Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

W zasadzie to poniższy artykuł skłonił mnie do takich przemyśleń.

https://kobieta.onet.pl/moda/modowe-trendy-zapoczatkowane-przez-prostytutki/g1zv3s4

 

Najstarszy zawód świata nie cieszy się dobrą reputacją wśród społeczeństwa. Prostytutki oburzają, a jednocześnie... inspirują. Malarze, pisarze, twórcy kina poświęcili upadłym damom wiele miejsca w swojej sztuce. Wizerunek kobiety lekkich obyczajów nierzadko stanowi źródło natchnienia dla projektantów mody.

Jeden z najbardziej znanych kreatorów, Gianni Versace, wyznał w wywiadzie, że jako dorastający chłopiec fascynował się prostytutkami z jego rodzinnego miasta w południowych Włoszech. Kilka lat temu francuski dom mody Louis Vuitton zaszokował swoje klientki filmem reklamowym, w którym znane modelki wcieliły się w role paryskich kurtyzan.

Warto na moment odłożyć stereotypy o wyzywającym, krzykliwym czy nawet tandetnym wyglądzie kobiet spod latarni i spojrzeć na nie jak na trendsetterki. Wbrew pozorom trochę im zawdzięczamy...

Aż trudno uwierzyć, ile trendów zapoczątkowały kobiety lekkich obyczajów/ Paul Avril, okładka książki Octave’a Uzanne pt. "L’Éventail", Paris 1882Foto: domena publiczna
Aż trudno uwierzyć, ile trendów zapoczątkowały kobiety lekkich obyczajów/ Paul Avril, okładka książki Octave’a Uzanne pt. "L’Éventail", Paris 1882

Majtki – bielizna wyklęta

Dziś trudno nam to sobie wyobrazić, ale jeszcze do początków XX wieku majtki uważano za wyklęty element garderoby. Przyzwoita kobieta w ogóle nie zwracała uwagi na intymne części ciała. Długie warstwowe sukienki, halki i płaszcze skrzętnie zakrywały wszystko, czego nie należało wystawiać na publiczny widok, więc nikt nie wnikał, co elegancka dama ma pod spódnicą.

Zgodnie z moralnością naszych odległych prababek, części ciała między talią a kolanami, objęte były zmową milczenia – dowiadujemy się z książki "Historia Stroju" autorstwa Maguelonne Toussaint-Samat. Majtki nosiły głównie tancerki kankana oraz kurtyzany, które sięgały po bieliznę, by podniecić swoich klientów (podobnie zresztą czyniły ich poprzedniczki w starożytnym Rzymie).

Katarzyna Medycejska, panująca w XVI stuleciu królowa Francji, nakazała swoim dwórkom nosić specjalne kalesony do jazdy konnej, jednak zwyczaj ten przepadł wraz ze śmiercią władczyni. Majtki bez nogawek zagościły na dobre w naszej garderobie dopiero w XX wieku.

Makijaż – najpierw prostytutki, potem aktorki filmowe

Jak podaje Aleksandra Zaprutko-Janicka w książce "Piękno bez konserwantów. Sekrety urody naszych prababek" jeszcze pod koniec XIX wieku wyrazisty sposób podkreślania urody uznawany był za wulgarny. Uszminkowane usta, zaróżowione policzki i przyciemnione brwi kojarzono z wizerunkiem prostytutki. Szminka, w postaci zbliżonej do tej, którą znamy teraz, pojawiła się w sprzedaży dopiero w 1915 roku.

Nic tak nie rujnuje makijażu jak źle pomalowane usta. W latach trzydziestych niewprawną rękę można było wspomóc specjalnym szablonem. Taki wzornik pozwalał uzyskać upragniony kształt dzięki dwóm pociągnięciom szminki.Foto: Aleksandra Zaprutko-Janicka "Piękno bez konserwantów"
Nic tak nie rujnuje makijażu jak źle pomalowane usta. W latach trzydziestych niewprawną rękę można było wspomóc specjalnym szablonem. Taki wzornik pozwalał uzyskać upragniony kształt dzięki dwóm pociągnięciom szminki.

