Skocz do zawartości

Katolicka rodzina i miłosierdzie w praktyce - co robią religie z człowieka


DOHC

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Les napisał:

I cos Cię gryzie:) Moze sumienie:)

Nie mam.
Jako ateusz nie mogę mieć ?

 

Dawaj odpowiedzi na pytania o dogmaty, dawaj.

Bo ad personam to wiesz, trochę za łatwo masz ?

 

Już nie bij w te dzwony "łolaboga, łobrarzajom!"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyhy @Stary_Niedzwiedz Tobie na zimne podejście do tematu od razu włącza się program a la lewacki aktywista.

3 minuty temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

No czyli można nazwać Cię np śmieciem.
I dodać "bug tak chciał" i już. Szach-mat, nie możesz odbić piłeczki, bo przecież "w imię boga to powiedziałem".

  

Gówno, a nie szach mat.  Wyznaję zdrowy rozsadek, a podejście do katolicyzmu jakie mi imputujesz, jest całkowicie błędne. Więc na powyższego "śmiecia" mogę Ci powiedzieć - goń się kolego! W imieniu moim ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Les napisał:

O, teraz i hierarchii kościelnej się dostało. Żadnych świętości, autorytetów, opluć wszystko, badzmy jak pijana tłuszcza w trakcie rewolucji francuskiej lub bolszewickiej:D

Oni sami się opluli po wielokroć i własnym postępowaniem pogrążają się jak tylko mogą najbardziej.

 

https://ksiazki.wp.pl/historia-ks-jankowskiego-uzurpator-moze-byc-wstrzasem-6406722838673537a

Edytowane przez Endeg
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie katolikiem nie oznacza automatycznie bycie jakimś pobożnym człowiekiem. Powiem więcej większość katolików z mojego otoczenia nie zna w ogóle Pisma Świętego. Religie to opium dla ludu i nie ma nic wspólnego z wiarą w Boga. 

 

Moja babcia lata do kościoła 3-4x w tygodniu ,a gdy ją zapytałem co znaczy IHS na obrazkach z Jezusem to nie była w stanie odpowiedzieć ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Exar napisał:

Tak samo jak nudne jest epatowanie patologiami katolicyzmu.

Pisząc w ten sposób jesteś niesamowicie na rękę tym kapłanom którzy upodobali sobie gwałty na dzieciach, wszelkie patologie mają wyjść na światło dzienne i mają być wyciągane konsekwencje, czyż to nie Jezus mówił że Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach

 

25 minut temu, Les napisał:

`przed żydem na dwóch skrzyżowanych deskach``

To już jawna pogarda, niestety wódz forum też często używa podobnego zwrotu o ''jakimś Żydzie żyjącym 2000 lat temu''.

 

21 minut temu, Les napisał:

Żadnych świętości

Świętych wybierają ludzie a nie Bóg, zresztą wielu świętych ma krew na rękach, tak więc sugerując się tym można śmiało stwierdzić że to farsa dla owieczek i danie kolejnego autorytetu aby się do niego modlić $$, co już z założenia jest niezgodne z Biblią, która twierdzi że mamy się modlić tylko do Jezusa, ale chuj tam, hajs musi się zgadzać.

 

23 minuty temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

I jest królem Polski.

Maryja jest królowa Polski, więc zgodnie z dogmatem katolickim, który mówi że Maryja poszła z ciałem i duszą do nieba, to mamy w Polsce monarchie, i jak tu traktować poważnie tą religie i tych kapłanów?

 

26 minut temu, Les napisał:

opluć wszystko

Stary, a czym jest sytuacja w KK gdzie mamy księdza pedofila, który nie odpowiada za swój czyn, ale jest przenoszony do innej parafii?

Przecież to jawnę plucie w twarz ludziom urozmaicone szyderczym usmiechem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Les niczego nie pomyliłem. O postępowaniu ks. Jankowskiego wiedziało mnóstwo spośród hierarchii jak i ultrakatolicki prezydent. Tylko jakoś nikt tego nie ujawnił, nie potępił. Była first lady ledwie coś w swej książce napomknęła o prałacie.

