Skocz do zawartości

Komornik i prawnik poszukiwany


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni.

 

Nadszedł czas kiedy trzeba zadbać o własne interesy, niestety wymaga to użycia naszego prawa.

Chcę ograniczyć ewentualne straty dlatego zwracam się do Was o pomoc, poradę.

Szukam sprawdzonego komornika, osobę skuteczną i skorą do szybkiego zakończenia sprawy.

Szukam też doświadczonego prawnika specjalizującego się w prawie wspólnot mieszkaniowych oraz prawnika znającego temat konfliktów przy inwestycjach na rynkach kapitałowych.

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@paazik co do samej sprawy zbyt mało szczegółów. 

 

Co do komornika jak wspomniano wyżej są ograniczenia ze względu na właściwość miejscową,  jeśli chodzi o opinie o komorniku musisz szukać zgodnie z ową właściwością. 

 

Co do prawnika specjalizującego się w prawie wspólnot mieszkaniowych to trudno mówić o takiej specjalizacji byłaby zbyt wąska aby utrzymać się na rynku, udaj się do adwokata lub radcy prawnego doświadczonego w sprawach cywilnych.

 

Co do "konfliktów na rynkach kapitałowych" jest to zbyt mało dokładne opisanie problemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 18:40, Mosze Red napisał:

@paazik co do samej sprawy zbyt mało szczegółów. 

 

Co do "konfliktów na rynkach kapitałowych" jest to zbyt mało dokładne opisanie problemu.  

Mam notarialną umowę pożyczki z poddaniem się egzekucji więc mogę iść bezpośrednio do komornika. Dłużnik mieszka na północy między Koszalinem a Słupskiem, w obu miastach są sądy rejonowe a w Słupsku dodatkowo okręgowy. Czy można gdzieś sprawdzić który sąd jest właściwy dla danej miejscowości czy muszę podzwonić po komornikach i się pytać czy ta miejscowość to ich rejon?

 

Druga sprawa ma się tak, że uwierzyłem grupie cwaniaków i połaszczyłem się na "łatwy zarobek". Mam podpisaną umowę cywilną z gościem który miał grać na forexie. Założyłem konto które było podpięte pod konto tego gościa i powielało jego zagrania, w zamian miał dostawać procent od zysku. Oczywiście gość utopił cała kasę. W umowie mam zapis, że w przypadku strat w depozycie gość "dołoży wszelkich starań" żeby depozyt wrócił do stanu początkowego ale myślę, że polubownie to się nie stanie. Zanim zacznę go cisnąć chcę porozmawiać z prawnikiem o dostępnych opcjach.

Edytowane przez paazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paazik napisał:

notarialną umowę pożyczki z poddaniem się egzekucji

A klauzula wykonalności?

 

1 godzinę temu, paazik napisał:

Mam podpisaną umowę cywilną z gościem który miał grać na forexie.

 

Nie znam treści umowy ale już mogę się domyślać, że jest obarczona poważnymi wadami prawnymi, które uniemożliwią wyegzekwowania tych pieniędzy.

 

Moja rada: weź wszystkie papiery, udaj się do adwokata lub radcy prawnego, który na podstawie dokumentów, które przedłożysz udzieli ci porady.

 

 

 

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mosze Red napisał:

A klauzula wykonalności?

Mam taki zapis:

"(imię i nazwisko pożyczkobiorcy) oświadcza, że w zakresie obowiązku terminowej spłaty na rzecz (imię i nazwisko pożyczkodawcy) przedmiotu pożyczki, (tutaj wskazane ustępy aktu notarialnego o kwocie pożyczki i terminie spłaty) poddaje się egzekucji na podstawie niniejszego aktu notarialnego w trybie art. 777 par 1 pkt 4 kodeksu postępowania cywilnego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.