Zmysłowy makijaż smokey eyes, który od lat 90. nie wychodzi z mody, zrodził się na potrzeby filmu. Aktorki kina niemego potrzebowały mocniejszego podkreślenia oczu, by widzowie mogli odczytywać z ich twarzy emocje. Uwodzicielski wizerunek gwiazd szybko podchwyciły wyemancypowane kobiety.

Paski – diabeł ubiera się w paski

We wczesnym średniowieczu diabła wypatrywano wszędzie, nawet w szafie. Wierzono wówczas, że paski to wzór diabelski. Pasiaste stroje nosiły przeważnie prostytutki, kaci, trędowaci i inne osoby, egzystujące na marginesie życia społecznego. Obecnie paski to symbol stylu marynarskiego i pin-up, a dzięki Coco Chanel uchodzą za element modowej klasyki.

Paski, które wcześniej nosili głównie marynarze i prostytutki do mody wprowadziła Coco ChanelFoto: domena publiczna
Paski, które wcześniej nosili głównie marynarze i prostytutki do mody wprowadziła Coco Chanel

Piżmo – zapach grzechu

Orientalne perfumy o głębokich zmysłowych nutach zapachowych wprowadzają do naszego domu powiew egzotyki. Trudno uwierzyć, że jeszcze na początku zeszłego wieku aromat piżma budził wiele kontrowersji, gdyż takie perfumy jako wabik erotyczny wybierały zazwyczaj prostytutki. Przyzwoite kobiety pachniały kompozycjami kwiatowymi, stworzonymi przeważnie na bazie jednego składnika.

Piżmo na salony wprowadziła dopiero w 1925 roku francuska marka Guerlain, tworząc perfumy "Shalima". Obecnie jest to drugi najpopularniejszy zapach świata, ale jeszcze 90 lat temu w Paryżu mówiono, że są trzy rzeczy, których nie powinna robić porządna kobieta: palić papierosów, tańczyć tanga i pachnieć Shalimar.

Po kontrowersyjne piżmo sięgnęła też Coco Chanel, która dla swoich perfum poszukiwała zapachu kobiety. W ten sposób powstały słynne "Chanel No 5" – dziś uważane za symbol dobrego smaku i elegancji.

Włosy w kolorze blond – czy blondynki zawsze miały więcej zabawy?

Odcienie blond od lat nie wychodzą z mody, a kobiety cierpliwie poddają się zabiegom koloryzacji w salonach fryzjerskich. Moda na blond panowała już w czasach starożytnych. Rzymskie prostytutki uporczywie rozjaśniały swoje ciemne włosy, bynajmniej nie dlatego, że już wtedy wierzono, że mężczyźni wolą blondynki – po prostu wymagało tego od nich prawo.

Kobiety parające się prostytucją musiały się odróżniać od innych. Warto pamiętać, że w starożytnym Rzymie prostytucja nie była zawodem potępianym, dlatego wśród szerszych warstw społeczeństwa szybko zapanowała moda na blond.

Czy modę na blond za wdzięczmy prostytutkom?Foto: domena publiczna
Czy modę na blond za wdzięczmy prostytutkom?

Bogatsi obywatele wcierali sobie w głowę złoty proszek, a mniej zamożne damy musiały korzystać z mikstury sporządzonej z pijawek i octu. Smarowały taką mazią włosy i spędzały wiele godzin na słońcu. Mniej kłopotliwym rozwiązaniem było noszenie blond peruki.

Kontrastowe kolory – gorące sprzeczności zamiast futra

Dziś możemy wprowadzić do naszych szaf wszystkie kolory tęczy. Jednak przez wiele wieków ostre kolory zestawione ze sobą na zasadzie kontrastu nosiły wyłącznie prostytutki. Kobietom, które zajmowały się nierządem, w różnych epokach i kulturach odmawiano wielu przywilejów.

W XIV-wiecznym Londynie prostytutki nie mogły nosić futer, a nawet biżuterii pod groźbą więzienia. By wyróżnić się z tłumu, ubierały za to jasne krzykliwe stroje, często zdobione kolorowymi tasiemkami.

Małgorzata Brzezińska - dziennikarka, absolwentka Instytutu Dziennikarstwa UW. Zafascynowana dwudziestoleciem międzywojennym, a szczególnie ówczesną sceną kabaretową. Miłośniczka historycznych filmów dokumentalnych oraz spacerów miejskich śladami przedwojennej Warszawy.

