Skocz do zawartości

Tok FM zmienia język w sprawie zmian klimatu


Garrett

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,25028333,nadchodzi-katastrofa-klimatyczna-dlatego-bedziemy-nazywac-rzeczy.html

 

Radio Tok FM zaostrza język mówienia o zmianach klimatycznych:

 

Grozi nam wymarcie. Nam i innym korzystającym z dobrodziejstw Ziemi gatunkom. Zmiany klimatyczne, problemy i ryzyko przerodziły się w klimatyczny KRYZYS, spodziewaną KATASTROFĘ i grożące nam na poważnie ZAŁAMANIE. Najwyższy czas zmienić język. O klimacie nie można już mówić "na miękko".

 

Co o tym myślicie? Słuszny krok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaostrzenie retoryki w mediach oznacza otwarcie kolejnego frontu wojny ideologicznej. Można się spodziewać, że aktywiści koloru zielonego przystąpią do ofensywy przeciw kominom elektrowni i rurom wydechowym naszych samochodów, tak jak Don Kichote przyatakował wiatraki.

Edytowane przez Endeg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radykalizacja tak jak w przypadku szczepień/praw homo itp. Wciąganie ludzi w fikcyjną wojnę, gdzie musisz się opowiedzieć po jednej ze stron.

Niedługo napomykanie o cykliczności ocieplania i oziębiania klimatu może być traktowane tak samo, jak dzisiaj twierdzenie, że kobiety są mniej zdolne od mężczyzn

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Garrett napisał:

Nam i innym korzystającym z dobrodziejstw Ziemi gatunkom

Zabrzmiało tak, jak byśmy byli najeźdźcami tej planety. 

 

Tak wiem, są takie teorie. ?

13 minut temu, Endeg napisał:

koloru zielonego przystąpią

Ja ich lubię, ale co najwyżej to mogą mnie w dupę pocałować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jaro670 napisał:

A tak jakby zamknąć wszystkie kopalnie i podsyłać prund z zachodu lub wschodu to można nas kontrolować do woli.

Z tego co wiem Polska musiała importować energię elektryczną od sąsiadów w 2018 roku. Nasze elektrownie nie są w stanie pokryć 100% zapotrzebowania energii elektrycznej.

A co do emisji gazów cieplarnianych to dopóki najwięksi czyli USA, Indie oraz Chiny czegoś nie zrobią to żadne działania którego są w mocy Polski nic nie dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Posejdon napisał:

Ciekawe co z dziurą ozonową? ?

https://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/dziura-ozonowa-historia-sukcesu-365

 

 

Nad Europą sobie poradziliśmy (pojawia się okresowo w małym zasięgu, nad Polską rzadko), co widać w pomiarach i obserwacjach, po przyjęciu protokołów Montrealskich. Nad Antarktydą powoli maleje, za to nad Chinami coś się zaczyna dziać i tam powstaje nowa "dziura ozonowa" z emisji CFC-11 (trichlorofluorometan).

 

 

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w pracy często słuchałem Tok FM, bo muzyka i reklamy i konkursy na innych stacjach były zbyt irytujące. Potem z czasem zorientowałem się, że oni nie są zbyt obiektywną stacją, często np zapraszają do rozmów członków skrajnych partii politycznych, albo ogólnie stosują retorykę powszechnie uważaną za "lewacką". Zdarza się też, że robią dramy z problemów, które problemami tak na prawdę nie są, nastawiają przeciw sobie jakieś grupy ludzi. Tak jak @Patton  uważam, że już Paranormalium jest ciekawszą opcją, tak samo zresztą jak dziesiątki innych stacji radia internetowego - do wyboru, do koloru. W odpowiedzi na post @Posejdon : temat dziury ozonowej, z tego co kojarzę, pojawił się w okolicach bodajże jakiegoś 2005 r, przez kilka lat był dyskutowany w mediach jako bardzo zagrażające planecie zjawisko, były różne kampanie, protesty ekologów, projekty, ustawy o ochronie środowiska, zakazy stosowania freonu i inne takie pierdoły. Potem temat po prostu znikł. Jak gdyby nigdy nic. Od kilku lat już o tym nie słyszałem - a ponoć był to globalny problem, nie do naprawienia nawet przez dekady. Mam nieodparte wrażenie, że temat smogu, zmian klimatycznych i innych "skandali" to sztuczne wywoływanie jakiejś zadymy, oczywiście dla osiągnięcia rozgłosu i korzyści finansowych przez twórców tego całego zamieszania. No i oczywiście daje to możliwość do kolejnych politycznych przepychanek i skłócania społeczeństwa, które podąża za jakimiś ideologiami, które często okazują się po prostu wirusami umysłu. Dlatego ja się od tego odcinam i nie uczestniczę w tym. Po prostu to, że oni się nawzajem straszą i obrzucają coraz to bardziej abstrakcyjnymi argumentami mnie nie rusza, jeśli dobrze się przy tym bawią w swoim kręgu to ok, mają prawo, mi nic do tego. To jeden z elementów tego Systemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bysiu_123 napisał:

