Skocz do zawartości

Nowe łoże - doradźcie


Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj bracia!

 

Jako że zamykam pewien etap w swoim życiu, muszę też coś poprzestawiać w przysłowiowych 4 ścianach i w związku z tym że przez ostatni rok spałem na różnych łożach - popadło na łóżko.

 

Myślę o sypialnianym.

 

Kumpel z pracy powiedział mi dzisiaj, że największy problem i wydatek to dobór materaca - on za swój zapłacił 4500zł ?... jak dla mnie to spora przesada.

 

Czy między materacem za 1000zł no powiedzmy max. 2000zł, faktycznie jest taka przepaść, czy to tylko kwestia wyrobienia sobie renomy na rynku i dużej prowizji?

 

Radźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki za 1000 /kupiony na promocji/ i jakoś nie zauważyłem jakiejś ogromnej różnicy z droższymi, chociaż może gdyby spał na takowym przez tydzień czy dwa a nie tylko okazyjnie to zauważyłbym takową. Różnicę i to ogromną, zrobiła mi kupiona poduszka ortopedyczna. Tutaj różnica z wysypianiem się i bólem kręgosłupa była zauważalna po pierwszej nocy. Chociaż przez jakiś tydzień musiałem się przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu mając biuro przy sklepie z materacami robiłem z nich prawie doktorat. Wracając z obiadu wpadałem do zaprzyjaźnionej pani sprzedawczyni i testowałem sobie. Testowali mnie tez na macie z pomiarami na komputerze. Materace za miliony z systemami z NASA. A kupiłem Koło na sprężynach i jest super. Sprężyny kieszeniowe, model chyba Venus. Spróbuj poleżeć minutę. Może akurat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marvin napisał:

Wracając z obiadu wpadałem do zaprzyjaźnionej pani sprzedawczyni i testowałem sobie

Hmmm... testowałeś materace czy sprzedawczynię? ? ;D

edit:

Imho trzeba spróbować i to najlepiej kimnąć w sklepie -  ja śpię na sprężynach i jest po prostu super, nie za bardzo miękko, a jednocześnie sztywno. Moja dziewczyna ma  materac za 4 czy 5k - jest tak "wygodny" (miękki), że nie moge nigdy usnąć na nim. Tragedia...

Edytowane przez Exar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, dyletant said:

Czy między materacem za 1000zł no powiedzmy max. 2000zł, faktycznie jest taka przepaść

Nie. Przepaść jest między materacem za 300 zeta, a 1000 zeta, a potem dopłacasz coraz więcej za coraz mniej.

Cena zależy od rozmiaru i za materac 160x200 nie dałbym więcej jak 2 tysie, a i tyle to już rozrzutność.

Sam od kilku lat mam Koło Estrella i mogę go polecić z czystym sumieniem, przy czym to jest materac o podwyższonej twardości (dla osób cięższych). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dyletant

Idź sobie do jakiegoś salonu i po prostu przetestuj, poleż sobie jakiś czas na sprężynowych i na piankowych. Zobaczysz różnicę to zdecydujesz o wyborze.

 

Później do materaca trzeba dobrać stelaż, zwykle bierze się elastyczny ale warto potestować.

 

I na koniec rama. Tu już tylko walory estetyczne i wizualne.

 

Wracając do materaca trzeba się jeszcze skupić na kwestii rozmiaru. Tu już musisz się dopasować do własnych preferencji.

Nie weźmiesz raczej standardowego jeśli masz np powyżej 2m wzrostu... itp niuanse...

 

Dla mnie np materace sprężynowe to przeszłość i wielu to pewnie potwierdzi, co nie znaczy, że nie znajdą się zwolennicy sprężynowców.

 

Dobry salon łóżkowy na pewno sprosta Twoim wymaganiom. Testuj więc i wybierz najodpowiedniejszy dla siebie.

 

I pamiętaj, że przynajmniej jedną czwartą życia spędzasz w łóżku... To ważny wybór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięx za odzew!

 

Oczywiście że przetestuję, ale nie każdy ma takie możliwości jak Marvin żeby na nich spać razem ze sprzedawczynią ?. Krótkie poleżenie czy sprzedawca w sklepie nie powie który materac odkształci się po miesiącu a który wcale - bardziej o to pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu czegoś na sprężynach.

Tylko 15 cm płaskiej gąbki.

Koszt - 300 pln.

Dostawa z Allegro pod drzwi mieszkania czy domu.

Ktokolwiek posłuchał mojej rady potwierdził to co mówię, zwykle byly to bliskie mi osoby.

Dalekie wiedziały lepiej i wydały circa 3000 pln.

Bo wiedziały lepiej i "na zdrowiu nie będą oszczędzać".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Poszukaj gąbki o wymiarach 200x140x15 cm.

Dla normalnej pary ludzi 160 cm szerokości to za dużo, zajmuje cały pokój.

Ja kilka razy kupowałem na Allegro albo przynajmniej znajdując tam kontakt.

Albo to będzie obszyte materiałem albo za groszę ktoś ci to zrobi.

Jedyna zasada - nic co ma w opisie wzmiankę o sprężynach.

To ma być prostopadłościan z gąbki i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.