Skocz do zawartości

Po jakim czasie od zaczęcia przygody z siłownią należy zmienić trening?


jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia,

 

Zamierzam rozpocząć przygodę z siłownią z pomocą diety oraz trenera personalnego. Trenera wezmę tylko na 10 treningów potem myślę że poradzę sobie sam przez jakiś okres.

 

Na początku zwykle jest spory progress le wiem że ciało przyzwyczaja się potem do bodźców, po jakim czasie należy zmodyfikować trening (średnio)? Miesiąc od startu? 3? Pół roku?

 

A może to na tyle indywidualna sprawa że trzeba obserwować postępy i żadna profilaktyka tu nie gra roli?

 

Ponadto czy zmiana dotyczy tylko treningów czy w diecie też należy podłubać?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jerry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach dopiero wprowadziłem zmianę w intensywności. Przeszedłem naturalnie na bardziej zaawansowane ćwiczenia, chociażby drążek, poręcze. 

 

Niektórych w ogóle nie wykluczysz, chociażby martwego ciągu, bo jest zbyt dobry. 

 

Możesz Joe Weidera poczytać odnośnie treningu cyklicznego i intuicyjnego. 

 

Poza tym w początkowym okresie to ogólnorozwojówka. Ćwiczysz na całe ciało. Później, jak już będzie widoczny postęp to przechodzisz na trening dzielony, a tutaj modyfikacji jest całe mnóstwo, więc raczej się nie znudzisz. 

 

A po średnio-zaawansowanym trening na siłę lub supermasę i po tym trening specjalistyczny, np. pod jakąś ulubioną dyscyplinę :D 

 

Kilka lat roboty, jak nie dekada :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ze cel czysto sylwetkowy. 

 

No więc zaczynasz pierwsze 2 tygodnie lekka ogolnorozwojówką, mniejsza objętość niż normalnie ci piszą na necie, nieduży ciężar, żeby przyzwyczaic ciało i nie mieć ogromnych zakwasów.

 

Później lecisz normalnie splita klasycznego najlepiej 4 dni jak masz czas, dajesz dużą partie z mala partia i dodajesz te jeszcze mniejsze typu przedramię, łydki, kaptury itd. 

Nogi (czterogłowe)  rób same, dodaj do nich tylko łydki, dwójki oddzielnie w inny dzień (zależy też na ile dni  tygodniu się zdecydujesz)

Lecisz cały czas normalne serie, seria odpoczynek, seria odpoczynek, bez żadnych czary mary.

Super serie i inne tego typu wynalazki nie są dla ciebie, one są dla zaawansowanych.

Trening opieraj na tym samym schemacie, poszczególne ćwiczenia możesz zmieniać co tydzień żeby nie było nudy i rutyny.

 

Dieta to styl życia a nie chwilowy sposób na cel. Jedz w miarę czysto i manrwruj kcal i makroskładnikami, w zależności czy chcesz tyć czy chudnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 treningów personalnych x z 80 zł ? Za tyle wykupił bym sobie prawie roczny karnet na treningi crossfit lub streetworkout i byś miał opiekę prawdziwych zawodowców którzy znają się serio na rzeczy.

 

Te trenerki z siłowni to zazwyczaj lamusy i pozerzy którzy mają jedynie pojęcie o tym jak wrzucić dobre zdjęcia na insta. 

 

A chcąc zmienić sylwetkę to serio sw lub cf będą lepsze. Nie będziesz wyglądał jak napompowany tucznik ale siłę, sprawność i sylwetkę na pewno sobie wyrobisz dużo lepszej jakości. A jak będzie Ci mało to zawsze możesz sobie dorzucić trening typowo siłowy. Bo praktycznie w każdym klubie są ławeczki stojaki, hantle i sztangi ?

 

To jest oczywiście tylko moja sugestia i porada, nie pisze tego po to żeby się przyjebac tylko chce doradzić ze szczerego serca, bo sam popełniłem ten błąd i wystartowałem od silowni, ale z biegiem lat zdałem sobie sprawę że to nie ma nic wspólnego ze sportem ani z prawdziwym treningiem. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wolverine1993 napisał:

że to nie ma nic wspólnego ze sportem ani z prawdziwym treningiem. 

To gówno wiesz.

5 minut temu, Wolverine1993 napisał:

sylwetkę na pewno sobie wyrobisz dużo lepszej jakości.

