Skocz do zawartości

Oczy szeroko zamknięte


Posejdon

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry film o sprawach damsko-męskich i nie tylko.

Kubrick w ogóle to genialny reżyser. Dla mnie jego największe arcydzieło to "2001: Odyseja Kosmiczna", ale to SF.

Wracając do filmów fajnie pokazujących, jakim piekłem może być małżeństwo, to wyróżniłbym jeszcze "Rzeź" ("Carnage") Polańskiego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Posejdon napisał:

Oglądałem ten film dawno

Również.

W wolnej chwili obejrzę ponownie.

Wtedy może podyskutujemy.

 

" W jego filmach zresztą dość często doszukiwano się (mniej lub bardziej zawoalowanych) nawiązań do Nowego Porządku Świata. Pikanterii tym rozważaniom dodaje też fakt, że film skrócony został aż o ponad dwadzieścia minut, w trakcie których Kubrick miał jeszcze dosadniej przedstawić swoją odważną wizję, za którą miał zapłacić najwyższą cenę. "

https://joemonster.org/art/45630

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Mapogo said:

Genialny film. Uwielbiam Kubricka, przez symetrię w kadrach, światło, muzykę, scenerię, klimat. Sama tematyka też ciekawa. Polecam.

"Ostatnio" bylem na pokazie "Barrego Lyndona" w kinie. Przed seansem zapowiedz. Obiektywy od NASA pozyczal zeby nagrywac przy swiecach.

Skoro polecacie to obejrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.