Skocz do zawartości

Incydent z nurkiem. Czy zachowałem się jak trzeba?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja NIKOMU, nie oddaje swoich pieniądzy, jak wyjdę z każdego swojego kredytu, może kogoś wspomoge, ale jak ktoś wyżej napisał, nie rzucę 2 złote i pójdę, tylko kupię mu produkty żywnościowe, może jakieś mydło, pastę do zębów, jakieś dania instant ciepłe. Trochę to słabo wyszło, że im rzucasz pieniądze, później odbierasz. Ja właśnie, wolę ominąć typka, niż później rozkminiać czy pomogłem mu z powodu tego, że lepiej się od niego czuje, czy szczerej chęci pomocy drugiego w potrzebie. IMO to jest ciężki temat jak cholera, nawet takie danie komuś 2 zł i późniejsze konsekwencje w naszych głowach, jak sovie to wytłumaczy nasz mózg, dużo to może opowiedzieć o nas samych.

 

 

Ogółem nie dziwię się, że "nurek" tak zrobił. Mój ojciec takich miejscowych nurków zwołał, powiedział im tak, że idzie i kupi im 1 i ostatni raz parę rzeczy i żeby nie zaczepiali jego samego i rodziny o żadne drobne, jak opowiadał kupił im jedzenie, alkohol, papieroski. Od 20 lat spokój na wsi nikt nas nie zaczepia nawet o 10 groszy i troche lepiej to wyszło jak twoje wyrzucenie 2 zł i późniejsze zabranie ?

 

"Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera. " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tadamichi Kuribayashi napisał:

Pogadaliśmy i na odchodne nielekko szturchnął mnie w ramię niby na pożegnanie ale było to dosyć lekceważące. Aż wrócił mu uwagę ten pierwszy .

Ale co dokładnie Ci tutaj nie pasowało?

Co znaczy "dosyć lekceważące"?

 

14 godzin temu, Tadamichi Kuribayashi napisał:

Przez ułamek sekundy się zawahałem jednak nie strzeliłem mu z liścia tylko wypaliłem:

  

- (Ja) Co Ty odpier.....asz? Przeproś 

- (nurek) Przepraszam 

- (Ja) Jeszcze raz

- (nurek) Przepraszam

- (Ja) Dawaj hajs

- (nurek sięga ręką do kieszeni i oddaje pieniądze i odchodzi) 

Po chuj dawałeś mu ten hajs?

Po chuj mu go potem zabierałeś?

To miała być jakaś lekcja czy chciałeś wzbudzić szacunek bo Cię szturchnął?

Dziwny sposób komunikacji wg mnie, zbyt agresywny i zbędny.

Dostał 2 zyle i choj z nim, do nie-widzenia

 

14 godzin temu, Tadamichi Kuribayashi napisał:

przeprosił, dwukrotnie, tak jak mu kazałem ale nie wiem co o tym myśleć. ?

No nie wiem, sytuacja z dupy. Sam ich zaczepiłeś i ciągnąłeś temat, to potem miałeś dziwną interakcję.

Wg mnie źle to rozegrałeś - niepotrzebnie kozaczyłeś.

 

Może gościu wystrzelił w Ciebie jakąś ukrywaną przez lata frustracją i fizycznie Cię walnął, ale można było powiedzieć coś innego niż "Co Ty odpierdalasz? przeproś!"

W ogóle byłeś z nimi na "ty"?

 

Wg mnie agresywnie podszedłeś do tych gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowałeś się jak się zachowałeś, zamiast oceniać chciałbym zwrócić uwagę na dwa aspekty:

1. Zobacz co wywołało takie emocje bo "żul" był tylko katalizatorem?

2. Dlaczego dajesz prawo anonimowej i wirtualnej grupie ludzi by oceniali Twoje zachowanie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Dwóch karków na fajce 100+ kg plus po krótkiej rozmowie też byś spoliczkował za krzywe pożegnanie?

