Skocz do zawartości

Film "Polityka"


Rekomendowane odpowiedzi

Vega robi tani szit byle kasa się zgadzała. By mógł się porównywać do reżyserów, którzy w jakiś sposób się wpisali w historię polskiego kina (sic!),

Polityka to gówniany temat, wiadomo nie od dziś.

Tania sprawa dla pospólstwa.

Zaraz będą ludzie mu nabijać bileterię w kinach. Bo kontrowersyjny. Bo szum medialny. Bo o politykach.

Tak jak jeszcze z jego pierwszego Pitbulla się śmiałem, tak z odgrzewanych, nafaszerowanych prostymi dialogami dalszych części plus innych tworów już mniej.

A ja się dziwię, czemu od paru miesięcy nie mogę nic sensownego i na poziomie znaleźć na wybranie się do kina.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dobryziomek napisał:

@Bohun Spoko nie musimy na ten temat dyskutować, ale nie jestem w żadnym matriksie bo opieram się na faktach i dowodach a nie na wierze i ideologiach. Tak się składa, że wielokrotnie krytykowałem patologię Kościoła Katolickiego i jestem ostatnią osobą, która broniłaby jakiejkolwiek idei czy doktryny.

 

Pozdro i miłego wieczoru.

Niestety ze względu na swoją pijackość w tej chwili nie jestem w stanie sensownie odpowiedzieć i tu mnie masz.

Również życzę miłego wieczoru :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dobryziomek napisał:

Mnie interesują fakty a skoro nie ma żadnych dowodów na czyjś homoseksualizm to nie uważam, że powinno się kogokolwiek ukazywać jako geja.

A nawet jeśli, to czyjeś życie seksualne nie jest dobrym materiałem na kręcenie niby poważnego filmu o polityce. Ludzie będą to oglądać dla taniej sensacji, a żadnych głębszych przemyśleń to u nich nie wzbudzi.    

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekłamanie polega na tym, że Vega&Co po zmianie "dobrej zmiany" na obóz jedynie słuszny o domniemanych czy prawdziwych  grzechach tego ostatniego, takiego filmu nie nakręcą. 

 

Vega będzie podejmował wówczas inne ważkie tematy, ogólnie o policjantach, kobietach mafii itp, bez konkretnych odniesień. 

 

Ci sami ludzie, którzy dzisiaj próbują obrzydzić konserwatywnemu obyczajowo elektoratowi ich aktualnych, niezbyt konserwatywnych, liderów, po zmianie u żłobu rozpoczną dalsze promowanie lewackich koncepcji życia społecznego.  

 

Homoseksualizm jest zły tylko w przypadku PiS-u. Ogólnie jednak należy go promować. Podobnie pedofilię postępowcy zwalczają tylko w kościele (i słusznie), Polańskiego już bronili. 

 

I niby cała prawda całą dobę, nigdzie nie skłamali, a na zakończenie się okazuje że tylko prawicowy zajączek znowu  krzywo berecik nałożył i tylko "temu zajączku" po ryju strzelimy.

 

Zobaczycie, jak zmienią front po zmianie władzy. Dzisiaj kłamstwo nie polega nawet na mówieniu nieprawdy i podawaniu fałszywych faktów, tylko na starannym ich selekcjonowaniu  i ujawnianiu tylko tych fragmentów rzeczywistości, które pasują pod z góry założoną tezę. 

 

Chciałbym być dobrze zrozumiany. To nie ma być wypowiedź w obronie obecnej władzy. Mam to w głębokim poważaniu. To jest przeciwko konformizmowi elitek artystyczno-intelektualnych "ten kraju", żyjących od dekad jakimś niezrozumiałym dla mnie poczuciem wyższości wobec polskiego "prostaka", którego trzeba rzekomo edukować, demokratyzować,cywilizować, wprawiać do demokracji i europejskości. 

 

Niech jak najszybciej zmienią tą władzę. I wtedy czekam. Niewiele oczekuję. Czterech głośnych filmów na kadencję np o:

-traktowaniu kobiet przez islamistów

-o korelacji między homoseksualizmem a pedofilią

-o haniebnym przypadku antysemityzmu żydowskiego, gdzie niedoszłe ofiary Holocaustu były nazywane przez drugą część społeczeństwa żydowskiego na terenie państwa Izrael "mydłem"

-żeby było bardziej abstrakcyjnie, o fałszowaniu badań przez Z. Freuda.

 

No, i jak Vega nakręci kiedyś film przeciwny koniukturom politycznym, kiedy wreszcie nadstawi dupę za  jakąś historię, w którą wierzy, zyska mój szacunek. Na razie, inteligentnie, płynie w głównym nurcie przekazu kulturowego. I niech nawet kasę sobie zarobi. Tylko niech nie robi z siebie niezależnego umysłu i bohatera walki o wolność, bo to naprawdę czytelne.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten film nie będzie miał, żadnego wpływu na wynik wyborów, czy czegokolwiek. Jakby to był dokument, oparty na faktach to tak, ale to będzie typowa papka dla mas oparta na bzdurach z internetu / brukowców, odpowiednio zabarwiona humorystycznie w stylu Vegi. 

