Skocz do zawartości

Odbicie w lustrze a wygląd na zdjęciach


Rekomendowane odpowiedzi

Luźny temat.

Też tak macie że odbicie w lustrze generalnie jest w porządku a gdy oglądacie swoje zdjęcia to wydaje się Wam że wyglądacie gorzej, zawsze coś jest nie tak?

Czytałem że do odbicia w lustrze jesteśmy przyzwyczajeni, bo widzimy się codziennie a zdjęcia są rzadziej wykonywane stąd te zdziwienie. 

No i aparat bądź telefon jest najczęściej w ręku więc będą zmiany kątów.

Tak samo jest z oświetleniem, zmienia się.

Lustro jest przytwierdzone na stałe, tak samo światło przy lustrze się nie zmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, że patrzę w lustro i widzę fajną przyjemną buźkę. 

Zdjęć natomiast kurła nienawidzę a jest znaczna różnica.

Nie jestem jakiś symetryczny i szerokoszczękowy,

więc tutaj światło padnie pod innym kątem i już źle wychodzi.

Szlag mnie trafia jak jestem nagrywany lub fotografowany.

Z głosem z resztą to samo bo bardzo zmienia się

w zależności od stanu emocjonalnego

i pod wpływem zewnętrznych bodźców np. ludzi.

 

Fotogeniczni mężczyźni to przede wszystkim ludzie o ostrych kształtach czaszki.

Przy tym czaszka bardziej kwadratowa/ prostokątna aniżeli okrągła/ owalna.

Natomiast u kobiet mniej więcej odwrotnie. Z tym, że w obydwóch wariantach ważna jest symetria.

Symetria lepiej jakoś rozprowadza światło i eksponuje kształty itd. ale to już optycy zapewne lepiej na tym się znają.

 

Małe porównanie:

Mężczyźni

popular-memes-now-vs-then-1-5b67fbd43e64

 

article-2128196-128CAEDB000005DC-131_102

 

 

Kobiety

79259980-young-smiling-blond-with-pimple

 

attractive-woman.jpg?fit=600,400&ssl=1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zawsze na zdjęciach wyglądam okropnie. Dlatego nie mam żadnych zdjęć... 

 

Czasami jak stanę przed lustrem to wydaje mi się, że wyglądam jak model 10/10 ale przy kolejnej wizycie znowu wyglądam brzydko, tak nijako. Krzywy nos, opadająca powieka, normalnie wtf, -2/10.

 

tenor.gif?itemid=11793976

 

Prawdziwego szoku doznałem, jak zobaczyłem film ze swoim udziałem w pewnym wydarzeniu publicznym. Tam to dopiero mogłem się przekonać jak słabo wyglądam pod każdym kątem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ksanti napisał:

Ja mam tak, że patrzę w lustro i widzę fajną przyjemną buźkę. 

A ja jesli nie muszę, to jakoś nie lubię patrzeć w lustro. A to z tego powodu jakoś nie odpowiada mi mój wygląd, no ale jeśli muszę popatrzeć żeby coś sprawdzić, to jakoś nie zwracam na to uwagi. A co do głosu to uważam że na nagraniach audio brzmi jak skrzypiące drzwi.

Edytowane przez Patton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo też zależy od aparatu i od tego czy używamy flesza. 

Np mam jakiś stary aparat cyfrowy i na każdym zdjęciu wychodzę chujowo, natomiast jak zdjęcie zostanie wykonane współczesnym telefonem to zazwyczaj jest wszystko ok, tak samo z flashem również na zdjęciach przeważnie nie wychodzę idealnie.

 

Myślę że najlepszy sposób żeby sprawdzić czy jest się fotogenicznym to profesjonalna sesja zdjęciowa, wtedy fotograf powie jak się ustawić, użyje idealnego światła, profesjonalny sprzęt itp. 

 

Ja zazwyczaj na takichh profesjonalnychy zdjęciach typu ze studniówki, wesel i innych imprez wychodziłem dobrze,także myślę że jestem w miarę fotogeniczny, chociaż zdarzy mi się zrobić śmieszną minę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia podejścia do odbicia w lustrze gdzie się sami rozpoznajemy i podświadomie identyfikujemy.