 

 

No i wisienka na torcie a mianowicie choker

https://i-d.vice.com/pl/article/mbezvp/krwawa-historia-chokera

 

Po tym, jak w XVIII-wiecznej Francji upadły rządy terroru, młodzi krewni i potomkowie wrogów rewolucji, którzy zostali ścięci na gilotynach, organizowali orgiastyczne przyjęcia, aby wyzbyć się tej zbiorowej traumy. Przynajmniej tak utrzymywały ówczesne gazety. „Bals des victimes" (bale ofiar) były na wpół-apokryficznym zjawiskiem, które, mimo wątpliwości historyków, moim zdaniem odbywały się naprawdę. Radzenie sobie ze śmiercią rodziców i arystokratycznych przyjaciół musiało być w końcu trudne, a jedynym sposobem na ukojenie bólu mogły być właśnie szalone bankiety.

Prawdopodobnie to właśnie na takim „balu ofiar" narodził się wszechobecny na wybiegach w 2016 roku choker. Według pewnych źródeł, młode kobiety podczas imprezy zawiązywały sobie tasiemki wokół szyi, oddając tym samym hołd swoim pozbawionym głowy przodkom.

 

Mając w pamięci tę straszliwą historię, przejrzyj teraz swój feed na Instagramie. Mój jest pełen dziewczyn w czarnych tasiemkach zawiązanych wokół szyi. Pojawiają się w kilku różnych wersjach: cienkiej wstążki, grubszej aksamitnej przepaski, skórzanej obroży ze srebrnym okrągłym pierścieniem i klamrą. W każdym z nich jest coś prowokacyjnego, nawet jeśli oplata szyję Lily-Rose Depp czy Gigi Hadid (obie absolutnie oddane chokerom). Słodka szesnastka Depp była urządzona właśnie w stylu Francuskiej Rewolucji i pojawiła się tam gilotyna, a co najmniej 10 gości miało na szyi chokery. Przypadek?

Krwawa historia chokerów sięga nawet czasów dynastii Tudorów. Anna Boleyn na swoim najbardziej popularnym portrecie ma na szyi ściśle zawiązany sznur pereł, z którego zwisa duża litera „B". Niedługo po tym jak obraz został skończony, oskarżona o czary i cudzołóstwo Anna, została ścięta.

Ponad 450 lat później Courtney Love z zespołu Hole w piosence „Old Age" zaśpiewała: „Niech ktoś powie Annie Boleyn, że chokery znów są w modzie". Ten kawałek to cover utworu Nirvany o tym samym tytule, Love zmeniła nieco treść, wplatając słowa o zapomnianych konkubinach i ciemiężonej kobiecej seksualności. Na jej przykładzie świetnie widać, że rok 1993 to zdecydowanie czas chokerów. (Jak wiele gwiazd grunge, ówczesna basistka Hole, Melissa Auf der Maur, często łączyła swoje dziecięce krótkie koszulki z delikatną czarną wstążką zawiązaną wokół szyi.) Słowa Courtney o powrocie naszyjnika Anny Boleyn symbolizują także ponadczasowość kobiecego buntu.

 

Choker od zawsze był symbolem władzy i prześladowań. Na jednym z najbardziej kontrowersyjnych obrazów w historii sztuki zachodu, Édouard Manet przedstawił modelkę Victorine Meurent jako zupełnie nagą „Olimpię", odzianą jedynie w czarną wstążkę, zdobiącą jej szyję. Wygląda zupełnie jakby pytała: „Czego?". Krytycy bardzo negatywnie ocenili obraz, kiedy tylko pojawił się na paryskich salonach w 1865 roku. Ich krytyka miała jednak niewiele wspólnego z nagością „Olimpii" (co w ówczesnym malarstwie było dosyć powszechne), chodziło im raczej o samą Meurent i jej władcze spojrzenie. Bowiem w XIX-wiecznej Europie chokery symbolizowały także prostytucję, a Manet uwiecznił na obrazie kobietę, która swoją seksualność ostentacyjnie wywiesiła na szyi.

