Skocz do zawartości

Różnica wieku w relacji damsko-męskiej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bracia.

Mam takie pytanie które mnie dręczy, może reszta bardziej doświadczonych braci odpowie mi na nie. 

A mianowicie  sam jestem w wieku 30+, czy opłaca się wchodzić w relację (związek) ze starszą kobietą? Powiedzmy 1-2 lata różnicy. Jak to może wyglądać?

Znajoma chce mnie zeswatać ze swoją koleżanką, a ponieważ ja od dawna nie byłem z związku to mi dogaduję żebym się z nią umówił itd. , ogólnie wszyscy mi tak dogadują :) 

Może ktoś ma takie doświadczenia?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   A może sam wejrzysz w siebie?

 

Chcesz w to wchodzić, nie widzę problemu.

Masz obawy, nie wchodź.

To tak jak z zaufaniem, jeżeli masz obawę zaufać, to nie ufaj.

 

   Sam musisz sobie odpowiedzieć czy tego chcesz, my tu nie mamy nic do gadania.

Spróbuj, wtedy będziesz wiedział.

 

Pozdro.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, trek napisał:

A mianowicie  sam jestem w wieku 30+, czy opłaca się wchodzić w relację (związek) ze starszą kobietą? Powiedzmy 1-2 lata różnicy. Jak to może wyglądać?

NIE! Boże, NIE, i jeszcze raz NIE!

 

15 minut temu, trek napisał:

Znajoma chce mnie zeswatać ze swoją koleżanką, a ponieważ ja od dawna nie byłem z związku to mi dogaduję żebym się z nią umówił itd. , ogólnie wszyscy mi tak dogadują :) 

Przeczytaj sobie ten komentarz:

 

 

16 minut temu, trek napisał:

Znajoma chce mnie zeswatać ze swoją koleżanką, a ponieważ ja od dawna nie byłem z związku to mi dogaduję żebym się z nią umówił itd. , ogólnie wszyscy mi tak dogadują :) 

Jest takie powiedzenie: Jak się nie będą Ciebie bać, to się będą z Ciebie śmiać.

Jeżeli dostajesz takie przytyki we własną stronę, to dobrze nie świadczy o Twojej postawie - bez obrazy.

 

Wnioski wyciągnij sam, i polecam trochę głębiej poczytać niektóre tematy z forum.

Osobiście nie polecam, chyba że dla doświadczenia, ale z energii jaka bije ze sposobu pisania to przy jakimś haju, to może się źle skończyć. W końcu modliszka 30+ przestaje być bezpieczna, szczególnie jak trafi na mało obytego z kobietami faceta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wchodzenie w "związki" jako poważne relację ( wspólne mieszkanie,dzieci,śluby...) ze starszymi kobietami nie ma sensu ale... 

 

Prowadzenie relacji bez zobowiązań, FWB czy żeby była orbiterką itp z taką osobą uważam, że jak najbardziej. Natomiast wymaga to odpowiedniego podejścia a własnie samo pytanie o to świadczy o tym, że go brak. 

Odpowiednie to przede wszystkim bycie świadomym, że nic Cie z nią nie łączy dopóki nie bawisz się w rzeczy wymienione w nawiasie. Czyli nawet spotkania na seks, wyjazdy itp to taka forma koleżeństwa i tyle. Będąc spójnym w tym nikogo nie krzywdzisz, jest to relacja win-win :) 

Tu dochodzimy do tego, że musisz sam przed sobą odpowiedzieć na pytanie czy Ci się chce bawić w takie relacje czy nie :) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, trek said:

Znajoma chce mnie zeswatać ze swoją koleżanką, a ponieważ ja od dawna nie byłem z związku to mi dogaduję żebym się z nią umówił itd. , ogólnie wszyscy mi tak dogadują :) 

Idziesz ruchasz lub dążysz do ruchania - o związkach na tym etapie nie myślisz

 

Polecam przeczytanie

Kobietopedii oraz stosunko Dobry jako, że Twoja nieporadność bije po oczach.

 

Przed spotkaniem myjesz i golisz pytongę i zakupujesz ogumienie.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Pytonga said:

Przed spotkaniem myjesz i golisz pytongę i zakupujesz ogumienie. 