 

Fakt, Judaszy jest kilka %, lecz sęk w tym pozostali umywają ręce, Takie coś bardziej z Piłatem niż Judaszem się kojarzące.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Les napisał:

Jak ktoś chce szacunku to niech go sam okaże.

 

3 godziny temu, DOHC napisał:

Mój stosunek do religii - wyjebane na wszelkich bogów i religie. Nie palę kościołów, meczetów, odnoszę się do każdego człowieka z szacunkiem, pod warunkiem że dostaję to samo. Pracowałem z wieloma nacjami oraz kolorami skóry. Jednakże moje podejście do ludzie nie oznacza, że inni stosują takie wartości życiowe jak ja. Niestety.

 

2 godziny temu, DOHC napisał:

I jak wspomniałem mam gdzieś religię i wyznania innych, niech każdy robi  co chce. I jeśli się zastanawiasz czy krytykuję w domu cokolwiek o religii - nie. Nie rozmawiam z nimi o tym, nawet rydzyka nie krytykuję, nie podważam istnienia ich boga, poza brakiem uczestnictwa w obrzędach niczym się nie narażam.

 

1 godzinę temu, DOHC napisał:

Ja się do nikogo nie przystosunkowuję. Dlaczego to nie działa w obie strony?

Naucz się czytać ze zrozumieniem.

 

Jak mam szanować coś, co mnie nie szanuje? Gdyby mnie w młodości zapisali do SS, hitlerjugeng albo pzpr też mam to szanować?my ż

 

Ja nikogo nie prosiłem o przynależność do żadnej religii.

 

Załóżmy że Twoja rodzina jest rybakami z dziada i ojca. Ty chcesz być kowalem, reakcja rodziny - jw u mnie. Uważasz to za normalne? 

 

Albo Twoi rodzice co fanatyczni kibole, tylko jeden klub i szranki z innymi klubami. A Ty masz to w dupie i nie chodzisz na mecze, bo wolisz np bieganie. Biegasz sam, nie namawiasz nikogo do biegania, nie naśmiewasz się z piłki. Ale masz chodzić na mecze i chuj, bo Twoi starzy chodzili, i dziadkowie również. 

 

Twoje rozumowanie jest jak lewactwo - można dyskryminować każdego, ale jak ktoś skrytykuje to od razu "mowa nienawiści".

Godzinę temu, Exar napisał:

Na początku nawet żal mi Ciebie było - ale po przeczytaniu tego sądzę, że jesteś po prostu godnym dzieckiem swojego Rodzica.

Brawo! Typowe katolickie wartości, pozdrawiam również i życzę tego samego;-) Podziwiam Cię, po paru wypowiedział potrafisz określić kto jest czyim godnym dzieckiem a kto nie, zazdroszczę bo sam nie jestem tak "mądry" i "miłosierny" jak Ty...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, DOHC said:

Jak mam szanować coś, co mnie nie szanuje?

To jak innych nie szanujesz, to co się dziwisz że Ciebie nie szanują? Jak ktoś Cie nie szanuje to odejdz i nie odpowiadaj tym samym. To jest najlepsze rozwiazanie.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, DOHC napisał:

Typowe katolickie wartości

A dlaczego uważasz, że wyrażam takie wartości, zarówno Ty @DOHC jak i kolega @Stary_Niedzwiedz, więc powtórzę jebią zdeka mnie one. Natomiast brzydzi mnie manipulacja i hipokryzja.

Gardzisz wiarą (wartościami) rodzica, ale domagasz się rodzicielskiej miłości. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

Jak pisałem - gardzisz skrzyżowanymi deskami - dostajesz pogardę. Jesteście "fifty-fifty".

Edytowane przez Exar
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Religia nie zrobiła z ojca człowieka, to... trzeba jej dopomóc! Może następnym razem nagraj groźby od ojca, pójdź z rodziną do kościoła i odtwórz to nagranie. :D A potem uciekaj zanim Cię ukrzyżują.

Edytowane przez Lucek
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem człowiekiem wierzącym, wierzę w Boga, w Chrystusa. Ale nie wierzę w księży i w ten cały katolicyzm. Bo to co teraz się dzieje w KK, nie ma nic wspólnego z nauczaniem Jezusa.

