Skocz do zawartości

Studia w Danii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci,

Jestem osobą młodą (poniżej 30 roku życia) która skończyła studia w Polsce, mam nie najgorszą pracę ale...

 

Od jakiegoś czasu myślę o wyjeździe do Danii na kolejne studiach na innym kierunku ale dającym się połączyć z moim obecnym.


Czy ktoś z was ma znajomych (najlepiej mężczyzn bo kobieta ma dużo łatwiej) którzy wyjechali w taka podróż?

Jest trochę materiałów w necie ludzi którzy wyjechali do różnych duńskich miast (głównie kobiety) ale wiadomo informacji nigdy dosyć.

 

Z tego co wiem to:

- studia same w sobie są darmowe dla ludzi z obywatelstwem krajów Unii

- samo załatwienie i dostanie się na studia to najmniejszy problem jeśli ma się certyfikat z angielskiego na wymaganym poziomie + są firmy które pośredniczą w rekrutacji

- kraj wydaje się super ze względu na dużą pomoc rządu dla obcokrajowców którzy właśnie studiują i pracują dorywczo (10-12h w tygodniu) dając stypendium SU około 5000 koron duńskich (2500PLN) które same w sobie pozwala opłacić akademik i w miarę jeść + oczywiście to co zarobię

- w połączeniu z dużą różnicą zarobków miedzy Polska a Danii i depozytem na mieszkanie bez pracy lub oszczędności (około 50,000PLN) się nie obejdzie

 


Ale... żeby nie było kolorowo główną przeszkodą jest język, doczytałem się, że bez języka duńskiego (ciężki do nauki, minimum dwa lata aby mieć solidne podstawy ze względu na wymowę) ciężko nawet dostać pracę przy zmywaniu naczyń a konkurencji w postaci innych studentów nie brakuje.

 

 

Każda informacja lub nawet plotka od "brata sąsiada stryjecznego wuja" się przyda :)

Pozdrawiam

Edytowane przez AlmostFamous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.