Skocz do zawartości

"Żona mnie zostawiła (Jak sukces nas zniszczył)"


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=fssFXlNk6vw

 

Wyskoczyło mi przeglądając YT takie coś. Nie znam człowieka, na YT jest programistą, generalnie widzę go pierwszy raz. Spotkał go problem: żona go zostawiła i zabrała ze sobą jego syna, a także ogołociła mu chatę, wyjechali do Japonii, skąd pochodzi. Gość przedstawia zupełnie rzeczową i logiczną analizę tego co się stało i dlaczego, mówi o wpływie pieniędzy na związek. Wrzucam dla Was bracia, bo uważam, że wartościowe.

 

Jeśli jest lepszy sposób wstawienia filmu z YT proszę mnie upomnieć, jest 4 rano i nie dzisiaj.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tą rzeczową i logiczną analizą. Techlead sam powiedział że to tylko ujęcie sytuacji z jednej (jego) strony.
Generalnie wg. niego:
- będąc zamożnym trudno jest przeprosić za swoje błędy, bo jego żona oczekuje nie słownych przeprosin lub małych prezentów (TL jak sam twierdzi zachował swoje poczucie wartości pieniądza z czasów gdy jego japońska "spłukana" rodzina przyjechała do Stanów i jest niechętny wydawaniu dużych pieniędzy mimo zasobnego konta), ale finansowego pokazania jak bardzo mu na niej zależy fundując np. wypad do luksusowej restauracji, albo nowy samochód
- jego żona uprzedmiotowiła go - zaczęła postrzegać go za bankomat zamiast człowieka z charakterem, uczuciami itd.
- jego żona nie czuła się dobrze będąc spadkobierczynią majątku jego rodziców, bo przez długi czas nie dbała o dobre relacje z nimi

Wielu rzeczy i tak się nie dowiemy. Nie wykluczam że TL niewiele robił by polepszyć relacje w rodzinie; nagły wyjazd jego żony może świadczyć o konieczności ochłonięcia i przemyślenia na poważnie rodzinnych problemów. TL ma bardzo ironiczny humor - może w ten sam humorystyczny sposób podchodził do poważnych spraw relacji we własnej rodzinie co doprowadziło do kryzysu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontraście do spodziewanego "zostawiła mnie buuhuu, czemu? buuhuu Byłem dla niej taki dobry!" jest nieco konkretniej. 

 

Nie znam człowieka, jest to pierwszy film jaki widziałem na jego kanale. Jego wnioski nie są złe. Mogłyby być lepsze, ale przynajmniej zauważa problemy. Wrzuciłem tutaj ten film, żeby zapoczątkować dyskusję i być może dowiedzieć się czegoś od braci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.08.2019 o 13:29, fly napisał:

jego żona nie czuła się dobrze będąc spadkobierczynią majątku jego rodziców, bo przez długi czas nie dbała o dobre relacje z nimi

To się nie klei. 

Kobieta traktowała go jak bankomat a przy rozstaniu ogolocila mu chatę (bazuję na wpisie autora wątku, bo filmu jeszcze nie oglądałem). I uważasz że taka kobieta miałaby dyskomfort wobec dziedziczenia po tesciach i wyrzuty, że nie dbała o relacje z nimi? 

Serio? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Sorry za odgrzebanie tematu, ale warto napisać kontynuacje, bo tyczy się właśnie techlead'a. Po latach jak uprowadziła syna tego programisty i nie pozwala na kontakt z nim zatrudniła dama prawnika z usa i zrobiła kolejną sprawę sądową. Tak uprowadziła dziecko, nie daje kontaktu z ojcem, ale to nie przeszkadza by sądzić się o wyższe alimenty. Teraz mu dowalili 5tyś $ miesięcznie, dobrze że jest milionerem ale to pokazuje jak można się wpakować:

 

 

 

Polecam poczytać komentarze pod filmem ilu gości było rozwalonych przez ten system.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.