Aparaty - głównie te w telefonach przekłamują z powodu konstrukcji obiektów, która w nieznaczny sposób zniekształcają nasz obraz, przez co nie przestajemy się identyfikować z swoim odbiciem w lustrze.

Kiedyś gdzieś czytałem nawet o tym że wiele ludzi poddaje się operacją plastycznym by lepiej wychodzić na fotkach selfie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Meg4tron napisał:

Lustro jest przytwierdzone na stałe, tak samo światło przy lustrze się nie zmienia. 

Tu się nie do końca zgodzę. Światło też dużo robi przy odbiciu w lustrze. Inaczej się wygląda jak jest światło dzienne, np w południe... bardziej widać szczegóły mankamenty niż jak jest ciemniejsze światło, dużo cienia - cień potrafi nieźle maskować niedoskonałości i też nieco przekłamać. 

 

Na zdjęciach wychodzę zawsze inaczej. Na każdym zdjęciu jakbym nie była to ja, tylko ktoś inny. Wszystko zależy też od aparatu, światła, kąta, ustawienia...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zdjęciach wyglądam naprawdę okropnie, a w lustrze o wiele lepiej. Na przykład mam lekko krzywy nos przez wypadek, którego w realu ludzie patrząc na mnie nie są w stanie zauważyć, a na niektórych zdjęciach wygląda jakbym dostał w niego skręcająca lufą od czołgu. Nie wydaje mi się, żebyśmy wyglądali tak jak na zdjęciach, w takim wypadku jestem pewien, że żadna kobieta nie byłaby mną nigdy zainteresowana, może po prostu niektórzy są niefotogeniczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, ale tak na logikę, to chyba zdjęcia niezupełnie oddają rzeczywistość. Bo to tylko ujęcie jednego momentu, chwili. Plus oświetlenie robi swoje.

A z kolei w lustrze też nie widzimy się w zupełnie naturalnych sytuacjach bo po pierwsze patrzymy na siebie tylko na wprost, a nie widzimy z róznych perspektyw, a po drugie patrząc w lustro się specjalnie do niego ustawiamy,a nie zachowujemy naturalnie.

Chyba najbardziej naturalny obraz siebie uzyskamy oglądając film na którym jesteśmy bo widzimy wtedy siebie tak jak inni nas widzą, nasze gesty, zachowania, mimikę itd.

A w ogóle to wiele osób, które znam nie lubi swoich zdjęć, nawet ci naprawdę atrakcyjni, więc może większość ludzi tak ma i już :P

Mnie też się nieraz wydawało, że okropnie wyszłam na jakimś zdjęciu, a ktoś inny powiedział, że fajnie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hippie napisał:

Światło też dużo robi przy odbiciu w lustrze.

No pewnie.

Może nie napisałem do końca jasno.

Chodziło mi o takie miejsca gdzie światło jest stałe i się nie zmienia.

Na przykład łazienka bez okien, szatnia czy coś takiego.

Zapalasz świtało, nieważne czy o 8 rano czy o 22. Zawsze jest takie samo. 

 

Czytałem jeszcze że o zachodzie słońca jest dobre światło do zdjęć ale krótko trwa :) 

 

56 minut temu, Natii napisał:

Mnie też się nieraz wydawało, że okropnie wyszłam na jakimś zdjęciu, a ktoś inny powiedział, że fajnie

W punkt.

Jednak ciężko jakoś to zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę różnic lustro/zdjęcie, choć przyznam że za bardzo się na wyglądzie nie skupiam.

Uważam że czasem jestem przystojniak a czasem Janusz mody i urody. 

Ryj przeciętny, nawet spoko, mi tam się podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam kwadratową szczękę ale co z tego skoro cały nos jak i szczęka jest przekrzywiona na jedną stronę z racji tego że w dzieciństwie spałem cały czas na tym samym boku. Jest to mój jedyny kompleks obecnie. Niestety dosyć spory. Zawsze jak robię sobie zdjęcie np do dowodu to przekrzywiam przez dłuższą chwilę nos w drugą stronę. Nie działa to na brodzie. Niedługo myślę pochodzić do lekarzy w celu skonsultowania możliwych form leczenia/operacji.

1 godzinę temu, LiderMen napisał:

co to za byk!

W sensie że na plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.