Skocz do zawartości

Prawo jazdy C+E


Perun

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byś miał zrobić je prywatnie to koło 10 k koszt z kwalifikacja wstępną, dopytaj może Ci tej zrobią przygotowanie do zawodu to masz full zestaw. Później jak nawet nie na ciężarówki, to możesz zrobić uprawnienia na dźwigi, wzwyzki itp. Jak za darmoszke to nawet się nie zastanawiaj. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego jak widzisz pracę kierowcy i siebie w tej roli, bo jeśli Cię to nie interesuje i nie widzisz się w takiej roli a do tego masz inne wykształcenie które daje Ci rozsądne zarobki to szkoda Twojego czasu i odbierania komuś możliwości kogo to na prawdę interesuje. Jeśli jednak podoba Ci się to i widzisz się w takiej roli to jak najbardziej polecam zrobić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Turop napisał:

10 k koszt z kwalifikacja wstępną

Hola hola. 6k to górna granica w większości województw. 

Żeby zrobić C+E trzeba najpierw zrobić C. Żeby zrobić C trzeba pyknąć najpierw kwalifikację wstępną przyśpieszoną (140h kursu + test przed komisją z urzędu) + teorię w WORD-zie. Potem praktyka i egzamin na C. Kolejny krok to praktyka i egzamin C+E. 

Trochę biurokracji, a kwalifikacja wstępna to zmuła straszna, ale uprawnienia cenne. BTW - transport to 6,5% PKB ;)

Edytowane przez PanG
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanGZ kasą zwracam honor, rzeczywiście wyszło 6 k ewentualnie egzamin i dojazd na jazdy dodatkowo.

 

Ale z tym, że C nie możesz robić bez kwalifikacji wstępnej to chyba tak nie jest, mój brat robił w tym roku najpierw C, później zapisał się na C+E i dopiero wtedy zrobić kwalifikacje w międzyczasie. Tak to miał sam kwot na C, ale bez kwalifikacji. Dzwoniłem na kat D to samo mi babka mówiła, że mogę zrobić prawko, a jak mi się uwidzi to później kwalifikacje, nie ma prawnie nigdzie napisane, że masz przymus to zrobić przed kursem na prawo jazdy, ba wogóle możesz nie robić jak nie masz ochoty pracować w tym zawodzie a mieć kwity. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Turop said:

Dzwoniłem na kat D to samo mi babka mówiła, że mogę zrobić prawko, a jak mi się uwidzi to później kwalifikacje, nie ma prawnie nigdzie napisane, że masz przymus to zrobić przed kursem na prawo jazdy, ba wogóle możesz nie robić jak nie masz ochoty pracować w tym zawodzie a mieć kwity. 

W Łodzi jest darmowe do zrobienia prawko kat D (jak ktoś chce) z warunkiem że trzeba 2 lata przepracować w MPK.

 

Edit: Jednak nie za darmo tylko część pensji (3,4 tys zł) bedzie potracana rata za kurs który mpk organizuje.

Edytowane przez Trevor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trevor napisał:

W Łodzi jest darmowe do zrobienia prawko kat D (jak ktoś chce) z warunkiem że trzeba 2 lata przepracować w MPK.

Dziękuję za info, teoche daleko bym miał, i to praca taka bonusowa miała by być do mojej stałej wiesz, parę kursów u prywaciarza miesiecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię to nie kręci i nie zamierzasz lub nie masz czasu na robienie tego w najbliższej przyszłości to szkoda czasu.

 

Ja kiedyś zrobiłem kurs na instruktora nauki jazdy bo miałem czas i środki i myślenie typu 'a może się kiedyś przyda'.

 

Czas mija a ja nic z tym nie robię bo nie widzę się w tym. Jak sobie teraz o tym przypomniałem to stwierdzam, że stracona kasa, czas może nie bo jednak ciekawe doświadczenie ale mogłem wybrać bardziej z głową.

 

Przemyśl to sobie na spokojnie czy chciałbyś kiedyś zarabiać na życie jeżdżąc ciężarówkami...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.