Skocz do zawartości

Piękny wyrok jak dla mnie sędzia roku


Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie jak ty byłeś dzieckiem to się nie chciałeś widywać z ojcem? Pamiętam raz moi rodzice się pokłócili, ojciec wywalił z domu na 3 tygodnie, to jak wracał jak do niego leciałem to prawie razem z drzwiami. Tyle że matka mnie nie nakręcała przeciwko ojcu.

 

Żeby dziecko nie chciało się widzieć, z którymś z rodziców to albo musiała być konkret patologia (znęcanie się nad dziećmi, tyle że w takich przypadkach to jest pozbawienie praw do opieki i brak widzeń), albo mamusia z teściową nakręca dzieci - stawiam na tą opcję.

 

A co sobie w gazetach piszą albo w tv mówią? Różnie piszą i mówią, popatrz na taki tvn, z prawdą niewiele ma to wspólnego.

 

Przypuszczam iż sąd stwierdził celowe działania mające nie dopuścić do widzeń, takim celowym działaniem może być również nastawianie negatywne dziecka przeciw ojcu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w celu wyjaśnienia mechanizm jest prosty i znany tyle że zazwyczaj sędzia nie chce karać mamusi finansowo bo ona ma opiekę nad dzieckiem i jak jej dochód spada to automatycznie spada poziom życia dzieci. I tworzy się zamknięty schemat.

Kilkanaście takich wyroków w skali kraju , rozdmuchanych przez media i był by koniec utrudniania widzeń, gdyby mamusia wiedziała że co tydzień może być kilka setek w plecy + odsetki + koszty komornicze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest sąd rodzinny i opiekuńczy aby rozeznać się w sytuacji ,rozeznał się ukarał, wyrok się uprawomocnił czyli kobieta się nie odwołała, a teraz robi gównoburzę. Penie myślała że eks tylko straszy i nie złoży do komornika o egzekucję. Przeliczyła się i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę Panowie, ciężko cokolwiek powiedzieć o tej sprawie.

Nie mając dostępu do akt, zeznać stron, zeznań świadków itp, notatek urzędowych organów - można tylko gdybać i generalizować.

 

Dlaczego, wdawałoby się w dwóch identycznych sprawach, w jednej Kowalski wygrał a w podobnej Nowak nie?

Jak to? Niesprawiedliwość jawna jak 102. Przekupstwo! Afera! Poruta! Złoooodzieeeeejeeeee !

 

Może dlatego że Kowalski miał 'kwity' - jasno na białym oraz mądrych świadków, którzy wiedzieli 1) co powiedzieć

2) jak powiedzieć 3)co zaakcentować a co przemilczeć. A Nowak 'poszedł na żywioł' - bez przygotowania, bez

kwitów i bez świadków (albo ze świadkami od czapy co nawet maja problem ze zrozumieniem prognozy pogody w TV).

I jedyne z czym poszedł do sądu to przeświadczenie o własnej racji...

A to, wierzcie mi Panowie, nie wystarcza.

 

Życie panowie, życie. Inteligentni, sprytni i zapobiegliwi zawsze mają ciutkę lepiej.

 

S.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak pisałem wcześniej mechanizmy w prawie istnieją żeby tak orzekać, są proste i łatwe w stosowaniu. Link, który podał Enemy to pozytywny przykład.

 

Rodziców ratuje przed karami za utrudnianie bądź pozbawianie kontaktów źle pojęte "dobro dziecka", sędziowie nie chcą ich karać finansowo aby nie pogorszyć sytuacji małoletniego.

 

Sytuacje pogarszają sędziowie starej daty, którzy orzekali tak jeszcze za komuny i taki sam przykład dają młodszym. Nie odnotowali zmian społecznych, światopoglądowych, nie interesują się psychologią i opisanymi przez nią zjawiskami (w odniesieniu do dzieci). Świat się zmienia, a beton pozostał w sadach ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Nic się nie zmieni. Dlaczego miałoby się zmienić? Frekwencja w referendum o JOW= 7,8% ( tu można było coś zmienić), ostatnie wybory parlamentarne 50,92%. Jeśli pojawiłaby się partia obiecująca np. ucywilizowanie rozwodów, wprowadzenie np. czegoś w  rodzaju Düsseldorfer Tabelle, zamiast "możliwości zarobkowych":

http://www.infor.pl/prawo/alimenty/alimenty-za-granica/265554,Ile-wynosza-alimenty-dla-dziecka-w-Niemczech.html

to taka partia ma 100% pewności, że przegra wybory. Tu trzeba mieć fantazję w obietnicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kic-anty ty mi tu nie wyjeżdżaj z cywilizowaniem rozwodów, jeśli ucywilizują na wzór zachodnio europejski to dopiero będzie przesrane, w RP mimo licznych niesprawiedliwości i tak jest lepiej niż np. we Francji...... dużo lepiej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kic-anty ty mi tu nie wyjeżdżaj z cywilizowaniem rozwodów, jeśli ucywilizują na wzór zachodnio europejski to dopiero będzie przesrane, w RP mimo licznych niesprawiedliwości i tak jest lepiej niż np. we Francji...... dużo lepiej

A to przepraszam. Nie mam wiedzy na temat rozwodowego błota na zachodzie. Znam tylko nieco patologii z naszego podwórka.

Edytowane przez Brzytwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeden komentarz pod artykułem jest dość wymowny:

 

"Jedna ze znanych mi mam mówi swojej córce, że jeśli to pójdzie od ojca to po powrocie może nie zastać swojej mamusi u domku, bo ona może być w szpitalu. Dziewczynka regularnie odmawia spotkań z tatą."

 

Według mnie nie ważne czy dziecko ma kilka czy kilkanaście lat, tym bardziej gdy nie wiemy ile tak naprawdę ciągnęła się cała sprawa rozwodowa + o opiekę nad dziećmi i jak długi czas po orzeczeniu matka blokowała kontakt z ojcem. Każdy kto uważa, że nie ma winy matki, bo dzieci nie chcą widzeń zakłada iż umysł dziecka jest w stanie skutecznie bronić się przed codziennym, długoletnim, czasem dość wymyślnym praniem mózgu, który serwuje mu najbliższa osoba, do której ma największe zaufanie. Takie założenie jest po prostu debilne.

Edytowane przez Arystyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrok rzeczywiście piękny. Jest światełko w tunelu dla tysięcy dzielnych ojców.

Jak dla mnie, uwzględniając informacje dodatkowe z komentarzy pod artykułem, synowie wykazują objawy zespołu alienacji rodzicielskiej. Mówiąc wprost - zostali poddani praniu mózgów i serc przez wyrodną matkę.

 

http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.