:D

 

@trek Twój pomysł uważam za poroniony - dobrowolnie chcesz się pakować w relację z laską która właśnie ma szczyt swojej atrakcyjności (będzie już tylko gorzej) i w dodatku jest w wieku w którym może chcieć złapać Cię za dziecko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trek napisał:

Znajoma chce mnie zeswatać ze swoją koleżanką

 

1 godzinę temu, trek napisał:

ponieważ ja od dawna nie byłem z związku to mi dogaduję żebym się z nią umówił

 

1 godzinę temu, trek napisał:

wszyscy mi tak dogadują

Presja otoczenia!!!

 

Widziałeś ją na oczy?

Może jest brzydka, ma zeza i jedzie z paszczy.

 

Umów się na kawę czy spacer, zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trek napisał:

Może ktoś ma takie doświadczenia?

To, że swatka mówi o związku to jedno - to, że Ty chcesz sobie poruchać (prawidłowa reakcja) to drugie.

Poruchasz parę razy i koniec "związku", w dodatku będziesz miał z głowy swatkę :D

No chyba, że to ta jedyna? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Bracia za komentarze i ważne uwagi.

2 godziny temu, Messer napisał:

Przeczytaj sobie ten komentarz:

Widzę że podobny temat był i trochę napisane.

 

@Pytonga się w tańcu nie pier*** :D odnośnie komentarza :) Książki przeczytałem dziękuję za radę. Cały czas pracuje nad zmianą nad sobą, po tylu latach życia w matrixie  i jeszcze daleko :( 

@Exar dobry plan :)

@zuckerfrei jak zawsze w punkt :)

Pozdrawiam

Edytowane przez trek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swatanie może być super, ale nie z panną 30+. No wybacz...Kiedyś znajoma zaaranżowała spotkanie z pewną niewiastą, naprawdę spoko dziewczyna. Ładna, tuż po studiach, Po prostu nie pasowaliśmy do siebie, natomiast chętnie widziałbym inne takie okazje. Pod warunkiem, że laski max 25-26 lat (ja 30+) i oczywiście ładne. Skraca mi to czas na poszukiwania, a czas jest super cenny. Druga sprawa Twoi znajomi wiedzą kogo szukasz i kogo szuka dana dziewczyna. Jeśli choć trochę myślą, to jest szansa, że trafisz na kogoś sensownego. 

 

Po chuj ładować się w związek stały z kobietą starszą od siebie i jeszcze 30+? Tego nie zrozumiem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy jest ładna - nie idź w ciemno. Chłopaki nie robiliście nigdy koleżanek koleżanki? Już nie gracje świętych. Nikt tu nie mówi od razu o związku(sic!). Jak jesteś atrakcyjny, to normalna sprawa, że dziewczyny o Tobie gadają i zawsze wtedy jakaś zagada. Trzeba korzystać. Jeżeli jest w miarę ładna, to możesz się umówić kilka razy, zrobić co swoje, wycofać się grzecznie i strzelić jakąś gadkę, że byłeś otwarty, ale między wami nie było chemii(znane gadki) i tyle. To Pani 30+, a w dodatku starsza od Ciebie, więc wszystko na chłodno, chill out, takich nie szkoda. Jakby była petardą to już dawno temu ktoś by ją zaklepał. W smutne deszczowe wieczory, można spuścić z krzyża i w Panią z wyprzedaży :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/17/2019 at 8:44 PM, Exar said:

Poruchasz parę razy i koniec "związku"

A jak wpadnie? To alimenty albo ślub z obcą osobą? Lipa troche.

Kobieta starsza jest ok, jak facet nie chce mieć dzieci albo chce jedno- to w przypadku jak ona też chce. Bo panna 30+ ma już niewiele czasu. Jak facet chce się ożenić, mieć 2-4 dzieci to absolutnie tylko mlodszą. Dla 30 letniego faceta jest dobra w tym celu panna 22-25 lat.

Podsumowanie- big no no. Znajdz sobie młodą dziewczynę albo w ogóle.

Ja mam 40+ i chcieli mnie swatać z panną 40+. Tylko się zaśmiałem pod nosem ;)

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie, swatanie kogoś to poroniony pomysł i ja bym uciekał gdzie pieprz rośnie.

Ja kumpla wziąłem kiedyś parę razy na taki wyjazd grupowy i tam poznał aktualną żonę, ale nie swatałem ją z nim tylko samo zaskoczyło.

No chyba że zależy ci tylko na ruchaniu i nic więcej i chcesz oraz masz silną wole i psychikę to baw się, szalej i uważaj byś nie wpadł.

Bo jak wpadniesz i ona okaże się totalnym nieporozumieniem to wrócisz do nas z podkulonym ogonem i płaczem "Co mam robić?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.