A największym kłamstwem szatana jest to, że ludzie nie wierzą, że on istnieje.

Sam bym nie chciał zostać chrzestnym i przy najbliższej okazji po prostu odmówię. 

Zresztą ludzie myślą, że jak będą chodzić tylko do kościoła to automatycznie zostaną zbawieni. :)

I na koniec ludzie ludziom zgotowali ten los, a nie Bóg. 

 

ps. Jeżeli zgorzały katolik usilnie próbuje zmusić kogoś do religii to zapomniał o jednym. Bóg dał każdemu wolną wolą, którą On sam szanuje. 

Nieraz jak czytam wypowiedzi pseudo ateistów, nawet tutaj na tym forum. To po prostu mi się chce z nich śmiać. Niby tacy tolerancyjni, a jak przychodzi co do czego, to zaraz jest skierowana agresja właśnie w stronę czyjejś wiary, religii itd. A jak ktoś komuś coś powie, że właśnie zaczyna obrażać, to ateista, zaczyna odwracać kota ogonem i się wybielać.

I niby czym wy się różnicie od tych z LGBT+? Gdzie zbeszczeczone zostały obrazy jak sama msza? A no tak... tolerancja. :D Przecież oni też krzyczą o równości, miłość itp. itd, a jak zacznie się im mówić argumenty, że nie szanują wartości religijnych innych ludzi. To zaczyna się wybielanie i odwracanie kota ogonem. Cóż... 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EMKEJ napisał:

Bycie katolikiem nie oznacza automatycznie bycie jakimś pobożnym człowiekiem. Powiem więcej większość katolików z mojego otoczenia nie zna w ogóle Pisma Świętego. Religie to opium dla ludu i nie ma nic wspólnego z wiarą w Boga. 

Bycie katolikiem oznacza bycie pobożnym człowiekiem. Wszyscy niepobożni tak tylko dla niepoznaki się nazywają, albo są tak nazywani. Niestety katolika ciężko spotkać. Podobnie też jest z ateistami. Zawsze mają za skóra jakiś resentyment , są w kontrze i mają poczucie krzywdy. Jak dla mnie spotkanie ateisty z wyboru i przekonania, to taki sam rarytas jak spotkać katolika. 

Co do Pisma Świętego, przecież to wytwór działania kościoła, :) Pięknie nazywaną Tradycją Apostolską. Zatem (skoro już cytujesz Marksa) uważasz za coś cennego, co powstało na dragowym haju. A jeszcze dosadniej zjadasz własny ogon.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda religia czy to jest chrześcijaństwo, judaizm, jehowa, islam, hinduizm, amisze i buddyzm (to właściwie nie religia tylko styl życia), czy najprostsza religia jakiegoś plemienia kanibali gdzieś z głębokiej dżungli została stworzona po pierwsze dla korzyści głownie tych finansowych ale nie tylko, po drugie dla władzy i możliwości bycia wyżej niż inni, czasem z ludzkich urojeń albo bardziej rzeczy których nie mógł pojąć i bał się ówczesny człowiek.

Dlaczego ludzie tak garną się do religii ? A dlatego, że w grupie łatwiej i bezpieczniej się żyło i w sumie pomimo czasów współczesnych to dalej ma zastosowanie. Każda religia czytaj sekta nie może sobie pozwolić na odpływ poddanych, oraz na to żeby ludzie byli mądrzy. Czasy się zmieniły dostęp do wiedzy stał się ogólnodostępny wiec pozostaje uruchomienie drugiego mechanizmu którym jest strach przed potępieniem i wpajane od niemowlaka poczucie winy włączające się gdy bardziej inteligentna jednostka zaczyna myśleć samodzielnie. Poza tym religie stosują mechanizm usunięcia z grupy czytaj wykluczenia jednostki która nie potrafi się podporządkować aby zastraszyć resztę grupy.

 

3 godziny temu, Les napisał:

klękał przed żydem na dwóch skrzyżowanych deskach 

@Les @Exar Zobacz mówisz, że to pogarda itd ale zapytaj sam siebie czy gdybyś wszedł np do meczetu to miałbyś szacunek do postaci Mahometa tam wiszącego czy to po prostu byłby dla Ciebie zwykły obraz czy figura ?

