Skocz do zawartości

Jak w Polsce ma być dobrze... lista ubeków urzędach


kootas

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Aha i może dasz jakiegoś linka do "programu gospodarczego SLD", bo ja takowego nie znalazłem. Z góry dzięki. 

Źle się wyraziłem, bo program SLD wiadomo jest socjalistyczny (znieść ubóstwo ustawą), ale partie co innego robią jak dojdą do władzy.

SLD rządziło i wie że socjalizm nie działa, w tej partii są same stare wygi i wiedzą że socjalizm nie ma prawa działać.

Mówią tylko takie farmazony żeby przyciągnąć elektorat.

Poza tym PiS odebrał SLD elektorat lewicowy.

 

Przykład realny: Leszek Miller w rządzie SLD po obniżeniu akcyzy zauważył, że wpływy do budżetu wzrastają. Jeszcze chyba jeden podatek obniżył, to i tak więcej jak PO, które deklaruje się jako partia pro gospodarcza.

 

Podobny przykład z odwrotnością poglądów gospodarczych w porównaniu do programu partii jest w przypadku PO.

Przez dwie kadencje mamili Polaków, że obniżą podatki, a suma sumarum podwyższyli np. VAT o 1%.

Ktoś powie że oj tam, to tylko 1%, ale deklarowali w programie znaczącą obniżkę podatków: słynne 3x15%.

 

A co do Konfederacji, to już masz odpowiedź, że nie będą totalną opozycją. Sami mają zamiar zgłosić projekt ustawy anty LGBTqwerty co będzie testem dla PiSu.

Zapowiedzieli, że będą wspierać ustawy zgodne z programem Konfederacji.

No jak będzie podwyżka podatków , to zrobią raban.

A zapominasz, że sam przeciwko wszystkim wynika z obrony.

 

PiS nie wykonało prawomocnego wyroku Sądu (w skrócie chodziło o zakłamane sondaże przed wyborami, mieli czas żeby je sprostować i tego nie zrobili).

A nie trudno się domyślić, że Polacy kierują się sondażami.

45 minut temu, GurneyHalleck napisał:

I Ziemkiewicz jadąc po Konfederacji miał tak z 50% racji

Nie wiem co było tymi 50% racji, ale skoro tutaj jesteś to wiesz co to jest podświadomość i jak ktoś mówi o zmarnowanych głosach, a TVPiS zakłamuje sondaże i nie wykonuje prawomocnego wyroku Sądu.

Pamiętaj że większość ludzi idąc na wybory nie ma odpowiedniej wiedzy i kieruje się w większości podświadomością i efektem działań marketingowców.

Edytowane przez PewnySiebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PewnySiebie napisał:

A co do Konfederacji, to już masz odpowiedź, że nie będą totalną opozycją. Sami mają zamiar zgłosić projekt ustawy anty LGBTqwerty co będzie testem dla PiSu.

No właśnie dokładnie tego się boję. takowa ustawa to naprawdę nie jest artykuł pierwszej potrzeby. W ten sposób Konfederacja ustawia się automatycznie na pozycji ekstremum.
Jeszcze do tego zgłoszą ustawę o zakazie aborcji i mamy komplet. Do tego Konfederacja jest na żadnej pozycji, żeby "testować PiS".

A dokładnie przed tym przestrzega Ziemkiewicz. Takie działanie nie ma sensu. Czemu ? Bo "ekstremistów" jest w społeczeństwie max. 5 % i taki będzie wynik Konfederacji za 4 lata, o ile się coś nie zmieni.

Zobacz sobie wywiad Ziemkiewicza z z T. Sommerem - już po wyborach. Otwórz umysł i słuchaj, bo tam będzie o polityce, a nie o emocjach.