Inne ważne momenty, w których choker odegrał główną role, to chociażby: film „Szkoła czarownic", młoda Natalie Portman w „Leonie Zawodowcu", czy Uma Thurman jako Mia Wallace w „Pulp Fiction". Nie chodziło tylko o modę lat 90. Choker powrócił wcześniej, właściwie w latach 70., kiedy legendarny butik Sex należący do Vivienne Westwood i Malcolma McLarena z londyńskiej Kings Road wprowadził kolekcję skórzanych obroży w stylu BDSM i wprowadził je do mainstreamowego nurtu popkultury. W hołdzie dla punku, Westwood wypuściła złoty choker z liter tworzących napis „S-E-X". Żadne słowo lepiej nie wyjaśni źródła tej długowiecznej potęgi chokera.

Choker zawsze będzie kojarzył się z niebezpiecznym miksem seksualności, równouprawnienia i uległości. Niezależnie od tego, czy to jedna z wijących się, srebrnych obręczy Phoepe Philo dla Céline, czy złoty kołnierz Kim Kardashian, oddzielający jej twarz od piersi. Czy jakieś inne akcesoria mają równie potężną moc?

 

Przykłady:

large.jpg

 

P9210106-800x800.jpg

 

large.jpg

 

153754579432107798-girl-choker.jpg

 

Blonde-Harajuku-Girl-Yosuke-Shoes-2013-0

 

Coś ostatnio ucichła ta moda, ale co ciekawe zawsze jak widziałem takie dziewczyny z "obrożą" to

podświadomie kojarzyły mi się seksualnie. Przypadeq? 

 

Piercing - niech będzie samej twarzy

https://bodymod.pl/blog/historia-piercingu/

Tutaj niestety nie da się naraz skopiować całego tekstu, więc tylko zacytuje mały lecz interesujący fragment :D 

 

"Niektóre kobiety miały piercing, ponieważ w ten sposób chciano je uchronić przed handlarzami niewolników... Na niewolnice brano tylko kobiety obiektywnie ładne i "pełnowartościowe"... Zakładając kolczyk w dolnej wardze i rozciągając ją, obniżano potencjalną wartość kobiety na rynku niewolniczym", tak, też miałem też "zgrzyt", że tym razem nie rynek seksualny a niewolniczy :d 

 

large.jpg

 

Zf0b85586c6c3ac0d28788c5319fd0136.jpg

 

2e9298b08981b268b55615494106b3c7--lavend

 

677f2466-ecc5-471f-9b5c-53dec1a0bdb2-m.j

 

Przyznam szczerze, że w poniższym przypadku mi się podoba, 

chociaż kto wie czy to przypadkiem nie jedynie sentyment do tej pani

:)

MV5BNzcyOGU3ZDktMzgzNy00MzNiLTgyNzEtMzY2

 

 

Czy zgadzacie się z hipotezą postawioną w temacie?

I co sądzicie o kolczykach i chokerach?

Kit or Hit? Zapraszam do dyskusji.

 

 

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to wychodzi że pochodzi, ale rodzi się pytanie skąd się wzięła najpierw moda prostytutek ? :P

P.S.

Co tych dziefczyn w obrożach to 1 i 4 super wyglądają ale bez obroży też nie było by źle ;)

Kolczyki w nosie, wardze to mi się kojarzą z jakimiś krowami na wypasie i zaburzeniami psychicznymi...

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Tak. Zgadza się to z moimi przemyśleniami. @Bohun to bardzo proste, szybko zaobserwowały co dziala na facetów, bieliza, wszelkiego rodzaju fetysze. Trzeba przyciągnąć klientów. Uwielbiam damską modę z belle-epoque. Sam kipiący sex. 

 

Kiedys bylem świadkiem jak kolega prosił swoja dziewczynę aby założyła samonośki do sexu, usyszał: nie będę ubierać się jak dziwka... żal.pl

Edited by zuckerfrei

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nawet jeśli pochodzi to od prostytutek to co z tego? Sam codziennie łazisz w spodniach z kopalni.

 

Chokery są spoko, piercingi zależnie od przypadku. Nie lubię tych w nosie i tuneli.

 

Btw, czemu na feedzie mam zdjęcia NASA zamiast chokerów?

Edited by Libertyn

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, szamanka napisał:

A czy któraś kobieta nie jest "prostytutką"? ;)

 

Tak właśnie wychodzi, dziwi mnie że samica to zauważyła ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
W dniu 26.07.2019 o 12:20, Bohun napisał:

Co tych dziefczyn w obrożach to 1 i 4 super wyglądają ale bez obroży też nie było by źle ;)

Nooo jedynka jest cudowna.

