Skocz do zawartości

AKTUALNIE czytane


Florence

Rekomendowane odpowiedzi

@Magician Dzięki za odpowiedź. Czytałam książkę Wereszczagina Wyzwolenie. Zgadzam się z Tobą, że to rzeczywiście stosunkowo trudna lektura, ale zrobiła na mnie ogromne wrażenie i uważam, że jest to jedna z najwartościowszych książek jakie czytałam w tej tematyce. Z pozostałych kojarzę tylko Osho, Zelanda, Łazariewa, ale czytałam jedynie fragmenty ich utworów. Trzeba to nadrobić :). Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.11.2019 o 10:47, ewelina napisał:

i uważam, że jest to jedna z najwartościowszych książek jakie czytałam w tej tematyce.

Mistrzowie dalekiego wschodu, Rozmowy z Bogiem, Książki mistrza Saint Germaina. Te, które przeczytałaś są na podstawie nauk tych, które właśnie Ci przedstawiłem. 

Pozdrawiam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat na forum, a tu tylko 2 strony!!!! :(
Panowie i Panie, aktywizować mi się proszę tutaj!!!

1. "Psychologia Osobowości. Nurty, teorie, koncepcje" H.Gasiul
2. "Twój drugi mózg. Komunikacja umysł-jelita" E.Mayer
3.  "Psychologia ewolucyjna" D.M.Buss
4.  "Trudne doświadczenia rodzinne" A.Kozdroń
5.  Mąż mnie magluje z literatury narodowej, w tym przede wszystkim literatura dotycząca polskiego obozu narodowego. :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Obliteraror napisał:

 

4. Wołyń zdradzony - Piotr Zychowicz.

 

Mój wszystko co Zychowicza przeczytał, nie lubi go, bo wg niego p.Zychowicz ciągle chce wykazywać symetrię okrucieństw w działaniach wojennych Ukraińców i Polaków. 
Mój przez ileś lat zajmował się działalnością społeczną, która miała służyć upamiętnianiu ofiar rzezi wołyńskiej/ludobójstwa na Małopolsce Wschodniej.  Ciężka sprawa. 
Mogę zaproponować twórczość p. Koprowskiego, p.Motyki, p.Żebrowskiego w tematyce Wołynia.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maggienovak napisał:

Mój wszystko co Zychowicza przeczytał, nie lubi go, bo wg niego p.Zychowicz ciągle chce wykazywać symetrię okrucieństw w działaniach wojennych Ukraińców i Polaków. 

Zychowicz? Nie zauważyłem u niego tego typu symetryzmu, jedynie zdrowy rozsądek. Sam ma korzenie w tamtych okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi to takim fejsbookowym informowaniem śmierdzi ale może komuś się przyda. Postaram się wrzucać wartościowe materiały, które będę czytał - miłej lektury.

9788380877542.jpg

Ile razy zgodziłeś się spełnić czyjąś prośbę, nawet się nad tym nie zastanawiając? Ile razy żałowałeś, że zgłosiłeś się do realizacji jakiegoś zadania, i zastanawiałeś się, co cię do tego podkusiło? Jak często mówisz "tak" tylko po to, żeby sprawić komuś przyjemność? Albo uniknąć kłopotów? Albo dlatego, że "tak" stało się twoją automatyczną odpowiedzią na wszystko?

Droga esencjalizmu nie polega na powzięciu postanowienia noworocznego, by częściej mówić "nie", zmniejszyć ilość napływającej korespondencji albo opanować nową strategię zarządzania czasem. Chodzi w niej o to, żeby jak najczęściej zatrzymywać się i odpowiadać sobie na pytanie, czy inwestujemy swoje siły i zasoby w odpowiednie przedsięwzięcia.

Esencjalista nie robi więcej w krótszym czasie.

Esencjalista robi tylko właściwe rzeczy.

  • Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że rozmieniasz się na drobne?
  • Czy czujesz się przepracowany i jednocześnie mało użyteczny?
  • Czy często jesteś zajęty, ale nie produktywny?
  • Czy czujesz się tak, jakby inni ludzie nieustannie kradli twój czas?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań - wejdź na drogę esencjalizmu.

Jeżeli sam nie ustalisz priorytetów w swoim życiu, ktoś inny zrobi to za ciebie.

Esencjalizm to coś więcej niż strategia zarządzania czasem czy zwiększanie produktywności. To systematyczne i metodyczne rozpoznawanie najważniejszych rzeczy, eliminowanie zbędnych i skupianie się na najistotniejszych kwestiach.

