Skocz do zawartości

Podryw po oderwaniu od wiru pracy


krzy_siek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia,

 

Bardzo lubię swoją pracę, jednak mam tendencję do pracoholizmu i skupiania się tylko na niej. Ostatnio oderwałem się na urlop nad polskim morzem. Myślę, że to dobra okazja, aby zająć się też podrywem, szczególnie dla mnie, ponieważ w swoim mieście pełnię pewnego rodzaju funkcję publiczną i staram się o dobrą opinię. Tutaj mogę zrobić coś głupiego i nic się nie stanie;)

Jednak - ciężko mi wejść w tryb rozrywkowy, uzyskać luz, "flow", po pewnym okresie spędzonym mało towarzysko, całymi dniami pracując. Myślami jestem jeszcze w swoich projektach, nie potrafię się wyluzować i prowadzić sprawnie rozmowy z nieznajomymi. Czy też macie podobne spostrzeżenia po tzw. "monk mode"? Jakieś porady jak to przezwyciężyć? Zacząłem od zagadywania osób starszych i w średnim wieku o okolicę, podróżowanie, lokalizacje itp., trochę pomaga.

 

Pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek potrzebuje trochę czasu żeby przestawić się na tryb odpoczynku i relaksu. Dlatego co bardziej cywilizowane korpo przewidują dla swoich pracowników urlopy 3 tygodniowe. Sam zauważyłem u siebie że kiedyś potrafiłem odpoczywać już dnia następnego po pracy, teraz jednak potrzebuję przynajmniej kilku żeby z głowy wyrzucić  wszystkie sprawy związane z obowiązkami. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.