... temat dziury ozonowej, z tego co kojarzę, pojawił się w okolicach bodajże jakiegoś 2005 r, przez kilka lat był dyskutowany w mediach jako bardzo zagrażające planecie zjawisko, były różne kampanie, protesty ekologów, projekty, ustawy o ochronie środowiska, zakazy stosowania freonu i inne takie pierdoły. Potem temat po prostu znikł. Jak gdyby nigdy nic. Od kilku lat już o tym nie słyszałem - a ponoć był to globalny problem, nie do naprawienia nawet przez dekady. Mam nieodparte wrażenie, że temat smogu, zmian klimatycznych i innych "skandali" to sztuczne wywoływanie jakiejś zadymy, oczywiście dla osiągnięcia rozgłosu i korzyści finansowych przez twórców tego całego zamieszania. No i oczywiście daje to możliwość do kolejnych politycznych przepychanek i skłócania społeczeństwa, które podąża za jakimiś ideologiami, które często okazują się po prostu wirusami umysłu. Dlatego ja się od tego odcinam i nie uczestniczę w tym. Po prostu to, że oni się nawzajem straszą i obrzucają coraz to bardziej abstrakcyjnymi argumentami mnie nie rusza, jeśli dobrze się przy tym bawią w swoim kręgu to ok, mają prawo, mi nic do tego. To jeden z elementów tego Systemu.  

Znalazłem jeszcze raport z 2017 roku napisany przez dr hab Janusza  Jarosławskiego z PAN (Zakład Fizyki Atmosfery)

 

http://www.gios.gov.pl/images/dokumenty/pms/monitoring_jakosci_powietrza/Raport_syntetyczny_2016.pdf

 

Konkluzja na końcu dokumentu:

Cytat

Modele fizyczno-chemiczne klimatu z uwzględnieniem warstwy ozonowej nie przewidują naprawy warstwy ozonowej w średnich szerokościach geograficznych w najbliższych 2-3 dekadach. W tym momencie nie można ocenić, czy w następnych dekadach pojawi się wyraźna tendencja wzrostowa w CZO3 w Polsce i jakie będzie tempo regeneracji warstwy ozonowej. Liczne opracowania wskazują na znaczący wpływ zmian w cyrkulacji atmosfery na obserwowane długookresowe tendencje zmian w warstwie ozonowej. Zmiany w warstwie ozonowej są wypadkowym efektem zmniejszenia zanieczyszczenia atmosfery substancjami niszczącymi warstwę ozonową i specyficznej cyrkulacji w atmosferze prowadzącej do długookresowych oscylacji CZO3. Wzrostowe, bez ustalonego kierunku, lub nawet spadkowe tendencje w CZO3 związane z naturalnymi oscylacjami w procesach dynamicznych zachodzących w dolnej stratosferze mogą, więc występować na przemian utrudniając ocenę antropogenicznej składowej trendu i tym samym nie pozwalając ocenić w jakim stopniu warstwa ozonowa zmieniła się w wyniku ograniczenia produkcji substancji niszczących ozon według zaleceń Montrealskiego Protokołu 1987 o ochronie warstwy ozonowej.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Took fm jest radiem niemieckim.

Ostatnio to za mocno walczyli z tym nieistniejacym globalnym ociepleniem. Aktorka ktora na codzien jezdzi po miescie wielkim suvem, rozebrala sie "dla ekologii", a na moim osiedlu zaczeto segregowac smieci. Efekt byl widoczny od razu: po 15 stopni celcjusza przez ostatnie tygodni w samym srodku lata.

Teraz chwilowo przestali walczyc to jest znow cieplej.

