Skocz do zawartości

Sprawa innych religii.


znienawidzony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poruszyć temat nieprzyjemny dla niektórych czyli temat religii. A miałbym dwie kwestie.

Jako że audycji Marka słucham od ok 1.5 roku nasłuchałem się różnych rzeczy o których Pan Marek opowiadał, były o katolicyzmie, buddyzmach innych hunach (nawet nie pamiętam jak to wszystko nazwać, nie znam się na tym) ale nie spotkałem się w żadnej audycji o bliższej naszej kulturze religii takiej jak religia Adwentystów Dnia Siódmego i Świadków Jehowy. Panie Marku czy mógłby to być dobry pomysł na jakąś audycję? i czy ma Pan jakieś doświadczenia z ww religiami? Jeśli tak to co Pan jak i reszta forum o tym myśli?. Osobiście Już nie wierzę w dobroć religii ani to katolickiej w której zostałem wychowany ani też w te o których wspominam. Mam małe doświadczenie w kontakcie z tymi religiami i nie chciałbym za dużo ujawniać bo nie wiadomo kto to przeczyta ale znam kilka osób i z adwentystów i ze świadków a i byłem na nabożeństwach obu. Mój problem polega na tym że widzę jak ktoś się modli co tydzień a za skórą ma chyba zaszytego szejtana, co się objawia sytuacjami w życiu codziennym skierowanymi osobiście do mojej osoby to mi flaki wywala. Jest fałszywość na świecie ale żeby w tak religijnych ludziach co co tydzień się żarliwie modlą było tyle chamstwa do mnie? Traktowanie innych (nie należących do nich) jak przysłowiowych "gojów" ale nie wprost. Próby nauczania jak żyć nie widząc że sami źle robią. Dużo by pisać. Temat nieprzyjemny ale mam dość takiego traktowania mnie przez nich.

 

Druga sprawa to po prostu pytanie. Nie mogę znaleźć w necie pewnej rzeczy, a chodzi mi o to jak wygląda sprawa przestrzegania nakazów i zakazów w religii Adwentystów Dnia siódmego (i nie chodzi mi tu o inne odłamy, czy to zielonoświątkowców czy innych, tylko konkretnie tych wymienionych przed nawiasem) Chodzi o to czy w czasie ich święta to jest w czasie szabatu można jeździć samochodem? nie mogę nigdzie tego znaleźć (znalazłem tylko takie coś https://www.chabad.org.pl/old/judaizm-i-zycie/szabat/poradnik-szabatowy/szabat-od-a-do-z

) i w punkcie "q" jest napisane " W sobotni poranek udaj się na pieszo do synagogi (żadnej jazdy rowerem, samochodem, czy innym pojazdem" ale czy to się tyczy wszystkich religii wyznających szabat? czy to się też tyczy religii o której mówię? czy oni mają inne przyzwolenia? proszę o rozwiązanie mego problemu jeśli możecie, odpowiedzcie mi wprost czy zwykły Adwentysta w Polsce może jeździć autem w czasie swojego święta?. Ciekawe czy rozpętam burzę tym tematem. Chyba nikogo tu nie obraziłem, no chyba że? to powiedzcie gdzie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.