Tak samo jak brat @DOHC jeśli jest ateistą to Jezus na krzyżu jest dla niego tylko jak to ujął cyt. "... żydem na dwóch skrzyżowanych deskach." tak samo jak dla Ciebie posąg czy obraz Mahometa jest tylko posągiem albo obrazem nie wzbudzającym żadnych emocji.

W jednym z większych kościołów w Polsce widziałem przed wejściem bardzo mądry napis "Jeśli jesteś wierzący módl się, jeśli nie podziwiaj piękno."

 

Co się tyczy brata @DOHC to nie dziwny jest jego bulwers skoro wraca do rodzinnego domu po tułaczce po świecie i słyszy, że jest ch##em i ma wypierdalać bo jedno z jego rodziców stawia bajkę przekazywaną z pokolenia na pokolenie wyżej niż swojego rodzonego syna. @Les @Exar Każdy człowiek niezależnie w jakim jest wieku, o jakim kolorze skóry, mały, duży, gruby, chudy, hetero, gej, lesbijka potrzebuje poprawnych relacji rodzinnych i ciepła rodzinnego.

 

Podkreślam każda religia to zło bo nie pozwala samemu myśleć i buduje poczucie winy, które wykorzystuje do trzymania poddanych w szachu.

Najbardziej powala mnie zawsze argument wierzących, że jak jesteś niewierzący to jesteś lewakiem, pedałem itp

 

Jeśli chodzi o religię katolicką choć jak zaznaczam każda to jest to samo pranie głowy to oprócz sławnego filmu Braci Siekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu" proszę obejrzeć :

 

1. Kościół – Zmowa Milczenia (2017) - pokazujący jak kościół od pokoleń tuszuje skandale pedofilskie przerzucając pedofili nawet między kontynentami. (Można obejrzeć w sieci albo w TV na Focus)

https://www.telemagazyn.pl/film/kosciol-zmowa-milczenia-1985554/

 

2. Seksualne molestowanie zakonnic. Druga hańba Kościoła - o tym co się dzieje w klasztorach gdzie przebywają zakonnice. W sumie nie powinno to dziwić jeśli zna się trochę historię. Kiedyś na legalu przy kościołach były burdele. Ten film pokazuje po prostu ich nowoczesną wersję dostosowaną do naszych czasów.

https://www.planeteplus.pl/dokument-seksualne-molestowanie-zakonnic-druga-hanba-kosciola_48766

 

Dla zainteresowanych tematem polecam również kanał tego Pana https://www.youtube.com/user/TeapotPilot i zacząć od tego filmu poniżej który nakreśli w skrócie "ideały" które nam wpajano od małego na temat kościoła i tej francy. Oczywiście polecam wszystkie filmy z tego kanału.

 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@balin KK jak i katolicyzm jest tak skażony okultyzmem, że nawet nie chce mi się o tym pisać tyle tego jest. Owszem Pismo Święte jest związane z kościołem ale nie jest jego tworem. Kościół ustala kanon co wejdzie ,a co będzie apokryfem.

 

35 minutes ago, balin said:

Zatem (skoro już cytujesz Marksa) uważasz za coś cennego, co powstało na dragowym haju. A jeszcze dosadniej zjadasz własny ogon. 

Nic nie zjadam, nie wiem skąd ten ciąg myślowy. Chciałem podkreślić, że religie powstały do odciągania ludzi od Boga w jakieś pokręcone rytuały i bałwochwalstwo. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mosze Black napisał:

jako ateista nadal możesz mieć sumienie,

Mi tego nie tłumacz ?
To nie ja wojuję krucyfiksem i uważam "atełuszy" za gorszy sort ?

 

Swoją drogą to takie lusterko kobiet ten katolicyzm:

 

"Nie wszyscy katolicy tacy są".

Normalnie jak NAWALT.

"Mój ksionc jest inny, niż wszystkie" ?

3 godziny temu, The Motha napisał:

Maryja jest królowa Polski, więc zgodnie z dogmatem katolickim, który mówi że Maryja poszła z ciałem i duszą do nieba, to mamy w Polsce monarchie, i jak tu traktować poważnie tą religie i tych kapłanów?

