Skocz do zawartości

AKTUALNIE czytane


Florence

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiór opowiadań "Inne Światy" - polska fantastyka, kupiłam w zasadzie dlatego, że wypatrzyłam nazwisko Orbitowski na okładce, uwielbiam tego gościa ?

Niedawno po raz enty skończyłam również "Przenajświętsza Rzeczpospolita" J. Piekary, również przez pozytywny wzgląd na autora, lubię wracać do tej książki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może się zmobilizuję gdy tutaj napiszę po które pozycję będę sięgał w najbliższym czasie, może to doda kopa by dokończyć te pozycje, bo leżą i leżą już qpę czasu - później jeszcze jakieś około 16 książek też z natury "duchowej bardziej" które leżą na półce i potem już z natury bardziej "przyziemnej", że to tak ujmę.

 

 

Duchowa moc empatii - Cyndi Dale (dokończyć zaczęta)

9788364645747.jpg

Złote dzieci ery wodnika - Ramaathis-Mam (do dokończenia)

NAMEYA09.jpg

 

Boski Kompas - Squire Rushnell (dokończyć)

boski-kompas-squire-rushnell.jpg

Listy do ziemi - Elia Wise

452352-352x500.jpg'

9k=

Lotos i Miasto David Fontana (dokończyć)

2Q==Lotos-i-miasto-Fontana''

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie aktualnie czytane, ale moja lista lektur fundamentalnych na drodze powstawania z popiołów po rozwodzie i rozstaniu z bardzo mi bliską do niedawna borderką:

 

- Zimbardo, "Nieśmiałość"

- Branden, "6 filarów poczucia własnej wartości" 5

- Biddulph, "Męskość. Nowe spojrzenie" 4

- Kwaśniewski & Masłowski, "Czasem czuły, czasem barbarzyńca" 5

- Drosio-Czaplińska & Masłowski, "Casem święta, czasem ladacznica" 5

- Stankiewicz, "Sztuka życia według stoików" 5

- Deida, "Droga prawdziwego mężczyzny" 3

- Meeker, "Mocni ojcowie, mocne córki" 4

- Carr, "Rzucanie palenia metodą easyway" 5

 

W oczekiwaniu:

- Lew-Starowicz, "O mężczyźnie"

- Lew-Starowicz, "O kobiecie"

- Eichelberger, "Zdradzony przez ojca"

- Jucewicz, "Czując. Rozmowy o emocjach"

- Bly, "Żelazny Jan".

 

Jak ogarnę robotę na deadline (9.05) to może skrobnę coś więcej o tych przeczytanych. Generalnie polecam wszystkie, bo każda coś wniosła, nawet jak się z dużą częścią nie zgadzałem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@józekk

 

Bardzo chętnie ale umówmy się, że Ci je podam za tydzień około, dobra?

Będę Cię miał na uwadze i Cię oznaczę na forum, także na pewno nie przegapisz, jednak jeśli szukasz wiedzy duchowej na "rozgrzanie" to proszę bardzo ->https://www.ceneo.pl/15568666#tab=spec

Lekka i dająca do myślenia co po chwila ? 

Lub tu

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4534132/rozmowy-z-bogiem-tom-1

 

P.S - Sprawdź moje wcześniejsze posty w tym dziale, tam masz więcej pozycji :)  

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@józekk

Tak jak obiecałem, podam tytuły:

 

Transfering rzeczywistości 9 książek:

TRANSERFING%20pakiet.png

Ziemskie anioły Doreen Virtue

Z9k=cb51b78d4ef08ccedb51ec039b9a

Oraz książki ze serii: "Swami Rama"

Medytacja i jej praktyka, droga ognia i światła, jak twórczo wykorzystać emocje,zdrowie holistyczne, poszukując ścieżki.

To tyle, tamtych jeszcze nie przeczytałem ale dodaję bo prosiłeś. 

Jeszcze mam książkę "Nowoczesny Budda" ale to raczej w ujęciu innym, także nie dodaję.

 

Pozdro.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Oraz książki ze serii: "Swami Rama"

Medytacja i jej praktyka, droga ognia i światła, jak twórczo wykorzystać emocje,zdrowie holistyczne, poszukując ścieżki.

To tyle, tamtych jeszcze nie przeczytałem ale dodaję bo prosiłeś. 

Jeszcze mam książkę "Nowoczesny Budda" ale to raczej w ujęciu innym, także nie dodaję.

Mam wrażenie, że we wszystkich książkach jest to samo. 

Czekam aż znajdzie się jakiś coach , który mnie nagle oświeci swą oryginalnością i geniuszem. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gorąco polecam. Mimo iż pewne rzeczy tłumaczymy dziś inaczej, warto tej książce dać szanse, by zobaczyć piękno geometrycznego podejścia do zagadnień mechaniki klasycznej. Każdy kto ciekawi się czasem, przestrzenią, ruchem ciał, grawitacją powinien to przeczytać. Przed lekturą zalecam uprzednio przeczytanie Geometrii Kartezjusza.

 

352x500.jpg

 

 

Edytowane przez DuchAnalityk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joseph Campbell, "Bohater o tysiącu twarzy".

 

Jestem w połowie i już mogę spokojnie stwierdzić, że jest to najlepsza książka jaką czytałem w ciągu ostatnich 2-3 lat, a naprawdę dbam o dobry wybór autorów i sięgam jedynie po umysły najwybitniejsze. Genialny, niesamowicie głęboki przekaz, praktycznie po każdym akapicie muszę się zatrzymywać na chwilę refleksji, bo te słowa po prostu rezonują we mnie, czuć bijącą w nich prawdę.

 

Mam taki zwyczaj, że podkreślam wartościowe według mnie treści, aby kiedy sięgnę po dłuższym czasie ponownie po książkę, przypomnieć sobie najlepsze fragmenty i w tej ksiązce podkreśliłem chyba z 75% tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś dość przestarzała powieść angielska lat 20. Obyczajówka, lecz o przyjemnej narracji, doskonałym opisie panujących obyczajów, a także możliwości refleksji nad sprawami przyziemnymi oraz tymi bardziej duchowymi. Do tego uzupełnienie kulturowe w formie poradnikôw z epoki edwardiańskiej, z dzisiejszej perspektywy delikatnie zabawne, aczkolwiek poczciwe w swej trafiającej do mnie naiwności:lol:

https://imgur.com/a/IQCSwLX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.