I znowu tyle samo wiesz co wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZamaskowanyKarmazyn ja bym splita komuś kto nie jest na "bombie" nie polecił. Poszedłbym raczej w FBW początkujący nie zmęczy na tyle mięśni, żeby regenerować się 7 dni. A nawet jeżeli uda mu się zmęczyć na tyle mięśnie, że regenerować się będzie 7 dni to na pewno natural nie będzie miał syntezy aminokwasów przez tydzień. 

Do tego częstsze powtarzanie ruchów niż raz w tygodniu lepiej przyzwyczaja organizm do motoryki ruchu. 

 

1 godzinę temu, jerry napisał:

Bracia,

 

Zamierzam rozpocząć przygodę z siłownią z pomocą diety oraz trenera personalnego. Trenera wezmę tylko na 10 treningów potem myślę że poradzę sobie sam przez jakiś okres.

Uważaj na trenerów po weekendowych kursach walących "gotowce" hurtowo wszystkim początkującym. Po 1 spotkaniu możesz wrzucić tutaj to co dostaniesz za swój hajs, obadamy i doradzimy czy jest sens dalej ładować kasę w pseudo prowadzenie. W necie jest masa gotowych planów dla początkujących, podejrzewam, że personal nie wymyśli nic lepszego. Ewentualnie może pomóc ci w łapaniu techniki ćwiczeń(o ile sam je potrafi xD), która jest bardzo ważna, żeby nie nabawić się kontuzji. 

Cytat

Na początku zwykle jest spory progress le wiem że ciało przyzwyczaja się potem do bodźców, po jakim czasie należy zmodyfikować trening (średnio)? Miesiąc od startu? 3? Pół roku?

Nie przyzwyczaja się, jeżeli ćwiczysz z głową, odpowiednio progresujesz.

Jak długo możesz ćwiczyć danym planem? Dopóki masz progres nie widzę problemu. Może to być pół roku a nawet rok. 

Cytat

A może to na tyle indywidualna sprawa że trzeba obserwować postępy i żadna profilaktyka tu nie gra roli?

Jeżeli jesteś kumaty to jesteś w stanie ogarnąć sam to co 80% trenerów rozpisuje dla początkujących. 

Cytat

Ponadto czy zmiana dotyczy tylko treningów czy w diecie też należy podłubać?

Jaki masz cel w swoim treningu? Co chcesz osiągnąć w chwili obecnej? Od tego zależy dieta i trening.

Edytowane przez SSydney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolverine1993  przetłumacz sobie angielska nazwę kulturystyki i zastanów się na czym się opiera ta dyscyplina. SPORT który opiera się na kształtowaniu sylwetki jest gorszy w jej budowaniu niż crossfit, no a ja mam chvja na czole. :D

 

 

Edytowane przez ZamaskowanyKarmazyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DDDDD

 

@jerry

Zawsze możesz zacząć prowadzić dziennik treningowy tutaj (albo jeśli zależy Ci na anonimowości - jakieś forum siłowniane), wrzucać filmiki, co pozwoli korygować technikę ćwiczeń.

 

Nie wiem, jakie ćwiczenia będziesz miał na start, ale zanim się weźmiesz za sztangę, popracuj parę tygodni nad rozciąganiem, bo inaczej te 10 treningów będzie bez sensu, bo nie będzie mobilności, a warto było by już programować powtarzalność ruchów. Odpal sobie na necie, przeglądnij podwieszone (zerknij na tematy użytkownika @GluX) - i niestety na początku będziesz musiał więcej czasu na to poświęcić.

To tak słowem wstępu.

 

Co do zmian, to zależy. Ja na przykład teraz ćwiczę bez planu. Lubię robić 2-3 ćwiczenia główne + jakieś słabsze albo składanki/wydolnościówki.

