Skocz do zawartości

Ulga meldunkowa, ilu ludzi się powiesiło z rozpaczy?


Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie słyszałem o tym, znajomi znajomych etc. zbankrutowali przez to, ale nie wiedziałem że to aż taki horror był w całej Polsce... ja pierdolę, gdzie my żyjemy?

 

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/spozniona-refleksja/j4tmb1t

  • Like 1
  • Smutny 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraj chlewem i głównem obsrany. Przepisy muszą być mega skomplikowane. 

 

Brakuje pieniędzy w budżecie? Zrobimy przepisik, a potem zgolimy ludzi do skóry, aha i jeszcze skórę dużymi płatami będziemy ściągać. 

 

A patola idzie rano po wódkę, papierosy, wungiel dostaną, zapomogi dostaną, kasę dostaną i tak się żyje w tej Polsce.

Edytowane przez slavex
  • Like 4
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież za coś takiego to powinna być kara główna dla urzędasów i to chyba włącznie z ministrem. Nawet wzorów dokumentów nie przygotować KPINA. W UK bez problemu zawieszają podatki, jak się prowadzi działalność gospodarczą i ma się chwilowe problemy z płynnością finansową, a potem rozpisują całość na dogodne raty, żeby nie przeciążyć prowadzącego działalność. Trzeba się będzie zwijać z tego papierowego państwa. Z każdą taką historią mam coraz mniejszą chęć tu mieszkać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś  można składać to pisemko. Nikt o tym nie trąbi, przedsiębiorcy uśpieni, prawo wprowadzone kilka tygodni temu na szybko, firmy energetyczne nie współpracują, podobno do dziś złożyło raptem 5% firm. Takie to kochane państwo mamy, żenada :(

 

https://ksiegowosc.infor.pl/obrot-gospodarczy/dzialalnosc-gospodarcza/3021514,Ceny-energii-elektrycznej-2019-oswiadczenie-tylko-do-29-lipca-AKTUALIZACJA.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gromisek napisał:

Przecież za coś takiego to powinna być kara główna dla urzędasów i to chyba włącznie z ministrem. Nawet wzorów dokumentów nie przygotować KPINA. W UK bez problemu zawieszają podatki, jak się prowadzi działalność gospodarczą i ma się chwilowe problemy z płynnością finansową, a potem rozpisują całość na dogodne raty, żeby nie przeciążyć prowadzącego działalność. Trzeba się będzie zwijać z tego papierowego państwa. Z każdą taką historią mam coraz mniejszą chęć tu mieszkać.

 

Potwierdzam, znajomy prowadził tu (mieszkam w UK) działalność i popłynął z zaległ;ościami dla tutejszego odpowiednika skarbówki dokładnie na 3.800 funtów. wystarczyło kilka pism i anulowali mu wszystko. Mi samemu anulowano 2 razy mandaty,wystarczył e-mail z takim ludzkim wyjaśnieniem sprawy. Czujecie te różnice w podejściu państwa do obywatela? To jest kurwa skandal cytując klasyka. RP to nie państwo-to okupant!

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Marek Kotoński said:

ja pierdolę, gdzie my żyjemy?

 

8 hours ago, slavex said:

Przepisy muszą być mega skomplikowane. 

Polacy to dziwny naród jeżeli chodzi o organizację swojego państwa jeżeli coś można skomplikować to wiedz, że tak się stanie. Mam wrażenie, że to cecha narodowa, oczywiście wszystko dla naszego dobra.

Jednym ze szczytów tego debilizmu jest np: coś o nazwie "Działalność nierejestrowana".

Nabijam się, że wybór Rosji na propagatora komunizmu był błędem trzeba było zaczynać od Polski to w tej chwili już prawie cały świat prawdopodobnie byłby komunistyczny. Ta zaciętość urzędników byłaby bardzo pomocna w jego wprowadzaniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem:

 

PIERDOLĄ w tym artykule. Sam skorzystałem z tej ulgi napisałem oświadczenie a jego treść podyktowała mi pani z US. Informacja o uldze jak pamietam na tamten czas była szeroko dostępna - bo niby skąd miałbym o tym wiedzieć.

 

Również mnie kontrolowali po kilku latach i w wyniku kontroli dostałem DECYZJĘ o zwolnieniu z podatku. Tyle.

 

Niestety większość ludzi to dyslektycy umysłowi. Jak rozmawiam z wieloma to się dziwię, że nie rozumieją podstawowych spraw. Po prostu głupcy.

