Skocz do zawartości

AKTUALNIE czytane


Florence

Rekomendowane odpowiedzi

@SzatanK trochę tak, ale na razie 10% tego co bym chciała. Wynika to z ogólnego rozpierdolu i randomowego życia matki. Dziś w nocy spałam 3 godziny, bo bobo miało słaby sen. Po 30, 3-godzinny sen to jak harakiri. Średnio śpię 5 godzin teraz, masakra, jestem zombie. Zapisałam się na jogę, na której od miesiąca byłam raz - ostatnia próba wyjścia - drzazga u starszaka i ryk mamooo tul i wyjmij. Poprzednia próba - temperatura i mamooo tul. Nic nie da się zaplanować, więc póki co robię bardzo bardzo podstawowe rzeczy typu:

 

- suplementy codziennie

- aktualizacja i super ogarnianie kalendarza

 - wpisywanie wszystkich ważnych myśli do google keep 

- spacer choć raz dziennie

 

Ale ogólnie Atomowe Nawyki bardzo polecam:) dużo mądrych rad, które udaje mi się mimo wszystko jakoś przemycać. 

Edytowane przez sol
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejmigiusz Mróz „Nieodgadniona” - jestem w pierwszej połowie, ale akcja już ciekawie się rozkręca. A wczesniej „Zabójstwo Rogera Ackroyda” Agathy Christie - jesli ktoś lubi kryminały polecam. W ogóle jesli chodzi o tą autorkę, to ciężko o nudną książkę, nie są za długie, a za to już od samego początku ciekawie się je czyta. 

Edytowane przez Angel_Sue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym podobnie jak niektórym powyżej, kiedyś zdarzało mi się zabrać za jakies książki psychologiczne np. Josepha Murphiego i całkiem sporo z nich wyniosłam. A poza tym przygodowe np. Cejrowskiego. Zresztą już za dzieciaka moja ulubiona książka było „Śladami Stasia i Nel” ;) - wiem, tytuł średnio przekonuje, ale książka świetna. A w romansach nie gustuję, wiem niektóre są całkiem niezłe i warte przeczytania, ale tak jakoś nie bardzo do mnie przemawiają. Wyjątkiem jest „Duma i uprzedzenie” i książka i film są świetne. A tak w ogóle, to przepraszam za brak odstępów, ale pisze z telefonu, którego jeszcze całkiem nie ogarnęłam, bo właśnie jestem na urlopie i jadę sobie pociągiem ;)

Edytowane przez Angel_Sue
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na tapecie Przebudzenie - Anthony de Mello, książka ma zaledwie 260 stron, a czytam ją już ponad tydzień? Taki kryminał to bym zjadł w dwa dni max, na wakacjach w 1 dzień. Książka daje dużo do myślenia, przerywam czytanie, notuje, rozmyślam. Wracam do wcześniejszych akapitów. No i na 100% będę czytał ją jeszcze w tym miesiącu drugi raz.

 

Chyba pierwsza książka z kilkuset które przeczytałem w życiu, która zrobiła na mnie takie wrażenie. No może poza "kobietopedią" 😅 chociaż widzę dużo podobieństw. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...
4 godziny temu, maVen napisał:
9 godzin temu, Wielokropek napisał:

Katarzyna Grochola, Andrzej Wiśniewski, Związki i rozwiązki małżeńskie

dobre ?

W moim odczuciu, tak- jako zbiór pewnych oczywistości, o których zdarza się zapomnieć.. Wiśniewski był ceniony psychoterapeutą; superwizorem zarówno Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, jak i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przewodniczył Komisji Certyfikatów Psychoterapeutycznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz zarządowi Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii. Pewnie coś pominęłam, ale ogólnie zasłużone nazwisko w branży ;) . Sama z tym nazwiskiem zaznajomiłam się czytając wydania specjalne "Charakterów", gdzie często występował w roli eksperta. Odszedł w 2016 roku.

 

Książka była świetna (w cyklu są trzy pozycje)- taka psychologia na co dzień, w wydaniu damsko-męskim ;) , jedynie Grochola jako prowadząca wywiad, zawodzi. Swoimi pytaniami i komentarzami sprawia, że cała dyskusja meandruje w nieprzewidywalny sposób. Pisarka skacze z tematu na temat, uniemożliwiając wybrzmieć ważnym tematom, albo chociaż pozwolić swojemu interlokutorowi dojść do odpowiedniej pointy. Gdyby chociaż wnosiła trochę humoru, ale cóż... Jest po prostu irytująca, co tu dużo mówić. Przez to książce brakuje uporządkowania. Poza tym jest lekka, bez patosu- taka "pogawędka".

 

"W zdrowych i dobrych rodzinach naczynia i kible zmywają się same."

 

I z innej książki tego duetu:

"Seks strasznie nie lubi być uprawiany z innych powodów niż seksualne." ;) 

 

Coś jak książki Starowicza, ale bardziej ogólne i mniej skonkretyzowane.

 

Próbuję dorwać książkę "Kiedy mężczyzna spotyka kobietę", ale nigdzie nie mogę dorwać :( 

Edytowane przez Wielokropek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
28 minut temu, meghan napisał:

@Annapolecasz?

Tak, integracja emocjonalna dotyczy  problemu niezaspokojenia emocjonalnego, czyli braku zapewnienia dziecku ciepła, troski i miłości we wczesnym etapie rozwoju, co skutkuje wieloma nieprawidłowościami w życiu dorosłym.  Są też świadectwa osób, które zostały wychowane przez tzw. zimny wychów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, icman napisał:

Dostałem w prezencie ostatniego Łelbeka „Unicestwianie” ktoś coś? Bo nie wiem czy warto.

 

Dzięki.

 

”Możliwość wyspy” genialna imo.

Apropos Pana Michela - niedawno wyszła jego biografia. Czytałam wywiad z autorem i równie dobrze co pisanie wyszło mu i bajdurzenie nt. swojej przeszłości :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.