Jak tak konstruuję ten post, widzę że zdania są podzielone, chociaż sam klasycznego treningu dzielonego nie stosowałem ^^

Ogólnie najfajniej się to samemu ogarnia, ale dużo czasu to pochłania, a nie wiadomo też, na jakiego personala trafisz, więc sprawdź opinie ziomka, bo może być lipa i mały bic :(

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem skończysz jak fitdaria :D Jak chcesz trenować tylko pod sylwetkę, nie masz innego ulubionego sportu. To, żeby cokolwiek doradzać trzeba zobaczyć jak wyglądasz i ile masz tłuszczu na sobie. Liczenie wszystkiego co wsadzasz go gęby jest podstawą i lepiej zacznij jak najszybciej. Podstawa to zrozumienie swojego organizmu i ogarniecie tego samemu bez trenera. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz niektóre siłki są lepiej wyposażone niż boksy crossfitowe, to że idziesz na siłkę, wcale nie znaczy, że nie możesz robić ćwiczeń funkcjonalnych. Często też widzę, jak lokalni trenerzy spędzają czas z podopiecznymi, właśnie w tych miejscach. Uczą ich podrzutów, ćwiczą z gumami, trx'em, ketlami, więc chyba nie ma co generalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jerry napisał:

A może to na tyle indywidualna sprawa że trzeba obserwować postępy i żadna profilaktyka tu nie gra roli?

 

Ponadto czy zmiana dotyczy tylko treningów czy w diecie też należy podłubać?

 

Pozdrawiam

Nic nie musisz zmieniać.

Ekfekty będziesz widzieć po coraz większych obciążeniach i widocznych zmianach wizualnych.

U mnie np. niektóre ćwiczenia są stałe od lat. Resztę sobie dodasz sam, po prostu będziesz potrzebować jakiejś zmiany ale odbędzie się to naturalnie.

Zacznij od podstaw, spokojnie ze wszystkim.

 

Jeśli chodzi o dietę to wszystko zależy do czego dążysz. Kalorie na plus (mam na myśli dobre, racjonalne żywienie dostosowane dla osób ćwiczących) to większa masa mięśniowa ale i nie tylko.  Na minusie (oj z tym to zawsze ciężko hehe), gdzie możesz jeszcze podkręcić kardio, to spadek tkanki tłuszczowej.

 

Sporo tego.

Kup sobie książkę ,,Spalaj tłuszcz, buduj mięśnie”, tania ale bezcenna lektura. Wszystko świetnie wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

@SSydney Ja bym polecił splita,  wystarczy że robi się powtórzenia do upadku mięśniowego i potrzebna jest dłuższa regeneracja.

Regeneracja tak ale natural nie będzie rósł przez cały czas regeneracji. ;)  Ćwiczenie do upadku mięśniowego to tez nie jest najlepsza droga.

Z tego co pamiętam jesteś na cyklu, więc masz trochę inne "staty" niż początkujący koleś. 

17 minut temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Moim zdaniem FBW tez dla juz trochę zaznajomionych z tematem. 

Też się nie zgodzę napisałem powyżej dlaczego. 

Tak czy siak nie ma co się przepychać w tym temacie, każdy wybierze to co mu pasuje. 

 

38 minut temu, BRAIN_ROOT napisał:

Z takim podejściem skończysz jak fitdaria :D Jak chcesz trenować tylko pod sylwetkę, nie masz innego ulubionego sportu. To, żeby cokolwiek doradzać trzeba zobaczyć jak wyglądasz i ile masz tłuszczu na sobie.

Plus sprawdzenie jakie włókna mięsniowe (szybko-, średnio- czy wolno-kurczliwe) przeważają. 

38 minut temu, BRAIN_ROOT napisał:

Liczenie wszystkiego co wsadzasz go gęby jest podstawą i lepiej zacznij jak najszybciej. Podstawa to zrozumienie swojego organizmu i ogarniecie tego samemu bez trenera. 

Też polecam na własną rękę zgłębiać temat, poznanie swojego ciała to klucz do sukcesu. No i odpowiednia dieta bez tego będzie gówno. 

 

54 minuty temu, Marden napisał:

@jerry

Zawsze możesz zacząć prowadzić dziennik treningowy tutaj (albo jeśli zależy Ci na anonimowości - jakieś forum siłowniane), wrzucać filmiki, co pozwoli korygować technikę ćwiczeń.

Są grupy na fejsbuku zrzeszające ludzi, którzy pomagają ogarnąć takie rzeczy, obecnie jest w chuuuu możliwości. 

54 minuty temu, Marden napisał:

Nie wiem, jakie ćwiczenia będziesz miał na start, ale zanim się weźmiesz za sztangę, popracuj parę tygodni nad rozciąganiem, bo inaczej te 10 treningów będzie bez sensu, bo nie będzie mobilności, a warto było by już programować powtarzalność ruchów. Odpal sobie na necie, przeglądnij podwieszone (zerknij na tematy użytkownika @GluX) - i niestety na początku będziesz musiał więcej czasu na to poświęcić.

