Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Młody Samiec

Białe zęby

Recommended Posts

Ja się nie spotkałem z żadnym domowym sposobem, który by działał. Próbowałem węgiel aktywny, paski wybielające, skórki od banana i cytrynę.

Według mnie jedyna opcja to zrobić to profesjonalnie u dentysty.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opalescence 10%. Dentysta zrobił mi z wycisku moich zębów nakładki w które wstrzykiwałem ten preparat przez 14 dni. Użyłem przez ten czas 4 strzykawek. Koszt 800 zł. Efekt to zęby w odcieni koloru B1.

Edited by Niepowtarzalny
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś było coś takiego jak "Biała Perła" i był to zestaw do domowego wybielania z nakładkami i środkiem specjalnym. Za bodajże 80zł robiłeś sobie sam wybielanie i miałeś jak u dentysty. Na pierwszym roku studiów miałem takie śnieżnobiałe to efekt był mega. Teraz spróbuj pić i płukać naparem z czystka. Poza wybielaniem zębów działa odtruwająco na organizm - ma więcej antyoksydantów niż zielona herbata. Spróbuj też Pasty z oleju kokosowego, kurkumy i oleju miętowego. Albo drobno startego węgla aktywnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zależności od budżetu, w każdym razie w mojej opinii lepiej trochę dozbierać i zrobić to u dentysty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałem -------- i jakiejś jeszcze firmy właśnie z nakładkami, ale sporo zabawy przy tym i efektu jakoś za bardzo nie było widać. Jakiś czas temu wpadłem na------------- - dużo osób polecało. Może ktoś miał styczność?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a czy wybielanie jest bezpiecznie dla zebów? nie niszczy szkliwa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Białe zęby = dentysta i to sprawdzony, U mnie bardzo dobre laminowanie emulsyjne po dużych przebarwieniach trzyma się 18 lat. Oczywiście odkamienianie itp. i trochę sie zużyło, ale jest generalnie jest git.

 

ps. Jak byłem mały kolega wpierdolił tubkę pasty "Biały ząbek". Niezapomniany, pomarańczowy smak dzieciństwa - chyba tylko ja używałem jej do mycia :D

Edited by Exar
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Niepowtarzalnydo koloru B1. Ostro dałeś czadu. Jak z nadwrażliwości zębów?

    Jeśli wybielanie, to u dentysty. Polecam nakladkowe(wyciski, nakładki, zakładanie na noc przez kilka dni). Jednoseansowe jest wg mnie zbyt agresywne. 

@jerrywybielanie powoduje dehydratacji szkliwa, czyli może spowodować nadwrażliwość. Czasem dość kłopotliwa. Z czasem mija. Wszystko trzeba robić z głową. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minut temu, Słowianin napisał:

Nasuwa mi się pytanie: Po co? nie wystarczy Ci piaskowanie + scaling raz na pół roku?

Jak cenowo wygląda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozbyłem się żółtego nalotu z zębów dwoma sposobami.

1. Witamina K2 (nie mylić z K1). Jej niedobór w diecie (który ma wręcz rangę epidemii ze względu na rozwój cywilizacji ) sprzyja temu, że wapń osiada na zębach i daje wygląd żółtego nalotu. Suplementacja wysokimi dawkami K2MK7 spowodowała, że przez dwa dni miałem aż bóle zębów.. i po tym czasie ból znikł, wraz z nalotem. Wydaje mi się, że wapń dzięki temu transporterowi szybciutko dostał się tam, gdzie jego miejsce, czyli do zęba. Moją wielką głupotą było iść do dentysty i męczyć się ze skalingiem. Albo nie głupotą - kompletnym brakiem wiedzy.

 

2. Stosowanie pasty do zębów własnoręcznie zrobionej z bentonitu i olejkami eterycznymi. Nie stosuję żadnego ścierwa, sprzedawanego pod mądrymi nazwami, nawet jak pisze "bez fluoru". Błona śluzowa jamy ustnej jest bardzo cienka, i przepuszcza do organizmu wszystko, a w tych pastach są mało ciekawe rzeczy. Dlatego są też tabletki pod język, bo one natychmiast i bezpośrednio się wchłaniają.

 

Polecam przeczytać: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4458131/naturalne-metody-na-zdrowe-zeby
Książka perełka.

Must have każdego chociaż trochę świadomego człowieka. Wydajesz parę złoty, zaoszczędzasz setki na dentystów. Chyba warto robić takie interesy w życiu.

Mój stan zębów jest idealny, a o lekarzach już zapomniałem. Czasem idę do dentysty się dowiedzieć, że mam zęby w idealnym stanie.

 

Jak coś to nie jestem lekarzem, a amatorem medycyny, który na lekarzy nie ma ochoty w życiu wydać nawet złotówki, poprzez wiedzę jak działa ciało. Bo to nie jest tak jak się ludziom wmawia - ciało ludzkie to idealna maszyna, która nie psuje się jak chińska zabawka po jakimś czasie użytkowania. Jest cudownie samoregulującym się organizmem, o którego trzeba tylko wiedzieć jak dbać.

 

Jeżeli coś w ciele szwankuje czy pojawia się degeneracja, to można założyć, że organ / tkanka / cokolwiek, "mówi": "hej! robisz coś ze mną nie tak! być może nie wiesz jak się mną posługiwać? To dam ci człowiecze początkowy znak, a ty mi pomóż! Tylko nie torturuj mnie, próbując ten znak zetrzeć, tylko sięgnij tam, gdzie problem leży! Bo jak zaczniesz to robić, to popsuję się całkowicie! Nie wjeżdżasz na czerwonym świetle na skrzyżowanie, to może i teraz nie przejeżdżaj na czerwonym, a stań i się zatrzymaj bo będzie mało ciekawie! Pomyśl co robisz!"

Może zamiast zamiatać problemy pod dywan, warto się dowiedzieć co ciało komunikuje?

  • Like 4
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, mpawel5 said:

Jak z nadwrażliwości zębów?

Brak nadwrażliwości. Moje zęby nie były jakoś specjalnie żółte na początku ale chciałem mieć bielsze i udało się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.