 

Kampania reklamowa to majstersztyk. Chłop zna się na rzeczy jak ściągnąć tłumy ludzi do kin i z pewnością dobrą kasę z tego zbije. A niech ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja po obejrzeniu Plagi Breslau czy też wyłączeniu ich w połowie stwierdziłem ostatecznie, że już mnie ten Pan nawet dla beki nie interesuje. Ten film będzie podobnie głupi jak każdy poprzedni i podobnie marnie zrealizowany. Bo Pan Vega do 2021 ma zakontraktowane zrobienie 5 filmów i musi się wyrobić.

 

Ale jednak stwierdziłem, że dobrze iż realizuje swoje głupotki. Obecna władza jak i poprzednia dopuszcza się takich absurdów, że ciężko tutaj racjonalnie się odnieść. Tylko śmiech może nas uratować inaczej pozostanie nam krzywdzić się wzajemnie. To nie jest poważny opiniotwórczy uznany twórca, tylko koleś od biznesu i tak trzeba na niego patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 21:46, Gołodupiec napisał:

Przecież ten film nie będzie miał, żadnego wpływu na wynik wyborów, czy czegokolwiek. Jakby to był dokument, oparty na faktach to tak, ale to będzie typowa papka dla mas oparta na bzdurach z internetu / brukowców, odpowiednio zabarwiona humorystycznie w stylu Vegi. 

Jest lepsze narzędzie do manipulacji wyborami i to pokazała afera, Facebooka i Cambridge Analitycs. Polecam obejrzeć dokument na ten temat na Netflixie oraz poczytać artykuły na ten temat na świecie. Wszystko dzięki badaniom Polaka,  Michała Kosińskiega na temat profilowania osobowości na podstawie danych aktywności w sieci (lajki, polubione profile, itd.), tzw. psychmetria.

 

Ta "broń" działa z chirurgiczną precyzją, a naboje dajemy im sami za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś mnie podkusiło, żeby wybrać się na ten nieszczęsny film i bardzo żałuję. To ciężki, niestrawny kloc, nudny i przegadany ponad miarę, najgorszy IMO film Vegi. Jego Służby Specjalne przy tym dziele zasługują na Oscara. Cała para w gwizdek, a był materiał na złośliwą satyrę. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 09:26, Jaśnie Wielmożny napisał:

Ja po obejrzeniu Plagi Breslau czy też wyłączeniu ich w połowie

 

No ja cię bardzo przepraszam!

Nigdzie indziej nie spotkałem się z scenką, w której gruba, brzydka baba obcina se łeb.

Nie twierdzę oczywiście, że film ten jest znaczącym wkładem w polską kinematografię jednak z powodu ww. scenki jest godzien zapamiętania.

Taki podnoszący na duchu :)

No i tenże łeb w kasku, żółtym jeśli dobrze pamiętam, mistrzostwo ❤️

 

Plagi Breslau uważam za film dobry, godny polecenia a przy tym świetny do oglądania we dwoje.

Jest nastrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest film! To tak jak Botoks - zlepek kilku scen, które udają film. Nie ma tu żadnej fabuły, Vega próbuje tendencyjnie ośmieszyć konkretną partię, sięgając po to co dla gawiedzi najbardziej interesujące: polityczne rewelacje od kuchni, podlane gołymi dupami i kontrowersyjnymi odwołaniami do LGBT. To się najlepiej sprzedaje. Od strony sztuki filmowej to czysty gniot, choć Chabiora czy Grabowskiego należy zawsze docenić, potrafią nawet w gównie się odnaleźć i zagrać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kim Un Jest? napisał:

To nie jest film! To tak jak Botoks

 

Botoks również uważam za dobry film.

Dał mi wiele do myślenia.

No i ta scenka z przedstawicielką i druga, z "narzeczonym".

Majstersztyk ❤️

 

A tak w ogóle to się zastanawiam. Ten Vega to ukończył jakąś szkołę filmową czy to jakiś zjeb z łapanki?

 

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszesz, że Grabowski był najgorszy? Przecież on nie odpowiada, za scenariusz. Można mieć pretensje, że przyjął rolę w takim gniocie, choć też nie przesadzajmy - nie jest De Niro, by bardzo uważać na role, które mogą nadwątlić jego prestiż zawodowy.

 

Grabowski warsztatowo daje radę, co więcej, mimo chujowo napisanej roli, tym bardziej dobrze to o nim świadczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.