 

Ale z drugiej strony państwo nie powinno działać w ten sposób.

 

Edytowane przez rarek2
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WolfSkin napisał:

Czujecie te różnice w podejściu państwa do obywatela?

Tylko widzisz, w PL jest moralność Kalego.

Jak Kali wyruchać skarbowy, to być dobrze. (Tu możnaby dać milion przykładów. Od cwanych madeczek, co to DG zakładały po zajściu, jedna składka w opcji i cyk - L4 + zasiłki, przez rozmaitych januszy biznesu, szukających każdej możliwej luki, po wszelkiej maści wyłudzaczy socjalu)

Jak skarbowy wyruchać Kalego, to ŁOLABOGA. No i tu mamy pokłosie powyższego - każdego sapacza skarbówka Z DOŚWIADCZENIA traktuje jak złodzieja.

 

Czy tak być powinno? Nie. W obie strony. Tylko że tak nie ma i nie będzie.

Co zostaje?

Przystosować się, albo zginąć...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rarek2 napisał:

PIERDOLĄ w tym artykule. Sam skorzystałem z tej ulgi napisałem oświadczenie a jego treść podyktowała mi pani z US

A w ogóle po ch... zrobili wymóg napisania tego papierka?  Kupiłeś, sprzedałeś są daty na aktach notarialnych, jest zwolnienie podatkowe to nikt nie placi podatku. 

 

I co z tym twoim papierkiem? Pewnie się kurzy w jakiś archiwach, ale dzięki niemu świat jest piękniejszy? Czyż to nie piękne jak się nasza władza troszczy by było nam lepiej dzięki większej ilości papierów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, slavex napisał:

A w ogóle po ch... zrobili wymóg napisania tego papierka?  Kupiłeś, sprzedałeś są daty na aktach notarialnych, jest zwolnienie podatkowe to nikt nie placi podatku.

 

Nie do końca.  Tu chodziło o co innego.

 

Jak kupiłeś mieszkanie np w 2005 roku to prawo jest/było takie, że musiałeś w nim mieszkać przez 5 lat zanim byś chciał je sprzedać. Dopiero po 5 latach mogłeś je sprzedać bez płacenia podatku jeśli byś na sprzedaży zarobił.

Jednak wielu ludzi musiało/chciało mieszkanie sprzedać wcześniej aby kupić w innym mieście/większe itp. I musieliby zapłacić podatek. Dlatego wprowadzono tą ulgę, że jak pieniądze ze sprzedaży mieszkania przeznaczysz na zakup kolejnego mieszkania (na cele mieszkaniowe) w innym mieście albo większego to byłeś zwolniony z tego podatku. 

 

Ale trzeba było przy sprzedaży zanieść oświadczenie do US, że tak zrobisz. A potem to kontrolowali czy rzeczywiście tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to prawo, tylko co nasi posłowie chcieli uzyskać tworząc wymóg napisania tego oświadczenia? Hm...? Wystarczyłby dowód postaci kolejnego 2 aktu notarialnego, że się kupiło kolejne mieszkanie.

 

Zrobienie wymogu napisania głupiego oświadczenia jest czystym absurdem. A kto nie kupił kolejnego mieszkania no to wiadomo płaci, a nawet jakby chciał uniknąć podatku to pokaż Pan akt notarialny zakupu kolejnego mieszkania - dowód raczej nie do podrobienia. 

Edytowane przez slavex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, kiedy ktoś zdecyduje się popełnić prawdziwą zbrodnię za niesprawiedliwość nieludzkiej machiny.

 

Pewnie już niedługo.

 

A jak teraz ludzie żyją? Zajęcia majątku przez ZUS, bo nie płaci się składek. Skala tego jest porażająca. ZUS, mafia przejmuje wszystko za niepłacone, złodziejskie składki, kiedy człowiek prowadzi działalność, żeby mieć tylko na chleb. Wiem z pierwszej ręki, ile jest wniosków o zajęcia nieruchomości. Rośnie z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS do grupa przestępczą o charakterze zorganizowanym....nigdy nie zobaczymy kasy z swoich składek, a nawet jeśli to starcza one na wegetację w myśl zasady zdychają szybko. NFZ .... to druga taka "organizacja" ..... obie do zamknięcia i kasacji ... bo to co mamy w obecnym kształcie nie nadaje się do niczego i napycha kieszenie elit i wybrańców.

