Skocz do zawartości

Zmiana taryfy C11 na G


nefi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia,

Mam do Was pytanko,

A mianowicie, mam problem z PGE, zmiana taryfy z C11 na G, złożyłem co trzeba było do zmiany taryfy min: potwierdzenie założenia instalacji przez elektryka itp, czekałem długo na odpowiedź i dziś dostałem wiadomość pocztą że muszę jeszcze im przedstawić dokumenty potwierdzające wybudowanie i przekazanie do użytku budynku mieszkalnego. 

Przechodzę teraz do pytania, czy da się bez tych dokumentów zmienić taryfę? jeżeli tak, to co mam zrobić? A może zgłosić  to do UOKiK?

zYmQ2GS.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, nefi napisał:

jeszcze im przedstawić dokumenty potwierdzające wybudowanie i przekazanie do użytku budynku mieszkalnego. 

ZASADNICZO aby mieć taryfę z serii "G" budynek musi posiadać choć częściowe znamiona mieszkalnego.

ODBIÓR CZĘŚCIOWY/CAŁOŚCIOWY.

 

JEŻELI budynek/pole/gospodarstwo/budowa/zakład nie posiada ani grama części mieszkalnej(zarejestrowanej w gminie z podatkiem jak od mieszkalnego) zakładowi enegetycznemu nie wolno prowadzić dystrybucji energii w taryfie"G".

 

OWY papierek stanowi dla nich podkładkę./gdyby coś/

 

.... Z tego co doczytałem teraz w focie to chyba nie dostarczyłeś odbioru instalacji elektrycznej.

ODBIÓR PO WYKONAWCZY dopuszczający do użytku( z podpisem i pieczęcią uprawnionego inspektora), pamiętaj iż nie może odebrać ten co robił instalację ele.

......najlepiej jakiś jego koleś z uprawnieniami........

 

.....bez tego taryfy nie pomieniasz....

C11 to budowlana w tym przypadku z sesją roczną odświeżoną z automatu na rok, chyba że skończysz sam wcześniej.

NIE POPEŁNIAJ BŁĘDU  przerwania taryfy.

Przechodzi za pomocą cesji/zmiany taryfy.

JEŻELI przerwiesz dystrybucje zakład energetyczny dostaje 8 MIESIĘCY z automatu na rozpatrzenie warunków przyłącza.

 

Dowiedz się czy owe podłączenie znajduje się w strefie rozwoju energetyki wtedy nie mogą Cię obciążyć dodatkowymi kosztami.

Tylko jednorazowo za każdy przyłączony  kilowat mocy  na starcie.

REZERWA STACJI ROZDIELCZEJ.

Edytowane przez Tornado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nefi napisał:

A dom jest zamieszkany, mieszkam i jestem zarejestrowany pod adresem domu, w którym

JESZCZE raz ze zrozumieniem.

Z.E. nie posiada kwiatka o prawi do mieszkania w tym lokalu/domu oraz nie posiada odbioru instalacji ele.

 

NA C11 elektryk montujący RB swoją "głową" jakby poświadczył.

TERAZ PAPIERY potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.