Skocz do zawartości

Taxi vs Uber/Bolt


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli macie możliwość to który środek transportu wybieracie i dlaczego ? 

 

Sam ostatnio zacząłem korzystać z ubera i nawet od czasu do czasu latam sobie jako kierowca (zawsze wpadnie trochę grosza i można poznać fajne osoby).

I powiem wam szczerze że już nigdy nie wsiądę do taksówki po tym wszystkim co oni wyrabiają żeby wyeliminować konkurencje. Chyba wkoncu ludzie mają od czegoś wybór i nikt ich nie przymusza do jeżdżenia uberami a mimo wszystko cierpy mają straszny ból dupy. 

 

To tak jakby np. mechanicy zaczęli strajkować bo ktoś załóżmy może mi zrobić to samo dwa razy taniej, oczywiście nie płacąc przy tym podatków. 

Mój wybór i moja odpowiedzialność czy chce mieć fakturę i gwarancję czy mieć zrobione po taniości ale z porównywalna jakością, skoro wiem czego można się spodziewać.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wolverine1993 napisał:

To tak jakby np. mechanicy zaczęli strajkować bo ktoś załóżmy może mi zrobić to samo dwa razy taniej, oczywiście nie płacąc przy tym podatków. 

Nie strajkują. Na taki zakład idą  od razu donosy do US, sanepidu oraz straży pożarnej. Właściciel ma milion kontroli i odechciewa mu się robić taką "konkurencję". :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baca1980 napisał:

Nie strajkują. Na taki zakład idą  od razu donosy do US, sanepidu oraz straży pożarnej. Właściciel ma milion kontroli i odechciewa mu się robić taką "konkurencję". :). 

Nie strajkują bo mają w dupie to czy ktoś Ci zrobi tańszą usluge. A pozatym nie mają na takie rzeczy czasu bo ciężko pracują w przeciwieństwie do cierpow. 

 

Albo drugi przykład np żeby budowlańcy zaczęli strajkować z tego powodu że dużo Ukraińców na czarno aktualnie pracuje na budowach. No po prostu śmiech na sali by był gdyby tak się stało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baca1980 napisał:

Ukraińców za to po...pierala się do SG :). Generalnie wszelkiego rodzaju donosy są bardziej skuteczniejsze niż strajki:).

 

Ukraińcy w przeciwieństwie do taksówkarzy uczciwie i ciężko pracują. Mimo że za nimi też nie przepadam to wiem jakie są realia. 

 

A cały dzień na dupie siedzieć i brać pieniążki za kręcenie kierownicą każdy by chciał. Niestety ale ich czas dobiega końca.

 

Tak samo może niech strajkują pracownicy produkcji bo zastępują ich roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baca1980 napisał:

Mnie by np. takie zajęcie bardzo nudziło:). Chyba jakiś cierp Cię oszwabił:).

Jeszcze nie ale, widzac jakie robią prowokację i jazdy dla uberowcow to nienawiść do nich tylko rośnie.

I to nie tylko przez uberowcow ale i klientów ubera którzy słysząc co się wyprawia to stwierdzają że do taksówki już nigdy nie wsiądą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baca1980 napisał:

Cóż walka z nieuczciwą konkurencją. Byś widział jak na jednej budowie Ukraińców zatrudnionych na czarno pogoniono łopatami i kilofami. To było dopiero widowisko:).

 

Myślę że to było dawno kiedy bezrobocie bylo o wiele wyzsze. Bo wątpię że w czasach kiedy na budowach brakuje rąk do pracy dzieją się takie rzeczy ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieją się. Po prostu szef stwierdził że zamiast podwyżki zatrudni sobie Ukraińców na budowie. Brać budowlana szybko mu wybiła ten pomysł z głowy:). I to dosłownie. Bo jeden szpadel poleciał w stronę jego auta:).

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baca1980 napisał:

Dzieją się. Po prostu szef stwierdził że zamiast podwyżki zatrudni sobie Ukraińców na budowie. Brać budowlana szybko mu wybiła ten pomysł z głowy:). I to dosłownie. Bo jeden szpadel poleciał w stronę jego auta:).

Dobry fachowiec nie narzeka na brak pracy ani pieniędzy.

Wczoraj w radiu słyszałem że w Polsce brakuje na gwałt dekarzy i sprowadzają rodaków z UK płacąc im praktycznie takie same pieniądze jak tam. Autentyk.

Także myślę że strajkowali "pseudobudowlancy" którzy chcieliby dostawać pieniądze za podpieranie łopaty bo im się należy, tak samo jak i taksówkarzom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i brakuję ale wszystko rozbija się o wysokość wypłaty:). Do tego nie zawsze jest ochota jechać na drugi koniec Polski. I właśnie dobry fachowiec nie da sobie pluć w twarz. No i to zwykłe machanie łopatą często jest podstawą każdej budowy:). 

4 minuty temu, Wolverine1993 napisał:

UK płacąc im praktycznie takie same pieniądze jak tam

Kurła gdzie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baca1980 napisał:

Może i brakuję ale wszystko rozbija się o wysokość wypłaty:). Do tego nie zawsze jest ochota jechać na drugi koniec Polski. I właśnie dobry fachowiec nie da sobie pluć w twarz. No i to zwykłe machanie łopatą często jest podstawą każdej budowy:). 

 

Tak samo jak podstawą każdego przemysłu jest praca fizyczna ludzi. A kto zarabia największe pieniądze? Handlowcy i oczywiście kadra zarządzająca. Także nie ma co mówić o oczywistych rzeczach bo tak było jest i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wolverine1993 napisał:

Jeśli macie możliwość to który środek transportu wybieracie i dlaczego ? 

 

Sam ostatnio zacząłem korzystać z ubera i nawet od czasu do czasu latam sobie jako kierowca (zawsze wpadnie trochę grosza i można poznać fajne osoby).

I powiem wam szczerze że już nigdy nie wsiądę do taksówki po tym wszystkim co oni wyrabiają żeby wyeliminować konkurencje. Chyba wkoncu ludzie mają od czegoś wybór i nikt ich nie przymusza do jeżdżenia uberami a mimo wszystko cierpy mają straszny ból dupy. 

 

To tak jakby np. mechanicy zaczęli strajkować bo ktoś załóżmy może mi zrobić to samo dwa razy taniej, oczywiście nie płacąc przy tym podatków. 

Mój wybór i moja odpowiedzialność czy chce mieć fakturę i gwarancję czy mieć zrobione po taniości ale z porównywalna jakością, skoro wiem czego można się spodziewać.

 

 

Można tak z czapy odpalić aplikację i jeździć jako kierowca i sobie dorobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paulaner napisał:

Można tak z czapy odpalić aplikację i jeździć jako kierowca i sobie dorobić?

Musisz się zarejestrować, najlepiej jest to zrobić wysyłając zgłoszenie do partnera który jest tak jaby pośrednikiem między Tobą a uberem.

 

Bierze oczywiście jakąś tam prowizję ale w razie wtopy bardzo często słyszę że pomagają kierowcom na drodze prawnej i opłacają kary.

 

Do tego można się z nim dogadać jeśli np nie masz swojego auta i chciałbyś wypożyczyć itp. Na pewno w Twoim mieście na portalach ogłoszeniowych są ich oferty ?

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.