Powinna być jedną instytucja odpowiedzialna za składki emerytalne i uzebzpienie zdrowotne - jako jedna składka np. w 3 wariantach minimum, średnim i takim jaki chcesz wt wpłacać powyżej dwóch poprzednich... 

Masz kasę ... wpłacasz więcej nie masz.... zawieszasz, albo wpłacasz minimalną składkę ...

No poza tematem zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn - bo to jest szykanowanie że względu na płeć ... a jako ludzie jesteśmy sobie równi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rarek2 napisał:

Za przeproszeniem:

 

PIERDOLĄ w tym artykule. Sam skorzystałem z tej ulgi napisałem oświadczenie a jego treść podyktowała mi pani z US. Informacja o uldze jak pamietam na tamten czas była szeroko dostępna - bo niby skąd miałbym o tym wiedzieć.

 

 

Czego nie rozumiesz w tym artykule - ludzie nie mieli informacji o tym, a notariusze o tym NIE MÓWILI. Skąd zwykły człowiek ma wiedzieć, że zastawiono na niego pułapkę? Ma przy każdej transakcji iść do prawników, dzwonić do ministerstwa gdzie i tak go oleją?

 

To że Tobie ktoś powiedział, nie oznacza że im powiedziano. Ja pier...  ja wiedziałem to inni też musieli wiedzieć. To skąd te tragedie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mac napisał:

Mnie zastanawia, kiedy ktoś zdecyduje się popełnić prawdziwą zbrodnię za niesprawiedliwość nieludzkiej machiny.

 

Pewnie już niedługo.

 

Od jakiegoś czasu zwracam na to uwagę.

Czy to w przypadku kiedy państwo rujnuje Tobie życie czy w sytuacjach gdzie Pani żonka chce zrobić z Ciebie pedofila, przemocowca czy innego zwyrola.

 

Ktoś kiedyś pęknie, wyjdzie na ulice i rozstrzela przypadkowych 30 osób.

 

Ja już dawno decyzje podjąłem, za kilka lat emerytura i uciekam na południe.

Myślałem, żeby spierdolić poza UE ale czas pokaże.

Jedno jest pewne, nie zostanę w tym kraju.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jan III Wspaniały napisał:

Mnie zastanawia, kiedy ktoś zdecyduje się popełnić prawdziwą zbrodnię za niesprawiedliwość nieludzkiej machiny.

 

Pewnie już niedługo.

 

 

 

Święta prawda. Jestem pewien, że już były takie przypadki, kiedy "samobójca" zanim ze sobą skończył to najpierw wysłał na tamten świat sprawców niesprawiedliwości. Tylko, że tego się nie nagłaśnia aby inni nie poszli tym tropem.

 

Kiedyś czytałem o mężczyźnie potraktowanym przez urzędnika US w sposób bezczelny i niesprawiedliwy.  Przyszedł do urzędu z piłą spalinową i przepiłował urzędnikowi biurko. Pewnie został ukarany ale swoje "załatwił"

 

Moim zdaniem urzędnicy szefowie oraz zawody:

 

1. sędzia

2. komendant lokalnej policji

3. szef lokalnego US

4. Szef lokalnej służby zdrowia

5. Powinien być cywilny dowódca jednostki wojskowej

 

I wiele innych stanowisk ważnych dla lokalnej społeczności - powinny to być stanowiska obsadzane na drodze lokalnych wyborów.

 

 

Sędzia - na 5 lat. To trudny zawód i nie wszystkich sędzia uszczęśliwi w tym czasie - ale chodzi o to by wydawał wyroki sprawiedliwe i oparte na prawie a nie na swoim widzimisię. Przed wyborami kontrolowane byłyby ich wyroki i oceniane. Ludzie też zgłaszaliby swoje uwagi do wyroków. Sądzę, że w krótkim czasie jakość polskiego sądownictwa by się zdecydowanie poprawiła. A teraz dostają dożywotnią posadkę i robią co chcą.

 

Komendant lokalnej policji - odpowiadałby przed lokalną społecznością - stanowisko na 5 lat.

 

Itd itp.

 

Oczywiście powinna być możliwość "zwolnienia" delikwenta ze stanowiska wczęśniej jeżeli by zaczął pracować niewłaściwie. To samo powinno się tyczyć posłów - powinna być możliwość odwołania posła ze stanowiska w referendum - bo np opuścił swoją partię - tu powinno być z urzędu pozbawienie mandatu posła.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Czego nie rozumiesz w tym artykule - ludzie nie mieli informacji o tym, a notariusze o tym NIE MÓWILI.