Scarlett-leithold-simpo1-40732597-667-10

 

Jeszcze czwórka for you w innym ujęciu.

Blonde-Harajuku-Girl-Yosuke-Shoes-2013-0

 

Cytat

Kolczyki w nosie, wardze to mi się kojarzą z jakimiś krowami na wypasie i zaburzeniami psychicznymi...

Na zachodzie są bardzo popularne u dziewczyn.

 

 

9 godzin temu, szamanka napisał:

A czy któraś kobieta nie jest "prostytutką"? ;)

Hehe, czy tylko ja wyczuwam ironię? :P 

 

 

6 godzin temu, Libertyn napisał:

Nawet jeśli pochodzi to od prostytutek to co z tego? Sam codziennie łazisz w spodniach z kopalni.

Lol, a skąd wiesz w jakich spodniach chodzę?

 

 

Edited by Ksanti
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minut temu, Ksanti napisał:

Lol, a skąd wiesz w jakich spodniach chodzę?

Nie znam faceta co nigdy nie nosił jeansów a te rodowód mają z kopalni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 26.07.2019 o 19:51, zuckerfrei napisał:

szybko zaobserwowały co dziala na facetów

Tylko że nie wzięły pod uwagę tego że nie na każdego wszystko działa. A jak trafi taka na kogoś na którego to nie działa, to potem jest wielkie zwarcie styków, i jeszcze większe zdziwienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Patton w mojej ocenie kompletne pudło. Jak masz kasę, zawsze znajdze się ktoś kto, kto to "coś" Ci sprzeda. Itd, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
2 godziny temu, zuckerfrei napisał:

Jak masz kasę, zawsze znajdze się ktoś kto, kto to "coś" Ci sprzeda.

 

@zuckerfrei

Tylko że jeśli ktoś potrafi korzystać z rozumu, to nie da sobie wcisnąć gówna zawiniętego w złoty papierek, a jak wiadomo z wielu historii na forum, to często tak bywa z cipką. I weź pod uwagę też to że jeśli ja czegokolwiek nie chcę, to potrafię być wręcz nieludzko uparty, o czym kiedyś w czasach szkolnych przekonała się mająca o kilka kg zbyt dużo panna, a że przez to narobiła mi za plecami smrodu, to już rozmowa na inny temat.

Edited by Patton
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i mi chodziło bardzej o te damy do towarzystwa z XIX i początku XX. Po potem to już jest jak piszesz. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, zuckerfrei napisał:

A i mi chodziło bardzej o te damy do towarzystwa z XIX i początku XX. 

A to źle zrozumiałem, ale to nie zmienia faktu że jak patrzę na zdjęcia tego typu dam z tamtych lat, to widać że one mają większą klasę niż wiele współczesnych kobiet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja wina bo nie napisalem tego wcześniej, te piękne czasy kiedy to ojciec zabierał syna  burdla aby pokazać co i jak.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, zuckerfrei napisał:

Moja wina bo nie napisalem tego wcześniej

Moja trochę też bo mało spałem, także słabo kontaktuję, a jeszcze o 17 mam jazdę, a potem na noc do pracy 😥

 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ja po maturze jak chodziłem na jazdy to chory byłem. Taki debil prowadził te jazdy. 

Edited by zuckerfrei

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, zuckerfrei napisał:

Taki debil prowadził te jazdy. 

U mnie to akurat prowadzi spoko gość, widać że chce coś przekazać. Tylko powiedz mi co w tym co napisałem było śmiesznego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypomniało mi sie jak sam " pedałowałem" z tym prawkiem. A teraz beka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moda może nie ale makijaż i ostry kontur na policzkach to rodem z klubów go-go.

Podoba mi się klasyczny styl sportowy ;) wiem. że większość Panów średnio taki ekscytuje no ale co zrobić. Z drugiej strony jak patrzę na te zdjęcia to chyba jakiś syndrom długie chude nogi i zero bioder w nim przeważa hmmmm ale stylu Prostytutek tu nie widzę w ogóle ;)

 

e00790524f9d237a8ac8bb703a7495.jpgaf5ed86e9dae9b333acb3538a87e89.jpg1d0bf4cf0c3f32c1bf70a460a58bf9.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ma_

Na zdjęciu z prawej niby nie widać twarzy, i styl niby nie jest do końca w stylu jaki lubię, no ale jeszcze ujdzie. Ale za to kobieta z lewej jak dla mnie śmierdzi Karyną jak Chiński pegazus plastikiem.