No właśnie też mnie to ciekawi?. :). Ja z zasady nie daje żadnych pieniędzy. Raz bo ubywa mi wtedy w portfelu dwa człowiek pracuję sobie na miano frajera;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2019 o 09:52, Jaśnie Wielmożny napisał:
W dniu 31.07.2019 o 23:02, Jaśnie Wielmożny napisał:

 Dwóch karków na fajce 100+ kg plus po krótkiej rozmowie też byś spoliczkował za krzywe pożegnanie?

W moim pytaniu na które nie odpowiedziałeś @Tadamichi Kuribayashi zawiera się cała odpowiedź.

Sam mam prawie 100kg. Ty porównujesz krzywe spojrzenie 100kg karka z walnięciem w ramię zasuszonego menela 60kg? Ty pozwalasz żeby byle parówa traktowała Cię jak popychadło i nic z tym nie robisz? Trochę wstyd.

 

W dniu 1.08.2019 o 12:45, Tomko napisał:

gadałeś z nim, że tylko pięć słów, że to, że tamto

Nie podałem od razu wszystkich szczegółów i musiałem dopisywać bo widzę że chyba nie nakreśliłem dokładnie jak wyglądała sytuacja

 

W dniu 1.08.2019 o 12:39, Młody Samiec napisał:

Pytasz nas o zdanie czy dobrze się zachowałeś, ale jak bracia z forum piszą, że słabo i odjebałeś to nagle się tłumaczysz co i jak i dlaczego. Weź do siebie stary i nie ma co ciągnąć dalej tematu, bo słabo to się czyta :D 

No racja wychodzi że się tłumaczę a tak naprawdę to nie mam z czego. Dziwi mnie tylko postawa takich samców jak Wy co pozwalają się traktować jak popychadła. Nie tego się spodziewałem po ludziach z tego portalu.

W dniu 1.08.2019 o 13:50, icman napisał:

. Dlaczego dajesz prawo anonimowej i wirtualnej grupie ludzi by oceniali Twoje zachowanie?

Odpowiedź znam: Od obcych ludzi (czyli tych z internetu) uznaję tylko słowa poparcia moich działań. Słowa krytyki spływają po mnie jak po kaczce. Nie popieracie? Trudno. Ja swojego punktu widzenia nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał:

Odpowiedź znam: Od obcych ludzi (czyli tych z internetu) uznaję tylko słowa poparcia moich działań. Słowa krytyki spływają po mnie jak po kaczce. Nie popieracie? Trudno. Ja swojego punktu widzenia nie zmienię.

Jest to strategicznie niegłupie.

 

A skąd bierzesz motywacje czy też intencje swoich działań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał:

Sam mam prawie 100kg. Ty porównujesz krzywe spojrzenie 100kg karka z walnięciem w ramię zasuszonego menela 60kg? Ty pozwalasz żeby byle parówa traktowała Cię jak popychadło i nic z tym nie robisz? Trochę wstyd.

Wydajesz się być chorym na nienawiść człowiekiem ehhhh nieważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, icman napisał:

A skąd bierzesz motywacje czy też intencje swoich działań?

Z doświadczenia życiowego i analizy różnych sytuacji i z doświadczenia innych ludzi i analizy ich błędów

4 minuty temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Wydajesz się być chorym na nienawiść człowiekiem

Gdzie tu widzisz nienawiść? No i teraz Ty nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Też jest jednocześnie odpowiedzią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał:

Dziwi mnie tylko postawa takich samców jak Wy co pozwalają się traktować jak popychadła. Nie tego się spodziewałem po ludziach z tego portalu.

Bo my nie budujemy naszego autorytetu w oparciu o to, jak traktują nas obce żule ani nie szukamy z nimi kontaktu ani też nie zależy nam na ich wdzięczności. 

 

Jesteśmy ponad to i nie potrzebujemy poklasku, żeby czuć swoją wartość.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.