No przecież prezydent to legitymizował swoją osobą.

 

Kliku-kliku

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam jak najszybsze zastosowanie się do poleceń rodzica, czyli

 

7 godzin temu, DOHC napisał:

wypierdalać z domu

 

I najbliższe kilka lat nie angażuj się planowo, emocjonalnie i finansowo a nawet dorywczo w sprawy związane z domem rodzinnym. Po prostu się odetnij.

 

Z fanatykami nie wygrasz na argumenty więc dyskusja to strata czasu. Szanuj siebie i zadbaj o siebie. Mimo początkowych trudności z każdym kolejnym dniem będzie lepiej.

 

Trzymam kciuki za Twoją wytrwałość @DOHC.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie dzień, a tu widzę fajne argumenty, bo myślałem że będzie gównoburza jak w niedzielę. Dziękuję Bracia. Poza tym nigdzie nie napisałem że jestem ateistą - bardziej definiuje mnie np fraza pt agnostyk. Istnienie boga dopuszczam do myśli, czy istnieje czy nie - nie wiem. Ale jeśli tak, to ma gdzieś piątkowy post czy seks w gumce, to wszystko to bajeczki szarlatanów dla tłuszczy - i tego się trzymajmy.

 

Brat @Ciekawy wszystko wyjaśnił, co miałem napisać więc nie ma co powielać.

 

@Cortazar miałem zainwestować co najmniej czterocyfrową kwotę, niekoniecznie z jedynką z przodu ale mi się odechciało. Źle mi było na zachodzie? Cholera... Dobrze że mam poduszkę finansową na takie akcje i samochód, którego mogę w każdej chwili użyć.

 

W dniu 29.07.2019 o 01:54, rycerz76 napisał:

Odpowiadasz czy Jezus kazałby mi wypierdalać i takie tam.

Dobre, robiłem tak! Ale w takiej chwili byłem zupełnie zaskoczony...

 

W dniu 28.07.2019 o 19:49, Exar napisał:

Jak pisałem - gardzisz skrzyżowanymi deskami - dostajesz pogardę. Jesteście "fifty-fifty".

O przepraszam, już prostuję. 

 

Oficjalne stanowisko - mężczyzna w wieku średnim, narodowości żydowskiej, przytwierdzony do konstrukcji drewnianej, której ramiona krzyżują się prostopadle pod kątem 90 stopni (odchyłka 10%), za pomocą żelaznych gwoździ (Fe, liczba atomowa 26, 9 grupa UO). Zabity w okolicach Jerozolimy (4016km od Warszawy, trasa autem ok 43h bez korków, obejmuje odcinki płatne, drogi prywatne i o ograniczonym dostępie, przebiegające przez granice innych krajów oraz strefy czasowe) ok 2019 lat temu, skazany i zabity przez ludzi narodowości żydowskiej. W religii katolickiej przedstawiony jako urodzony z dziewicy, i skazany na śmierć przez własnego ojca (z miłości).

 

Wystarczy? 

 

PS jak ktoś ma gdzieś piłkę nożną i nie chodzi na mecze, a występy "kopaczy" komentuje w sposób krytyczny również ma być wygnany przez ultrafutbolową rodzinę? Dużo byłeś na słońcu?

 

W dniu 28.07.2019 o 23:12, lxdead napisał:

odróżnia wiary od fanatyzmu

To prawda, ale ja to widzę w kontekście wyznawców danej religii. Iść się pomodlić, chwilę potem "zajebać" bliźniego. A niby katolicy mówią - kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień.

W dniu 28.07.2019 o 19:00, The Motha napisał:

mamy księdza pedofila, który nie odpowiada za swój czyn, ale jest przenoszony do innej parafii?

 

W dniu 28.07.2019 o 19:01, Endeg napisał:

O postępowaniu ks. Jankowskiego wiedziało mnóstwo spośród hierarchii jak i ultrakatolicki prezydent.

Mamy odstrzał zwierząt - szkodników, ok. Jestem za rozszerzeniem tego o gatunek homo sapiens. Albo do łagru skurwysynów, niech pracują. A oprócz prezydenta jest też inna osoba "boska", bo jest bóg, jezus, maryja i oczywiście nasz papież o którego zawsze podnosi się raban. Niby święty, ale nie wiedział że gwałcą. I pomniki mu stawiać, hańba.