 

Do tego przepisałeś mi całą wykładnię, skargi i wnioski Konfederacji. TVP ? Raczysz żartować,. To że ich nie pokazywano bardzo im pomogło. Zresztą w ostatnich tygodniach kampanii pokazywały ich TVN i Polsat na wyścigi. Mamy XXI wiek, nie przeceniajmy zasięgów akurat TVP. Naprawdę sądzisz, że pokazywanie ich w TVP spowodowało by jeszcze +1-2% ? No nie ;) A jeżeli nie wykonali wyroku to sąd jeszcze raz i wyrok z karą finansową. Bo powtarzaie wyborów na tej podstawie ? Strzał w kolano.
Do tego po raz pierwszy w Konfederacji ktoś się naprawdę zajął kampanią wyborczą i JKM szczęśliwie "rozchorował się" na finiszu.

 

Ile masz lat ? Tak 20-22 ? Zgaduję. Ale dobrze Ci kolega wyżej napisał - poczytaj Ziemkiewicza, to bardzo wartościowa lektura. Nie bądź zamknięty ideologicznie, nie powtarzaj bezkrytycznie propagandy.
Myśl samodzielnie. Staraj się popierać poglądy, a nie konkretnych ludzi. Ale to już moje takie bajdurzenia. Pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GurneyHalleck

Zgadzam się, ale takie sprostowanie:

- Zasięg TVP jest ogromny wśród starszych ludzi, niektórzy wierzą w propagandę, bo mówili tak w TVP,

- Powtórzenie wyborów , ale tylko w okręgach gdzie brakło niewiele do wejścia członkom Konfederacji, Kilka okręgów chyba - można to sprawdzić w internecie, Kara finansowa zgadzam się.

- Bronisz TVP i twierdzisz, że im pomogło: możliwe, że tak było, są różne opinie, ale chodzi o zasadę: masz wyrok prawomocny Sądu i go TV nie wykonuje - w dodatku utrzymywana z naszych pieniędzy. To albo traktujemy Sądy poważnie, albo wprowadzamy reformę. Innej drogi nie ma , chyba że anarchia?

- Konfederacja może testować PiS i krytykować merytorycznie, jest demokracja przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PewnySiebie napisał:

Bronisz TVP i twierdzisz, że im pomogło: możliwe, że tak było, są różne opinie, ale chodzi o zasadę: masz wyrok prawomocny Sądu i go TV nie wykonuje - w dodatku utrzymywana z naszych pieniędzy. To albo traktujemy Sądy poważnie, albo wprowadzamy reformę. Innej drogi nie ma , chyba że anarchia? 

Nie bronię TVP. Mam na nich tak samo wyj..ane jak na TVN. Obie tuby propagandowe zakłamujące rzeczywistość i co ważniejsze, obrażające logikę.

Wyrok sądu powinien być wykonany, co do tego nie ma wątpliwości.

20 minut temu, PewnySiebie napisał:

- Powtórzenie wyborów , ale tylko w okręgach gdzie brakło niewiele do wejścia członkom Konfederacji, Kilka okręgów chyba - można to sprawdzić w internecie,

Nie wiem czy ordynacja wyborcza uwzględnia taką możliwość. Tzn. na podstawie braku pokazywania w TVP. Bo chyba zarzutów co do prawidłowości samych wyborów nie było.
Zawsze można zażądać ponownego przeliczenia głosów.

 

Ja w każdym razie śledzę sytuację i sam będę jechał po Konfederacji jeśli się skupią tylko na robieniu szumu (LGBT, aborcja ...)

Edytowane przez GurneyHalleck
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GurneyHalleck

1. Może być dowolna kara, np. pieniężna dla TVP. Chodzi tylko o zasadę żeby to nie uszło na sucho.

 

2. Niestety, ale partie które nie robią szumu i nie wywołują emocji np. partia Pana Gwiazdowskiego , która jest nastawiona na poprawę gospodarki i prezentuje merytoryczne treści nie udała się z tego powodu.

Emocje muszą być. Ludzie dlatego głosują na PiS bo to są jakieś emocje: 13 emerytura, 500+, 500+ dla świn i krów itd.

 

Samą gospodarką niezbyt daleko zajedziesz w polityce.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.