To tak słowem wstępu.

Jest masa poradników na necie co i jak robić, kwestia chęci i czasu. Tego ostatniego często nam brakuje, dlatego jeżeli nasz czas jest cenny to płacimy komuś za wiedzę. Jeżeli nas nie stać to sami się uczymy. 

54 minuty temu, Marden napisał:

Co do zmian, to zależy. Ja na przykład teraz ćwiczę bez planu. Lubię robić 2-3 ćwiczenia główne + jakieś słabsze albo składanki/wydolnościówki.

Po co jakiś plan? Polecam 5x w tygodniu klata/biceps czyli zestaw dyskotekowy. xD (żart od trenera Pawła na YT polecam niezła beka)

Wielostawy to podstawa treningu według mnie, nie wyobrażam sobie, żeby ktoś nie ćwiczył wyciskania/przysiadów/martwego.

54 minuty temu, Marden napisał:

Jak tak konstruuję ten post, widzę że zdania są podzielone, chociaż sam klasycznego treningu dzielonego nie stosowałem ^^

Ćwiczyłem splitem jako łepek 16-18 lat. Teraz tylko fbw bym wybrał ewentualnie jakieś plany typu góra/dół, zależy od celu.

Obecnie wróciłem po 3 latach na siłownię i powiem, że spadki ogromne no ale nie ma co się załamywać tylko trzeba zapierdalać!

54 minuty temu, Marden napisał:

Ogólnie najfajniej się to samemu ogarnia, ale dużo czasu to pochłania, a nie wiadomo też, na jakiego personala trafisz, więc sprawdź opinie ziomka, bo może być lipa i mały bic :(

To jest beka bo nie wygląd trenera świadczy o jego umiejętnościach i wiedzy. 

Znam ziomka, ćwiczył 2 lata na bombie, zrobił niezła formę, potem kurs trenera personalnego weekendowy i teraz wielki trener personalny. Ja bym do niego na pewno nie poszedł i nie zapłacił pieniędzy za tą wiedzę. 

Też wolę sam ogarniać satysfakcja większa. :D 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nigdy nie ćwiczyłeś z ciężarami, to na początku postaw sobie za cel naukę technik wykonywania głównych ćwiczeń; przysiady ze sztangą, martwy ciąg, wyciskanie żołnierskie itp. Jest multum filmików na necie. Jak nauczysz się wykonywać wielostawowe ćwiczenia, wtedy dopiero pomyśl o planie treningowym. Polecam kanał KFD na YT, a jak znasz angielski to FitnessFaq i Calisthenicmovement.

Edytowane przez Ruslan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marden napisał:

:Nie wiem, jakie ćwiczenia będziesz miał na start, ale zanim się weźmiesz za sztangę, popracuj parę tygodni nad rozciąganiem, bo inaczej te 10 treningów będzie bez sensu, bo nie będzie mobilności, a warto było by już programować powtarzalność ruchów. Odpal sobie na necie, przeglądnij podwieszone (zerknij na tematy użytkownika @GluX) - i niestety na początku będziesz musiał więcej czasu na to poświęcić.

To tak słowem wstępu.

Poczytam o tym, masz na myśli przygotowanie mięsni i stawów na trening siłowy ogólnie (parę tygodni rozciągani) czy rozciąganie przed każdą wizytą na siłowni?

I jak sprawdzić czy rozciąganie jest nam potrzebne? Biegam 5x w tygodniu więc to nie jest tak że z ulicy wejdę pod sztangę, organizm trochę sportu zaznaje codziennie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^up^

 

53 minuty temu, jerry napisał:

Poczytam o tym, masz na myśli przygotowanie mięsni i stawów na trening siłowy ogólnie (parę tygodni rozciągani)

Dokładnie o to mi chodzi.

Jak bieganko jest, to przysiady pewnie też ciachasz, więc gitara. Sprawdź tylko jak to wygląda. Lekki rozkrok, Powietrze w płuca > spinasz się żeby żyłki na skroni wyszły > schodzisz jak najniżej uginając nogi i starając się nie zginać mocno tułowia kierując środek ciężkości jakby na pięty.

Sprawdź, czy: nie stajesz na palcach, w którym punkcie ruchu i czy podwijasz dupę (buttwink), czy Cię nie kładzie (to już z ciężarem), na ile możesz wysunąć kolana do przodu.

