Skocz do zawartości

Szarpie auto


Levis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w Audi a4, skończył mi sie gaz w aucie wiec jechałem na benzynie na rezerwie i cos od tamtej pory zaczynało mi szarpać w aucie ( gdy jazda byla 50/60h), olałem to pomyślałem, ze zbyt malo benzyny. Na drugi dzień zatankowalem gaz i benzynę, nic nie dało, szarpie coraz bardziej, strach jeździć a w dodatku wczoraj po około pół godzinnej jeździe sama włączyła mi sie klima i nie dało sie jej wyłączyć. Elektryka do naprawy, ale czy elektryka może miec cos wspólnego z tym szarpaniem? Bo jak tak to spoczko, nie muszę sie obawiać ze coś ze sprzęgłem. Zauważyłem też, że płyn w chłodnicy cos mi zbyt szybko ubywa, mimo ze miesiąc temu było tam naprawiane. Pomimo, ze widzę ze w chłodnicy płynu jest zbyt mało, to i tak w aucie pokazuje mi, ze jest wszystko okej i jest norma. Mam zamiar auto dać w pon do naprawy, ale chciałem spytać braci, co o o tym sądzicie . Pozdro

Edytowane przez Levis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak jeździsz na ///LPG, to pompka paliwowa cały czas pracuje i najlepiej, jeśli masz pół baku benzyny, bo dzięki temu ta pompka ma jak się chłodzić i jej nie zatrzesz. Ja załatwiłem już 2 sztuki jeżdżąc na rezerwie benzynki.

 

Czy szarpanie występuje i na gazie i na benzynie? Jeśli tylko na benzynie, to odpowiedź jest powyżej, jeżeli i na gazie, to sprawdzać najpierw cały układ zapłonowy.

Co do ubytku płynu... Zalecam posprawdzać węże doprowadzające płyn chłodniczy do parownika. Mi niby robił poprawki jeden z najlepszych mechesów od LPG w rejonie, a okazało się, że jak z powrotem zakładał te wężyki, to jeden lekko mu się podwinął i sączył skubaniec chłodziwo na poza układ. No cóż, nawet najlepsi popełniają błędy.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak szarpało na lgp to była w dużej mierze wina filtra gazu, który był po prostu słabej jakości i trzeba go było zmieniać już nawet nie co sezon (w ostatnim roku zrobiłem tylko 10k km swoim) a co ok 7k km. Inna sprawa że firma, która wcześniejszemu właścicielowi zakładała założyła mu po prostu kiepsko (wężyki wtrysków różnej długości). 

W jeszcze wcześniejszym sprzęcie szarpało (nie było instalacji LPG, była sama benzyna) to była wina pompy paliwa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa mogła zaciągnąć syf z baku. Ale skoro szarpie na obu paliwach i stało się to nagle, nie uważałbym pompę za winną. Dolej benzyny przynajmniej a pół zbiornika i odłącz akumulator. Mapy się zresetują i na benzynie auto powinno zacząć jeździć normalnie. W tak idiotyczny i szybki sposób po mojemu zainteresował bym się mapami gazu i benzyny. Mogły się po prostu rozjechać.

A co do płynu to pewnie puszczają króćce na reduktorze lpg. Są Teraz plastikowe i od czasu do czasu trzeba sprawdzić poziom dokręcania bo lubią się popuścić

 

Edytowane przez sekacz19
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.