Skocz do zawartości

Jak odzyskać piwnicę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci.

 

 Kupiłem dwa miesiące temu mieszkanie od pewnej kobiety. Pani ta mówiła, że jej piwnicę (mającą ten sam numer, co mieszkanie) wziął sobie jej sąsiad, bo pierwszy się wprowadził, a że zobaczył, że w jego piwnicy jest masa kabli i rur, uznał, że zaklepie sobie piwnicę kobiety, z którą dobiłem targu. Jako, że Pani ta nie używała swojej piwnicy i lekko mówiąc jest dość mało asertywna/ogarnięta/mam wrażenie, że łatwo jest ją zrobić w trąbę - zgodziła się na układ z sąsiadem.

 

 

 W związku z zakupem mieszkania, chcę odzyskać "oryginalną" piwnicę, bo jest większa, nie ma w niej wystających z sufitu metrów kabli i nie chcę przy ewentualnej sprzedaży mieć jakichś dziwnych sytuacji.

 

 Pytanie do Was:

 

 Czy jeśli umowa z sąsiadem była zawarta na tzw. "gębę", to czy mogę coś ugrać?

 

 Istnieje możliwość sprawdzenia w administracji, która piwnica jest przypisana do jakiego mieszkania?

 

 Dzięki.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lethys napisał:

Istnieje możliwość sprawdzenia w administracji, która piwnica jest przypisana do jakiego mieszkania?

Tak. To się nazywa pomieszczenie przynależne albo jakoś tak i na podstawie jego wielkości naliczane są koszty utrzymania nieruchomości wspólnej. Zarządca / administrator wspólnoty ma wszytkie niezbędne dane na ten temat.

 

5 minut temu, Lethys napisał:

 Czy jeśli umowa z sąsiadem była zawarta na tzw. "gębę", to czy mogę coś ugrać?

A co masz w akcie notarialnym zakupu mieszkania? Jest tam mowa o  przynależącej do mieszkania piwnicy?

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

A co masz w akcie notarialnym zakupu mieszkania?

Nie chcę kłamać, ale na 90% nic nie było wspomniane o piwnicy. Jutro będę w domu, to sprawdzę.

 

 Dzięki za odpowiedź.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.