Skocz do zawartości

Strzelnica.


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Młody Samiec napisał:

No i dałeś mi pomysł na spróbowanie czegoś nowego. Teraz jak to przeczytałem to sobie pomyślałem, o kurwa, że ja tam jeszcze nie byłem :D 

Fajna zabawa. Raz w życiu przynajmniej, trzeba zobaczyć jak to jest, kompletnie inne wyobrażenie o broni niż film czy gry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody Samiec4 stówki, ale to był najdroższy pakiet, chciałem postrzelać z prawie wszystkiego co było, a krótko, bynajmniej mi się tak wydaje haha, stres był, z pół h to maks, szybko wytłumaczył jak się strzela każdą, bronią, trzyma i ogień. 

Edytowane przez Turop
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Panther napisał:

Jeśli chcesz poczuć pierdolnięcie ze strzelby poproś kogoś kto ma swoją broń żeby dał Ci strzelić z Loftki (w USA nazywa się to Buckshot i to właśnie to ładuje policja do strzelb które mają w radiowozie) 32, 36 albo 38 g. Alternatywnie poproś żeby kupił i wziął na strzelnice te Kule.

Po co się rozdrabniać, od razu przyłożyć breneką :D To jest pocisk którego używają myśliwi do polowania na grubą zwierzynę. Kawał ołowiu umieszczony w gwintowanej łusce. W ogóle strzelba jest o tyle ciekawą bronią, że do łuski możesz włożyć praktycznie cokolwiek, jest na Youtube kanał człowieka z USA który używał szkła bądź szpilek (okrutne!).

 

Ogólnie co byście polecili w Warszawie? Zarówno pod względem ceny, jakości obsługi jak i samej oferty arsenału. Od jakiegoś czasu przymierzam się do odwiedzin w PM Shooter, które niegdyś było polecane przez Buraka, głównie ze względu na możliwość strzelania z broni automatycznej jak i naprawdę obszerny arsenał broni w różnych kalibrach, od byle .22 po karabiny 7,62x51 NATO, rewolwer na nabój .454 Casull czy też karabiny maszynowe. Ale może znacie coś lepszego od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec miesiąca jadę  spotkanie rezerwistów z garnizonu. Będą różne atrakcje :

"8:00 wyjazd własnymi pojazdami – wycieczka militarna:   Wał Pomorski – Wałcz Skansen Militarny - Szczecinek – bunkier dwupoziomowy  Wału Pomorskiego,  Borne Sulinowo - zwiedzanie miasta.  Zapraszamy  Gości Pensjonatu  własnymi pojazdami. Dojazd bezpośrednio  pod  obiekty  militarne.  W trakcie wycieczki i (posiłek), zawody -  strzelanie do tarczy , z broni długiej z lunetą wiatrówka sprężynowa CROSMAN COPPERHEAD 5,5 MM i krótkiej P- 64 , TT-33 puchary, nagrody, dyplomy.

 

- 14:00 - 17:00 – obiad ????, o ile nie zdążymy na obiad, będzie możliwość zjedzenia obiadu w trasie.

- 19:00 kolacja – 19:30 grill , podsumowanie zawodów, wręczenie  dyplomów, pucharów  wspomnienia."

 

Szkoda, że nie będzie AK 47 . Sentyment pozostaje, ale to była dobra broń. Strzelań mieliśmy dużo i różnorakich (nocne , dzienne i z różnorakich pozycji strzeleckich).

Mile wspominam rzut granatem F-1. Cala skrzynka i minus 15 stopni  Celsjusza.

Co przeżyłem to moje, tego mi nikt nie zabierze.

Ale, ale , wracając do samczych spraw. Ta pani co zemną mieszkała, wyprowadzając się zabrała moją chustę i notesik z adresami kolegów z wojska. Zapomniała ,że przy zmianie adresu wysłałem

pocztówki do kolegów z info o zmianie adresu.

 

                         AKM  GR 14685     

 

PS. Wymiana amunicji w jednostce - trzeba wykazać dlaczego nie wykorzystano przydzielonej amunicji. Lepiej było na hurra zużyć amo na szkolenie i wykazać postępy w szkoleniu i

 kadra mogła liczyć na awanse.

Edytowane przez Rodanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i kumpel szybko doszliśmy do wniosku, że po zaliczeniu strzelania warto mieć kilka naboi w kieszeni.

Dało się zrobić.

Przydało się później.

Żołnierz musi myśleć albo ginie.

PS:

U mnie w jednostce panie z nami nie mieszkały.

Gdzie mieli taki regulamin?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2019 o 19:38, Tomko napisał:

@Turop Instruktor powiedział, że w USA tej strzelby używa policja podczas pościgów do przestrzelowania bloków silnikowych :D. 

A teraz wyobraź sobie pościg i przestrzeliwanie bloku silnika ze strzelby. Od tyłu ? Z przodu ? Z jakiej odległości ? Jaką amunicją ? Mity Panie...

 

W dniu 11.07.2019 o 15:29, Turop napisał:

Odświeżam, dziś byłem skoczyć na bunge z 90 metrów. Strzelnica przy tym to pikuś, tylko dla typów z mocnym sercem, haha, pozdro wariaci ?

Jak skoczysz z 1 km albo 4 km też tak powiesz....

Ale kierunek właściwy. Tak trzymać...

Edytowane przez ntech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.