 

Aha. @House szanuję zdanie innych, pod warunkiem że są to rzetelne argumenty, a nie indywidualne gusta i guściki. Zrób tabelkę w excelu i wpisz krzywdy dokonane Ci przez ateistów, a krzywdy wyrządzone przez katolików. Ja nie popieram żadnych zbrodniarzy, ani białych handlujących czarnymi, ani czarnych mordujących białych w RPA - taki przykład.

 

Jeszcze jedno @fly - poczytaj to (żeby nie było że "kolejna" manipulacja hehe) https://www.rp.pl/Prawo-karne/304039909-Wiezienia-Polska-w-europejskiej-czolowce-pod-wzgledem-liczby-osadzonych.html i powiedz mi kto tam jest? Ateiści? Czy zadeklarowani katolicy?

 

@Stary_Niedzwiedz stronę wcześniej też dał parę ciekawostek dla idących w zaparte.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DOHC napisał:

 To prawda, ale ja to widzę w kontekście wyznawców danej religii. Iść się pomodlić, chwilę potem "zajebać" bliźniego. A niby katolicy mówią - kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień.

 

To masz problem, jeśli grupkę fanatyków podpinasz pod wielomilionową rzeszę wiernych. Nie katolicy mówią, a Jezus tak powiedział. Powiedział też, że każdy krzew niedający owoców będzie ścinany.

 

Ryje i śmieszy mnie jedna rzecz, jeśli chodzi o "ateuszy" i lewicowe organizacje, jednostki itp. Dokładnie chodzi mi o to posiłkowanie się religią, cytatami, symbolami, przy wszelkich dyskusjach, samemu mając je w poważaniu. Uważając, że skoro ktoś jest wierzący, i np. nie chce tu ciapaków, murzynów itp. to jest chuj a nie wierzący, bo Pan Jezus powiedział to, albo w Pan Bóg powiedział tamto. Bawi mnie takie coś, bo ludzie się naprawdę łudzą, że "nastawiać drugi policzek" taka osoba musi ZAWSZE i WSZĘDZIE, przy KAŻDEJ OKAZJI.

 

Wiem ze offtopuje, ale taki przyklad może niestary - z parady homosi. Najpierw sranie obrazkami szydzącymi z Matki Boskiej ( gdzie w Polsce ogromny kult Maryjny, niemal taki jak w krajach latynoskich), plucie na symbole religijne itd. a potem płacz że opluwają, biją, posiłkowanie się cytatami z Biblii, w celu pokazania hipokryzji wierzących itp. Nosz kurwa.

 

@DOHC Nie równaj wiary z kościołem - albo inaczej, kiedyś często gęsto pisałem i mówiłem że KK to parodia instytucji, którą z założenia miał być. Tu już nie chodzi o to, całe spierdolenie idzie od góry, od urzędników" i "mafii" z Watykanu, zarządzającą swoimi komórkami w innych zakątkach globu, od zwykłych ludzi również. Te pojebane czasy, a raczej indoktrynacja liberalna itp. robią taki rozpierdol ludziom w głowach, że kościół i wiara to już coś do "odpukania", robienie z "przyzwyczajenia" itd. Ludzie już nie używają głowy, nie chcą rozumieć w co wierzą. Ja sam na KK mam już wyjebane po całości, bo kłuje mnie właśnie ta hipokryzja i obłuda - zarówno kapłanów i ludzi - w większości. Zaledwie procent ludzi stara się poznawać, zrozumieć Boga we własnym zakresie na własną rękę, a jeszcze mniej kapłanów z powołania. Na 20 księży z którymi miałem do czynienia, 1 to był taki 100% kapłan, który lubił, wierzył w to co robił. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zanim zaczniecie oskarżać naukę KK o takie rzeczy proszę wskazać, gdzie w Katechiźmie Kościoła Katolickiego jest napisane, że należy:

- używać wulgaryzmów

- spalać czyjś samochód

- wyrzucać syna z domu, bo nie wierzy

 

Nauka KK to jest dobro. Jakby każdy stosował to by się żyło lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.