Chodzi o to, żeby robić mniej, ale lepiej, i to w każdej dziedzinie życia. Esencjalizm to filozofia życia, której czas właśnie nadszedł.

***

Przedsiębiorcy odnoszą sukcesy, gdy wybierają odpowiednie projekty we właściwym momencie i realizują je w należyty sposób. Aby to osiągnąć, muszą być dobrzy w odrzucaniu wszystkich innych pomysłów. Autor Esencjalisty w sposób zwięzły i czytelny radzi, jak określić, co jest dla ciebie najważniejsze, i jak gospodarować energią, żeby przyniosło ci to najwięcej korzyści.

Reid Hoffman, współzałożyciel i prezes LinkedIn oraz autor bestsellera z pierwszego miejsca listy "New York Timesa" zatytułowanego Jesteś start-upem

Czy ty też to czujesz? Nieustanną presję, by za wszelką cenę wypróbować wszystkie dobre rzeczy w życiu? Żeby robić wszystkie "właściwe" rzeczy? Tak naprawdę, postępując w ten sposób, wcale nie posuwasz się naprzód. Zamiast tego ryzykujesz, że twój wysiłek będzie tak bardzo rozproszony, że okaże się zupełnie nieproduktywny. Według Grega McKeowna odpowiedzią jest skupianie się tylko na najistotniejszych sprawach.

Daniel H. Pink, autor książek Drive. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację oraz Jak być dobrym sprzedawcą

Esencjalista zawiera klucz do rozwiązania jednej z największych życiowych zagadek: "Jak robić mniej, ale osiągać więcej?". To bardzo aktualna i ważna lektura dla każdego, kto czuje się przytłoczony zobowiązaniami, przeciążony i przepracowany. Słowem, dla każdego. Zmieniła mój sposób myślenia o priorytetach. Gdyby więcej liderów przyjęło opisaną w tej książce filozofię, nasza praca i życie byłyby mniej stresujące, za to bardziej produktywne. Dlatego rzuć to, czym się aktualnie zajmujesz, i zabierz się za czytanie.

Adam Grant, wykładowca Wharton School i autor książki Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat

Większość z tego, co istnieje we wszechświecie - naszych działań oraz wszystkich innych sił, zasobów i idei - ma bardzo małą wartość i nie przynosi prawie żadnych rezultatów. Z drugiej strony nieliczne rzeczy działają fantastycznie i mają ogromne znaczenie.

Richard Koch, autor bestsellera Menedżer 80/20. Pracuj mniej, osiągaj więcej

***

GREG McKEOWN przekazuje ludziom na całym świecie wiedzę na temat znaczenia esencjalizmu w życiu i w biznesie. Do współpracy zapraszają go Apple, Google, Facebook, LinkedIn, Salesforce.com, Symantec i Twitter. Należy do najpopularniejszych blogerów w serwisie "Harvard Business Review" oraz znajduje się na liście wpływowych ludzi (Influencers) serwisu LinkedIn. Jest Młodym Globalnym Liderem Światowego Forum Ekonomicznego. Posiada dyplom MBA Uniwersytetu Stanforda.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie ostatnio:

- Jordan B. Peterson: "12 życiowych zasad. Antidotum na chaos",

- Kevin D. Mitnick, William L. Simon, Steve Wozniak: "Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła",

- John D. Barrow: "Stałe natury. O liczbach skrywających najgłębsze tajemnice Wszechświata",

- Mickaël Launay: "Pi razy drzwi czyli dziwne przypadki matematyki. Pi razy drzwi czyli dziwne przypadki matematyki",

- C. M. Pittman, Elizabeth M. Karle: "Zalękniony mózg. Jak dzięki sile neuronauki pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki i zamartwianie się".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ancalagon napisał:

Jordan B. Peterson: "12 życiowych zasad. Antidotum na chaos",

Czytałam, polecam. :) 

U mnie tymczasem dwa rosyjskie dzieła do których regularnie wracam:

Mistrz i Małgorzata

Zbrodnia i Kara

btw:

W dniu 20.11.2019 o 17:51, deomi napisał:

"Otoczeni przez idiotów" Thomas Erikson :D 

Czytałam :D Jakim rodzajem idioty jesteś? :D 

U mnie niebieski z wpływem zielonego :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.