Skocz do zawartości

Odbicie w lustrze a wygląd na zdjęciach


Rekomendowane odpowiedzi

Ja to całkowicie mam jakąś krzywą jazdę z tym, zawsze jak widzę siebie gdzieś na zdjęciu to zastanawiam się: ja tak wyglądam? 

Nie wiem, wydaje mi się, że na zdjęciach jestem ładniejsza, a podobno jest na odwrót.

Ostatnio zrobiłam sobie fotkę: myślę sobie, ale zajebiście wyszłam, a znajomi powiedzieli, że na żywo lepiej.

Nie rozumiem tego i nawet nie chcę. No i na zdjęciach zawsze mi się wydaje, że mam jakąś krzywą szczękę xD.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 16:26, Meg4tron napisał:

Luźny temat.

Też tak macie że odbicie w lustrze generalnie jest w porządku a gdy oglądacie swoje zdjęcia to wydaje się Wam że wyglądacie gorzej, zawsze coś jest nie tak?

Czytałem że do odbicia w lustrze jesteśmy przyzwyczajeni, bo widzimy się codziennie a zdjęcia są rzadziej wykonywane stąd te zdziwienie. 

No i aparat bądź telefon jest najczęściej w ręku więc będą zmiany kątów.

Tak samo jest z oświetleniem, zmienia się.

Lustro jest przytwierdzone na stałe, tak samo światło przy lustrze się nie zmienia. 

Były kiedyś badania naukowe przeprowadzane z których wyszło że ludzie a szczególnie mężczyźni dużo lepiej oceniają swoje odbicie w lustrze niż to jak naprawdę wyglądają. Tak więc pewnie na zdjęciach jest twój realny wygląd jak widzą cie inni natomiast w lustrze widzisz swoje poczucie wartosci wiec moze byc zawyżone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2019 o 18:42, Lalka napisał:

No i na zdjęciach zawsze mi się wydaje, że mam jakąś krzywą szczękę xD.

 

Może to tak zwana szczęka chadowska(czadowska) nie mylić z czadowa, silnie pożądana na forum :D:D .

Edytowane przez The Motha
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.