Skocz do zawartości

Samochód używany do 35 tyś


Mordimer

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, SennaRot napisał:

Panowie samochód ma być do codziennego użytku a nie na weekendowe przejazdy więc skąd tutaj Porsche? Ten samochód się nie nadaje na codzienną jazdę. No chyba, że mi źle w nim mając 191 cm wzrostu. Poza tym w środku i nie tylko to VW.

 

Bmw i Audi? Jakie silniki aby bezawaryjnie i bezstresowo je użytkować? :D

 

Skoro poszerzamy perspektywy to dorzucam Hondę Accord 8 gen. Tylko w benzynie. Założyć LPG i mamy bezawaryjny samochód tani w eksploatacji.  Rocznikowo starszy niż Hyundai czy Ceed będzie ale większy i wygodniejszy.

 

 

Ale Porsche spokojnie możesz używać na codzień. Serio.

I nie, to nie jest VW. Jeśli masz na myśli Cayenne- owszem, zgadza się. Ale nie 911 czy Boxster/Cayman.

 

W dwóch BMW miałem benzyniaki i nie ma co narzekać.

Oczywiście zależy jakie roczniki ale 2.2 2.5 3.0 są bardzo dobre- oznaczenie M54, praktycznie bezawaryjne. Gorzej z elektroniką w całym aucie, zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto używane do 35 tys zł. Wiadomo, jak któś pójdzie w kierunku jakiegoś Mercedesa, BMW czy Audi, to kupi kilkulatka. Ale jeżeli ktoś jest w stanie zadowolić się samochodem mniejszym, miejskim - to w tym budżecie, lub nawet za niewiele większe pieniadze zakupi nowe auto.

I tutaj trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto iść w tym kierunku?

Należy również pamiętać, że zakup auta wiąże sie również z koniecznością przerejestrowania, wyrobienia nowych dokumentów i ubezpieczeniem - co przy dużych silnikach potrafi być sporym kosztem.

OC - wybieramy najtańsze, wszedzie jest takie samo - nie ma sensu brać jakiegoś drogiego. Znalezienie nie powinno stanowić większego problemu. Szukać można np tutaj:  https://superpolisa.pl/kupic-polise/2-porownanie-ofert-ubezpieczeniowych/

bądź u stacjonarnych brokerów.

Edytowane przez zordon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim wypadku i dziennym przebiegu rzędu 50-70 km szukał bym jakiejś benzyny pod lpg żeby cię nie zjadło paliwo. W tej kwocie możesz kupić 10 letnie bmw, Audi, Mercedesa albo kupić kilkuletnią Kie, Renault, Fiata. 

Jeśli nie zależy Ci by Cię zjadły koszta utrzymania, problemy z korozją szukał bym Renault Laguna 3 2.0 T, Citroena C5 2.0, Volvo S40, S60, silniki w zasadzie wszystkie benzynowe godne polecenia,Saab 9-3 silnik benzyna i egzemplarze po 2008 roku poliftingu.

Z mniejszych aut jakiś Citroen C4, Renault Megane 3, Peugeot 207,Volvo C30. Z Japończyków jak nie chcesz rudej to tylko Toyota i auris jest fajnym wyborem, Corolla także. 

Kia teraz to bardzo fajne autka, wykonane jakościowo porządnie, dobre silniki benzynowe głównie 1.6.

Hmm co jeszcze możesz pomyśleć o Hyundaiach, też mają sporo fajnych propozycji, Fiat Bravo, Nowe Tipo jakiś bardzo świeży egzemplarz znajdziesz także. Wachlarz możliwości masz ogromny. Popatrz sobie jakie auta Ci się podobają, doradzę z silnikiem i warto się do każdego auta przymierzyć czy będzie Ci w nim dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 8.08.2019 o 19:16, sekacz19 napisał:

 

Jeśli nie zależy Ci by Cię zjadły koszta utrzymania, problemy z korozją szukał bym Renault Laguna 3 2.0 T


Jeżdżę Laguną 3 Kombi 2.0T GT z LPG z 2009 roku. Auto w ciągu 3 lat i 80 tysięcy kilometrów nie zawiodło mnie ani razu. Robiłem w nim tylko zmiany oleju, serwis gazu, tarcz i klocków. Mogę polecić z całego serca. Spalanie gazu miasto 13-14 litrów, w trasie 10-12. 

Wymieniam w tym roku na inne, tylko ze względu na potrzebę większej mocy i automatycznej skrzyni ?

Auto nie ma żadnych problemów z korozją, jednak musisz zwrócić uwagę na utwardzone zawieszenie w wersji GT. Laguna mimo dużych rozmiarów ma z tylu Belkę skrętną, co w połączeniu z kołami o średnicy 18 cali nie daje zadowalającego komfortu. 
 

W tych pieniądzach tez poszedłbym w auto z LPG i kupił Megane 3 lub Fluence z 1.6 16V jeśli nie zależy ci na osiągach. Jeśli wolisz mocniej depnąć, Megane lub Laguna z 2.0T.

 

kia Ceed i Hyundai i30 tez bardzo fajne auta. Być może w tych pieniądzach możesz nawet znaleźć Fiata Tipo. Również Alfa Romeo Giulietta będzie w okolicach 30-35 tysięcy do złowienie, a silnik 1.4 T-jet bierze gaz bez problemu. Mój dobry kumpel sprzedaje swojego VW Jette z 1.4. Salon Polska, 1 właściciel za okolice 30 tysięcy :D 
 

BMW wiadomo, super auto i to z RWD, ale pamietam, że zanim kupiłem lagunę zapytałem na forum BMW klub Polska wprost: „czy jeśli nie chcę wydać rocznie więcej niż 3-4 tysiące na naprawy, powinienem pakować się w E90 lub E60?”. Odpowiedź forumowiczów była jednogłośna i brzmiała: „Nie”. 

Edytowane przez LSD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.