własnej partii. Super, ale lepiej zrobi jednocząc się np z Konfederacją, aby większa ilość ludzi zagłosowała na szansę do normalności, po patria pispopslsld to jedno i to samo, równie dobrze można pod okupacją w 39r spekulować,, czy lepszy dla Polski będzie hitler czy stalin. 

 

Przemyślcie to.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rycerz76 człowiek który zorganizował protesty rolników w Warszawie, wypowiadał się wielokrotnie przed kamerami, także w sprawie 447. Okleił folią tzw strecz auto prezydenta, który potrącił kobietę na pasach, uciekł i dostał 300zł mandatu.

 

Rozumiem że masz większe dokonania niż Pan Kołodziejczyk i aktywnie udzielasz się społecznie w słusznych sprawach. Weź napisz jakieś szczegóły, chętnie zagłosujemy!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, DOHC said:

chętnie zagłosujemy

Nie jestem demokratą  więc spalone. Lepper się zgrał więc lansują innego "Mietka" na nasze czasy do kanalizacji głosów niezadowolonych rolników. Dla "kozaków" pańskiego pokroju mam coś takiego:

 

 

33 minutes ago, DOHC said:

auto prezydenta

Prezydenta Sieradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braun to przedstawiciel odwiecznego politycznego, pozaparlamentarnego planktonu. Tak, fajnie przemawia niczym nakręcony przedstawiciel Amway ze szlagwortem "Szczęść Boże" na ustach. Skrajne poglądy (Smoleńsk), manipulacje historyczne (Piłsudski, dyrdymały o wprowadzeniu Królestwa Polskiego etc.), no i kontra wobec wszystkiego co było dotychczas "ciemnogrodzkie". Efekt wciąż marny i raczej tak pozostanie. Co ciekawe Braun w konfrontacji z innym człowiekiem na poziomie (Karoń) okazuje się łatwym do ogrania rozmówcą. Trochę wydmuszkowata postać. Aha, co by nie mówić o wspomnianym Kukizie to on odniósł 2-krotnie sukces wyborczy, wyskakując znikąd. Braun może marzyć o podobnych wynikach. Tak, wiem, że w Gdańsku miał jakieś poparcie, ale w skali ogólnopolskiej? Na Podkarpaciu ponad 30 tys. głosów i chyba 5/6 miejsce pod względem liczby głosów. 

Edytowane przez rampampam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rycerz76 napisał:

Dla "kozaków" pańskiego pokroju mam coś takiego

Ta rozmowa schodzi na złe tory. 

 

Materiał znam. I mogę Cię zaskoczyć że z większością się zgadzam. Ale uj mnie obchodzi czy ktoś w spodenkach lata w lecie po mieście, czy ma tatuaż. Ten pan ma jakąś przesadzoną obsesję na tym punkcie.

 

Podobna postać co Pan Braun. Z większością się zgadzam, ale ma denerwujące gadki.

17 godzin temu, rampampam napisał:

Skrajne poglądy (Smoleńsk)

Skrajne? Nazywa rzeczy po imieniu. Gada o Smoleńsku, o 447, konfrontuje się z żydami. Rozumiem że partia pispopslsld lepsza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena polityczna od XVII wieku do dzisiaj dzieli się na ugrupowania: propolskie i antypolskie. Pierwsze chcą silnej i niezależnej Polski, a drugie chcą słabej i wmontowanej w jakiś szerszy układ, podległej. Z tego co zdażyłem zauważyć, to G. Braun jest w pierwszym obozie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2019 o 18:32, DOHC napisał:

 

Skrajne? Nazywa rzeczy po imieniu. Gada o Smoleńsku, o 447, konfrontuje się z żydami. Rozumiem że partia pispopslsld lepsza? 

Wobec tego poproszę o niezbite dowody na zamach w Smoleńsku. Przecież Braun podważa oficjalną wersję. Kim on do diabła jest, że śmie odzywać się na ten temat? Jakie ma wykształcenie? Racjonalny facet (a to ponoć prawicowy aksjomat) powinien z rezerwą odnosić się do tego co widzi, ale nie pleść bzdury. Penalizacja homoseksualizmu? :D Aha, jeżeli ktoś mówi o "lożach, mafiach i agentach (jakoś tak)" to jaką ma wiarygodność? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niezbitych dowodów na to, czy Adi H. wiedział o holo, a Ty chcesz .  .ehh. Jakie masz wykształcenie, aby ocenić te dowody? Umiesz ocenić, czy bozon Higgsa został matematycznie udowodniony? Masz kompetencje, aby ocenić odległość do Syriusza B? Jedyne co możesz, to ... uwierzyć lub nie. 90% wiedzy opieramy na wierze w autorytet, bo nie ma innej możliwości. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Posejdon napisał:

Nie ma niezbitych dowodów na to, czy Adi H. wiedział o holo, a Ty chcesz .  .ehh.

 

To są takie bajdurzenia Korwina. Stosunek Hitlera do Żydów był jasny, a Hitler zawsze dawał swoim ludziom swobodę w rozwiązywaniu "problemów". Mógł nie znać szczegółów funkcjonowania obozów zagłady, alw na pewno jasno określił cele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestes bogaty. Nic tylko pojechac do UK i odebrać nagrodę. Rozumiem, że dowód w sensie procesowym posiadasz. Z tymi bajdurzeniami, to tak samo jak ze ŚREDNIĄ inteligencją u samiczek. Przecież on jasno powiedział, że wg. jakiejś książki średni rozkład....itd. Ryk ćwierćinteligenckiego bydła zagłuszył wszystko i został jeden slogan : kobiety są głupsze, łeeeee. Zero refleksji, żadnego słuchania, czyste emocje. Nienawidzę tego. Mając na uwadze powyższe oraz fakt, że jesteśmy na forum samców, uprasza się o dyskusję o faktach i logicznych wnioskach, inaczej z całym należnym szacunkiem, wymiksowuję z dalszej rozmowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci namiar na książki albo, jak będę miał czas, zacytuję. W każdej poważnej książce o holokauście powinny być cytaty Hitlera, które jednoznacznie wskazują, że Żydzi mieli zniknąć. Szczegóły oczywiście ustalało kierownictwo SS, Hitler miał ważniejsze sprawy na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem akurat historykiem i jak słyszę jak ktoś buduje narrację historyczną na słowach Korwina albo Brauna to naprawdę krew człowieka zalewa. Trzeba być ciekawym, weryfikować, a nie tworzyć sobie pseudobożków, którzy NIC nie znaczą. Tak w ogóle przestrzegam przed Leszkiem Żebrowskim, który też robi "karierę". Facet nieźle zaczynał, ale od pewnego czasu już tak wypowiada się na tematy polityczne, że to go kompletnie dezawuuje.

Mogę nawet podać źródło dokumentu, w którym Hitler mówi o mordowaniu żydów :) Uuu korwinistom świat się zawalił :D 

Edytowane przez rampampam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ogłoszony konkurs przez bodaj brytyjskiego historyka pt. Podaj materialny dowód procesowy (taki jak w sądzie), że Adi zaaprobował holo. Od kilkudziesięciu lat nikt tego nie zrobił. Jest cała kupa dowodów na Himmlera i innych, ale na Adiego nie ma. To nie chodzi o dowód, że chciał, ale że PODJĄŁ KONKRETNE działanie. @Kapitan Horyzont i @rampampamweźcie te książki i nie zwlekajcie. Pieniądze czekają. Korwin to PRZYTACZA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.