Skocz do zawartości

Mania Faceapp'a


Wolverine1993

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko jak pewnie też nie trudno zauważyliście apka która powtarza nas o dobre 30 lat, bije popularnością chyba teraz Insta i Fejsa razem wziętych na glowe.

 

Sam oczywiście sprawdziłem mimo pogłosek, że ta ruska apka wykrada nasz wizerunek itp ( bo FB, Google itp tego nie robią... ?) .

 

Byłem oszołomiony, a zarazem przerażony efektem jaki ujrzałem po dodaniu sobie 30 lat. Wyglądam praktycznie jak mój ojciec dziś, więc realizm tego programu jest ogromny.

 

Aż strach pomyśleć co ludzie wymyśla jeszcze za kilkanaście lat...

 

A jak Wasze wrażenia?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy mieć świadomość, że to zdjęcie nie jest obrabiane przez apkę, tylko przez serwery, na które jest ono wysyłane.
Inaczej efekt byłby mierny. Oprócz tego, że apka nam wykrada dane to na odstawie olbrzymiej próbki uczone są sieci neuronowe realizujące algorytm rozpoznawania punktów charakterystycznych postarzania.
I generalnie pooprawia się efektywność algorytmów i aplikacji służących do rozpoznawania twarzy.

 

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Conrad napisał:

Jeżeli appka radzi sobie z naszą twarzą odmładzając nas i wyglądamy tak jak za młodu to można przypuszczać, że w drugą stronę będzie też poprawnie działać. Przypuszczam, że nie udało Wam się siebie odmłodzić do wizerunku z przed lat.

Serio wyglądam jak mój ojciec, więc zapewne u jednych się sprawdzi a u innych nie koniecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Wolverine1993 napisał:

Aż strach pomyśleć co ludzie wymyśla jeszcze za kilkanaście lat...

Strach to jest wtedy kiedy widzisz jak ludźmi można łatwo sterować, rzucić im jakich ochłap, a Oni całym stadem biegną za tym, bo to takie ''fajowe'' :D .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GurneyHalleck napisał:

na odstawie olbrzymiej próbki uczone są sieci neuronowe realizujące algorytm rozpoznawania

To jest klucz tych wszystkich apek -technologia może się doskonalić i szlifować na milionach darmowych, dobrowolnych i świetnie się bawiących egemplarzy testowych. 

Jest to fascynujące i przerażające!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.