Skocz do zawartości

The Witcher pierwszy zwiastun


Mordimer

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy sezon ma mieć 8 odcinków. Mam nadzieję że wrzucą wszystkie naraz :) Książki czytałem, a w zasadzie pochłaniałem za dzieciaka, gry przeszedłem /na trójkę wziąłem tydzień urlopu z pracy :) / Więc na pewno obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w grudniu.

 

Nie jestem fanem, rozmawiałem z kolegą-zapaleńcem kwestii Wiedźmina. Pomijając dobór murzyna, plus resztę obsady nie do końca odpowiadającą wyobrażeniom z książek na podstawie traileru mówi, że kiszka. Zero klimatu Wiedźmina. Ja mu wierzę.

 

Myślę, że śmiało mogę polecić fanowski Pół wieku poezji później. Przy kręceniu jednej ze scen brałem udział. Fajna ekipa, pomimo fanowskiego kręcenia pełna profeska.

Jeśli ktoś nie widział:

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/nr+3-50712

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie wersja amerykańska, więc jestem sceptyczny, choć strona wizualna na pewno będzie dopicowana. Ale to czego się boję to aby dzisiejsza amerykańska kinematografia ochoczo jadąca na wiodących dyrektywach ideologicznych genderyzmu, feminizmu, polit-poprawności, itp. nie przemyciła jednak paru pomysłów ku chwale w/w dyktatu jedynie słusznego myślenia, w skrócie:

- okaże się że Wiedźmin to syn Żyda, stąd ta misja walki ze złem

- będzie miał przyjaciela murzyna, oczywiście dręczonego przez siły zła

- czarownice o dziwo będą wykazywać zaskakującą zbierznosc z dzisiejszymi feministkami, czyli w gruncie rzeczy będą oczywiście dobre

- złodzieje i szubrawcy będą z pochodzenia Polakami

- no i oczywiście wstawka LGBT pod jakąś postacią, no nie wiem, kumpel Wiedźmina się w nim zakocha i będą jeździć na jednym rumaku, który nie będzie mógł być czarny, żeby nie obrazić Afroamerykanów

 

?

  • Like 2
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, słabo. 

Zapowiada się produkcja epicka, a wiedźmin nie ma z tym nic wspólnego. 

W książkach jest tyle smaczków, odniesień, emocji, namiętności ale i tego swoistego klimatu lekkiej goryczy i cynizmu. Hollywood nie jest dobre w oddawaniu takich obrazów. 

 

Książkami się kiedyś zaczytywałem, do dziś zerknę. Uważam że Sapkowski jest o wiele lepszy od Tolkiena.

On pisze fantasy dla dorosłych, Tolkien pisał dla dzieci.

 

Chyba najwierniej do tej pory klimat oddają produkcje CD projekt.

Sam nie gram, gdybym usiadł byłoby po mnie. Za bardzo wciąga ten świat.

 

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada ten zwiastun. Nie wspominam nawet, że to netflixa produkcja, a zatem będzie wszystko, tylko nie dobra historia.

 

Pożyjemy zobaczymy, ale czegoś wielkiego się nie spodziewam. Giera za to palce lizać i wystarczy za hołd.

Edytowane przez mac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ze powstaje Wiedźmin, chciałbym żeby nakręcili jeszcze epopeje o polskich żołnierzach Ii korpusu Polskiego  tak jak nakręcona została kompania braci , Pacyfik, to byłoby niesamowite, serial historyczny wojenny który byłoby hołdem dla Polskich żołnierzy generała Andersa. Może kiedyś tego doczekam, ale cieszę się, że powstaje Wiedźmin :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzę żeby porównać klimat książki, gry i filmu. Wiedźmin to moja pasja. Nie spodziewam się oddania słowiańskiego klimatu, driady już kłóją w oczy czarnymi facjatami, ale to netflix, oni nie potrafią tego przeskoczyć. Swoją drogą szkoda że nie wzią się za ekranizację wiedźmina twórca Hobbita, nie przypominam tam sibie żadnej czarnej facjaty.

 

Jestem wielkim fanem gry i muszę powiedzieć że wciąga jak cholera, czasem nie można się oderwać. 

 

Nie wiem jak wam, ale mnie mimo że jestem anglojęzyczny, będzie brakować polskiego języka, może jak wejdzie do Polski to podstawią fajny dubbing. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czysto biznesowego punktu widzenia Netflix zrobił lepiej niż dobrze. Nie ma najmniejszego sensu uderzać w gusta fanów serii gier czy książek, tak czy siak w znamienitej większości obejrzą  oni cały serial, nawet tylko po to żeby później go krytykować. Cała sztuka polega na tym aby zachęcić widzów zupełnie nie zaznajomionych ze światem Wiedźmina, w dużej mierze jest to widownia "Gry o Tron" i w ich gusta trzeba uderzyć. Trzeba również pamiętać że rynek polski jest dla Netflixu co najwyżej rynkiem trzeciej kategorii. W każdym bądź razie ja obejrzę i postaram się nie porównywać ze światem stworzonym przez CD Projekt Red. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc w zwiastunie są opowiadania Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia. Nie mam oczekiwań. Ciekawe czy Duny będzie czarnoskóry.(napisał bym murzynem  ale wiecie jak to jest). Jak wyżej gdy zobaczyłem Driady i Brookilon parsknąłem śmiechem. 

 

Ps: chciałbym zobaczyć kiedyś Leo Bonharta w akcji, Ciri na łyżwach, bitwę pod Brenną ech. 

Edytowane przez vodkas85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vodkas85 napisał:

Ps: chciałbym zobaczyć kiedyś Leo Bonharta w akcji, Ciri na łyżwach, bitwę pod Brenną ech

O tak. I dyskusję między Codringerem a Geraltem o zasadach tego świata i tym, że skurwysyny będą zawsze : ), spotkanie Geralta z jednookim Fulkiem, ale przede wszystkim akcję w zamku Stygga. Uniwersum uwielbiam, a dialogi z książek znam na pamięć :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.