Skocz do zawartości

Tok FM zmienia język w sprawie zmian klimatu


Garrett

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Obliteraror napisał:

A efekt? Zniszczenie wszelkiego przemysłu ciężkiego, suwerenności ekonomicznej wielu krajów w imię komunistycznej idei budowy krainy wiecznej szczęśliwości i zarobienie na tym góry pieniędzy.

Serio uważasz, że przemysł cieżki i cały syf z tym związany jest taki fajny? Już pomijam całkiem kwestię CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Niedługo napomykanie o cykliczności ocieplania i oziębiania klimatu może być traktowane tak samo, jak dzisiaj twierdzenie, że kobiety są mniej zdolne od mężczyzn

Jeszcze nie tak dawno cykliczne były epidemie, głód itd. A jednak zamiast gadać o cykliczności coś z tym zrobiono. 

 

Cytat

A efekt? Zniszczenie wszelkiego przemysłu ciężkiego, suwerenności ekonomicznej wielu krajów w imię komunistycznej idei budowy krainy wiecznej szczęśliwości i zarobienie na tym góry pieniędzy.

Nie. W imię zysku. I komfortu. Przemysł cięźki zniknął bo okazało się że metale ciężkie w powietrzu szkodzą, plus w Azji można zrobić to wszystko kilka razy taniej.. No i komuna przemysłem ciężkim stała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Garrett napisał:

Serio uważasz, że przemysł cieżki i cały syf z tym związany jest taki fajny? Już pomijam całkiem kwestię CO2.

Co do CO2 to zastanawia mnie ten wykres, cykl wielu setek tysięcy lat. Co takiego się dzieje na szczycie stężenia CO2, że później następuje spadek CO2 w atmosferze, czy rewolucja przemysłowa to zahamuje, czy w ogóle nie będzie miała wpływu na ten cykl, czy też będzie rosło czy malało w czasie. Od razu odpowiem, że nie mam czasu czekać 150tys lat na potwierdzenie tezy ?

 

koncentracja-co2-w-historii.jpg

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Conrad napisał:

Co do CO2 to zastanawia mnie ten wykres, cykl wielu setek tysięcy lat.

 

5 minut temu, Conrad napisał:

Co takiego się dzieje na szczycie stężenia CO2, że później następuje spadek CO2 w atmosferze, czy rewolucja przemysłowa to zahamuje, czy w ogóle nie będzie miała wpływu na ten cykl, czy też będzie rosło czy malało w czasie. Od razu odpowiem, że nie mam czasu czekać 150tys lat na potwierdzenie tezy ?

Co się dzieje? Superwulkany się dzieją.

Wybucha taki i masz olbrzymią ilość pyłu w powietrzu który dzięki wiatrom jest w powietrzu długie lata. Tworzy się cień, rośliny wymierają, chwilę potem zwierzęta. Masz reset systemu Ziemi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma ma patent na freon (chłodnictwo, napęd gaśnic, dezodorantów itd.). Patent wygasa i co za tym idzie, każdy może go produkować po taniości. Firma płaci za rozkręcenie kampanii antyfreonowej, mając w odwodzie kolejny opatentowany produkt zastępujący freon. Dzięki temu cały świat znów im płaci haracz. Rok, dwa temu, haracz wzrósł kilkakrotnie. Każdy zauważył podczas napełniania klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką mamy politykę medialna .... mediów polsko- języcznych - LGBT, kościół to zło, przemóc ma płeć męską, no i  czywiście do tego ekologia .... media to śmietnik z radia nie słucham, telewizji nie oglądam, gazet nie czytam. Jak coś chcę wiedzieć to sobie szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/26/2019 at 1:12 PM, Conrad said:

Co do CO2 to zastanawia mnie ten wykres, cykl wielu setek tysięcy lat. Co takiego się dzieje na szczycie stężenia CO2, że później następuje spadek CO2 w atmosferze, czy rewolucja przemysłowa to zahamuje, czy w ogóle nie będzie miała wpływu na ten cykl, czy też będzie rosło czy malało w czasie. Od razu odpowiem, że nie mam czasu czekać 150tys lat na potwierdzenie tezy ?

Jakiej tezy?

