Jump to content

Świetny opis toksycznych cech osobowości znanego mi, zawodowego stalkera.


Recommended Posts

  • Marek Kotoński changed the title to Świetny opis toksycznych cech osobowości znanego mi, zawodowego stalkera.

Ja powiem że w relacji byłem 100% w porządku i tak jak nowo zaległy kurz, potrafiłem wytropić zmianę w zachowaniu samicy i dochodzić prawdy dla własnego spokoju w jaskini - nieustępliwie, więc oskarżenia czasami mają słuszną formę pytań i niekoniecznie są wyssane z palca, a poparte podejrzeniami.

Edited by dyletant
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Wszystkie cechy co do joty z tego artykułu posiadała stalkerka(obsesjonatka) na którą kiedyś natrafiłem - pisałem o tym kiedyś. Narcyza - 100%- towa.

Link to post
Share on other sites

Na tym forum kilka razy już trafiłem na posty Pana Sławomira.

Oczywiście po jakimś czasie zostały skasowane, bo były nieprzyzwoite, ale chodzi o to że były one długie i ten człowiek poświęca naprawdę sporo czasu na hejtowanie.

Skąd on tyle ma wolnego czasu to ja nie wiem...

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Mogę potwierdzić, że opis jest świetny. Bywa że nawet zagrywki opisane w artykule zgadzają się co do joty. 

 

Co warto podkreślić moim zdaniem, to że taki toksyk jest człowiekiem wewnętrznie strasznie słabym. Można powiedzieć, że nigdy nie dorobił się własnej zgodnej z samym sobą ramy. Stąd potrzeba emocjonalnego pasożytowania na innych ludziach, kontrolowania, manipulowania. 

 

Odporność na prawdę i krytykę u znanych mi toksyków wynosi mniej niż zero. Każda próba krytyki czy zwrócenia uwagi że coś nie poszło idealnie, czy po prostu wyrażenia swojego zdania, jest traktowana jako zamach na cały system, jako brak opacznie rozumianej lojalności. Ta fałszywa lojalność jest z kolei ważnym spoiwem całego systemu, i służy  toksykowi do utrzymywania kompletnie nieadekwatnego, wyidealizowanego i wyśrubowanego w cholerę obrazu samego siebie.  A ponieważ obraz ten jest z kosmosu wzięty, to naprawdę bardzo łatwo urazić takiego człowieka. Wobec powyższego dla świętego spokoju należy zacząć kłamać, przestać mówić prawdę. 

 

"Ciekawą" zagrywką w repertuarze pewnego toksyka było coś co nazwałbym utrzymywaniem w poczuciu nieadekwatności. Polegało to na kwestionowaniu prawidłowości ocen i stanów emocjonalnych. Podoba ci się takie a takie krzesło -źle, nie masz gustu, źle się z czyimś zachowaniem czujesz - jesteś przewrażliwiony, nie znasz się na żartach. W efekcie można nabrać przekonania (może i nawet nieuświadomionego) że wszystko się robi źle. Człowiek przestaje szanować swoje potrzeby i przestaje ufać sobie, a co za tym idzie, staje się niedecyzyjny. I chyba właśnie o to pozbawienie decyzyjności toksykowi chodzi. Celem toksycznego układu jest podtrzymanie wykreowanego przez toksyka nieadekwatnego obrazu siebie samego, a ponieważ obraz ten jest nieprawdziwy, nie trzeba chyba tłumaczyć, do jak katastrofalnych skutków może prowadzić samodzielne myślenie. 

 

Jeżeli się już tkwi w takim układzie, warto sobie uświadomić jedną rzecz. Tutaj nigdy wasze potrzeby emocjonalne nie zostaną zaspokojone. Osoba toksyczna po prostu nie umie stworzyć zdrowej więzi z drugim człowiekiem. Skrajny egocentryzm usuwa na dalszy plan wszystko inne. Znane mi toksyczne osoby np nie potrafiły odczuwać radości z moich osiągnięć. Owszem, dumę, jeśli moje osiągnięcie było akurat po ich myśli, tak. Ale radość, bo ja się z czegoś tam cieszę - to było jakby poza ich zasięgiem. 

