Skocz do zawartości

Ćwiczenie na nogi, bez obciążania kolan


Rekomendowane odpowiedzi

Ja stosowałem i nadal stosuje rower. Obniżam siodełko do maxa i tak robie dziennie 5-7 km...

Co do Twojego ćwiczenia, nigdy nie stosowalem. Jesli za bardzo nie obciąza kolan i stawów, możesz śmialo walić... Dorzucilbym troche ciezaru i zastosowal poprawny przysiad.

, żeby w pelni taki zrobić musi byc adekwatny cięzar, no ale tego chyba nie trzeba Ci tłumaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u ortopedy dobrego - z lewym nie za ciekawie jest, było źle ale się polepszyło jak zacząłem jeść skorupki jajka. Dlatego chcę ćwiczeń takich, by jak najmniej obciążały kolana. Z doświadczenia wiem, że jest takie - ładuję na taczkę 90kg żelaza i pcham pod ostrą górę powoli. Jednak przy takich upałach boję się tego robić, bo konkretnie po tym zdycham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz umięsnić bardziej nogi moze pomyśl nad rolkami, łyżwami , ewentualnie coś ze sportów zimowych - snowboard, narty. CHociaż narty też ponoć są be na kolana, wiec zostaje snowboard...

 

Przysiady zamiast z ketlem rob normalne, jak już robisz dużo powtórzeń to zacznij trenować pistolety, mnie po nich kolana nie bolą, natomiast przy przysiadach ze sztanga bolały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudne w tym sensie, że robię ich np 30 powoli do ziemi, a jestem tylko zmachany - a po obciążeniu mam od razu czucie w udzie piękne :) A pistolet może bym jeden zrobił, ale boje się próbować, pierdyknie kolano i po zabawie :) Zresztą po przysiadach też mnie kolana bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rób na węższym rozstawie nóg, albo spróbuj robić półpistolety, tak do ugięcią pod kątem 90%, gwarantuje ze poczujesz przyjemne pieczenie mięśni :)

 

Dorbe są też ćwiczenia  dynamiczne jak wyskoki, wyskoki z obrotem, wyskoki z jednej nogi. Dają wpizdę a i miesięń się fajnie na nodze kształtuje. Ja robie takie treningi przed i w czasie sezony snowboardowego i po 30 minutowym treningu leje się ze mnie jak z kaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adolf, pół łyżeczki wieczorem, od razu popić dużą ilością wody. U mnie zlikwidowało bóle i mogłem funkcjonować, ale niestety jak kopałem w worek, czułem w nich takie jakby napuchnięcie? Dziwne uczucie, które znikało po dobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.bp.blogspot.com/-PlT4lxeCG5Y/VRqF3zqLvyI/AAAAAAAAAJ4/uVbqDRIpf0E/s1600/DSC_0008.JPG

Zapewne zle ustawienie nog podczas przysiadow i dlatego bola, tu masz tak zeby nie bolaly i do konca !

 

Raczej bym szedł w ten sposób:

 

Najtańsze parówki podobno mają dużo kolagenu, naturalnego, tylko trochę chemia odpycha... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.