W jaki sposób CO2 wpływa na klimat?

On 7/26/2019 at 1:26 PM, Libertyn said:

Co się dzieje? Superwulkany się dzieją. 

Wybucha taki i masz olbrzymią ilość pyłu w powietrzu który dzięki wiatrom jest w powietrzu długie lata. Tworzy się cień, rośliny wymierają, chwilę potem zwierzęta. Masz reset systemu Ziemi.  

I kiedy się tak stało ostatnio? A w ogóle? Żadne wielkie wymieranie, a było ich kilka, nie było spowodowane przez "superwulkan".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, wrotycz napisał:

I kiedy się tak stało ostatnio? A w ogóle? Żadne wielkie wymieranie, a było ich kilka, nie było spowodowane przez "superwulkan".

 

https://www.tygodnikprzeglad.pl/wulkan-ktory-prawie-zabil-ludzkosc/

 

Tu masz wspomniane o Tobie. Obniżenie średniej temperatury o 10 stopni to sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wrotycz napisał:

Jakiej tezy?

W jaki sposób CO2 wpływa na klimat?

Ja to rozumiem tak, że im więcej CO2 w atmosferze, tym więcej na planecie Ziemia przybywa/ło roślin (i nie tylko), gdyż takie warunki sprzyjają. Także oceany pochłaniają  i emitują CO2, to się chyba bilansuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Libertyn said:

https://www.tygodnikprzeglad.pl/wulkan-ktory-prawie-zabil-ludzkosc/

  

Tu masz wspomniane o Tobie. Obniżenie średniej temperatury o 10 stopni to sporo 

Prawda, było coś takiego. Wybuch tego wulkanu miał jednak katastrofalne skutki tylko lokalnie, w basenie oceanu indyjskiego i zabił większość ludzi, którzy około 90 tys lat temu opuścili Afrykę.

bae1HR-1024x532.jpg

Ci, którzy w Afryce zostali mieli się całkiem dobrze i nic się im wielkiego nie stało.

Większość przedstawicieli homo sapiens przeżyła spowodowany przez Tobę kataklizm na afrykańskich sawannach.

Najstarsza haplogrupa A (czyli środkowo-zachodnia Afryka, czyli Bantu)

th?id=OIP.CY4tp5j37F7Rthq93XehqAHaFj%26p

ma się świetnie do dziś. Podbija Afrykę a nawet obie Ameryki i Europę.

 

O wielkim wymieraniu nie może więc być mowy.

 

2 hours ago, Conrad said:
2 hours ago, wrotycz said:

Jakiej tezy?

W jaki sposób CO2 wpływa na klimat?

Ja to rozumiem tak, że im więcej CO2 w atmosferze, tym więcej na planecie Ziemia przybywa/ło roślin (i nie tylko), gdyż takie warunki sprzyjają.

To prawda. Jesteś jednym z tych nielicznych, którzy zauważają tę zależność. To się chwali

 

. Dwutlenek węgla to pokarm dla roślin, a więcej roślin oznacza więcej jedzenia dla nas.

 

Wciąż nie ma to żadnego wpływu na klimat. No więc jest jakiś wpływ czy go nie ma?

 

2 hours ago, Conrad said:

Także oceany pochłaniają  i emitują CO2, to się chyba bilansuje.  

Skoro pochłaniają i emitują to co się zmienia?

 

1 hour ago, rycerz76 said:

Kosmopolici muszą mieć jakąś religię w coś wierzyć

W rzeczy samej. Religię chrześcijańską zastąpił marksizm i inne łysenkizmy.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą całą ekologie można sobie w dupę wsadzić, wszystko wymyślono tylko po to by Europejczyków doić z pieniędzy przez Żydów bo to oni w końcu tą kasę dostają.

Żeby było śmieszniej to płacimy za rzekomą ekologie, a powietrze jest z roku na rok coraz gorsze i przy okazji rozpierdalamy sobie gospodarkę.

Jeszcze żeby było śmieszniej to czy ktoś widział gdzie i na co idą te pieniądze które my dajemy? Bo ja nie widziałem by za te pieniądze coś ekologicznego się robiło, a pieniądze idą chuj wie gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.