Skocz do zawartości

"Męskie" filmy/seriale


Noodie

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję filmów czy seriali z dobrze prowadzona męska rolą. Wbrew pozorom to nie takie łatwe bo teraz to same baby. Baby policjantka, baby prokuratorki, wszędzie same "twarde babki" i to mnie strasznie zniechęca. Jak widzę że babka się bije z facetem i wygrywa to mi sie chce śmiać i odechciewa oglądać. Ale może znacie coś, czego jeszcze nie widziałam, gdzie mężczyźni są mężczyznami a nie zrobiono z nich ciamajd. W gwoli ścisłości  nie szukam sensacyjnych typu Rambo czy jakiś inny Zabili go i uciekł (Bruce Willis czy nieśmiertelny Liam Nesson) tylko filmow/seriali gdzie są mescy mężczyźni w męskich rolach. Niestety poprawność polityczna zniszczyła mi nawet kino :(zostal mi jeszcze Yellowstone :D chociaż tam nawet rola damska jest ok) Hilfe!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Noodie Widziałaś poniższe?

 

Braterstwo Wilków - Le Pacte Des Loups, 2001 

Bez litości - The Equalizer 2014 

Koneser - La Migliore Offerta 2013 

Mr. Turner - 2014 

Pan życia i śmierci - 2005

Plan doskonały - 2006 

Savages - Ponad bezprawiem 2012 

Słaby Punkt 2007

Vidocq - 2001 

Wróg u Bram - Enemy at the Gates 2001

Zawodowcy - Righteous Kill 2008

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Forrest Gump" - nie jest to może przykład męskiego kina, ale świetne pokazuje dwie rzeczy. Pierwsza to taka, że żyje się o wiele łatwiej i przyjemniej jeśli ma się wyjebane i nie podchodzi do świata zbyt poważnie, nikogo się nie udaje i nie dąży do niedoscignionych ideałów. Dla głównego bohatera nie jest to co prawda wybór, bo jest lekko opóźniony w rozwoju, ale punkt widzenia ciekawy. Druga kwestia: jak kiepskim pomysłem jest postawienie kobiety na piedestale i wzdychanie do niej przez całe życie z pozycji friendzone. 

 

"Przełęcz ocalonych" Mela Gibsona. Film na faktach, o chłopaku, który po przystąpieniu USA do II WŚ, zaciągnął się do wojska, ale z racji przekonań religijnych nie chciał nawet tknąć broni. 

 

"Waleczne serce" również Mela Gibsona. 

 

"Tato" z Bogusławe Lindą w roli głównej

 

"W Imię Ojca" - o Irlandczyk, który znalazł się w złym czasie i miejscu. W efekcie trafia do brytyjskiego więzienia oskarżony o zamachy bombowe dokonane przez IRA. Kapitalnie pokazana relacja ojciec-syn. 

 

"Gangi Nowego Jorku" Martina Scorsese. Wybitna rola Daniela Day Lewisa

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, brama85 napisał:

Peaky Blinders to jest kozak serial. Ocieka męskością.

Serio? Próbowałam to oglądać ale tak mnie znudziło. Może jeszcze kiedyś spróbuję. Aktualnie znalazłam sobie Deadwood i jest ok na razie. 

 

@ZamaskowanyKarmazyn pierwsze 3-4 sezony były ok, potem straszna nuda.

@Esmeron dzięki.

 

A tak swoją drogą ogladaliście już 3 sezon Starnger things? Jest tam w ostatnim odcinku taka scena, gdy gówniara z 10 lat "afroamerykanka" w 1985 roku w USA w tak arogancki (taka murzynska maniera gadki) sposób odezwała się do około 40-letniego białego bohatera - coś w stylu jesteś stary i głupi i łysy - że byłam w szoku, takie teksty w tamtych latach? Wiem że to tylko durny serial, ale dzieciaki to oglądają i chłona jak gąbki. Masakra, zero szacunku do starszych, białych facetów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dawien dawna nie jestem na bieżąco (w sumie nigdy nie byłem) ze współczesną kinematografią. Mogę polecić kilka starszych filmów z dobrymi męskimi rolami:

 

- Bogowie ulicy (End of Watch) - nie wiem kto robi te tłumaczenia... ale film jest dobry;

- Radio (z 2003 roku);

- Patrol (z 2006 roku);

- Trener (Coach Carter);

- Negocjator (The Negotiator);

- Nietykalni (z 1987 roku) [widzę, że już został zaproponowany];

- Królowie ulicy (Street Kings);

- Dzień próby (Training Day);

- Shaft (z 2000 roku);

- Karmazyonwy przypływ (Crimson Tide);

- Stan oblężenia (The Siege);

- Polowanie na Czerwony Październik (The Hunt for Red October);

- Ścigany (The Fugitive);

- Wykidajło (Road House);

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filmy Clinta Eastwooda, w szczególności te z pod rzemiosła Sergio Leone ("Pewnego razu w Ameryce" czy "Pewnego razu na dzikim zachodzie").

 

Jeśli chodzi o animacje.. Hokuto No Ken. Nie ma bardziej męskiego serialu czy filmu animowanego. 

 

 

 

 

Edytowane przez lxdead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.