Nadgarstki też dobrze przygotować. Ja po prostu uginałem przód - tył na podłodze i sztanga pod push press leży jak należy.

Popatrz sobie na TRENING ciężarowców (ważne, żeby był trening^^), np. Klokov https://www.youtube.com/watch?v=i9j_B0XVAv4 albo to https://www.youtube.com/watch?v=K-xasSkXDsk  - gość też ma zestawy do rozciągania (https://www.youtube.com/watch?v=08nyzDY6uD8 - pod przysiadzik - mi bardzo pomogło).

I to co napisałem - zweryfikuj. Nie uważam się za wystarczający autorytet i każdemu to powtarzam.

 

Z rozciąganiem około treningowym są różne szkoły. Jedni polecają zaraz po treningu, inni na następny dzień po rozgrzewce. Ja jestem nauczony zaraz po treningu - pozwala to też się uspokoić i ochłonąć. Są pełne zestawy w podwieszonych na sfd, czy body-factory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

@Wolverine1993  przetłumacz sobie angielska nazwę kulturystyki i zastanów się na czym się opiera ta dyscyplina. SPORT który opiera się na kształtowaniu sylwetki jest gorszy w jej budowaniu niż crossfit, no a ja mam chvja na czole. :D

 

 

Widziałeś jak wyglądają chłopaki od SW?? Jeśli nie to obczaj sobie na FB profile Maksima Riznyk, Kura Workout albo Lisek 

Workout.

Powiem Ci, że mają świetne sylwetki których nigdy nie zbudujesz treningiem stricte kulturystycznym, bo po prostu zupełnie inne miesnie są angażowane, a na dodatek zyskujesz mobilność

 

Wszystko jest kwestią gustu, ale mi oraz zgaduje że zdecydowanej większości społeczeństwa o wiele bardziej podobają się sylwetki ludzi których wyżej wymieniłem niż jakichs napompowanych kloców którzy nie potrafią porządnie się podciągnąć i nawet pattyk2703 ich shejtowal.

 

Podsumowując co zyskujesz trenując SW :

 

1. Przede wszystkim ćwiczysz w grupie pod czujnym okiem trenera, o wiele lepsza motywacja i w razie błędów przyjdzie Cię poprawi i pokaże jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

2. Mobilność i rozciągnięcie stawów.

3. O wiele mniej pozerstwa i szpanu niż na siłowniach. 

 

Oczywiście uważam że trening z ciężarami również jest bardzo potrzebny w kształtowaniu chociażby nóg, ale uwierz że na salkach są również sztangi i stojaki więc bez problemu można dotyrac nogi kilkoma seriami przysiadów. 

 

Najbardziej zraził mnie nie sam trening kulturystyczny, tylko klimat i otoczka współczesnych siłowni. Jedynym słowem to nie jest miejsce dla mnie. Wszędzie tylko lans i pozerstwo, egoizm, pycha i zarozumiałość. " Trenerzy personalni" to wgl jakieś nieporozumienie.

Sam byłem świadkiem jak gość kaleczył się robiąc martwy ciąg, a przechodzący obok niego "trener" nawet nie poświęcił 30 sekund życia żeby mu pokazać jak to się powinno robić.  Sam mu pokazałem.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wolverine1993 napisał:

Wszystko jest kwestią gustu, ale mi oraz zgaduje że zdecydowanej większości społeczeństwa o wiele bardziej podobają się sylwetki ludzi których wyżej wymieniłem niż jakichs napompowanych kloców którzy nie potrafią porządnie się podciągnąć i nawet pattyk2703 ich shejtowal

Zdecydowana większość społeczeństwa nie będzie w stanie osiągnąć takiej sylwetki. 

A nawet jak będzie próbować to dojdzie do max tej sylwetki, która prawdopodobnie też jest zbudowana na sterydach.

Rzeczywiście, obrzydliwy tucznik, pewnie nigdy laski nie znajdzie.

 

A tu przykład mobilności tych jebanych klocków.

https://images.app.goo.gl/fCnVWUDapFCqHfAK8

 

Powiedz ze to nie jest sport tym wszystkim kulturystom którzy poświęcili za to życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku dobrze wziąć dobrego trenera aby pokazał na co trzeba zwrócić uwagę. Dzięki czemu sami zaoszczędzimy czas na niepotrzebne eksperymenty oraz prawidłową naukę techniki. Sam trener powinien wiedzieć co i jak. Jeśli chcesz jednak sam czegoś spróbować. To na początku przez 6 tygodni robimy trening całościowy czyli trenujemy całe ciało.

