Skocz do zawartości

Posiłki 2-dniowe.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci,

 

mniej więcej jakieś 2 miesiące temu stwierdziłem, że będę gotował sam dla siebie, a nie chodził do knajp jak do tej pory. Chodziło o oszczędności oraz trochę lepsze odżywianie. Jak do tej pory trwam w swoim postanowieniu i nie zanosi się na żaden kryzys, jednak powoli brakuje mi weny twórczej jeśli chodzi o urozmaicenie posiłków.

 

Założenia w tej chwili są takie, że gotuję 1 raz na dwa dni posiłek, który jem 3 x dziennie. Po prostu nie mam czasu gotować częściej, ani większej liczby posiłków.

 

Nie wchodzą w grę podroby oraz grzyby, bo ich po prostu nie jem. Ryb unikam, bo nie chce mi się grzebać w ościach, ale przy dobrym pomyśle są do rozważenia.

 

Więc pytanie jest takie - czy ma ktoś może jakieś fajne przepisy, którymi mógłby się podzielić?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowywałbym sobie 3 różne posiłki inaczej się nudzi jedzenie tego samego. Organizm tego nie lubi. Dlatego zamrażałbym, ewentualnie odgrzewał i miksował. Inaczej będzie lipa. Wiem po sobie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajecznica na cebulce. Tylko ważne żeby późno zacząć mieszać. Czas przygotowania około 10 minut.

Poza tym do 15 minut można zrobić sobie makaron spaghetti z sosem (ja bardzo lubię gotowy sos Bolognese firmy Combino z Lidla, z brązowym wieczkiem). Ewentualnie Makaron posypać pokrojonym żółtym serem i roztopić w mikrofalówce.

Trochę dłużej zajmuje ugotowanie ziemniaków (ale nie wymaga to pracy poza obieraniem i wrzuceniem do garnka) i wtedy można to zjeść z omletem z jajek. Omlet jest prościej zrobić niż jajecznicę, po prostu wrzucasz jajka na patelnie i czekasz aż się podsmażą.

Można też pokroić pierś z kurczaka na małe kawałeczki, usmażyć i włożyć do lodówki. I przez parę dni robić kebaby. Kupujesz tortillę I wkładasz do środka trochę warzyw i mięso. Sosy i warzywa można kupić gotowe.

Oczywiście od czasu do czasu można też zjeść tosty z serem, owsiankę czy płatki z mlekiem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, viko napisał:

Przygotowywałbym sobie 3 różne posiłki inaczej się nudzi jedzenie tego samego.

Mi to akurat odpowiada, a na robienie 3 posiłków nie mam czasu.

 

@goryl Ja nie mam problemu, że nie umiem gotować, tylko że szukam pomysłów na nowe posiłki/dania jak zwał tak zwał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Sceptyczny? said:

Ja nie mam problemu, że nie umiem gotować, tylko że szukam pomysłów na nowe posiłki/dania jak zwał tak zwał.

Internety, książka kucharska, chociaż to ostatnie nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sceptyczny?Ja nie dałbym rade jeść codziennie 3 razy to samo, poza tym staram się zjadać 5 posiłków dziennie. Jednak mam inną strategię gotuję dania na 6-8 porcji każde i mrożę je. Gdy mam zestaw takich posiłków wtedy dowolnie sobie je dobieram. Moje popisowe dania to: wspomniane już leczo, lasagne warzywna, różnego rodzaju pieczone/duszone mięsa z warzywami etc. Z ryb to jem zazwyczaj śledzie, w końcu wychowałem się nad morzem i znam jeszcze kilku rybaków :)Popisowe dania z tych ryb śledzie w jogurcie z jabłkami oraz śledzie w pomidorach z żurawiną. Mam to szczęście iż teściu jest rzeźnikiem i przy tym posiada całkiem sporo gospodarstwo - można powiedzieć iż jest hobbystą gdyż wiele z jego działalności nie przynosi zysku, ale za to mam stały dopływ dobrego mięcha, wędlin, jajek, warzyw, owoców etc. 

Edytowane przez Tatarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, viko napisał:

Internety, książka kucharska, chociaż to ostatnie nie koniecznie.

Też tak robię, ale sam obiad z śniadaniem czy kolacja nie mam takiego problemu. Polecam ryż z kurczakiem, i warzywa na patelnię, mnie się to prawie nigdy nie nudzi, różnego rodzaju gulasze, lecza, spaghetti, ogółem makaron z różnymi dodatkami. I zawsze gotuję, żeby nie mieć dnia głodnego, we wtorek zjem obiad i po obiedzie gotuję na następne dni, żeby nie okazało się, że wrócę z pracy i będę rzucał talerzami w kuchni. Z praktycznych rzeczy, zmieniłem system sprzątania mieszkania, robię to w czwartek i piątek, wekend mam przez to wolny, dużo lepiej mi się funkckonuje jak mam wszystko zaplanowane :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.