Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Marek Kotoński

Ćwiczenie na nogi, bez obciążania kolan

Recommended Posts

Jakie ćwiczenia na nogi polecacie, by mocno oszczędzać kolana? Pasuje mi przysiad przy ścianie, jak przy sraniu tak sobie jestem w tej srającej pozycji kilkanaście sekund - może być takie ćwiczenie?

Ja stosowałem i nadal stosuje rower. Obniżam siodełko do maxa i tak robie dziennie 5-7 km...

Co do Twojego ćwiczenia, nigdy nie stosowalem. Jesli za bardzo nie obciąza kolan i stawów, możesz śmialo walić... Dorzucilbym troche ciezaru i zastosowal poprawny przysiad.

, żeby w pelni taki zrobić musi byc adekwatny cięzar, no ale tego chyba nie trzeba Ci tłumaczyc

Jakie ćwiczenia na nogi polecacie, by mocno oszczędzać kolana?

Marek nie załamuj mnie.przysiad dupa do ziemi.

No ale jak jestem w tej pozycji, mięśnie napinają się na maksa - a przy przysiadach z obciążeniem - robią trzymając 24kg kettel w rękach przy klacie, bolą mnie kolana. 

no to ja juz sobie na tyle rozjebałes kolana to udaj sie do fizjoterapeuty,nie jakiegos gamonia po kursie internetowym.tylko do sportowego.on cie pokieruje co i jak

• Like 1

Byłem u ortopedy dobrego - z lewym nie za ciekawie jest, było źle ale się polepszyło jak zacząłem jeść skorupki jajka. Dlatego chcę ćwiczeń takich, by jak najmniej obciążały kolana. Z doświadczenia wiem, że jest takie - ładuję na taczkę 90kg żelaza i pcham pod ostrą górę powoli. Jednak przy takich upałach boję się tego robić, bo konkretnie po tym zdycham.

Co ma skorupka jajka do kolaganu?stawy sie regeneruja tyle samo czasu ile były rozpierdalane.nawet jak byś sam kolagen wpiepszał to i tak on chuja da bez sterydów%-)no graty.fizjoterapeuta.dobry,taki który ma doczynienia ze sportowcami.a nie ortopede który babciami sie zajmuje

staw=chrzastka=kolagen

no chyba ze zamiast stawu masz już kośc,to raczej o kulach byś smigał%-)

chcesz umięsnić bardziej nogi moze pomyśl nad rolkami, łyżwami , ewentualnie coś ze sportów zimowych - snowboard, narty. CHociaż narty też ponoć są be na kolana, wiec zostaje snowboard...

Przysiady zamiast z ketlem rob normalne, jak już robisz dużo powtórzeń to zacznij trenować pistolety, mnie po nich kolana nie bolą, natomiast przy przysiadach ze sztanga bolały...

No to może pójdę do fizjo :) a przysiady same są nudne, robi je człowiek i robi, nie ma końca - a z obciążeniem od razu zmęczenie i ból wspaniały, lubię czuć mięśnie nóg. 

Nudne w tym sensie, że robię ich np 30 powoli do ziemi, a jestem tylko zmachany - a po obciążeniu mam od razu czucie w udzie piękne :) A pistolet może bym jeden zrobił, ale boje się próbować, pierdyknie kolano i po zabawie :) Zresztą po przysiadach też mnie kolana bolą.

To rób na węższym rozstawie nóg, albo spróbuj robić półpistolety, tak do ugięcią pod kątem 90%, gwarantuje ze poczujesz przyjemne pieczenie mięśni :)

Dorbe są też ćwiczenia  dynamiczne jak wyskoki, wyskoki z obrotem, wyskoki z jednej nogi. Dają wpizdę a i miesięń się fajnie na nodze kształtuje. Ja robie takie treningi przed i w czasie sezony snowboardowego i po 30 minutowym treningu leje się ze mnie jak z kaczki.

Marek.

Pytanie. W jaki sposób spożywasz ten proszek ze skorupek i jakie dawki?

Adolf, pół łyżeczki wieczorem, od razu popić dużą ilością wody. U mnie zlikwidowało bóle i mogłem funkcjonować, ale niestety jak kopałem w worek, czułem w nich takie jakby napuchnięcie? Dziwne uczucie, które znikało po dobie.

1.bp.blogspot.com/-PlT4lxeCG5Y/VRqF3zqLvyI/AAAAAAAAAJ4/uVbqDRIpf0E/s1600/DSC_0008.JPG

Zapewne zle ustawienie nog podczas przysiadow i dlatego bola, tu masz tak zeby nie bolaly i do konca !

1.bp.blogspot.com/-PlT4lxeCG5Y/VRqF3zqLvyI/AAAAAAAAAJ4/uVbqDRIpf0E/s1600/DSC_0008.JPG

Zapewne zle ustawienie nog podczas przysiadow i dlatego bola, tu masz tak zeby nie bolaly i do konca !

Raczej bym szedł w ten sposób:

Najtańsze parówki podobno mają dużo kolagenu, naturalnego, tylko trochę chemia odpycha...