Przykładowy trening wygląda mniej więcej tak:

Poniższy trening obejmuje wszystkie grupy mięśniowe. Należy wykonywać go 3-4 razy w tygodniu.

Na duże grupy mięśniowe wykonujemy po 3 serie natomiast na małe grupy wykonujemy tylko 2 serie.

Ciężar dobieramy tak, aby w ostatniej serii wykonać poprawnie technicznie 12 powtórzeń. Jeśli jesteśmy w stanie je wykonać na następnym treningu możemy nieznacznie zwiększyć ciężar (o ok. 0,5kg-1kg)

Przerwy wypoczynkowe między ćwiczeniami powinny wynosić:
- do 2 minut
Nasz trening powinien trwać ok. 60 minut.

Klatka piersiowa
wyciskanie hantli lub sztangi na ławce poziomej/skośnej 3 x 8-12

Plecy
przyciąganie drążka wyciągu górnego lub podciąganie na drążku nachwytem 3 x 8-12

Nogi
przysiady ze sztangą na karku 3 x 8-12

Barki
wyciskanie hantli/sztangi siedząc 2 x 8-12

Biceps
uginanie ramion ze sztangą/hantlami 2 x 8-12

Triceps
prostowanie ramion na wyciągu lub pompki na poręczach ew. tzw. Pompki tyłem 2 x 8-12

Brzuch
unoszenie nóg i spięcia do bólu

Dodatkowo przed każdym treningiem rozgrzewka: 10 minut rowerek stacjonarny i do tego rozgrzewka lekkoatletyczna.

Cały makrocykl zamyka się w 6 tygodniach. Na początku dobrze jest sobie zapisać z jakim obciążeniem kończyliśmy ćwiczenia. Wtedy możemy stopniowo dodawać kilogramów.

 

@ZamaskowanyKarmazyn , @Wolverine1993Panowie nie ma o co kruszyć kopii. Niech każdy trenuję to co lubi. Każda aktywność jest dobra i poprawia naszą sprawność.

 

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2019 o 18:20, Wolverine1993 napisał:

10 treningów personalnych x z 80 zł ? Za tyle wykupił bym sobie prawie roczny karnet na treningi crossfit lub streetworkout i byś miał opiekę prawdziwych zawodowców którzy znają się serio na rzeczy.

 

Te trenerki z siłowni to zazwyczaj lamusy i pozerzy którzy mają jedynie pojęcie o tym jak wrzucić dobre zdjęcia na insta. 

Dobrze prawi albo dwubój olimpijski :)

 

A treningu bym nie zmieniał nigdy, co najwyżej różne cykle w roku itd ale to nie dla świeżaka raczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam że trening kulturystyczny jest zły, wręcz przeciwnie. 

Jednak uważam że trening z masą własnego ciała na początku przygody jest dużo lepszym rozwiązaniem. 

Raz że pod ciągłym okiem trenera nauczysz się techniki i nie nabawisz kontuzji. Na siłowniach bardzo często jest tak że ludzie są na bakier z techniką i tylko duży ciężar się liczy co jest bardzo szybką drogą do konfuzji i kalectwa. 

 

Dlaczego nie uważam kulturystyki za sport ? Hmm może dlatego że wkurza mnie ta cała otoczka wokół tego wszystkiego jakby sensem życia było posiadanie zajebistej sylwetki...pozatym to sport sylwetkowy a co za tym idzie Twój wynik jest w bardzo dużym stopniu uzależniony od osób trzecich, co w normalnej rywalizacji sportowej jest bardzo rzadkie, po prostu wygrywa lepszy.

 

To tak samo można powiedzieć że wybory miss też są dyscypliną sportową, bo modelka wkoncu też musi oprócz ładnej buźki mieć zdrową figurę czyli też musi wykonać jakaś prace nad sobą.

 

A żeby nie było uważam że zawody strongman, trójbój i inne sporty gdzie podstawa treningu jest trening siłowy na siłowni oczywiście uważam za sport, bo tam jak najbardziej występuje rywalizacja sportowa w której wygrywa po prostu najsilniejszy.

 

Edytowane przez Wolverine1993
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.