Marek, a Twoim zdaniem notariusz winien pytać klienta "co ma pan zamiar zrobić ze środkami ze zbytej nieruchomości"?
Odpowiedź - "Panie sędzio, a niech się pan drapie po swoich jajcach".

Notariusz nie jest doradcą podatkowym.

 

5 godzin temu, rarek2 napisał:

Komendant lokalnej policji - odpowiadałby przed lokalną społecznością - stanowisko na 5 lat.

A to policja jest od bycia lubianą???
"Fajny ten nasz komendant, można po pijaku po mieście jeździć. Swój chłop, rozumie nas. Wybierzemy go na drugą kadencję!"

No litości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.07.2019 o 09:42, Baca1980 napisał:

Z ludzkiej głupoty oraz niewiedzy. A tak naprawdę w podejściu "jakoś to będzie". 

Przecież pytali notariusza, a ten nie wiedział! Co mieli zrobić jeszcze?

2 godziny temu, Endeg napisał:

Tunel, ciemność, smród, ale zaraz ... coś tam widać, pozew zbiorowy się szykuje.

Daj Boże aby wygrali, ale ilu ludzi straciło zdrowie, rozpiło się z rozpaczy, ile rodzin wpadło w nędzę?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 13:02, rarek2 napisał:

Tylko, że tego się nie nagłaśnia aby inni nie poszli tym tropem.

Wprawdzie nie u nas, ale jednak:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marvin_Heemeyer

https://en.wikipedia.org/wiki/2010_Austin_suicide_attack (po angielsku)

 

W dniu 27.07.2019 o 13:02, rarek2 napisał:

powinny to być stanowiska obsadzane na drodze lokalnych wyborów

Czyli lekarstwem na problemy wprowadzone przez demokrację, ma być jeszcze więcej demokracji?

Sędzia - co za problem dla lokalnego mafioza "wygrać" głosowanie podstawiając meneli, każąc głosować "swoim", czy po prostu płacąc stówkę przed lokalem jak pokażesz zdjęcie z oddanym "właściwym" głosem? Potem zaś sędzia będzie sądził jak trzeba...

Komendant policji - to samo.

Szef US - tutaj nie organizowałby wyborów mafiozo tylko największy przedsiębiorca w rejonie. Może nawet ten sam człowiek :)

Szef służby zdrowia - przedstawiciel medyczny z największą kieszenią, bo potem przecież ten człowiek będzie rozstrzygał przetargi publiczne.

Cywilny dowódca jednostki wojskowej - wywiady innych krajów by na upatrzone jednostki wojskowe urządziły licytację, który może "obsadzić" danego dowódcę...

W dniu 27.07.2019 o 13:02, rarek2 napisał:

Ludzie też zgłaszaliby swoje uwagi do wyroków

Szczególnie ci przegrani. Mamy to już, nazywa się Sąd Apelacyjny.

W dniu 27.07.2019 o 13:02, rarek2 napisał:

Oczywiście powinna być możliwość "zwolnienia" delikwenta ze stanowiska wczęśniej jeżeli by zaczął pracować niewłaściwie

Czyli sąd wyda wyrok każący lokalnemu biznesmenowi zapłacić jakiś podatek, i nagle "demokratycznie" zostaje ta decyzja uznana za niewłaściwą, i powód do zwolnienia.

 

Tak to nie zadziała. Nie przejdzie żadna ustawa, która zagrozi interesom tych, co ustawy piszą.

Natomiast rzeczywiście, państwo powinno się obywateli bać.

Tak jak w USA, drugiej poprawki: Ponieważ dobrze zorganizowana milicja jest niezbędna dla bezpieczeństwa wolnego państwa, prawo ludzi do posiadania i noszenia broni nie ulegnie naruszeniu.

Pewien sędzia SC wypowiedział się o niej wprost: To nie jest prawo strzelania do jeleni, to jest prawo strzelania do rządu, gdyby przejęli go tyrani.

 

Miarą człowieka w polityce, jest jego podejście do dostępności broni. Bo od czasów rzymskich i nawet wcześniej, niewolnika uwalniano wręczając mu broń. Broń oznaczała obywatela.

Co zachowało się do dzisiaj, na przykład w formie "malutkiego pistoleciku". Za którego nielegalne posiadanie, do dziś prokuratura nie wszczęła postępowania.