 

Skoro układ nie opiera się na naturalnym i dobrowolnym przepływie wzajemnych korzyści między dwojgiem wolnych wewnętrznie ludzi, to musi być podtrzymywany na chama, za pomocą manipulacji, szantażowania, zastraszania, wszelakiego prania mózgu. Osoba toksyczna musi się uciekać do takich żałosnych metod, właśnie dlatego że sama z siebie nie ma zbyt wiele do zaoferowania.

 

@Marek Kotoński

 

Dziękuję za linka, najprawdopodobniej nie wiesz jak dobrze się "wstrzeliłeś" w pewne moje życiowe decyzje. Pewne stare sprawy na chwilę wróciły, ale widzę czarno na białym po lekturze, że podjąłem słuszną decyzję.

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Wypas napisał:

Dziękuję za linka, najprawdopodobniej nie wiesz jak dobrze się "wstrzeliłeś" w pewne moje życiowe decyzje. Pewne stare sprawy na chwilę wróciły, ale widzę czarno na białym po lekturze, że podjąłem słuszną decyzję.

Dokładnie tak jak i ja. Wróciłem myślami do przeszłości i 17 punktów zgadza się z moją byłą toksyczną. Nieźle, co?

Link to post
Share on other sites

I przez takie coś ktoś ma problemy później, bo takie cechy toksyka są przyczynami braku wiary w siebie, niskiej samooceny. Ale czy nie jest tak, że każdy człowiek ma coś w sobie z toksyka ?
21 punkt... gdy kobieta cie zwodzi/zbywa/olewa, a potem jak już jesteś w stosunku do niej apatyczny i ona widząc to znowu potrzebuje jakiejś atencji, zainteresowania i piszę lub rozmawia z Tobą udając zainteresowaną, milutką to po prostu jest zwykły schemat, którym się kierują niektóre kobiety (załóżmy friendzone) czy po prostu jest toksyczna ? idąc głębiej to wiemy jaka jest natura kobiet w takich przypadkach, ale czy to po prostu nie jest to to samo ? Kobieta czerpiąca energie z bety, trzymając go na smyczy emocjonalnej, a potem gdy już beta ogarnia głowę i się zrywa z tej smyczy to ona swoim słodziasznym zachowaniem, zainteresowaniem chce go z powrotem na tą smycz wziąć = toksyczna kobieta. Bo myśli o sobie, nie o kimś. To tak by wynikało, że taka kobieta będąc w takim nastawieniu do tych "słabych", "frajerów" jest toksyczna i to jest wbudowane w jej móżdżek, a dla niej to normalne. Na takie rozkminy mnie naszło, nie wiem czy coś z tego zrozumiecie :)

Link to post
Share on other sites

Większość z tych punktów dotyczy mojego ojca. Wiedziałem już o tym dawno. Tylko co teraz można zrobić z 70 letnim dziadkiem który jak ktoś osiąga sukces rzuca mu kłody pod nogi ?

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Ciesze się Szefie, że strona z opisem cech osoby toksycznej podoba się,

Wrzuciłem już ją wcześniej na samiecweb.pl.  Stronę znalazłem przypadkiem, podczas szukania w internecie  informacji o Kościele Katolickim. 

Zestawienie cech " Toksyka" idealnie pasuje do jednej osoby z mojego otoczenia, którą omijam jak tylko mogę.

To jest bardzo poważna i cenna wiedza, uważam, że o zaburzeniach osobowości jak: toksycy, psychopaci czy border-line

powinno się uczyć w szkołach dzieci i młodzież, aby ich ochronić na przyszłość.

Generalnie za mało się uczy w szkołach na takie  tematy jak : psychologia, ekonomia i prawo.

Przecież te dziedziny wiedzy są bardzo przydatne w dorosłym życiu.

 

Edited by Legionista
  • Like 1
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.