 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Patton zgadzam się - poza mega włosami i torebką :) chodzi mi bardziej o to, że spodnie i ewentualne obcasy są bardziej seksi niz np sukienki jakieś tam kwieciste łączki :) w  tzn w moim odczuciu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ma_

No trochę racji masz, no ale też w sumie wielu ma różny gust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy, fajny tekst. Osobiście piercingu czy tatuażu nigdy bym sobie nie zrobiła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By lxdead
   Ostatnio głośno w mediach na Zachodzie o... wiszącą karteczki z napisem "Islam Is R I G H T Aabout Women" rozwieszone przez nieznanego dotąd osobnika. Reakcja NPC 'ów przekomiczna.
    
    
   A tu coś więcej i konkretniej  
    
    
  • By Aderix
   Zastanawia mnie ostatnio jedna sprawa, Przypuśćmy że odwróci się trend i będzie się więcej kobiet a mniej mężczyzn, Co zrobią takie księżniczki, Jak wybór potencjalnego partnera, Będzie mniejszy a mężczyźni nie będą zbyt chętni do zakładania rodziny, posiadania,płodzenia dzieci?. 
  • By Mordimer
   Na poprawę nastroju.
    
   Jeden z cytatów arta:
   Żródło: https://natemat.pl/280829,jacy-sa-wspolczesni-mezczyzni-nie-wszyscy-sa-zli-kobiety-wymagaja-za-duzo
   Wykop: https://www.wykop.pl/link/5077467/mlode-polki-wymagaja-coraz-wiecej-i-narzekaja-na-facetow/
    
   Przez cały art opis rozgoryczonych 30-stek, nie ma prawdziwych facetów bla bla bla, są tam gdzie prawdziwe kobiety cytując klasyka.
    
   Czysta rozrywka w tych wykopach, komentarze potrafią rozbawić do łez.
  • By Mordimer
   Kolejne wykop:
   "Zasada zero trzydziestek". Kieruje się nią coraz więcej mężczyzn
   https://www.wykop.pl/link/5052963/zasada-zero-trzydziestek-kieruje-sie-nia-coraz-wiecej-mezczyzn/
    
   Przedostaje się coraz bardziej, programowanie społeczne zbiera swoje żniwo. Biologii panie nie oszukają, mężczyźni zawsze szukają młodszych czy to w celach reprodukcyjnych czy to na związek.
    
   Dobra który to wrzucił na wykop  ?
    
    
    
  • By Szycha2
   W skrócie, kończę studia, dlatego sytuacja miała miejsce na mojej Uczelni (nie będe pisał która ) :
    
   Chodziłem na zajęcia z jedną dziewczyną - szczupła, zgrabna, ładna twarz, kulturalna... i teraz najważniejsze - zawsze pełny makijaż, odpicowana od góry do dołu.
   Podobała mi się.
    
   Teraz...domyślacie już pewnie co się stało :
    
   Dziś przyszła na zajecia całkowicie bez makijażu. Okazało się, że ma straszne problemy z cerą (FU!!)...
    
   Kiedyś śmiałem się z tekstów gości, którzy pisali żeby z dziewczynami umawiać się na pierwsze spotkania na basenie, obecnie uważam, że jest to dobra praktyka.
    
   Moje pytania jest następujące :
   1. Czy dziewczyny z problemami dermatologicznymi postępują etycznie ukrywając to pod toną makijażu ?
   2. Czy można z tym jakoś walczyć ? - Ja nie widzę tutaj rozwiązania innego jak nie umawianie się z takimi dziewczynami.
    
   P.S. : Często słyszę ze strony kolegów/przyjaciół, że to jest jawne oszustwo ze strony kobiet -
   1. full make up, przekłamujący urodę czy też
   2. preparowanie zdjęć na fb/instagramie, tak że potem nie da się rozpoznać prawdziwej dziewczyny od tej "modelki" z photoszopowanych zdjęć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.