Edytowane przez pytamowiec
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu żadnej zmiany nie widzę. Tylko mocniejsze walenie w przycisk. Teraz idą w ruch ciężkie narzędzia jak młotek, to i język ciężki jak żelazo.

"A co do emisji gazów cieplarnianych to dopóki najwięksi czyli USA, Indie oraz Chiny czegoś nie zrobią to żadne działania którego są w mocy Polski nic nie dadzą."

Gdyby największa gospodarka świata miała w tym interes to by... ale zaraz, przecież ma! Nie na darmo G.W. Bush wycofał Stany Zjednoczone z protokołu z Kioto* w 2001r., nie na darmo D. Trump wycofał Stany Zjednoczone z porozumienia paryskiego** żeby teraz płacić za własną propagandę. Przypomnę, że w 2001 to G.W. Bush zaproponował traktowanie dwutlenku węgla jako zanieczyszczenia*** po czym się z całego protokołu wycofał. Czyli nastręczył wszystkim ograniczenia na rozwój po czym sam się ogłosił ponad tym prawem. Czy to nie jest genialne podejście. Nastręczyć ludziom kajdany w imię wspólnego dobra a samemu uzbroić się w bat i frajerów poganiać.



* https://www.edie.net/news/0/Bush-pulls-out-of-Kyoto-Protocol/4028/
** https://psmag.com/environment/six-points-trump-and-paris-agreement
*** https://theecologist.org/2018/oct/08/why-did-george-w-bush-pull-out-kyoto-protocol

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Garrett napisał:

"Paranormalny głos w  Twoim domu" :P Tez słucham często!

Twórcy tego radia trafili idealnie w mój gust, i powiem że jak zdam prawko, to oprócz radia samiec, to w samochodzie będę słuchał tylko tego. I powiem szczerze że często w trakcie spacerów słucham tego radia, a nawet w trakcie gorącej kąpieli zawsze leci w tle. A tak w sumie z innej beczki, to ciekawi mnie to czy @Marek Kotoński kojarzy to radio? Bo wydaje mi się że tam są audycje które mogą go zaciekawić. Tylko żeby nie było że reklamuję to radio na forum, bo nawet nie miałem takiego zamiaru.

 

@bysiu_123

Ja już tego radia słucham tak jakoś od 4 lat.

 

Edytowane przez Patton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Conrad wielki plus dla Ciebie za odwołanie się do profesjonalnych naukowych opracowań, zawsze to informacje już z może nie pierwszej, ale chociaż drugiej ręki, a nie artykuł na pudelku - ale nie mi to wszystko oceniać, chociażby dlatego, że nie mam odpowiedniego wykształcenia, wiedzy i podstaw ku temu. Bo i czym jest prawda i czy jest dla nas w ogóle dostępna? A może "leży pośrodku", jak to się mówi? :rolleyes: Póki co, osobiście nie czuję się specjalnie dotknięty ani globalnym ociepleniem, ani smogiem, ani szczepionkami ani nawet kryzysem gospodarczym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi. A chodzi o miliardy związane m.in z handlem uprawnieniami do emisji CO2, czyli klimatyczny, unijny haracz. Na te farmazony idą potworne pieniądze. Gdy ideologia zaczyna triumf nad biznesem, zawsze to źle wróży. Zgodnie z polityką unijną (o której niedawno wspominałem), tzw. carbon neutral, do 2050 UE ma osiągnąć ten status:

 

https://ec.europa.eu/clima/policies/strategies/2050_en

 

A efekt? Zniszczenie wszelkiego przemysłu ciężkiego, suwerenności ekonomicznej wielu krajów w imię komunistycznej idei budowy krainy wiecznej szczęśliwości i zarobienie na tym góry pieniędzy.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Jeśli dobrze rozumiem, to nic nie wiadomo.

Tzn. delikatnie rzecz ujmując deklaracje montrealskie mogę nie działać, gdyż nie odnotowuje się dalszego trendu spadkowego, na razie oscyluje horyzontalnie, ale wiadomo jednocześnie, że Chińczycy i nie tylko oni, mocno dalej dają w atmosferę związki, które zwiększają dziurę ozonową. Dziurę ozonową się obserwuje i to jest fakt. 

 

Dziś nauka bazuje na obserwacjach, pomiarach i modelach matematycznych, które nie są doskonałe, ciągle są rozszerzane o nowe elementy, które dochodzą wraz z rozwojem nauki i badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.