 

W dniu 27.07.2019 o 18:24, Stary_Niedzwiedz napisał:

Marek, a Twoim zdaniem notariusz winien pytać klienta "co ma pan zamiar zrobić ze środkami ze zbytej nieruchomości"?
Odpowiedź - "Panie sędzio, a niech się pan drapie po swoich jajcach".

Notariusz nie jest doradcą podatkowym.

Pozwolę sobie zauważyć - notariusz jest urzędnikiem państwowym, który między innymi odpowiedzialny jest za pobór podatków. Ponadto, odpowiedzialny jest za poinformowanie stron o wszystkich skutkach prawnych zawartej transakcji (czyli także o powstaniu obowiązku złożenia deklaracji we właściwym US).

Czyli tak, notariusz powinien powiedzieć "idźcie Państwo do US napisać wniosek o zwolnienie", i jest to jego obowiązek.

Jeśli notariusz tego obowiązku nie dopełnił, i da się to udowodnić (słowo przeciw słowu) - to sprawa jest do wygrania.

 

Ale sprawa ma drugie dno. Pracownicy US bywają premiowani od sumy kwot wykrytych przestępstw skarbowych. Dlatego też (jak pisali w artykule) pracownik US czekał 4,5 roku zanim wezwał na kontrolę - by sobie zwiększyć premię. Ponadto, bywały słynne przypadki gdzie pracownik US zatrzymywał premię, pomimo iż sądy wydawały później wyroki uniewinniające.

I o to w tym chodzi - o kasę.

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kespert napisał:

Czyli tak, notariusz powinien powiedzieć "idźcie Państwo do US napisać wniosek o zwolnienie", i jest to jego obowiązek.

Jeśli notariusz tego obowiązku nie dopełnił, i da się to udowodnić (słowo przeciw słowu) - to sprawa jest do wygrania. 

Gdzie masz taki obowiązek zapisany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Gdzie masz taki obowiązek zapisany?

Na początek kilka wypisów z Prawa o notariacie :

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19910220091/U/D19910091Lj.pdf

Art.19a. Notariusz podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przy wykonywaniu czynności...

Art 22a. §4. Notariusz ponosi odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez aplikanta notarialnego przy wykonywaniu czynności notarialnych...

Art.49. Notariusz ponosi odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przy wykonywaniu czynności notarialnych na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym, z uwzględnieniem szczególnej staranności, do jakiej jest obowiązany przy wykonywaniu tych czynności.

Dodatkowo, jest też Art.69. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym rozdziale stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu postępowania karnego.

 

Ale główny punkt:

Art.80.

§1. Akty i dokumenty powinny być sporządzone przez notariusza w sposób zrozumiały i przejrzysty.

§2. Przy dokonywaniu czynności notarialnych notariusz jest obowiązany czuwać nad należytym zabezpieczeniem praw i słusznych interesów stron oraz innych osób, dla których czynność ta może powodować skutki prawne.

§3. Notariusz jest obowiązany udzielać stronom niezbędnych wyjaśnień dotyczących dokonywanej czynności notarialnej.

 

Z tego wynika, że notariusz w tym przypadku jest zobowiązany zabezpieczyć prawa wszystkich stron - i chodzi nie tylko o sprzedającego nieruchomość (co jest oczywiste), ale też jedną ze stron jest Urząd Skarbowy, w przypadku gdy czynność wywołuje skutki podatkowe.

 

No to podążamy do KC.

Art. 472. KC

Odpowiedzialność za niezachowanie należytej staranności

Jeżeli ze szczególnego przepisu ustawy albo z czynności prawnej nie wynika nic innego, dłużnik odpowiedzialny jest za niezachowanie należytej staranności.

 

W tym przypadku, dłużnikiem jest notariusz, który złamał Art.80.§3. Dowcip polega na słowie "niezbędnych wyjaśnień", i zdarzały się wyroki gdzie sąd uznawał że np. poinformowanie przez notariusza o braku dostępu działki do drogi gminnej nie jest niezbędne, bowiem nie dotyczy bezpośrednio danej czynności notarialnej (sic!), skutkiem czego nabywca nie może dochodzić odszkodowania za zakup działki bez dostępu do drogi (a więc z utrudnionym uzyskaniem pozwolenia na budowę).

Druga wątpliwość, to słowo przeciw słowu - i udowodnienie co notariusz powiedział, a czego nie powiedział.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.