Skocz do zawartości

Przesiadka z PC na PS4


Tatarus

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zdradziłem blaszak i kupiłem sobie PS4, ogólnie mi się podoba, nawet bardzo, ale mam sporą trudność z przesiadki z klawiatury i myszki na pada. W fpp'sach czuję się wprost jak "upośledzony" ruchowo i jak na razie nie odważyłem się zagrać w żaden z tytułów online. W grach z widokiem z trzeciej osoby jest już lepiej ale nie czuję jeszcze komfortu grania. Jak to wyglądało u Was, długo zajęła wam przesiadka na konsolę, a może ja po prostu wolno chwytam :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pleja od ok 3 lat, pierwsza gra mimo że rpg (Wiedźmin 3) to była frustracja i wkurw, po kilku miesiącach było znacznie lepiej.  Dzisiaj w Doomie celuje tak jak kiedyś myszką na pc. Wszystko kwestia zaangażowania,  do pcta nie mam zamiaru wracać.  Także wytrwałości. 

 

Ps.  I jestem raczej niedzielnym gracze, a nie pro. 

Edytowane przez józekk
dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się na xbox 360 w 2009 roku. Teraz mam xbox one i PC używam tylko do grania w strategie. Dużo wygodniej mi się gra na konsoli, myślę, że dosyć szybko się przyzwyczaisz, na konsolach często jest autoaim, wystarczy wycelować mniej więcej w postać i celownik się "przykleja". Oczywiścei można to wyłączyć, ale jak nie chcesz się denerwować i casualowo sobie pograć w singlu to polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, m4t napisał:

Oczywiścei można to wyłączyć, ale jak nie chcesz się denerwować i casualowo sobie pograć w singlu to polecam

Masz racje, jednak korci mnie bardzo zagranie w multi fpp, Tym bardziej że jestem wielkim fanem BF4 i innych tego typu gier i mam hype na zagranie na dużym telewizorze. Korciło mnie nawet o próbę podłączenia do PS4 jakiejś myszki czy innej klawiatury ale chyba lepiej trenować pada, tym bardziej że z tego co się orientuje takie urządzenia emulują pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka gier, które oficjalnie supportują myszkę i klawiaturę na PS4, ale to na pewno nie jest żaden FPS na multi (a BF 4 na konsolach już trochę zardzewiały, większość ludzi gra w jedynkę, piątkę albo Hardline). Xbox pod względem wspierania KB/M wypada dużo lepiej (chociaż ja i tak wolę rozwalić się z padem na łóżku). 

 

Samego pada myślę, że można szybko ogarnąć, nawet jak gra się tylko casualowo. Nie wiem, z konsolami mam już tyle lat do czynienia, że to dla mnie tak samo naturalne jak myszka i klawiatura.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.